Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] G96D (L96) [Well]


Recommended Posts

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przypinam się do prośby wajsera. Głownie zależałoby mi na tych osiągach, jak sprawdza się w boju i czy w ogóle jest warta zakupu. Ogólnie ja się zastanawiam nad kupnem tej repliki lub L96 WELLa sprężynowego i go potem tunningować. Gazóweczka oczywiście dużo ładniej się prezentuje jeśli chodzi o wygląd w przeciwieństwie do sprężynówki. ;]

Link to post
Share on other sites

Moje pierwsze spotkanie z L96 zacząłem od wysokiej półki, Mruzen bo nie liczę mgnienia warriora na jakiejś strzelance. Ta pierwsza L96 pozostawiła na mnie bardzo dobre wrażenie i pragnienie aby równie dobrze jak wyglądała tez strzelała. W końcu udało mi się dopieścić ta replikę ale ... musiałem sprzedać.

Po drodze trafił się jeszcze Warrior ale tez nie zagrzał długo miejsca.

Replikę L96D zakupiłem u Krakmana... Wykonanie nie jest rewelacyjne ale bardzo przyzwoite.

Jedynym elementem który pozostawia sporo do życzenia jest wykonanie zamka. Lakierowanie części pracujących nie jest dobrym pomysłem. Po zakupie dobrze jest zrobić przegląd zerowy (Krakman niby pisze że robią) podkręcać wszystko i spasować.

Wykonanie łoża podobnej klasy jak Warrior, nie rewelacyjne ale może być. Mocowanie body do łoża za pomocą dwóch solidnych śrub. Wykonanie lufy i body przyzwoite ale ... to nie Maruzen.

Działanie zawiasu kolby poprawne, sztywny nie ma luzów składanie nie sprawia problemu. Działanie mechanizmu składania podpórki nie jest idealne ale daje się opanować.

Kolejnym słabym punktem jest magazynek, nie wiem czy jest osoba u której by nie przeciekał.

Regulacja HU dostępna na zewnątrz lufy, pozostawia co nieco do życzenia. Wymiana lufy i gumki chyba raczej obowiązkowa. Przeładowanie nie nastręcza większych problemów, można przeładować minimalnie wysuwając zamek. Oddzielny temat to wypadanie kulki ze szczęk magazynka przy przeładowaniu, ja poradziłem sobie zakładając kawałek odpowiednio wyprofilowanej gumy na komorę HU. Problem wypadających kulek nie zniknął całkowicie ale nie jest już tak dokuczliwy.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Osiągi przy tej temperaturze są nie miarodajne. Co prawda strzelam na rozegranym magu ale to i tak jest za zimno żeby coś powiedzieć.

Osiągi w tych warunkach są bardzo słabiuteńkie, z trudem trafiałem w a4 na dystansie 30m. zasięg coś ok 50m. Jak będzie cieplej to możne uda się coś sensowniejszego powiedzieć. Podstawowy problem u mnie to brak amunicji dobrej jakości. Strzelanie 0,25 jakoś słabo wypada, na 0,28 jest lepiej ale te kulki które mam to pozostałości z dawnych lat i nie są dobrej jakości. Ale po wymianie gumki i lufy i tek jest dużo lepiej niż było.

Porównanie praktyczne, moja sr25 A&K i tak jest o niego celniejsza i ma o wiele lepszy zasięg. SR ma wg pomiarów u Krakmnana ok 530 fps, strzela tymi samymi kulkami 0,28 co L96D.

Link to post
Share on other sites

Tafi nie ma chyba innych replik L115 od Stara/Aresa i ich Wellowskiej kopii ;)

 

Ja znalazłem tylko te, zastanawia mnie jak to jest... Na tym forum czytałem że Ares to jedna z najlepszych replik gazowych... jak bardzo chińczykom nie udało się zrobić dobrej kopi tej repliki? Co należało by zapożyczyć z pierwowzoru aby zbliżyć się trochę do jego doskonałości?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja tam nadal wierzę, że z odrobiną dopieszczenia każdy karabin będzie strzelał tak, że będzie sprawiał radość:) Dzwoniłem do specshopów i potwierdzili informację, że magazynki co2 pasują tak samo jak zamki (nie można dostać w sklepie w sklepie). Wydaje mi się, że w momencie wymiany najbardziej newralgicznego punktu w karabinie (przeciekający magazynek w którym blokują się kulki itp) na naprawdę dobry (mag co2 bardzo dobrej firmy i to jeszcze za ciężką kasę:P) to będzie karabin godny uwagi. Co więcej jestem już przekonany, że go kupię łącznie z magazynkiem gumką hu. Lufę km heada już mam.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj właśnie byłem u Krakmanów i miałem w rękach to cudo. Krótko opisze moje wrażenia:

 

 

Z daleka, w czeluściach ich szafki karabin nie wyglądał za dobrze... nie różnił się zbytnio wykonaniem od l96 od AGM. Poprosiłem o pokazanie mi repliki aby móc się bliżej przyjrzeć. Cała niechęć do wyglądu odeszła jak ręką odjął. Dało się zauważyć żłobienia na lufie, bardzo ładnie wyglądają cy bezpiecznik, składaną kolbę i genialnie wyglądający tłumik płomienia. Niestety dostałem egzemplarz bez lunety i dwójnogu więc nie mogłem zobaczyć go w całej okazałości. Mimo to karabin zrobił na mnie duże wrażenie. Wyglądem baaaardzo przypomina oryginał co jest ogromnym plusem.

