Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie sprężyn


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się że M160.

"Amerykanie wydali miliony dolarów na długopis, który będzie działał w kosmosie, a Rosjanie zabrali ze sobą ołówek"

Rosjanie w kosmos zabrali ze sobą również kundla zamiast kolejnego ruska; raz żeby zmniejszyć obciążenie, dwa że są na tym samym poziomie intelektualnego rozwoju :-F

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Mam pytanie do forumowiczów, którzy mieli styczność z tymi dwoma springami.

Czy to możliwe aby Guarder (130) był ok. 1cm krótszy od 120 madbull'a?

A może trafił mi się jakiś felerny Guarder :roll:

 

Spring Guardera zastąpił w moim m14 M120 madbulla i niespecjalnie zauważyłem jakąkolwiek różnicę. Nie mam niestety dostępu do chrono i nie mogę tego fachowo zweryfikować.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o madbulla to co prawda z jednej strony zwoje są troszkę bardziej zagęszczone ale nie jest to typowy "niejednakowy skok" jaki widziałem w innych springach.

Dokładnie o taką zieloną się rozchodzi: http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2317

 

A co do Guardera to nie potrafię w tej chwili powiedzieć jak długi był bo siedzi już w replice (jak sobie pomyślę że mam znowu rozbierać m14 to ...). Jak wrócę do domu to zmierzę madbulla i napiszę ile mniej więcej miał Guarder bo w trakcie wymiany coś mnie tknęło i przyłożyłem je do siebie dla porównania.

Link to post
Share on other sites

Co do tego madbulla SP120 to ma on dokładnie 17,5cm długości. W takiej sytuacji Guarder miał ok 16 - 16,5cm.

Guarder o którym mowa kupiony był jakieś 3-4 tygodnie temu na specshopie.

 

Jeśli dobrze rozumiem dwa powyższe posty to spring który mi się trafił jest po prostu jakiś trefny tak?

W normalnym przypadku spring o większej mocy jest zawsze dłuższy od tego słabszego? Pytam oczywiście o produkty markowe a nie o chińskie wynalazki.

Link to post
Share on other sites

Trik polega na tym, że kupując np 10 sprężyn Guardera, weźmy te SP120, każda praktycznie będzie miała różną długość i będzie ciut inaczej zahartowana - różna twardość, co w GB przekłada się raz na np. 400 fps raz na 420 a czasami na 460, oczywiścię mówię o orginalnych sprężynach Guardera - obracam w rączkach Guardery i inne więc jakieś obeznanie mam.

Link to post
Share on other sites
W normalnym przypadku spring o większej mocy jest zawsze dłuższy od tego słabszego? Pytam oczywiście o produkty markowe a nie o chińskie wynalazki.

Nic podobnego. Oprócz ilości zwojów istotny jest też materiał z którego wykonana jest sprężyna (tak w dużym uproszczeniu). Są sprężyny miękkie, twarde, dłuższe, krótsze.

 

Podróbki się zdarzają i dla niewprawnego oka są nie do wyłapania. Dlatego, tak jak pisał Gogin, najlepiej, podobnie jak baterie, brać je tylko z pewnego źródła.

 

Co do długości. SP110 i 120 guradera mają ok. 172 mm długości oraz szlifowane końce. Natomiast wyżej, o ile pamiętam, ta długość się zmienia (nie pamiętam czy na plus czy na minus, bo dawno już nie mierzyłem guarderki żadnej).

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Guarder miał ok 16 - 16,5cm.

 

Ostatnio montowałem do SAWa FTK guardera M150 i tam spring też był krótszy niż te 17.2 cm bodajże 16.5 cm . Lekko mnie zdziwiło dlatego otworzyłem M4 gdzie mam guardera M120 gdzieś tak 4 letniego do tego z kosmicznym przebiegiem i zbił się tylko do 16.9 cm .

Edited by przemek10
Link to post
Share on other sites

Może zanim zaczniecie tutaj teorie spiskowe snuć na temat długości sprężyn to łaskawie ktoś przechronuje tego gnata? Czemu nie bierzecie pod uwagę ludzkiego błędu, że z całym szacunkiem, Szczupe, sknociłeś składanie. Tylko sprężyny linijkom zaczęli mierzyć od razu, jak chłopcy, typowi. Jak nie ma odpowiedniej ilości centymetrów to słabe. ;D

Link to post
Share on other sites

Wczoraj kupiłem w specu m120 guardera i ma dokładnie 17,2 cm

 

Mam pytanie do forumowiczów, którzy mieli styczność z tymi dwoma springami.

