Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Nazgool

To znaczy, że nie wymyślił tylko kombinują. Oczywiście każdy ma wolny wybór tego co i od kogo chce kupić. Więc jeśli kupisz coś co pozwala na regulację fps będzie miło jak opiszesz co to jest i jak się sprawuje.

Link to post
Share on other sites

Ten przypadek zmartwił mnie gdyż to właśnie na CO2 mi zależy. Jestem tylko ciekaw czy koleś nie przywalił nigdzie kolbą i teraz sieje popłoch. Miejmy nadzieję że to jednorazowy wypadek. Dudek jak go dostaniesz napisz kilka słów i pstryknij kilka fotek jak możesz.

Wziąłbym go z rozpędu ale w kraju, bo nie chce mi się bujać z serwisem jakby co. Jestem ciekaw kiedy zawita do naszych sklepów, myślę że chętni by się na niego znaleźli mimo tego wypadku z kolbą.

Edited by Bananczyk
Link to post
Share on other sites

Z Arnies:

 

"There has been so much testing (and loads of trials) of the WE SCAR that I find it implausible that the SCAR stock could so easily break. Also, there is no reasonable way recoil, even from a CO2 powered rifle would cause the rifle stock to break in the way it is shown on the video.

 

My conclusion is that the guy who made that video is going to have a hard time convincing anyone that recoil caused the breakage. Good luck to him because the only way he'll get his money is to prove he had a factory abnormality- the recoil story won't hand together."

 

 

Czyli wychodzi na to, że gościu musiał coś spartolić (np uderzyć), zamieścił filmik na youtubie jako dowód, że niby od odrzutu urwało mu kolbę...

Jednocześnie WE dopracowało i zrobiło wiele testów, więc pęknięcie kolby jest w praktyce nie możliwe :)

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
Jednocześnie WE dopracowało i zrobiło wiele testów, więc pęknięcie kolby jest w praktyce nie możliwe :)

No bez przesady. Koleś zapłacił ponad 200 dolców po to, żeby rozwalić replikę i pokazać ją na youtube? Niby dlaczego miałby kłamać? No i po za tym jak uderzać, żeby się nic nie wygięło ? Chyba najbardziej prawdopodobna wersja jest taka, że egzemplarz miał w odlewie bąbel lub bąble i rozsypał się kiedy ziomek próbował rozebrać kolbę. I tu troszkę mija się z prawdą. :D Zdarzyło się. Przynajmniej kolejni używacze bedą ostrożni podczas rozbierania repliki.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

No bez przesady. Koleś zapłacił ponad 200 dolców po to, żeby rozwalić replikę i pokazać ją na youtube? Niby dlaczego miałby kłamać? No i po za tym jak uderzać, żeby się nic nie wygięło ? Chyba najbardziej prawdopodobna wersja jest taka, że egzemplarz miał w odlewie bąbel lub bąble i rozsypał się kiedy ziomek próbował rozebrać kolbę. I tu troszkę mija się z prawdą. :D Zdarzyło się. Przynajmniej kolejni używacze bedą ostrożni podczas rozbierania repliki.

 

a może kupił go bo chciał go mieć, ale bo ja wiem np. pierdzielnął kolbą o futrynę czy upadł na niego i mu pękła więc teraz chce się dochodzić swojej kasy... wygląda na gościa ze stanów a tam wiadomo... ktoś się oparzy kawą w McDonaldzie i idzie do sądu i pozywa McDonalda, bo nie było napisane że kawa jest gorąca, a później mu wypłacają paru milionowe odszkodowania.

Edited by Bocian
Link to post
Share on other sites

a może kupił go bo chciał go mieć, ale bo ja wiem np. pierdzielnął kolbą o futrynę czy upadł na niego i mu pękła więc teraz chce się dochodzić swojej kasy... wygląda na gościa ze stanów a tam wiadomo... ktoś się oparzy kawą w McDonaldzie i idzie do sądu i pozywa McDonalda, bo nie było napisane że kawa jest gorąca, a później mu wypłacają paru milionowe odszkodowania.

 

Lepiej nie wchodź w takie stereotypy, bo szybko możesz sam siebie ośmieszyć. Pamiętajmy, że repliki ASG są ZABAWKAMI nie wolnymi od wad. Nie widzę nic dziwnego w tym, że 1 na 1000 ma wade i po prostu pękł. Pozatym nie znamy sytuacji, więc lepiej nie wypowiadać się o czymś, o czym nie mamy pojęcia. :roll:

 

Myślę, że ten przypadek nie jest powodem, by bać się o SCAR'a - przynajmniej ja dalej jestem tak napalony na niego :-P

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
Lepiej nie wchodź w takie stereotypy, bo szybko możesz sam siebie ośmieszyć.

Jakie stereotypy ?