 

Po wzięciu go do rąk od razu wiedziałem z czym mam do czynienia. Spluwa jest długa, bardzo ciężka (o wiele cięższa niż l96 wella) a antypoślizgowa faktura łoża jest bardzo przyjemna w dotyku. Poza łożem wszystko jest z metalu. Karabin jest bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy kilka chwil i już czujesz z nim jakąś malutką więź... Przestajesz myśleć co i jak trzeba zrobić. Po prostu to robisz. Trzecia stopka wysuwa się bez problemu, choć należy mieć pewną wprawę. To samo ze składaną kolbą. Chodzi lekko i wydaje przyjemne dla ucha stuki i puki:)

 

Cały zespół zamka/ bolta jak zwał tak zwał, nie odstaje od reszty. Również chodzi bardzo przyjemnie i w miarę cicho, także metalicznym odgłosem pieści tylko nasze ucho a nie jeszcze uszy wrogów 50 m dalej. Żeby przeładować wystarczy tylko odrobinę wysunąć go z gniazda a potem dopchnąć i przekręcić do pozycji wyjściowej. Wymaga to pewnej wprawy którą nabędziemy po 5 min.

 

Pozwolono mi z niego postrzelać. Załadowano mi magazynek gazem i kulkami i oddano go w moje świerzbiące ręce. Proces przeładowania odbywał się płynnie. Żadnej zacinki, żadna kulka nie wypadła. Działał bez zarzutu.

 

Test na chrono nie zaskakuje. Zanim go podam, chciałbym nadmienić, że owy egzemplarz był z wystawy. Był zaniedbany i przeciorany przez tabuny dzieci i ludzisk koniecznie chcących zostać snajperami w 30 sek. Brakowało mu dopieszczenia przez smar silikonowy i czyszczenia...

 

Wynik: 448.3 fps - 40 fps mniej niż podano na stronie, z powodu powyższych przyczyn.

 

Wady jakie zauważyłem:

-rzeczywiście, lufa się nieznacznie buja na wszystkie strony, ale tylko jeśli będziemy nią specjalnie gibać. Kwestia odpowiedniej przeróbki.

-blokada trzymająca bolta jak i miejsce które ma za zadanie się z nią zazębiać były wyrobione przez mocne uderzenia maniaków. Nie ma potrzeby nawet tak daleko cofać zamka, więc jak ktoś będzie uważał, to nic się jej nie stanie

-co do magazynka się nie wypowiem gdyż prawdopodobnie ten był nowy i nie używany. Chodzi ciężko w gnieździe, ale tak ma być.

 

Na koniec powiem, że bardzo dobrze wspominam spotkanie z tym karabinem. Polecam jako podstawkę pod tuning.

Link to post
Share on other sites

Wiedziałem że będę musiał się tłumaczyć:P Masz całkowitą rację. Już prostuję: Polecam jako podstawkę pod tuning (tak jak napisałem) gdyż uważam że wykonanie tego karabinu jest bardzo zadowalające, więc po wymianie części może z tego być niezły zabijaka. Chodziło mi tylko o to.

 

Teraz ja mam pytanko: Załóżmy, że go kupiłem i dokupiłem też tego maga na co2. Czy trzeba coś wzmacniać, wymieniać czy coś tam? Pytanie zakrawa na jestem zielony, ale właśnie taka jest prawda. Nie znam się na gaziakach. Czy wymiana uszczelek wystarczy, czy należy coś tam jeszcze kombinować?

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Mam kilka pytań co do tego karabinu:

 

1. Jak przebiega wymiana zaworu od magazynka? Jak trzeba to zrobić?

2. W razie gdybym jakimś cudem miał dod. kasę na maga od ARES'a na CO2, to napełnia się go gazem tak jak w przypadku magów na Green Gas czy coś się robi tymi kapsułami na CO2 (sorry jestem zielony na temat gaziaków... ;) )

3. Co trzeba zrobić żeby usztywnić chwiejącą się lufę?

4. czy po wymianie magazynka na ten na CO2 moc karabinu wzrośnie? (słyszałem że tak...)

 

Z góry dziękuję ;)

Edited by bubolec_911
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...