Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Koszulki dla brytofili :)


Recommended Posts

Wybacz ale poza komercyjnym podejściem to ja tutaj nie widzę związku między Twoim autorstwem a rekonstrukcją....

A czego oczekiwałeś? Rekonstruktor chodzi po ulicy tylko w oryginalnym DPM-ie?

Rekonstruuję USMC i na co dzień nosze koszulki, które sam zrobiłem. Czy to znaczy, że nie bawię się w rekonstrukcję bo nie są oryginalne?

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że piszemy o dwóch różnych rzeczach. Istnieje kilka wzorów koszulek, które dla lansu zrobili sobie członkowie tej jednostki lub innej. Generalnie nie widać aby koszulki armijne HM miały jakiekolwiek nadruki. Nie znalazłem również żadnych fajnych brytyjskich cywilnych czy tez "supporterskich" koszulek militarnych. Zainwestowałem czas, doświadczenie i zdolności, żeby zrobić frajdę tym co nie pójdą do roboty w DPM-ie, a mają ochotę pokazać, że lubią to co lubią. Jeśli chcesz krytykować to zrób to konstruktywnie.

 

BTW. Jeśli znajdziesz gdzieś na fotce koszulkę armijną, która Ci się podoba (i można odcyfrować co na niej jest) to możemy pogadać o zrobieniu jej kopii "for all". PEACE :)

Link to post
Share on other sites

Nie chodzę do pracy w mundurze brytyjskim, bo praca to praca a zabawa to zabawa...

 

W kwestii zapytań o "issue" koszulki (T`Shirt) i jej wyglądu, odsyłam do artykułu, który został opublikowany na tym portalu - link

 

Nie neguję chęci posiadania koszulki z "jakimśtam" logiem tylko zwracam uwagę że jej noszenie ma się do rekonstrukcji tak jak replika airsoftowa do karabinu...

Link to post
Share on other sites

 

Nie neguję chęci posiadania koszulki z "jakimśtam" logiem tylko zwracam uwagę że jej noszenie ma się do rekonstrukcji tak jak replika airsoftowa do karabinu...

A kto Ci każe nosić do rekonstrukcji taką koszulkę? Kto w ogóle sugerował, że jest to koszulka do rekonstrukcji?

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej byś zrobił koszulki o tematyce Royal Marines w kolorze Lovatt Green...

 

Chętnie, gdyby były dostępne w którejś churtowni. Nawet porządnego olive drab nie można namierzyć...

Poza tym można zrobić nadruk na innym kolorze koszulki niż czarny np. białym, szarym czy oliwkowym.

Link to post
Share on other sites

Nie chodzę do pracy w mundurze brytyjskim, bo praca to praca a zabawa to zabawa...

 

W kwestii zapytań o "issue" koszulki (T`Shirt) i jej wyglądu, odsyłam do artykułu, który został opublikowany na tym portalu - link

 

Nie neguję chęci posiadania koszulki z "jakimśtam" logiem tylko zwracam uwagę że jej noszenie ma się do rekonstrukcji tak jak replika airsoftowa do karabinu...

 

W temacie "issue"...

W Afganistanie (a może wcześniej) pojawiły się nowe koszulki "under armor"

z flagą na rękawku. Fotka w artykule http://www.mnf-iraq.com/index.php?option=c...&Itemid=128

A tu inny artykuł i fotki koszulek. http://timesonline.typepad.com/inside_iraq...had-to-hit.html

Myślę że trzeba zgłosić wniosek o karne usunięcie chłopaków ze służby bo noszą nieregulaminowe koszulki 8)

Wydaje mi się że w tym kontekście posiadanie pod mundurem koszulki bez nadruku (bo taką żołnierz dostaje z przydziału) lub np. z logotypem jednostki na sercu (bo takie sobie chłopaki z jednego regimentu sami zamówili) określa sprawy "rekonstrukcji".

Link to post
Share on other sites

Mathias - większość jednostek/pododziałów brytyjskich robi sobie swoje własne koszulki nawiązujące albo do samej jednostki albo np do misji lub operacji w któej brały udział. Osobiście posiadam kilka tego typu oryginalnych koszulek (np z Op Telic) - większość zrobione w jednej firmie. Sama sprawa Twoich koszulek - jeżeli chcesz je sprzedać konkretnemu klientowi ( w tym wypadku brytolom) postaraj się, aby były jak najbardziej profesjonalnie zrobione (a więc akceptowalne przez dane środowisko). Mnie Twoje koszulki NIE PRZEKONUJĄ. z prostego powodu:

http://www.allegro.pl/item669512313_koszul...e_commando.html

 

Przypatrz się dokładnie swojemu nadrukowi. Widzisz tam coś nie tak? Nie To już Ci podpowiadam:

Nie ma eLek dla leworęcznych. Poszedłeś na łatwiznę i zrobiłeś lustrzane odbicie karabinu, żeby fajnie wyglądało. Wyszedł Ci bubel jakich mało.

