Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ogólnie o gumkach Hop-Up


Recommended Posts

  • Replies 886
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gallain - Po ch** sie odzywasz buraku. Miałem dwie i nie widzę różnicy, a na forum słyszałem że niby systema dużo lepsza dlatego ją doradziłem. Jak nie masz nic do powiedzenia to się nie udzielaj, nie rób off topu i nie nabijaj postów. W dodatku mógłbyś troszeczkę uprzejmiej. Jeśli ja "gówno wiem" to nie mam już pomysłu żeby określić co ty wiesz...

Link to post
Share on other sites

Zwracasz mi uwagę, żebym pisał uprzejmiej, jednocześnie nazywając mnie burakiem? Dobre.

 

Jeśli chcesz, żeby Cię ludzie rozumieli to pisz normalnie, bo myślę że nikt na forum nie jest jasnowidzem, żeby ze zdania "Podobno lepsza, ale nie ma za wielkiej różnicy..." wywnioskować, że miałeś obie, a nie gdzieś o tym przeczytałeś.

Jeśli używałeś ich obu, to zwracam honor, a Ty się tak na przyszłość nie unoś.

 

Co do mojej wiedzy na temat tuningu i różnych części stsowanych w AEGach, to mogę Cię zapewnić, że nie jest ona mała.

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tyle. Systema deklasuje guardera pod każdym względem. Miałem obie (białą i czarną). Guarder na wstępie się podarł przy zakładaniu, miałem problemy z wyregulowaniem hop-up'a. Ogólnie badziweny materiał. Systema za to idealnie pasuje na lufie, tak że żadne teflon fix'y czy inne cuda nie są potrzebne ;) Podkręca bardzo dobrze przy nawet niskich prędkościach wylotowych. Ogólnie polecam.

Link to post
Share on other sites
A ja powiem tyle. Systema deklasuje guardera pod każdym względem. Miałem obie (białą i czarną). Guarder na wstępie się podarł przy zakładaniu, miałem problemy z wyregulowaniem hop-up'a. Ogólnie badziweny materiał.

Zgadzam się z tym. Też miałem obydwie i zakładałem je na dwóch różnych AEGach. Miałem identyczne problemy, do tego jeszcze kilkakrotne wyjmowanie i zakładanie spowodowały rozciągnięcie tych gumek i nic już z tym nie można było zrobić. Nie chce pisać, że są to gumki gówno warte, możliwe, że robie błąd przy zakładaniu ich i dlatego są takie problemy. Dlatego zamówiłem Prometheusa, mam nadzieje, że z tymi gumkami nie będzie w/w problemów.

Link to post
Share on other sites

No to bedziesz kase za Prometheusa w plecy... Osobiście uważam, że ejst to najgorsza gumka, jaką miałem.

Za gruba guma, różna grubość ścianek - załozona na lufę nie chciała wejść do komory. Kiedy już po odpowiednim docięciu ledwo ją wcisnąłem, to co druga kulka się na niej blokowała.

O ile inne produkty Prometheusa są świetnej jakości, to ta gumka to jest totalna porażka. Mowa oczywiście o czerwonej.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie dla Ciebie są te duże prędkości wylotowe. 450-550 fps?8) Testowałem systeme na m14'stce brata (300 fps) i na moim G&P (400 fps). Nie było problemów z regulacją, wszystko działała bardzo płynnie. Natomiast na guarderze był ten problem: regulacja 1mm w prawo czy w lewo (komora G&P) sprawiał że gnat albo strzelał w kosmos, albo całkowicie nie podkręcał. Jeszcze jednym plusem systemki jest to że lufa nie rusza się po zamontowaniu jej w komorze. W guarderze kręciła się i "latała" na boki.

Link to post
Share on other sites

Gallain - Przepraszam za brak szacunku z mojej strony i "lekką" nieuprzejmość... miałem dzisiaj zły dzień a poza tym - nie jest to miłe jak po raz kolejny na tym forum zostaję zwyzywany, a tak naprawdę mam racjię... W twoją wiedzę nie wątpię - uniosło mnie i tyle.

 

Wracając do tematu - W mojej emce Guarder też ledwo wchodzi do komory (wpychając na siłę lufę do komory, gumka "nadziewa się" głębiej na lufę). Odkryłem też że pewnego dnia podczas strzelania jedna z kulek ukruszyła kawałek gumki :o... tak jakby ta gumka była do replik o nieco mniejszej prędkości wylotowej. Systema wchodzi ładnie.

Link to post
Share on other sites

"Jak się popieści, to się zmieści" - jak to mawia mój papa ;)

 

Co do Guarderów - w niektórych komorach (np. UMP i P90) gumka ta nawet ustawiona na zero podkręca kulki do góry.

