Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KAC PDW [BOYI]


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moje wrażenia po pierwszej prawdziwej strzelance:

 

- Generalnie jest problem z podawaniem kulek z magów i to zarówno z emkowych jak i midcapa z zestawu. Magazynki kiwają się w gnieździe w przód i tył, trudno ocenić w jakim położeniu jest dobrze, w decydującym momentach nie można liczyć na perfekcyjne działanie repliki. Przetestowałem plastykowe i metalowe magi ICS, mag Stara i oryginalny mid cap.

 

- Mechanizm składania kolby też daje czadu. Jego konstrukcja powoduje samoczynne luzowanie się mocującch go imbusów i doprowadza do "wystrzelenia" zatrzasku w kosmos. po zabezpieczeniu drania taktyczną taśmą okazało sie że zatrzask trzyma na tyle słabo że kolba składa się sama w momencie składania się do strzału.

 

Na chwilę obecną powstrzymam się z ostateczną oceną repliki. Popracuję nad magami i zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

Rozwiązaniem problemu okazało się podklejenie magów izolką w tylnej części (rozwiązanie tymczasowe) i zastosowanie innych kul niż PJ. Na kulach G&G nie ma problemów.

 

Oczywiście temat bedę drążył i wymienię gumkę hopa na kolejną z kolekcji i przetestuję inne kulki.

Link to post
Share on other sites

Znalazło się może wiecej użytkowników tej repliki, aby mogli się podzielić wrażeniami ?

Bo z tego co czytam jest dość dużo nie dopracowań. Jest ktoś jeszcze kto kupił tą replikę i "rozdziewiczył" ją na strzelance. Niech podzieli się wrażeniami i powie nam jak się zachowuje to cacko po dłuższym czasię eksploatacji.

Link to post
Share on other sites

Tak się składa że mam M16A4 boyja , też z najnowszej partii i po zdjęciach widzę GB , dysza , tłok te same a pewnie i więcej rzeczy też . I właśnie tłok po 7000 BB na M125 i M120 zero śladów użytkowania a muszę dodać że kila zacinek potraktowanych full auto przy 10.8V , więc o tą część bym się nie bał .

Link to post
Share on other sites

Kombinowałem i mam sposób na puste strzały :D

 

U was też lufa nie idzie równolegle do bocznego RIS'a??

Problem jest natury konstrukcyjnej. Dolna śruba (jedna z dwóch przed dolnym RIS'em) jest wkręcana w lufę zewnętrzną co powoduje ściągnięcie lufy w dół i podniesienie komory hop up do góry. Wtedy najmniejszy ruch (Nawet przy strzale) może podrzucić hopka i zablokować magazynek. Jak temu zaradzić?? A no prosto: Należy mocno poluzować tą śrubę (Tą bliżej RIS'a) i na maxa podnieść lufę do górypo czym ją zablokować czymś z przodu i dokręcić śrubę. Ja ją zablokowałem Kluczem imbusowym nr.3 (Tym co luzowałem śróbę) wsadzając go na przestsrzał w ostatnią dziurę we frontgripie. Problem znikł, a karabin naprawdę stał się przydatny ;)

 

Pozdro i mam nadzieję, że się przyda ;)

Edited by fidziux
Link to post
Share on other sites

Sprawa lipola jest w toku. Dostępne na rynku baterie nie mieszczą się we froncie bez modyfikacji. Z pomiarów jakie przeprowadziłem wynika, że koniecznym jest wywalenie dwóch aluminiowych kształtowników symulujących rurę gazową 1, trzeba też przyciąć (skrócić) element utrzymujący kształtowniki 2 lub przesunąć w tył o ok. 1-1,5 cm otwór mocujący lufę zewnętrzną 3 o którym pisał fidziux w swojej modyfikacji dotyczącej pustych strzałów.

 

7aa245a6620e78bdm.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja coprawda swojego KACa calkowicie rozebralemi zlozylem a nie mam problemu z luznymi magami wręcz przeciwnie siedza bardzo sztywno . Nie mam problemu pustyh strzalow nawet na batce 10,8 :-P . Ale jest inny problem strasznie grzeje sie silnik co ciekawe typ sredni , jesli hodzi o wykonanie zewnetrzne jest super, moge porownac z stokowym g&p i z castomowym king armsem sr 16 to G&P ma sie nijak a king arms jest porownywalny, tylko tam body i ris kosztowaly tyle co caly kac pdw zrobilem podliczenie i wyszlo mi ze kac vfc tak wyposazony jak boyi kosztowal by prawie 2000 zl :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Ja coprawda swojego KACa calkowicie rozebralemi zlozylem a nie mam problemu z luznymi magami wręcz przeciwnie siedza bardzo sztywno . Nie mam problemu pustyh strzalow nawet na batce 10,8 :-P . Ale jest inny problem strasznie grzeje sie silnik co ciekawe typ sredni , jesli hodzi o wykonanie zewnetrzne jest super, moge porownac z stokowym g&p i z castomowym king armsem sr 16 to G&P ma sie nijak a king arms jest porownywalny, tylko tam body i ris kosztowaly tyle co caly kac pdw zrobilem podliczenie i wyszlo mi ze kac vfc tak wyposazony jak boyi kosztowal by prawie 2000 zl :poddanie:

 

:poddanie: :wink: Zainwestuj w słownik ortograficzny i naucz się regułek stawiania przecinków wraz z podziałem "tekstu" na zdania... Nic nie zrozumiałem z tej Twojej "wypowiedzi" więc łaskawie napisz ją normalnie, nim mod wywali w kosmos... :roll:

 

Aż mi się odechciało pisać...

 

Pozdrawiam

 

To nie pisz. Nie napisałeś nic na temat tylko się czepiłeś braku polskich liter //Jabol

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...