Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pytanie.

Wiadomo cos o czesciach RaTecha do g39c??

Troche za mocna ta zabawka do wchodzenia w cqb.

Bedzie jakis dedykowany kit??

Czy na razie cisza??

pozdro

 

Wystarczy troszkę poszukać

 

RA-Tech zrobił wersję ze wzmocnionymi częściami, ta replkia posiada zespół spustu taki sam jak inne karabiny WE.

 

N-pasa masz na TG kosztuje 56 zł. reszta częsci też jest. 360 złociszy kosztuje cały zestaw. no i ewentualnie gumka.Lufa też chyba jest.

 

Z tego co liczyłem nie opłaca sie zamawiać za granicą. Jeżeli dowalą cło, to prawie wyjdzie na to samo.

 

Jedyne co narazie sie dowiedziałem to przypadki urwania zatrzasku zamka. Replika nadal działa ale zamek się nie blokuje. Prawdopodobnie w niedługim czasie

zostana wypuszczone stalowe, taką mam nadzieję.

 

Magi ciekną czasem przy zaworze ładowania, jest on delkiatny i trzeba być ostrożnym przy dokręcaniu.

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

N-pasa masz na TG kosztuje 56 zł. reszta części też jest. 360 złociszy kosztuje cały zestaw. no i ewentualnie gumka.Lufa też chyba jest.

 

Jedyne co na razie się dowiedziałem to przypadki urwania zatrzasku zamka. Replika nadal działa ale zamek się nie blokuje. Prawdopodobnie w niedługim czasie

zostaną wypuszczone stalowe, taką mam nadzieję.

 

Magi ciekną czasem przy zaworze ładowania, jest on delikatny i trzeba być ostrożnym przy dokręcaniu.

 

Pozdr

NPAS nie pasuje bez przeróbek (zmiany takie same jak w M14):

 

http://en.ratech.com.tw/product/teaching/teaching_4.php

 

Zatrzask rzeczywiście jest zrobiony tandetnego plastiku, wygląda jakby miał odpaść od samego patrzenia... :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Szybka piłka.jaki tam jest gwint po zdjęciu tłumika płomienia.?

14mm CW czy 14mm CCW.?

Jak z celnością, ktoś już przestrzeliwał 'K'.?

I tak się zastanawiam, co kupić od razu z repliką.?

Czas na edytke się skończył, więc..

Jak z awaryjnością repliki i celnością.?

Nie widzę, aby w jakimś sklepie były dostępne magi do g39..

Jakie części od razu kupić.?

Pozdrawiam i dziękuję za cierpliwość.: D

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W moim G36c nie działa bolt catch, wcześniej działał a teraz nie. Czy inni posiadacze tej repliki mają też taki problem? Jaką część muszę wymienić by z powrotem działał? poprosił bym o link do zdjęcia tej części ;p. Wkurzające jest gdy nie blokuje zamka gdy się strzela bo nie wiadomo kiedy jest koniec kulek.

Link to post
Share on other sites

Gdzie bardziej opłaca się zamówić G39E? W kraju czy za granicą? W Polsce kosztuje ok. 1050zł. Tylko kwestia wzmocnionych części. Można u nas dostać to co oferuje RA-TECH do tej repliki + NPAS? Sprowadzenie karabinu od RA-TECHa jest ok 350zł droższe, ale wątpię, żeby samodzielna wymiana stockowych części na wzmocnione (o ile takie dostanę) w Polsce zamknęła się w tej kwocie.

Link to post
Share on other sites

No w Polsce jest słabo z częściami do GBB, co prawda na taiwangunie niektóre z elementów mają, ale niestety nie wszystko...

Dlatego jeśli bardzo zależy Ci na tych częściach spustu to kupuj u Ra-techa.

Jeśli niekoniecznie (a wg mnie na dzień dobry wzmocnione części spustu nie są potrzebne w G36), to dokup jedynie prec lufę, gumkę HU i NPAS.

Link to post
Share on other sites

znalazłem czas by rozkręcić me g36c i sprawdzić czemu bolt catch żadko kiedy łapie. No i znalazłem...(niżej podaje linki do zdjęć

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9738fe976c4ecde8.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/099a2723703ebc56.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0125a2a24d9fd7cf.html

 

ma ktoś pomysł jak zaradzić temu? :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Musisz przeszlifować na równo jakimś małym pilniczkiem ten element w zamku, potem na równo przeszlifować zaczep z zespole spustu. Na przyszłość nie używać przycisku zwalniacza zamka, tylko zwalniać rączką przeładowania. Można też napawać trochę materiału na zaczepie zamka. Orginalnie zaczep zahacza o zamek niecałe 1mm, a jest jeszcze miejsce żeby dospawać do zaczepu około 1mm materiału. Będzie łapał większą powierzchnią i się tak szybko nie wyrobi. Na szczęście zaczep jest stalowy i da się go spawać.

