Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Remington 870 - 8870, 8870A, 8970, 8970A [SY]


Recommended Posts

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pomierzyłem szota pod tę szynę z eBay'a- już pierwszy pomiar,szerokość, nie zachęca... Moje body ma 35mm a to z aukcji 30mm... Dalej nie mierzyłem. Może rozginania nie wytrzymać albo góra wogóle nie dać się wcisnąć...

G&P pasuje jak w mordę... I dlatego też zamówiłem choke tube(szybo-wybijaczo-płomienia-tłumik) i lufkę 6.08/385mm od G&P właśnie... Przyjdzie to zamontuję,obfotografuję, pomierzę (fps-y) i zamelduję.

 

Mam jeszcze pytanko/ankietę do zamiłowańców tudzież maniaków-co prawda mam koli (małe, zgrabne) ale jakie koli najbardziej ,wg Was, pasuje do Remingtona 870 (tudzież pochodnych)? Eotech 552 , XPS3-2 czy może zupełnie coś innego -jakieś kombo (HD103B+laser)?

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Alasz, chcesz, pożycze Ci Aimpointa T1 Micro, powienienem mieć jeden luźny. Niski i wysoki montaż, do wyboru. Pomacasz, będizesz wiedizał.

Mnie kusił by T1 na wysokim montażu i przystawka powiększająca do tego. No, ael to moje widizmisię :)

O! Dzienks Err... T1 na wysokim właśnie do mnie idzie (do Hery zaplanowany) to go sobie przymiarkuję... No i za powiększeniem się rozglądnę, bo po wymiance lufki, nie powiem,spodziewam się poprawy zasięgu,a już teraz kulasy lecą w siną daaaaal... ;-)

Link to post
Share on other sites

Polecam na 870 kopie trijicona rmr, na standardowej kolbie mozna szybko się do niego złożyć.Niestery nie można przystawic magniefiera.Ale do strzelby powiekszenie,ble wolałbym już założyć jakiegoś XPSa albo t1 micro miałem obydwa modele na swojej 870 i wyglądała niezle,szczególnie z adapterem mesa tactical leo i składana kolbą:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tjaaaaa... Niestety,ku mojemu wielkiemu rozżaleniu i bezsilności lufka od G&P mimo najszczerszych chęci nijak się ma do klonów czyli po prostu nie pasi do mojego SY -ota...

Zdjęcia porównawcze niebawem...

Przy okazji rozbiórki okazało się,że hopek to jest trochę żenuła, a GF nie dołożył "wszelkich starań" przy przeglądzie i dystanser wbijał się w bok gumki zamiast wypychać to zgrubienie na niej (przekręcona gumka o jakieś 45stopni)

Jeszcze nie dokonywałem żadnych pomiarów ale tak na pierwszy rzut oka to da się przysposobić i lufkę i gumkę od AEG-ów.

 

Czy ktoś jest chętny na lufę i kompletny hop-up do Remingtona od G&P? :-P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam. Sprawiłem sobie tą repliczkę http://gunfire.pl/product-pol-1152203101-Replika-strzelby-870-Tactical.html Ogólnie wszystko fajnie, ciężka i klimatyczna flinta. Niestety w sklepie z linku nie postarali się z przeglądem przed wysyłką. Problemem jest to, że lufa zewnętrzna ma przekoszenie na jedną stronę, a połączenie magazynka rurowego z lufą nie ma dobrego spasowania ( problemem jest element, który jest osadzony na atrapie maga rurowego i ma tam luz, ten sam element służy za stabilizator lufy wewnętrznej i tym samym powoduje ruchy lufy zewnętrznej. Ktoś wie jak zdjąć czułenko z maga rurowego? Postaram się pokazac jakieś fotki, chyba, że jednak odeślę na serwis.

Link to post
Share on other sites

O,rzesz,ty.... A pytałem jakiś czas temu czy będą sprowadzać to odpowiedzieli,że nie mają w planach...

To samo miałem w wersji policyjnej,że stałą kolbą... Wszystko się kolibało,trzeba podokręcać. W mojej wersji żeby usztywnić lufę to trzeba było mocno odkręcić tę nakrętkę-zaślepkę na atrapie magazynka rurowego....

A do czółenka dostaniesz się chyba wykręcając najpierw magazynek rurowy...Ale głowy nie dam,bo dawno tego nie rozkręcałem- muszę sprawdzić...

