Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

Panowie i Panie jeżeli takowe tu są. Pytanie do znawców. W ofercie Azteko jakiś czas temu pojawiło się coś takiego jak gumki i dystansery w wersji flat-hop. Wiem, że temat 5 przez 10 się już tu przewinął, ale bez większych konkretów w dodatku pojawiają się komentarze, które zaszczepiają we mnie wątpliwości. No dobra l, do rzeczy... Replika G&P M4 Defender, komora ProWin, lufa precyzyjna Prometheus 300mm 6.03mm. Replika docelowo będzie śmigać na HP w zakresie 350-450FPS i tu pojawia się moje pytanie, którą gumkę (kolor), której firmy (Prometheus/Ultimate), oraz który dystanser (miękki/twardy) jakiego typu (bridge/flat) byście mi polecili. Czy może szkoda zachodu i lepiej zostać przy zielonej gumce z G&G (zakupionej ponad półtorej roku temu, więc chyba jeszcze zanim podupadła ich jakość)?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. :)

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli replika teraz dobrze śmiga to zostań przy zielonej gg. Co do doboru gumki - to bardziej skomplikowane. Kup kilka gumek, dystanserów i testuj. Nie ważne czy kupisz gumkę stricte pod flat'a czy z wypustkami - wypustki można ściąć. Najważniejsza jest szczelność. Kupujesz i testujesz, dystanser można także wykonać samemu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Z tym to się można przejechać, bo komory cymy i boyi, zwłaszcza w starszych modelach, często różnią się wymiarami. Minimalnie, ale jednak. Po takiej zamianie to dopiero się nieraz cyrki robią - nie wpina się mag, albo komora sie przesuwa, brak podawania kulek itp itd.

 

Swoją droga, to we cholerę rk boyi przerobiłem i niemal zawsze były czarne komory. Systemki, zielone g&g, madbulle niebieskie (sharków nie lubię, bo sztywne są jak koci ogon). Skąd więc przezroczysta? W wałkach FC są takie przezroczyste komory i z miejsca wymienia się ja na boyowskie.

 

@Parur

Moja rada - kup na komisie czarną, kompozytową komorę do rk. Koszt takiej zwykle nie przekracza 10zet, czyli 1/3 gumki hu.

 

 

 

Kupiłem czarną, ale poszła od razu do aksu, bo w nim się rozsypala bezbarwna, a co do RK02 to w azteko wszystkie nówki mają bezbarwne komory. Wymiana na czerwoną elementa i długą dyszę shs pomogła, na g&g zielonym jest git, dubletów brak

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pani jakie opinie o tej gumce? http://azteko.pl/prometheuslay-lax-wzmocniona-gumka-hop-up-hard-czerwona-p-12015.html oraz o tej http://azteko.pl/prometheuslay-lax-wzmocniona-gumka-hop-up-straight-plaska-niebieska-p-12093.html czy cos innego do flata polecicie?

 

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Pani jakie opinie o tej gumce? http://azteko.pl/prometheuslay-lax-wzmocniona-gumka-hop-up-hard-czerwona-p-12015.html oraz o tej http://azteko.pl/prometheuslay-lax-wzmocniona-gumka-hop-up-straight-plaska-niebieska-p-12093.html czy cos innego do flata polecicie?

 

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Pani jakie opinie o tej gumce? http://azteko.pl/prometheuslay-lax-wzmocniona-gumka-hop-up-hard-czerwona-p-12015.html oraz o tej http://azteko.pl/prometheuslay-lax-wzmocniona-gumka-hop-up-straight-plaska-niebieska-p-12093.html czy cos innego do flata polecicie?

 

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

 

Pani jakie opinie o tej gumce? http://azteko.pl/prometheuslay-lax-wzmocniona-gumka-hop-up-hard-czerwona-p-12015.html oraz o tej http://azteko.pl/prometheuslay-lax-wzmocniona-gumka-hop-up-straight-plaska-niebieska-p-12093.html czy cos innego do flata polecicie?