Czy to możliwe aby Guarder (130) był ok. 1cm krótszy od 120 madbull'a?

A może trafił mi się jakiś felerny Guarder :roll:

 

Spring Guardera zastąpił w moim m14 M120 madbulla i niespecjalnie zauważyłem jakąkolwiek różnicę. Nie mam niestety dostępu do chrono i nie mogę tego fachowo zweryfikować.

 

Sorry ale bez chrono to raczej trudno zauważyć takie różnice między springami.

Link to post
Share on other sites

Nie tak dawno dostałem ponad 10 springów do sprawdzenia jako że w swd a&k wymiana springa trwa chwilkę. Wnioski jakie po tym można wyciągnąć są proste: Długość sprężyny nie jest wymiernym kryterium jej oceny. Zdażały mi się sprężyny między którymi było nawet 2 cm różnicy w długości a różnica w fps była żadna.

Link to post
Share on other sites

różne sprężyny prawdopodobnie pochodzące z giwer, które przewinęły się przez warsztat znajomego. Po to je przestrzeliwałem by właściciel wiedział czego może się spodziewać po wsadzeniu tego do jakiegoś elektryka.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście mogłem coś źle poskładać, nie twierdzę inaczej.

Chciałem tylko przypomnieć że pytanie brzmiało : "Czy to możliwe aby Guarder (130) był ok. 1cm krótszy od 120 madbull'a?"

 

A wracając do tematu to właśnie przyszły do mnie dwie 130 Guardera z Asgshopu i obie mają ponad 17cm długości. Nie dam sobie ręki obciąć ale wydaje mi się że zwoje są w nich bardziej zagęszczone niż w springu który montowałem. Jak tylko wyrwę się na chwilę z roboty to wyciągnę tamtą sprężynę i zrobię ostateczną konfrontację... ;-)

A gnata przechronował bym sobie chętnie ale puki co nie mam na czym.

Link to post
Share on other sites

Gogin muszę się nie zgodzić. Sam przerobiłem w swojej elce dużo sprężyn guardera (M110, M120, M130). Przed składaniem zakładałem do siebie aby sprawdzić czy są wahania w sprężynach guardera. Fpsy skakały w granicy może max 10fps między sprężynami.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Odświeżę trochę temat...

Jako że stałem się ostatnio szczęśliwym posiadaczem chronografu postanowiłem przestrzelić swoje m14 z rzekomo felerną (za krótką) sprężyną.

Wynik to 438fps na kulkach 0,25 czyli o ile ten przelicznik się nie myli ok 490fps na kulkach 0,2.

Jeśli pomiar jest prawidłowy to ocena prędkości kulki "na oko" faktycznie nie ma żadnego sensu :mrgreen:

Edited by szczupe
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Siema

 

Podziele się z wami spostrzeżeniami co do mocy 3 sprężyn:

 

- M150 G&G

- M160 G&G

- M160 Guarder

 

Replika M4 king arms:

 

- hop up KA z lufą 455mm km-head

- bore up systemy z cylindrem 0

- prowadnica sprężyny łożyskowana

- ASCU

 

Zacząłem od najmocniejszej moim zdaniem i zdaniem chyba większości airsoftowców że guarder ogólnie jest super i zawyża numeracje.

Faktycznie łatwo tego wsadzić z podwójnym łożyskowaniem nie było.

 

hop na 0, kulki 0,2 G&G

 

Wynik, całe 535 fps, skoki rzędu 5 fps, myślę sobie wtf? Mam coś nie tak, bo replika działa jak z blow backiem, a nie przekłąda się to na fps.

 

No to lece dalej z M160 G&G 555-560fps tutaj moja pewność co do złożenia wzrosła.

 

Na koniec M150 G&G którą docelowo chciałem mieć i tutaj dopiero zaskoczenie jak zoabczylem 540 fps!

 

Na każdej sprężynie oddałem może z 20 strzałów i tak wyglądały M160-tki po wyjęciu z GB

 

Niestety nie zrobiłem zdjęcia przed, ale wydaje mi się że nie było aż takiej różnicy w długości. http://imageshack.us/photo/my-images/196/dscn6097v.jpg/

 

Nie wiem w sumie na co tu zwalić że tak mało fps na guarderze. Jak na razie zostaje przy tym M150 G&G zoabczymy co będzie za jakiś czas.

 

 

 

pozdro

Kostek

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...