Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKMS (RK10) [BOYI]


Recommended Posts

  • Replies 477
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam.

Napisze o tym czego doświadczyłem z moim kałaszkiem. Pierwsze co to niespodzianka pod tytułem badziewna batka. No ale czemu tu się dziwić trzeba było jak najszybciej nową kupic gdyż po pierwszej strzelance bateria juz zaczęła szaleć, brakowało jej sił by oddać choć jeden strzał nawet zaraz po naładowaniu do full. Sprawa druga to żyjąca własnym życiem górna drewniana nakładka, która opada tworząc szczelinę między krawędzią oprawy a samą nakładką, jest to problem estetyczny ale zawsze. I rzecz ostatnia zatrzask zawieszenia (przedni) złamał się przy pierwsze próbie założenia, zmiana na nowy i po problemie. A teraz dobre strony (jest ich więcej i nie wszystkie wymienię). Pierwsza sprawa wytrzymałość, choć kupiłem wersje gorszą (full metal) to i tak karabin wykazał sie wytrzymałością godną swego pierwowzoru, poobijał sie i wytarł w paru miejscach, ale trzyma sie dzielnie. Za dowód jego wytrzymałości uważam fakt że w momencie kiedy sie na niego wywróciłem (a do chudych nie należę) to zamiast pogiąć się lub nawet złamać drań jedynie obił mi żebra i strzelał dalej. Niejednokrotnie upadał i uderzał o beton ale nic mu nie jest. Strzela celnie i jest naprawdę wygodna bronią. Polecam go każdemu zaczynającemu zabawę z ASG.

 

PS. bd_siwek, nie wiem jak w twoim ale ja bym w swoim nie montował szyny ris na przedniej okładzinie, głownie dlatego ze w moim wypadku takowa lata góra dół i montaż jakiegokolwiek osprzętu celowniczego mija się z celem.

Link to post
Share on other sites

Zamontowałem stalowego pbs1, urwał gwint. Byłem pewien, że jest na lufie, ale nie! Był na muszce, połączony praktycznie nie istniejącą spoiną. Tokarz ma teraz zajęcie, dotoczy lufę z "kwasiaka" na której zrobi gwint. Powinno być ok. U mnie nie ma luzów. Jeżeli będą na nowej lufie to się napawa i przetoczy jeszcze raz. Każdy luz można zniwelować.

Link to post
Share on other sites

Też macie gwint na muszce a nie na lufie? Czy to mnie poprzedni właściciel wyćućkał?

Mógłby ktoś dla mnie zrobić zdjęcie lufy zewnętrznej, dokładnie tego miejsca w którym wchodzi w body (całe zakończenie) i jak jest obsadzona w body i jak jest obsadzona komora hu. Z góry dziękuję.

 

Moja lufa wygląda jak ta, http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_lufy_zewnetrzne/lufa_zewnetrzna_do_ak74_p_j-1448.html

 

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_lufy_zewnetrzne/lufa_zewnetrzna_do_akm_p_j-1447.html

Czy ta będzie pasować?

Edited by bd_siwek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie - czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego ta dźwigienka od ściągania nakładki na rurę gazową się mi poluzowała? Co zrobić żeby znowu była w miarę sztywna, i drugi pytanie - jak dostać się w kałaszku do komory hop-up? Chcę wymienić gumkę a nie wiem jak rozłożyć.

 

EDIT: Dźwigienka była luźna bo źle składałem, tak więc pozostaje tylko pytanie numer dwa ;)

Edited by denvey
Link to post
Share on other sites

Eee, kolejna sprawa ;D Czemu wypada mi ten dynks naprzeciwległy do przycisku blokady kolby? Jak zrobić żeby to nie wypadało? :<

 

EDIT: trzyma się ale słabo jak lekko przekręcę ten pin co siedzi w tej, pozwolę sobie to tak nazwać, misce, ale mogę to dalej wyciągnąć palcami ;/ Czy jeśli na przykręcony pin kapnę lakierem do paznokci to powinien się trzymać?

Edited by denvey
Link to post
Share on other sites

Eee, kolejna sprawa ;D Czemu wypada mi ten dynks naprzeciwległy do przycisku blokady kolby? Jak zrobić żeby to nie wypadało? :<

 

EDIT: trzyma się ale słabo jak lekko przekręcę ten pin co siedzi w tej, pozwolę sobie to tak nazwać, misce, ale mogę to dalej wyciągnąć palcami ;/ Czy jeśli na przykręcony pin kapnę lakierem do paznokci to powinien się trzymać?

 

 

powiem tak nazywaj sobie części jak tam chcesz ale żeby wszyscy zrozumieli np inni z tym problemem to zrób foto i opisz co i jak :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...