 

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Bardzo dobrze do flata robi Element z ich dystanserem.

 

W serwisie do mojego ICSa wsadzili mi Systeme energię, na zimną pogodę jak teraz madakra, guma sie nie nadaje, bardzo szybko marźnie i nie podkreca.

 

Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Cóż, bandyckie pieniądze to nie są bo w zestawie masz dystanser. IMO glupi pomysł Modify aby dawać razem z gumką dystanser - lepiej osobno.

 

Co do niebieskiej gumki - bardzo dobra gumka, ale wymagająca dobrze poskładanej repliki.

 

Co do wyboru pomiędzy czerwonym, a niebieskim promykiem - nie rozumiem ciągle powtarzających się tych samych pytań. Dobór gumki jest stricte indywidualny dla każdej repliki. Nie da się polecić jednej idealnej gumki w ciemno. Każda replika jest inna, a te poddane tuningowi to już całkiem. Kup kilka jak nie kilkanaście gumek i zamontuj tą, która da najlepszą szczelność. Bez chrono się nie obejdzie.

Link to post
Share on other sites

Odnośnie czerwony czy fioletowy promyk, to tak najbardziej łopatologicznie:

czerwony jest sztywny jak koci ogon, nada się do mocnych klamek, ale tylko na lato;

fioletowy natomiast jest miękki i o ile zgra się z komorą i dyszą repliki (bo z tym różnie bywa) to kręci ładnie cały rok, niezależnie od fps (te 400fps max na opisie to głupota, w swd przy 600fps ta gumka średnio 2 lata wytrzymuje, czyli dłużej niż systema czy g&g).

 

Oczywiście wallop ma rację - nie każda gumka pasuje do każdej repliki. Nie stanowi ilość fps, a raczej średnica wewn. komory hu, podtoczenie pod kołnierz gumki oraz kształt i średnica dyszy.

Link to post
Share on other sites

Możesz strzelać w ciemno z wymianą gumki. Jednak miej na uwadze, że zarówno możesz trafić dobrze jak i źle. Prawidłowy montaż też jest istotny. Odpowiedni docisk gumki do dna komory, odpowiednie uszczelnienie, a czasem ustawienie samej komory. No i sztywność bo czasem lufa kręci się i lata na wszystkie kierunki.

 

Jeśli chodzi o chrono, popytaj lub kup własne. Inaczej albo serwis albo na chybił trafił.

 

Apropo tego co napisał mendi, bralbym na Twoim miejscu miekką gumkę. One najczęściej się zgrywają z repliką. Fioletowy promyk może być dobrym wyborem.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kupiłem ostatnio gumkę Modify do flat hopa (https://gunfire.pl/product-pol-1152201204-Silikonowa-Gumka-Hop-Up-Modify.html). Czy ktoś miał też ten problem, że dystanser nie mieści się w komorze? Otóż jak go włożę to ramie, które dociska dystanser jest tak wysoko uniesione, że nie wchodzi w rowek w pokrętle regulacji hopka. Jak spróbuję wcisnąć tak żeby ramie jednak zaskoczyło to przy regulacji hopka ramie i tak wyskoczy. Na razie zamontowałem stockowy dystanser i zobaczymy co z tego będzie, ale jednak fajnie byłoby jakoś wypróbować ten flat hop

Komora stockowa od AUGa GFG.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gumka zielona G&G i dystanser od niej.

Replika GFG 50 (AUG A3), stockowa komora i dysza, lufa 6.03 PPS.

Wynik fps: 360 (ale jest duże prawdopodobieństwo, że wynik był zaniżony o jakieś 20fps, bo tak wynikało z rozmów z innymi graczami, którzy chronowali kilka dni czy tygodni wcześniej na innych chronografach), wartość podana na Gunfire - ~400fps.