Link to post
Share on other sites

Jeśli myślisz że będziesz spawał (napawał) na ZnAlowym zamku, to się zdziwisz...

Po 1 takie stopy się lutuje, po 2 taki kawałek będzie w tym miejscu osłabiony i może zacząć pękać.

Wystarczy 2 części zjechać delikatnie pilnikiem tak aby miały kąt 90stopni, wtedy będzie łapać zawsze i zamek nie będzie się ślizgał na tym zaczepie blokującym zamek w tylnym położeniu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

przeszlifowałem i po krótkim czasie znów się starł ten kawałek metalu przy zamku. Planuje u znajomego zrobić mały sześcian ze stali i wkleić go w miejsce tej części która się sciera. Co o tym sądzicie?

 

oraz mam pytanie czy do WE G39c będzie pasowała ta dysza?

 

http://www.gunfire.pl/product-pol-1152194369-Metalowa-dysza-RA-Tech.html

 

nie ma napisane do jakiej repliki będzie pasować a nigdy na części pierwsze nie rozkręciłem mojej repliki, wiem że moja dysza jest plastikowa.

Link to post
Share on other sites

przeszlifowałem i po krótkim czasie znów się starł ten kawałek metalu przy zamku. Planuje u znajomego zrobić mały sześcian ze stali i wkleić go w miejsce tej części która się sciera. Co o tym sądzicie?

 

oraz mam pytanie czy do WE G39c będzie pasowała ta dysza?

 

http://www.gunfire.pl/product-pol-1152194369-Metalowa-dysza-RA-Tech.html

 

nie ma napisane do jakiej repliki będzie pasować a nigdy na części pierwsze nie rozkręciłem mojej repliki, wiem że moja dysza jest plastikowa.

Ło, ta dysza jest do AWSS i nie pasuje do replik open bolt - na wszelki wypadek nadmienię że do nich zalicza się właśnie g36. Poza tym w czym przeszkadza ci plastikowa dysza?

 

Co do wklejania to akurat dobry pomysł, sam też w innych replikach stosowałem ten patent i działał.

Edited by rucznoi
Link to post
Share on other sites
Poza tym w czym przeszkadza ci plastikowa dysza?

 

właściwie w niczym ;), nadal działa więc nie narzekam jedynie myślałem aby zwiększyć osiągi ale to dalsza przyszłość. Ale jedynie co mnie denerwuje to to że czasem przemieszcza mi się uszczelka blokując cały mechanizm zamka, naszczęście jest to proste w naprawie, od ręki na miejscu mogę to zrobić mając śrubokręty, a czy wam też się uszczelka przemieszcza?

 

Co do wklejania to akurat dobry pomysł, sam też w innych replikach stosowałem ten patent i działał.

 

mam nadzieje że zadziała, a powiedz mi jakiego kleju używałeś? czy może coś jeszcze innego robiłeś?

Edited by FlorChuck
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hej, byłem dzisiaj w sklepie Gun Fire w Krynicznie celem zakupu g39 RAS, w którym jak wiadomo kolby nie da się złożyć do końca, przez szynę ris. Sprawdziłem i jest to prawda, jednak egzemplarz który oglądałem miał znacznie porysowane szyny, więc dostałem 2 sztukę (g39 RAS)i tu o dziwo kolba się pięknie składa do końca (jest to kolba z g39c).

 

Tu powstaje moje pytanie: czy ktoś z was też dostał może ras'a z kolbą od "c"? A może to po prostu monter na linii się pomylił?

 

I jeszcze jedno: czy da się u was tak skręcić hopupa by gumka w ogóle nie wystawała przestrzeni lufy (tak jakby go nie było) ?

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

witam ponownie.czy jeżeli przeładuję g39 i zostawię na dłuższy czas w spoczynku ,to czy nie zużyje się zespół spustu( czyli np. będzie się bardzo lekko naciskac na spust albo wogóle nie będzie się mogło przeładowac) ? i czy można wogóle zostawiac naładowanego gaziaka na dłuższy czas ?

 

Człowieku ortografia i interpunkcja!

To takie ciężkie żeby poprawnie się wysłowić po Polsku?

 

pj

Edited by pidzejfat
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...