Sorki, ale dla mnie jako brytofila noszenie takiej koszulki to zwykły obciach.

 

Nie mam nic przeciwko robieniu koszulek stylizowanych dla pasjonatów danej armii czy jednostki, jednak powinny one jak najbardziej trzymać poziom. Twoje niestety nie trafiają do mnie - powiedzmy to sobie - nie trafiłeś z ich wzorem. Zarówno ta z powyższego przykładu jak i ta z łuczkiem i daggerem są jakieś takie... mało brytyjskie. Nie ten klimat. Przepatrz sobie eBay lub brytyjskie sklepy oferujące koszulki dla żołnierzy.

Kolejna sprawa to cena - Twoja mnie (nawet gdyby nadruk był solidnie wykonany) nie przekonuje.

 

Pozdrawiam.

Dunn

Edited by Duncan McLain
Link to post
Share on other sites

A mnie np. nie podoba się to że używasz loga Army Stong na co chyba powinieneś mieć pozwolenie prawda? Uzyskałeś takowe od odpowiedniej "komórki" armii USA? Co do innych używanych przez ciebie wzorów to nie sądzę by były zastrzeżone ale to logo nawet w Twojej wersji ma to małe "R" na końcu...

A może czegoś nie wiem i można ten wzór powielać do woli?

Może ktoś ma większą wiedzę i naświetli lepiej tą sprawę...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Generalnie nie widać aby koszulki armijne HM miały jakiekolwiek nadruki. Nie znalazłem również żadnych fajnych brytyjskich cywilnych czy tez "supporterskich" koszulek militarnych.

 

 

Witam kolegę

 

Nie mogę się wypowiedzieć za inne armie, jednak w Armii Brytyjskiej oraz (wygląda na to) w Royal Marines Commando nosi się albo to, co wyfasowali, albo to, co zakupiła sobie jednostka/grupa żołnierzy. Zakupione koszulki mają najczęściej wyszyte logo na piersi (bardzo rzadko jest to nadruk). Pisząc Logo mam na myśli badge jednostki + nazwa jednostki + nazwa (czegoś - np. operacji w której brali udział, "imprezie" zorganizowanej przez armię dla cywilów/itp. lub np. obóz/ćwiczenia).

Przykład:

dsc03174n.th.jpg

Zdjęcie przedstawia wyszyste logo batalionu Highlidnerów z RRS; koszulka należała do znajomej sierżant, którą poznałam na szkoleniu.

 

Nadruki także są popularne - jednak na plecach. Najczęściej jest to np. spis stopni, nazwisk, imion, przezwisk itd. grupy żołnierzy, lub jakieś hasło/żart (np. wśród kadetów jest popularne Stop looking at my compASS). Przykład:

dsc03275z.th.jpg

Zdjęcie przedstawia nadruk na bluzie; bluza należy do mnie.

Warto pamiętać, że zawsze jest zamawiana określona liczba koszulek, przez co stają się "unikalne" -> żołnierze rzadko się ich pozbywają, zatrzymują jako pamiątkę -> nie wystawiają na aukcje internetowe -> co sprawia wrażenie, że takie koszulki w ogóle nie istnieją. Np. powyższe zdjęcie przedstawia nadruk bluzy, którzy otrzymują tylko ludzie należący do drużyny strzeleckiej (10 ludzi na cały batalion; nie każdy batalion posiada drużynę strzelecką).

 

Pomocny może być też fakt, że nosi się koszulki zielone (w UK) oraz w kolorze tanu/piaskowym/co kolwiek wygląda dobrze w Afganistanie. Parasi noszą koszulki w kolorze swoich beretów, Royal Marines coś pod kolor swojego beretu niż popularnego khaki. Czarny można nosić, ale nie jest popularny.

 

Tip - regulaminowo podkoszulek nosi sie pod koszulą - dlatego rzadko kiedy widać co mają na koszulce, a czego nie (szczególnie jeśli zainteresowany nie śledzi na bierząco zdjęć).

 

 

"Stylizacja" na jednostkę jest popularna w Armii Brytyjskiej, jednak nie w postaci koszulek lecz np. kubków - tam są nadrukowane super loga itp. :)

 

 

ps. Red Devils (Czerwone Diabły) to żołnierze, ale skaczą na pokazy, nie bojowo, więc obecność dwóch skrzyżowanych karabinów L85 jest zaskakująca na jednej z Twoich koszulek >klik<

 

 

 

pps.

Myślę że trzeba zgłosić wniosek o karne usunięcie chłopaków ze służby bo noszą nieregulaminowe koszulki

 

Już są regulaminowe...

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...