Zasięg maksymalny na 0,25g: ~70m (skutecznego nie mierzyłem)

Ale! gumka nawet na zerowym ustawieniu hopka kręci tak mocno, że kulki idą bardzo szybko w górę (nawet na 0,3g). 70m osiągnąłem celując w ziemię jakieś 20m przed sobą :icon_biggrin:

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Typowy problem zielonych g&g z nowej serii. Mam w dwóch replikach i w obu musiałem dorabiać dystanser. Niestety dołączony do zestawu jest za gruby i tak jak piszesz, kulki lecą w kosmos przy najmniej skręconym hopku. W cm003 w stocku bardzo dobra szczelność na tej gumce i zasięg skuteczny około 50-55m. Fpsy jeszcze nie mierzone.

 

Jeśli chodzi o flata to niby omega maple leaf mieści się bez rzeźby i jest mocno polecany. Modify natomiast słaby i trzeba powiększać okno w lufie. W tym tygodniu kombinuję flata do swojego auga gfg50 także mogę zdać relację.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Używałem dystansera z zestawu Modify - jest gówniany. W porównaniu do gumki Systemy i dystansera z czarnej gumki Guardera (dystanser ma 6 lat) nie dodał ani centrymetra zasięgu, skupienie i celność też w minimalnym stopniu, niemal niezauważalnym. Stopić to w Górze Przeznaczenia razem z pierścieniem dla dobra całego śródziemia i montować coś porządnego.

Edited by Dominn
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Właśnie wszedłem na forum pytać o te gumki :)

 

Pewien sklep polecił mi włożenie miękkiej modify z dystanserem „nowego typu” w stockową cm 048.

 

Na stronie www. zalecają używać jej do kulek o wadze max 0.20g, obawiałem się, że nie będzie to zdawać egzaminu, ponieważ cymka miota kulki 0.25g. Po wstępnych testach jest całkiem nienajgorzej, co prawda cm nie jest demonem zasięgu, ale w kartkę A4 powtarzalnie mogę trafiać z odległości 30-40m.

Cyma z tą gumką ma w miarę stabilne 410 fps.

 

Niestety, nie mam porównania do stockowej gumki.

Edited by Bicozit
Link to post
Share on other sites

Ja z kolei zawiodłem się na nowych gumkach od Maple Leaf "Macaron". Okazało się, że kołnierz ma za dużą średnicę wewnętrzną i kulka swobodnie przez nią przelatuje, co niestety skutkuje zatrzymanie się kulki na "cycku" a tuż za nią idzie druga kulka. Efektem jest "podwójna kulka" :/.

Link to post
Share on other sites

To, że powinno się używać cięższych kulek przy flathopie niż przy zwykłym hopie sądzę, że jest mitem. Jako tako nie zauważyłem żadnej zależności z tym związanych. Dobrze wykonany flathop ma płynną regulację. Dużo też zależy od komory.

W przypadku zbyt mocnego docisku, rzeczywiście lżejsze kulki mogą lecieć w kosmos i gdy nie da się wyregulować hop, można zastosować cięższe kulki by skompensować siłę podkręcania.

 

Waga kulek przede wszystkim ma być skorelowana z długością, objętością i średnicą lufy oraz objętością cylindra. Kulki dobieramy pod zasięg jaki chcemy uzyskać.

Link to post
Share on other sites

Niech jakiś Admin zrobi trochę porządku i wprawi w ruch machinę warnów/banów, za szerzenie herezji.

Setki graczy/serwisantów itd zawsze było i jest zdania że przy r-hopie/flat hopie zawsze warto używać cięższych kulek i nic tego nie zmieni. Nie słuchaj się wallop'a bo pisze głupoty niepoparte żadnymi dowodami, na różne tematy. Sam tworzy historie i mity "na podstawie własnych doświadczeń".

Montaż flata/rhopa i używanie lekkich kulek mija się z celem.

Co Pan na to wallop, ja używam 0.32g przy cylindrze typ 0, lufie 390 mm i 430 fps? I mam 72 m celnego zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...