Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mp5 sd6 ICS vs CM


Recommended Posts

Witam.

Na pierwszy rzut oka takie porównanie markowego ICSa do CYMY może wydawać się śmieszne, ale przeczytawszy sporo tematów odnośnie jednego i drugiego dochodzę do wniosku, że jedna jak i druga replika jest godna polecenia i warta swojej ceny.

 

Różnica w cenie obydwu replik nie jest znaczna ~200~300zl ( a może to już sporo ? ), ale dołożyć 200zl i mieć markową replikę ?? Czy warto ?? Być może lepiej tą różnicę włożyć w upgrade CM ??

 

Użytkownicy obu tych replik zachwalają je i polecają, co więcej, twierdzą, że po małych modyfikacjach (gumka + dłuższa precka) osiągom dorównują M4 czy AK.

 

Czy warto dołożyć i wziąć ICS ?? Czy być może jest to pieniądz wywalony w coś nie potrzebnego i się płaci tylko za firmę i markę ??

Link to post
Share on other sites

Ja się długo zastanawiałem którą MP5 kupie sobie po sprzedazy mojego SCARa i tak samo jak ty zastanawiałem się nad jedną i drugą firmą... mnie za ICSem tylko przemawiał fakt że oni mają SD6 ze stałą kolbą...

 

Ale tak jak ty napisałeś czy nie lepiej zaoszczędzić i dołożyć do tuningu CYMY... tylko jakiego tuningu?? tam nie ma co tuningować... jedyne co można dokupić to szyne i kupić kolimator...

 

Jak szukasz oszczędności to polecam CYME zwłaszcza że do CM dają batke i ładowarke (to drugie do śmieci), jedyne ryzyko polega na tym że CM jest kilkanaście miesięcy na rynku i nie wiesz co się będzie z nią działo po 30k pestek... Jeżeli nie zalerzy Ci na 420fps.(czy ile tam ta CM ma) to proponuje ICS jak by nie patrzeć to rewelacyjna firma i jak nie masz zamiaru robić z tej repliki kosiarki z xxx fps to będzie Ci służyć przez lata...

 

Ja rozwiązałęm swój problem bardzo szybko... Kupiłem EGLMa do SCARa i juz nie chce go sprzedawać :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

mam na myśli normalnego ICSa, nie eco, no i zwykłą CYME....wciąż nurtuje mnie pytanie czy lepiej dopłacić te 200zł i brać ICSa czy upgradowac CYME...

 

Dodam może, że jakimkolwiek porównaniem jest dla mnie P&J M4 RIS, którą mam od ponad miesiąca i wystrzelone około 4k bb's, mam zamiar w niej w najbliższym czasie zmienić gumę HU i wstawić preckę. To będzie moja replika do lasu itp itp

Szukam czegoś do CQB oraz w "razie w", jakby się emka posypała.

Kto wie, być może MP5 okaże się na tyle dobre, że to ona będzie moją podstawową bronią :D

Link to post
Share on other sites

Ja mam MP5A5 ICS 6 lat. Przez ten czas wymieniłem lufę i gumkę na systemy i sprężynę m100 (stara się zużyła) i łożyska kulkowe, 2 lata temu padła pierwsza zębaka (z mojej winy-źle wyregulowany silnik), „front grip” się połamał (wymieniłem na metalowy) i silnik się sypnął . Podsumowując jest to bardzo dobra replika, najlepsza w swojej klasie :). Zaliczyłem z nią parę razy glebę a ona wciąż działa jak marzenie. Ale zawsze możesz poczekać, niedługo ICS wypuści wersję ze stalowym body i dzielonym GB. Więc moja rada taka brać ICS-a!

 

Poniżej parę zdjęć:

http://picasaweb.google.pl/pavski/MojaMP5A...feat=directlink

Link to post
Share on other sites

hmmm widzę, że jak na razie wszyscy obstawiają za ICSem...tylko nie wiem czy przemawia za tym fakt, że takowe użytkują (albo użytkowali), czy mają obiektywne porównanie...;/

 

no a jak tam z ta CYMKA ?? :D

Na pewno ktoś ma i się cieszy z jej walorów :D pochwali się ktoś ?? :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...