Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] CA870 [Maruzen]


Recommended Posts

Mamut, te 350-370 fps było mierzone na chronografie ? I czy sprężynę masz stock'ową ? I czy na pewno dodana jest preclufa do tego zestawu a nie 6.08mm standard?

Przepraszam, że się tak dopytuje ale ciekawi mnie to bardzo.

 

Kubaforge: Bardzo łatwo jest zrobić regulowany hopsiup, szczegóły tutaj http://asg.pl/forum/viewtopic.php?t=10401&...6aaec597740477d

 

pozdrawiam

piok

Link to post
Share on other sites
  • Replies 413
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie Pioku, nie było mierzone chronografem, ale takie dane są podawane na zagranicznych forach. Sprężyna jest stockowa na razie (dopóki nie zrobię metalowej prowadnicy). Lufa wewnętrzna ma średnicę raczej 6.08 mm. Na potwierdzenie tej teorii o szybkości wylotowej mogę dodac, że kulka leci zauważalnie szybciej.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

mam do zadania kilka pytań charakterystycznych dla początkujących:

- czy w razie połamania jakiejkolwiek części wew. możliwa jest jej wymiana?

- czy można bez obaw używać rapid fire?

- czy dokręcenie kolimatora jest trudne, może macie jakieś zdjęcia "od góry"?

- czy ta replika wytrzyma jakieś 3 lata (bez tuningu)?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Odpowiedzi:

-Co najwyżej u producenta, ale zawsze można zapytac sklep.

-Jeśli masz na myśli trzymanie cały czas wciśniętego spustu i tylko pompowanie, to nie.

-Instalacja kolimatora jest możliwa tylko za pomocą oddzielnej szyny, wiercenie nie ma sensu bo to bardzo zwarta konstrukcja i nie ma miejsca na dodatkowe śrubki.

-Wytrzyma, trzeba tylko co jakieś 9 miesięcy ją rozkręcic, oczyścic i nasmarowac. Uwaga, gearbox jest skręcony tak zwanymi Torxami z bolcem w środku.

Link to post
Share on other sites

Z powodzeniem stosowałem obrzyna przez dwa lata we wszystkich możliwych warunkach (CQB, las, teren mieszany, gorąc, mróz). Zalecałbym tylko dokupic jeszcze sprężynki do Hop-Up'a bo stockowo troszkę za słabo podkręca, albo wymyślic coś we własym zakresie (bardzo prosta kostrukcja). Sprężynki można kupic na MG.

Poniżej link do strony z recenzją napisaną przeze mnie.

 

 

 

http://asg.vel.pl

Link to post
Share on other sites

Hmm, raczej nie będę kupował tych sprężynek (3 sprężynki za 90zł 8O ). Czy istnieje możliwość innej regulacji HU? Pisałeś coś o dłuższym bolcu dociskającym gumkę hop up. A może da się zastosować np. sprężynkę od długopisu? I jeszcze jedno: czy dostanie się do gumki hop up jest trudne? Zaznaczam, że jestem kompletnym laikiem.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam: czy w celu umieszczenia na obrzynie optyki można zastosować takie szyny (razem z tym elementem, który przylega do body) jakie mają shotguny od Krakmana? Teoretycznie wygląda to tak samo, można by je nasunąć na korpus i przykleić np. gorącym klejem (żeby można było później je zdjąć :) ).

Podaję linki:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=221

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=212

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zrobienie regulowanego hopsiupa w ca870 to kwestia kilku złotych i paru minut pracy z gwintownikami. Szczegóły w " Zestawieniu strzelb" w tym dziale Forum. Będzie to działać lepiej niz te 3 mikroskopijne sprężynki za obłędną cenę ze sklepu.

 

Bardzo się dziwię, ze poszedł Ci gwint w atrapie magazynka, Kubaforge. Ja z kilkadziesiąt razy odkręcałem i przykręcałem tą rurkę. Mało tego, dokręcałem tą zaślepkę z przodu b. mocno dźwgnią z śrubokręta, by zapobiec jej samoodkreceniu się. I nic nie pękło.

Swój egzemplarz "Świni" posiadam juz od 2 i pół roku, bez przesadnej konserwacji, kilkadziesiąt tysięcy kulek przebiegu z założonym upgrejdem do ok. 400 fps służy mi wiernie i niezawodnie( prócz problemów z uszkodzoną gumką hopsiupa) mimo zgubienia jednej sprężynki i wyłamania jednego z wodzików cylindra ( oba uszkodzenia tylko i wyłącznie z mojej winy).

