Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozmiarówka butów amerykańskich


Recommended Posts

Jako, że mnóstwo osób ma problem z doborem rozmiaru przy wyborze amerykańskich butów wojskowych wpadłem na pomysł zestawienia ich rozmiarów w formie recenzji użytkowników.

 

Wyglądałoby to tak, że osoba, która posiada (bądź też chodziła w nich) jakiś model butów pisze tutaj dokładnie co to za model, jaki rozmiar, czy jest jakiś luz, czy może ciasno, czy coś ... oraz pisze jakie buty nosi na co dzień (nie wojskowe).

I jeszcze jedno. Chyba najistotniejsze. Dobrze by było, gdyby osoba ta zmierzyła długości wkładek butów na co dzień oraz wojskowych. Tych na co dzień dlatego, że zwyczajnie firmy odbiegają rozmiarami, przez co "noszę 46" niestety niewiele nam mówi.

Mierzyć najlepiej w sposób przedstawiony na zdjęciu:

 

pomiar.th.jpg

 

(z przodu wkładki linijkę/miarkę przyłożyć przy samej wkładce, natomiast z tyłu mierzyć nie zaginając tego zagięcia pod piętę, niech linijka leży luźno na końcu wkładki)

 

Sorry, że tak łopatologicznie, ale precyzja pomiaru w tej kwestii jest dość istotna :-F

 

Ja zacznę:

 

Na co dzień Adio 46 oraz Caterpillar Gamut 45.

Belleville 790 12W są ciut za długie oraz ciut za szerokie, ale nie odczuwam żadnego dyskomfortu; są megawygodne. Bates 85501 11,5R są ciut za krótkie, podczas chodzenia czuję palce. Wyciągnałem wkładki, pomierzyłem i oto rezultat:

Adio 46 = 30 cm (tak jak na metce)

Caterpillar 45 = 30,5 cm

Belleville 790 12W = 30,7 cm

Bates 85501 11,5R = 29,5 cm

 

Z moich przemyśleń dwie diagnozy:

a) firmy Bates i Belleville mają całkiem inną rozmiarówkę

b) jak masz 'W' czyli szerszego buta to dostajesz bonusowo ok. + 0,5 cm do długości wkładki

(11,5R = 29,5 cm

12R = 30 cm

12W = 30,5 cm)

Dla mnie magia. Wolałbym opcję a).

 

 

Liczę na waszą aktywność, sam jestem ciekaw tych Batesów, ale 12R oraz 12W :-P

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czasem czy jedyną różnicą między butem 'W', a 'R' jest jedynie to, że w bucie 'W' po wewnętrznej stronie jest więcej materiału, dzięki czemu stopa ma więcej miejsca na szerokość.

Tak jest w przypadku Batesów 85501 i Bellek 790 - nie ma praktycznie żadnej różnicy w szerokości wkładek.

 

No ale może to jakiś wyjątek, więc faktycznie, może warto to też podawać :)

Link to post
Share on other sites

Wkładka w przypadku większego rozmiaru szerokości też jest szersza, niedużo ale jest. Porównując mój rozmiar czyli US 11W z innymi szerokościami różnice są następujące: Między R i W (Różnica między desertami belleville i junglami wellco 11W) 3mm, między W i XW (Różnica między junglami wellco 11W i junglami altamy 11XW) 4mm, ale to może się różnić w przypadku innych rozmiarów i producentów.

Edited by aciepk
Link to post
Share on other sites

"Wyglądałoby to tak, że osoba, która posiada (bądź też chodziła w nich) jakiś model butów pisze tutaj dokładnie co to za model"

 

To chyba jest oczywiste, że chodzi też o producenta...

Poza tym, dałem przykład jak to rozpisać:

 

Belleville 790 12W = 30,7 cm

Bates 85501 11,5R = 29,5 cm

 

Czy coś tu jest niejasnego, Wukasz ? ;-)

Edited by dude1
Link to post
Share on other sites

O to co powyżej mojego posta ;) Bez przemyśleń i porównań, które są gdybaniem na osobny topik. Sucha baza danych wg której dobierzemy sobie butki. W natłoku słów dane się pogubią a szukajka zwariuje. Przynajmniej jeśli topik ma być informacyjny i klarowny (o co jak wiemy na wmasgu trudno ;) )

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

To teraz się chwalimy kto jakie ma buty na codzień :D

 

No to tak, na codzień: Reeboki rozm. 41 , dł. wkładki 26.5 cm (tyle co zadeklarowane)

 

Wojskowe: Belleville 790 rozm 9W , dł. wkładki 27.8 cm i nie czuję żadnego dyskomfortu z racji ponad 1 cm dłuższej wkładki niż w codziennych, Belleville są bardzo wygodne i gdybym miał kupywać jeszcze raz wziąłbym ten sam rozmiar :D

Link to post
Share on other sites

Noga rozmiar 43 EU, około 28,5cm

 

Na zimę kupiłem Bates ICW w rozmiarze 10.5 W, które mają 30cm długości. Po założeniu grubej skarpety jest odpowiedni luz w bucie. Po dołożeniu wkładki Thinsulate dołączonej do butów but "dopasował" się do nogi, czuję lekki nacisk na palce ale sądzę, że po rozchodzeniu butów zniknie. Są diabelsko wygodne (przesiadka ze Starforce'ów).

Link to post
Share on other sites

Pomierzyłem moje butki z szafy i oto wyniki:

 

Belleville 220 - 10R - 29,1 cm

Belleville 790 - 10R - 29,3 cm

Belleville 700 - 10R - 29,3 cm

Belleville ICW - 10,5R - 30 cm

Belleville 690 - 10R - 29,1 cm

Corcoran USMC - 10R - 29,2 cm

Wellco Jungle - 10R - 29,2 cm

Altama Deserty - 10R - 29 cm

Link to post
Share on other sites

Na podstawie danych z Allegro i tego co tutaj zamieściliście stwierdzam, że prawdopodobnie Belleville w butach serii 500 i 550 utrzymuje równą rozmiarówkę :

 

Belleville 500 oraz 550 wersja beta

 

7 R/W 26,5 cm

7,5 R/W 27 cm

8 R/W 27,5 cm

8,5 R/W 28 cm

9 R/W 28,5 cm

9,5 R/W 29 cm

10 R/W 29,5 cm

10,5 R/W 30 cm

11 R/W 30,5 cm

11,5 R/W 31 cm

12 R/W 31,5 cm

12,5 R/W 32 cm

 

Uwaga! Z tego co widziałem, zdarzają się wyjątki mniejsze o 0,5 cm.

Podkreślam, że są to prawdopodobne wymiary, występujące w większości Bellevilli 500 i 550 jakie widziałem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...