@Edyta

Dobra,już mam... Odkręcić końcówkę atrapy maga rurowego,ściągnąć zawieszenie pasa,odkręcić lufę zew(mała śrubka z boczku) i wysuwamy lufę razem ze stabilizatorem lufy wew... Teraz mamy dostęp do dwóch śrubek w czółenku... A a atrapa maga jest nagwintowana i wykręca się ją z body...

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie! Pokombinuję troszku. Tylko tak myśle, że trzeba jeszcze będzie tą szynę zdjąć bo śrubeczki co stabilizuje lufę zewnętrzną nie widziałem. Wogóle to chyba trza będzie zdjąć tą szynę żeby hopka regulowac, bo w innych wersjach to regulacja jest zaraz przed receiverem patrząc od wylotu lufy, a w tej wersji wszystko zakrywa szyna. BTW ten tak zwany przegląd zerowy to naprawdę jest " zerowy".:-/ Jak ktoś by chciał jakieś fotki to da się zrobić

Link to post
Share on other sites

Przy okazji zdjęcia szyny może warto nawiercić w niej otworek na regulację hopa...

Śrubka trzymająca lufę zewnętrznę u mnie jest też przy receiverze z prawego boku ( w zasadzie to jest dziurka na maleńką śrubke imbusową-taką bez łba...śrubka dociskowa się to fachowo nazywa...

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Operacja usztywnienia lufy zakończona, na razie tymczasowe rozwiązanie (nieśmiertelna izolka -3 warstwy na atrapę magazynka rurowego) i wygląda, że jest oki, lufa sztywna.

Sprawdzałem replikę magnesem i tak:

magnes przyciąga kolba i jej prowadnice, ogólnie cały mechanizm oprócz przycisku zwalniania kolby i dwóch wkręcanych po bokach słupków z otworami, atrapa magazynka rurowego, wewnętrzny szkielet, w którym jest osadzony tłok, sprężyna itd.

Jeśli chodzi o mocowanie lufy zewnętrznej to jest to tylko jedna mała śrubeczka' którą wkręcamy w plastikowy pierścień zakładany na lufę zewnętrzną, z drugiej strony tego pierścienia jest króciutka śruba na taki sam imbusik jak śruba ustalająca lufę, śrubeczka ta służy jako dystans pierścienia. Choć w samej lufie zewnętrznej nie ma otworu po tej stronie to już w obudowie hopka jest, co daje nadzieję na prawie bezbolesne zamontowanie drugiej śruby ustalającej. Na szczycie pierścienia jest zgrubienie z gwintem na śrubę ustalającą szynę ris oraz otwór do regulacji hopka za pomocą imbusa.

Przy montażu pierścienia warto znaleźć sobie jakiś kawałek druciku lub drugi mały imbusik i włożyć go w otwór regulacji hopka i dopiero dokręcać śrubę mocującą lufę zewnętrzną, zapobiegnie to przesunięciu się pierścienia i umożliwi bezproblemowy dostęp do regulacji HU. W samej szynie otwór na śrubę mocującą ją do strzelby wymaga lekkiego podpiłowania w celu umożliwienia regulowania hopka. Pod szyną znajduje się mały kawałek plastiku w kształcie litery "U", który mocuje się w rowku pod spodem szyny, a który opiera się na lufie zewnętrznej dając szynie dodatkowe podparcie. Sama szyna siedzi sztywno na body, nic się nie rusza i nie przesuwa.

Ogólnie replika jest dobrze wykonana, żadnych nadlewek czy innych niedociągnięć, malowanie też może być. Od razu zaznaczam, że jeśli chodzi o wykonanie to nie mam porównania do innych replik shotgun'ów.

Edited by mg79
Link to post
Share on other sites

I uwaga na ten "kawałek" plastiku w kształcie litery U", bo mi po rozpakowaniu shota wypadł po prostu i gdybym nie zastanawiając się właśnie nad stabilizacją szyny nie nadepnął na niego gołą piętą to bym zupełnie świadom nie był... Pomyślałem też, że powinien być i drugi taki,skór wysuwają się na szynę od spodu to byłoby zrównoważone podparcie... A tak przyjdzie dorobić...

Jeśli chodzi o ustawienie hopa to można wypływać dziurkę albo zeszlifować łeb śruby ze średnicy...

A do dalszej dyskusji jest długość lufy zew.- w takim taktykę po prostu nie pasi taka rynna, albo do odcięcia i "musowe" założenie Choke Tube od G&P albo podmianka na Mad Dog'a, od tego samego producenta...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...