Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Panowie, dyskusja na temat -graf czy -metr zachęciła mnie do zweryfikowania mojego poglądu na ten temat. Otóż zerknięcie do słownika jp potwierdziło moje przypuszczenie: pleciecie Panowie bzdury. "cosie" z końcówką -graf to urządzenia mogące REJESTROWAĆ w funkcji czasu dane zjawisko w formie graficznej np wykresu.

 

Coś co jedynie jednorazowo, nie w funkcji czasu wyświetla nam wynik, jednorazowy pomiar ma końcówkę -metr.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeśli kupiony w specu to na gwarancję ;P.

 

miałem okazję korzystać z tego chrono BD. W egzemplarzu kumpla jest jeden mankament a mianowicie gdy ma podłączone zewnętrzne zasilanie i delikatnie poruszy się wtyczką przy nim, znikają wszelkie napisy z wyświetlacza i trzeba restartować to urządzonko. Oprócz tego jest ok. Obudowa wytrzymała wnętrze również. Kilka razy zdarzyło się iż kulka uderzyła we wnętrze zabaweczki i został tylko mały ślad. A chronowana replika do najsłabszych nie należy(580fps).

Edited by xel20
Link to post
Share on other sites

Męczony jest namiętnie ten BD i jak to z chinolami... nie chce się popsuć ;-). Jedyna rzecz do dołożenia, to wtyczka do ładowarki, bo ta posiada hamerykański wtyk.

 

Marcinek, mi też chrono pierwsze ostatnio zdechło... naprawa u znajomych elektroników-złotych_rączek-bakterii kosztowała ostatnio "na flachę" (zaczęło się od stówy, skończyło na 50 zetach). A też nikt nie mógł dojść co jest i dlaczego. A Ci doszli, zrobili i działa. Piszę o tym nieszczęsnym LayLaxie. A wart jest z 10 razy mniej od tego Big Dragona, a kosztuje kilka razy więcej.

Link to post
Share on other sites

Ściągałem ostatnio chrono BD z ehobby i muszę powiedzieć, że nie żałuję. Można śmiało polecić. Ewentualnie ciekawym rozwiązaniem i bardziej markowym jest XCORTECH X3200. Niestety obecnie gorzej z dostępnością po atrakcyjnej cenie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Doszedł guarder 2000;)

Pojawia się jednak pytanie, które kulki najlepiej nadają się do chronowania?

Masa najbliższa 0.2g, jak najlepsza powtarzalność wykonania.

Standardowo biovale, g&g? Obecnie mam q-bullety i wrażenie, że pomiary są lekko zaniżone.

Link to post
Share on other sites

Ściągałem ostatnio chrono BD z ehobby i muszę powiedzieć, że nie żałuję. Można śmiało polecić. Ewentualnie ciekawym rozwiązaniem i bardziej markowym jest XCORTECH X3200. Niestety obecnie gorzej z dostępnością po atrakcyjnej cenie.

 

A czy mógł byś zdradzić ile Cię wyniosła przesyłka?

Bo mi jakieś kosmosy wychodzą...

Link to post
Share on other sites

A czy mógł byś zdradzić ile Cię wyniosła przesyłka?

Bo mi jakieś kosmosy wychodzą...

Kupiłem Xcortecha na Ebayu w styczniu, 80$ z wysyłką, dalej są w podobnej cenie - link.

Ogólnie polecam ten chronograf (to już mój drygi), można mierzyć nie tylko 6mm, ale również 5,6mm i 4,5mm. A i błąd pomiaru jest niewiele większy niż chronografów firmy Chrony.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie płaciłem 75.74$ z przesyłką. Oba chrono są bardzo podobne, pomiary mają na tym samym poziomie.

Nie wiem jak Xcortech ale BD wzbudził u mnie zaufanie całkowicie aluminiową obudową, no i dla mnie dużym plusem jest wbudowany akumulator. Xcortech pokazuje wyniki pomiaru z dokładnością jednego miejsca po przecinku, ale to tylko "chłyt marketingdody", za to podoba mi się w nim animacja pokazująca numer pomiaru :). Moja rada: obejrzyj recenzje obu chrono na YT i spokojnie podejmij decyzję. Jedyna wada BD w mojej opinii to zbyt krótki otwór na gwint statywu (nie dało się całego wkręcić - statyw velbon).

Link to post
Share on other sites

wyniki pomiaru z dokładnością jednego miejsca po przecinku, ale to tylko "chłyt marketingdody"

Nie, mam porównanie do Chrony, i Xcortech ma większy błąd pomiaru, 1% chyba ale wyniki są na tyle zbliżone że używam teraz tylko Xcortecha, do małych kalibrów oczywiście.

Przeczytaj w instrukcji, jaki błąd pomiaru ma BD.

A co do aluminiowej budowy, Xcortech jest co prawda w plastiku, ale strzela się przez chrono, nie w chrono :mrgreen: , a ważniejsza jest jak dokładnie pomiary robi.

Filmiki na yojłtubie nic ci nie powiedzą, oba chrona nadadzą się do airsoftu, byle by nie miały takich przekłamań jak pierwsze Madbulowskie, w których odległość między bramkami pomiaru jest śmiesznie mała.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie błąd pomiaru dla BD to <1,5%. Praktycznie nie ma to znaczenia, porównując wyniki uzyskane z xcortecha i BD były identyczne. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź, ale chyba uważasz że miejsce po przecinku ma jakieś znaczenie? Dla 300 fps'owego stocka mierzonego Xcortechem wynik powinien się zawierać w przedziale 297-303fps z prawdopodobieństwem nieznanym. Co więc ma dawać zapis wyniku z dokładnością 1 miejsca po przecinku?

Edited by Trzmielor
Link to post
Share on other sites

Strzelałem przez swojego LayLaxa i przez BD w tym samym momencie, po ustawieniu tej samej skali (m/s) wyniki nie różniły się wcale, nie licząc właśnie większej dokładności w BD, który podawał z dokładnością do dychy.

Bardzo fajne to chrono jest naprawdę.

A koszty ściągania z ehobby są wysokie jak ciągniesz replikę. Przy samych częściach można tanio temat załatwić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

I ja Radkowego produktu używam.

 

Znalazłem Cię Radku daaawno temu na SKS-Nasze wiatrówki czy jakoś tak ;-) .

Powiedz mi czy da się zmodyfikować moją starszą wersję tak by nauczyła się mierzyć ROF?

 

Cześć :uśmiech:

Tak - można zmodyfikować wstawiając procesor z nowym programem (jeżeli procesor jest na podstawce i można wyjąć ). Jeżeli nie - to trzeba będzie załadować nowy program do starego układu.

 

Pomiar RoF testowałem na wiertarce i RPS 115 ( RPM 6900 ) odpowiadało 115 obrotom na sekundę i 6900 na minutę. Dokładność pomiaru RoF sprawdzałem na 100Hz generatorze (100Hz -> 100 strzałów / sek.) i błąd wyszedł 0.2%.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...