Pamiętajmy, że repliki ASG są ZABAWKAMI nie wolnymi od wad. Nie widzę nic dziwnego w tym, że 1 na 1000 ma wade i po prostu pękł. Pozatym nie znamy sytuacji, więc lepiej nie wypowiadać się o czymś, o czym nie mamy pojęcia. :roll:

 

Myślę, że ten przypadek nie jest powodem, by bać się o SCAR'a - przynajmniej ja dalej jestem tak napalony na niego :-P

Nigdzie nie twierdzę, że jest inaczej. Swoją emką tłukę o podłoże i przeładowuję ją. Nic nie pękło, a robiłem tak wielokrotnie. Jak na razie napisałem tyle, że mógł pęknąć bo miał wadliwy odlew co się może zdarzyć. Domniemanie jedynie dotyczy kiedy tak naprawdę ten SCAR pękł, podczas testowego strzelania czy podczas próby otwarcia. Nikomu nie odradzam kupna SCAR'a, wprost przeciwnie. Znam bóle WE GBB i gdybyś zadał sobie trudu przeczytać moje posty dotyczące tych replik wiedziałbyś, że z czystym sumieniem polecam je każdemu. Nie mogę ich polecić tylko tym osobom, które oczekują od GBB niezawodności AEG.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Jakie stereotypy ?

 

Że jak amerykanin, to od razu jest głupkiem i do sądu po milionowe odszkodowanie...

 

Znam bóle WE GBB i gdybyś zadał sobie trudu przeczytać moje posty dotyczące tych replik wiedziałbyś, że z czystym sumieniem polecam je każdemu. Nie mogę ich polecić tylko tym osobom, które oczekują od GBB niezawodności AEG.

A te zdania to do czego się odnoszą? Gdzie ja napisałem coś? Trochę wyskoczyłeś z tym jak Filip z konopii, bo tak się składa że od początku śledze tematy o GBB WE(łącznie z twoimi postami) i wiem, czego spodziewać się od tych replik. Zresztą nie ukrywam, że bardzo podoba mi się idea czyszczenia repliki po każdej strzelance, czy "zacinki".

 

A zdanie o "strachu o SCAR'a" dotyczy innycyh użytkowników (np.bananczyka) gdzie po obejrzeniu tego filmiku od razu zaczęło się tworzenie złych "scenariuszy".

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool

Że jak amerykanin, to od razu jest głupkiem i do sądu po milionowe odszkodowanie...

No tak, ale mnie zacytowałeś, a ja nie napisałem o poparzeniu kawą w USA tylko Bocian. Po za tym nie hołduję żadnym stereotypom. Po za tym nie musisz czyścić repliki po każdej strzelance, wszystko zależy od Ciebie. To jest tylko sugestia, dobra rada - wojsko po każdym strzelaniu czyści broń bo to jest dobra praktyka.

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

 

A zdanie o "strachu o SCAR'a" dotyczy innycyh użytkowników (np.bananczyka) gdzie po obejrzeniu tego filmiku od razu zaczęło się tworzenie złych "scenariuszy".

 

 

 

Popatrz post wyżej na link do airsoftretreat. Osobiście wolałbym żeby takich jak to nazwałeś "scenariuszy" nie było wcale bo sam jestem napalony na SCAR'a CO2.

Pozostaje śledzić całą sytuację i zobaczyć co zrobi z tym problemem producent.

 

Tutaj pozwolę sobie zacytować EvikeGuy z wyżej wymienionego forum.

 

"Sorry for the delays guys. I was out sick for the past couple days.

 

To update everyone: I had heard about the stock issues and have already spoken to the WE factory rep. We are having replacement stocks shipped out and a solution is being worked on. We do have replacement parts for the trigger mechanism available and the factory is aware they need reinforcement. The mags are also being redesigned so they don't require an oil bath out of the box.

 

I'll keep you guys informed as I get more info from WE."

Edited by Bananczyk
Link to post
Share on other sites

Jestem mile zaskoczony bo Evike wysyła wersję CO2 z magazynkiem CO2 - miałem pewne obawy, czy nie wyślą czasem magazynka GG. Natomiast już dostałem informację, że drugi magazynek (promocyjny) będzie na GG.

 

Replika jest zapakowana w typowe pudło kartonowe (przykryta kawałkiem kartonu) i przymocowana do opakowania "spinaczami" z tworzywa. Nie jest to może zbyt finezyjne rozwiązanie, ale spełnia swoje zadanie - nic nie lata.

 

Pęknięć na razie nigdzie nie widać.

 

Wersja z USA ma jeden feler - pomarańczowy tłumik płomienia.

Edited by Gabang
Link to post
Share on other sites

Gabang, to daj znać czy ci kolba nie peknie jeśli z CO2 zamierzasz strzelać. Osobiście, póki WE nie naprawi konstrukcji kolby, strzelać zamierzam tylko z GG.

 

Właśnie zależy mi na CO2. Z tego co wyczytałem na Arnie's M4 WE ma problemy strzelając na GG z powodu silikonu zawartego w tym gazie. Kulka szaleje, a liczę że CO2 pozwoli tego uniknąć. Ewentualnie zostaje propan.

 

Informacje odnośnie pękającej kolby są trochę dramatyczne - tyle miało być testowania, a tu taki problem. Niepoważne by to było jeśli się potwierdzi. Oby nie..

 

ps. Czerwony tłumik to rzecz jasna feler, ale zdaję sobie sprawę z powodów jego kolorystyki w USA ;-)

Edited by Gabang
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...