 

Ja z czarną nie miałem wiekszych problemów - jedyne, co jej mogę zarzucić to to, że jest bardzo delikatna - łatwo się rwie i szybko zużywa.

 

misiek009 - spoko, bywa :)

Link to post
Share on other sites

Ja korzystałem z gumek:

- MadBull (obie)

- Guarder (silikon, przezroczysta)

- G&P stock

- Systema czarna silikon

 

w SPR z 560fps.

 

Najlepsza jest Systema (zresztą używam jej we wszystkich AEG'ach, w P90 z 330fps też), najgorszy i to zdecydowanie - MadBull, w ogóle nie dało się używać (obu).

 

Przezroczysta Guardera szybko się wyrabia i kołnierzyk przestaje trzymać kulkę.

 

W zwykłych replikach używam TM. Stockowa G&P o dziwo też nieźle dawała radę.

 

Co do Prometheusa, wiem, że Kmieciu używał czerwonej i nie był zadowolony. Obecnie mamy oboje Systemy oraz dystansery MB.

Link to post
Share on other sites

A co najbardziej proponujecie do CA-25 z tuningiem 600fps i precką? Bo totalnie nie wiem jaka będzie dobra przy tak wysokiej prędkości a mówicie że prometheus jest syf, guarder to faktycznie jest za delikatny, jakby miał się rozpaść już w dłoniach. Co proponujecie?

Link to post
Share on other sites

Wywnioskować niby można, lecz nikt nie dzielił się informacją, jakiej gumki używa i jest najlepsza przy tak dużej mocy, gdyż większość ma tam do 450, no max 500fps... a jednak o 100 więcej to już jest różnica, więc lepiej zawsze się upewnić, bo np. ktoś się wypowiadał że Prometheus (czerwony oczywiście) jest do bani, lecz z tego co inna osoba wspominała, jest świetny, bo jest bardzo gruby itp. ale chodziło tu o guna z 570fpsami i podobno do takich mocnych tuningów jest właśnie dobry. Teraz skąd mam to wiedzieć co wziąć? ;)

Link to post
Share on other sites

Tylko że wszystkie te głosy dotyczą słabszych replik, a ten jeden mocnej (czyli tym samym takiej jak moja) Chodzi o to, iż nie jest tak jak gumka to d... to do d... , bo popatrz w sklepie już masz podział na gumki do 400fps i powyżej. Co oznacza, że jednak się różnią skoro już producent jest rozdziela na dwie różne grupy... Do tego chodziło przy Prometheusie żę podobno jest dużo grubszy i twardszy przez co przy słabej mocy nie podkręca wcale lub bardzo słabo. Dlatego chciałbym też poznać opinie kogoś kto ma dość mocny tuning ;)

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się też że może zaniżać trochę próg, ze względu na kasę... Chyba jednak jest więcej osób już mających repliki właśnie w mocy 400-450fps niż ludzi mających ponad 500 i to w elektryku ;) dlatego może tak jest, ale nic, czekam nadal na odpowiedź od osoby która ma i wie ;)

Edited by darude111
Link to post
Share on other sites

To ja może ujmęto tak: Prometheus nie jest do dupy dlatego, że słabo podkręca, tylko dlatego, że w ogóle nie wchodzi do komory.

 

Jak masz taką podkrętkę to kup Systemę albo czarnego Guardera i będziesz miał spokój. Chociaż przy takiej mocy to i tak będziesz musiał częśto te gumki zmieniać.

Link to post
Share on other sites

Przy dużych upach są zupełnie inne wymagania.

Prawdę ppowiedziawszy Systema zaskakuje mnie (nie pierwszy raz) - okazuje się, że jej gumka jest uniwersalna.

 

@Misiek - ja używam Systemy w SPR Mk12 MOD0, lufa MB 509mm 6.03, komora HU G&P z SP150 z 560fps.

 

Miesiąc temu jakoś pytałem Marzana co oni montują do snajp i pisał, że też Systemę.

 

Możesz tez po prostu napisać do Szatana i spytać co on ma w SR25.

Link to post
Share on other sites

Mam podobną konfigurację do szalonego (około 570FPS) i śmigam (narazie) na Guarderze czarnym. W sumie kulka trochę krzywo leci (bądź co bądź ma trochę wykruszony ten element podkręcający kulkę), ale powtarzalnie. Żeby mieć najlepszą gumkę HU trzeba wydać 29zł na gumki MadBulla (żeby mieć dystanser) i 28zł na Systemę (dodatkowo przesyłki).w sumie to z 6 dyszek trzeba, a to ulicą nie chodzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...