 

Giuls Corleone: Dostanie się do gumki hopupu nei jest trudne, wystarczy zdjąć lufę zew. przez odkręcenie "pokrywki" magazynka rurowego. zdjęcie "plasterka" naklejonego na przedniej części korpusu giwery , który ukaże się po zdjęciu w/w lufy ( tylko ostrożnie odklejaj bo wyskoczy sprężynka i polastikowy bolec). następnie wybijasz/wypychasz ostrożnie pin trzymający zespól lufy i hopupa w korpusie, który to pin jest umieszczony pod kątem prostym do lufy, jakieś 2 cm. pod plasterkiem hopsiupa.

Po jego wyjęciu wyciągasz lufę wraz z zespołem hopsiupa.

 

UWAGA! zwróć uwagę na okrągła uszczelkę, która może zostać albo w obudowie hopsiupa i wyjśc wraz z lufą albo w korpusie broni,zaraz przy końcówce cylidnra. Jak ją zgubisz to masz duży problem. Od razu mówię, że wkłada się ją do obudowy hopsiupu, przy składaniu wszystkiego do kupy, podwójną "wargą" w kierunku cylindra. Będziesz wiedział o co mi chodzi jak ją obejrzysz.

 

Equil: magazynek ten trzyma się w gnieździe w taki sposób, że z tyłu magazynka na jego górnej krawędzi, wystaje płaski klin,"zatrzask" który wchodzi w szczelinę między body szotgana a wew. metalowy "mechbox".

Zwalnia się go poprzez przesunięcie "suwaka" na dolnej części magazynka, wykonanego z metalu, imitującego dosylacz szelsów.

Wydostanie magazynka z gniazda wspomaga umieszczona na jego szczycie, dżwigienka, odpychacz,( kawłek wyprofilowanego plastiku dociśniętego sprężynką wew. magazynka) nie wiem jak to nazwać. która po zwolnieniu w/w zatrzasku wypycha magazynek z gniazda.

 

Mam nadzieję , że pomogłem

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Spust twardnieje bo działa blokada spustu (jak lekko odciągasz czółenko do siebie to taki plastikowy element zachacza o spust i teoretycznie nie można wystrzelić). Spróbuj załadować i sprobować jeszcze raz a następnie odciągnąć z całej siły (bez przesady oczywisście ale z taką siłą która pozwala odciągnąc czółenko maksymalnie do przodu). I zobaczysz że spust "znowu jest miękki".

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Mam takie pytanie... Rozważam właśnie zakup nowej repliki. Moja uwaga zatrzymała się na dwóch replikach MP5 A3 TM oraz CA 870 Sawed Off... I tutaj moje pytanie, odnoście repliki Maruzena... Broń tą znalazłem w dwóch sklepach -> SpecShopie oraz Machinegunie... I tu mam taki mały problem, czemu "Świnka" ze SpecShopu jest tańsza od tej z Machineguna o prawie 80 zł :?: Czy jest to ten sam model :?:

 

Pozdrawiam, Maximus1944pl

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Po dwóch latach bojów z użyciem CA870 stwierdzić mogę że walczyć się da, ale zawsze będziesz odczuwać przewagę wroga z AEGiem czy nawet gaziakiem. Sytuacja może się zmienić po wyposażeniu w kolimator/lunetkę i trochę więcej fps, czego nie uświadczyłem. W przypadku walki sprężynką wprawiony operator broni samopowtarzalnej zawsze da Ci najwyżej jedną szansę na trafienie.

Link to post
Share on other sites

Szanse są zawsze. Największe gdy nie będziesz szturmował frontalnie. Gra ze sprężyną wymaga trochę kombinowania, zachodzenia z flanki i od tyłu. Kilka strzałów i odskok.

Powiem tak, mam do wyboru P90 z 370fps i moja Świnię z ok 400fps od już prawie 3 lat. O wiele częściej biegam z szotganem niż z elektrykiem. Mam większą frajdę i rzadko się zdarza żebym kończył bez jakiegoś "fraga" :).

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam ;-)

 

Spotkał się może ktoś kiedyś do kupienia do Shotgunów Maruzena zestaw drewno zawierający drewnianą kolbe i czółenko, na dentrinityshop.com nie znalazłem, są tam jedynie dwie wersje Shota z drewnem, ale na shellsy, nie na maga pudełkowego :?:

 

Pozdrawiam, Maximus1944pl ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...