Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Polski kbk ak ma jasne łoże i nakładkę

 

A to jest kbk AKMS ;) i polskie mają raczej ciemne. A różnica w drewnie to najmniejszy pikuś - można je wymienić. Chwyt pistoletowy - bakelit (zaadoptować od ostrego) albo czarny kompozyt (w asg mnogo takich). Jedynie loga izmaszu nie zmienisz na polskiego producenta i oznaczeń selektora. Tylko kto się tym będzie przejmował, skoro jest to jedna z dwóch masowo produkowanych replik kałasza nadającego się do stylizacji/rekonstrukcji na współczesne WP.

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites

Jeżeli tylko lufa nie jest stalowa, to jest to w rzeczywistości wersja "Full steel", czyli RK-10S. Poza tym w full steel drewno jest ze sklejki, a w full metal - lite drewno. Wersja stalowa ma też numer seryjny na imitacji suwadła, a metalowa już nie.

 

Porównanie amksa cymy i boyia:

http://img34.imageshack.us/img34/1251/akmsaeg.jpg

 

Na gunfire już wykupione :)

Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko że w AKMS cymki jest całkiem inne pudełko ;)

Po za tym jak w każdym boyu za krótka pokrywa komory zamkowej. Łoże tak jak wcześniej wspominałem źle wyrzeźbione a no i pod jakimś dziwnym kontem to ucho od pasa (czyżby obracało sie razem z kolbą...?) no ale jest cały ze stali :D

 

Pozdrawiam!

Edited by Wyborowiec
Link to post
Share on other sites

Szkoda tylko że w AKMS cymki jest całkiem inne pudełko ;)

Po za tym jak w każdym boyu za krótka pokrywa komory zamkowej. Łoże tak jak wcześniej wspominałem źle wyrzeźbione a no i pod jakimś dziwnym kontem to ucho od pasa (czyżby obracało sie razem z kolbą...?) no ale jest cały ze stali :D

 

Pozdrawiam!

a no i pod jakimś dziwnym kontem to ucho od pasa (czyżby obracało sie razem z kolbą...?)

 

moze dlatego sie obraca bo jest "bren new" :P i sie nie wyrobilo jeszcze:P no i na zdjeciach widac, ze drewno jest ze sklejki.. zreszta , ktos juz wpomnial ze na filmiku z yutuba do ktorego link jest kilka postwo wczesniej, prezentowany akms jest wersja full steel , a na pudelku niema napisu rk10s , tylko samo rk10.... ciekawe czy pasowala by kolba od ostrego...

Link to post
Share on other sites

Kupiłem ostatniego w gunfire, niestety miał uszkodzoną kolbę a dokładniej zatrzask. Dzisiaj rozbiorę i zobaczę jak to wygląda ale wydaje mi się że jest to ta sama usterka którą opisywał ktoś na red aliance. No i jakiś chińczyk zakleił mi muszkę super glue i nie da się jej wyregulować, muszę czymś ten klej usunąć. AKMS jest full steel poza lufą zew. Jeśli macie jakieś pytania to słucham. Zdjęcia zrobię jak się do aparatu dorwę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Na razie aparat mam w serwisie więc zdjęć przez jakiś czas nie będzie ale mam taką ciekawostkę a mianowicie, przejechanie samochodem po AK nie zrobiło na nim żadnego wrażenia tzn nic się nie złamało, nie odpadło ani nie powyginało :uśmiech: Podstawa muszki jest mocowana na 2 piny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...