Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Komora Hop-Up [Madbull]


Recommended Posts

Kumpel miał komorę Madbulla i z tego co wiem, była taka same szczelność na stockowej (PJ), KA jak na MB. Podobno się tak łatwo nie rozregulowywała.

Da rade na polski, eee?

Kumpel miał komorę MB...ok. Na stocku PJ była taka sama szczelność co MB, tak? dalej - KA ma taką samą szczelność jak MB? A ostatnie zdanie, do której komory się odnosi bo nie umiem czytać w myślach?

Link to post
Share on other sites

@Cerber - przy odrobinie chęci da się wyraźnie zrozumieć, co Szabla chciał napisać ;).

 

"Kumpel miał komorę Madbulla i z tego co wiem, była tak samo szczelna jak KA oraz stockowe P&J. Dodatkowo, podobno rzadziej się rozregulowywała."

Link to post
Share on other sites

@Cerber - przy odrobinie chęci da się wyraźnie zrozumieć, co Szabla chciał napisać ;).

 

"Kumpel miał komorę Madbulla i z tego co wiem, była tak samo szczelna jak KA oraz stockowe P&J. Dodatkowo, podobno rzadziej się rozregulowywała."

 

Ja mogę się domyślić, że w ogólnym zamyśle chodzi o komorę MB ale chce się upewnić ;P

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Osobiście posiadam tą komorę od miesiąca, co wynikło po włożeniu jej do eMki CA poprawa na chrono z 360 na skaczące 370-380 fps,czyli szczelność wzrosła,

większy zasięg przy minimalnym podkręceniu hop, oraz co najważniejsze za żadne skarby sie nie rozregulowała... pierścień regulacyjny jest bardzo stabilnie osadzony na oringowej uszczelce, jest wiekszy od standardowego co ułatwia regulacje nawet w rękawiczkach ...chodz to jest zbędne bo jak wspomniałem nie zdarzyło mi sie ażeby sie rozkalibrował.

 

Dodam tylko żę stosuje go razem z naświetlaczem dedykowanym do tej komory który zakrywa widoczne naciencie z boku komory .

 

Jak dl a mnie nie żałuje wydania ani złotówki na tą komorę

Edited by Nieewidzialny
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Trochę nie na temat, ale się zastanawiałem nad wymiana mojej komory ics na tę od ca ale chyba zostanę przy ics, bo ponoć plastikowe lepsze, i gdy do emki założyłem lufę zewn. od ca to komora siedzi zaje.iście ciasno (tzn trzeba mocniej wepchnąć aby na miejsce weszła) i jest bardzo sztywna i chyba trochę osiągi poprawiły, bo wiadomo replika wali,,udarem,, podczas strzału i gdy ktoś ma luźną komorę to mogą być nieszczelności...Także dzięki temu tematowi rozwiałem swoje wątpliwości i zostaję przy stocku.

Link to post
Share on other sites

Trochę nie na temat, ale się zastanawiałem nad wymiana mojej komory ics na tę od ca ale chyba zostanę przy ics, bo ponoć plastikowe lepsze, i gdy do emki założyłem lufę zewn. od ca to komora siedzi zaje.iście ciasno (tzn trzeba mocniej wepchnąć aby na miejsce weszła) i jest bardzo sztywna i chyba trochę osiągi poprawiły, bo wiadomo replika wali,,udarem,, podczas strzału i gdy ktoś ma luźną komorę to mogą być nieszczelności...Także dzięki temu tematowi rozwiałem swoje wątpliwości i zostaję przy stocku.

Eeee... Co ma komora MB do wiatraka?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam. Troszkę odejdę od tematu ale mam nadzieję, że nie aż tak ;) Mianowicie posiadam ową komorę MADbulla od dzisiaj, niestety podczas strzelani kulki zatrzymują się na kołnierzu gumki, a gdy chcę ją przepchać to idzie to bardzo ciężko. W praktyce wygląda to tak, że mimo "odkręcenia" hopa na maxa kulki i tak się blokują. Co może być tego przyczyną.? Dodam jeszcze, że strzelane było na prostych kulkach PJ i nie wiem, czy to właśnie to nie ma znaczenia (aktualnie nie posiadam żadnych innych kulek i nie chcę specjalnie kupować innych nie mając pewności czy rozwiąże to problem).

Link to post
Share on other sites

To jak załatwisz jakieś dobre kule (min Guardery lub G&G) to sprawdzisz. Dodam że jeśli masz gumę niebieską Madbulla to ona ma grubszy kołnierz ale nie aż taki żeby kulki blokowało. Miałem już kilka gum niebieskich MB i nie miałem żadnego problemu. Jedną nadal mam w AKSU.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio tez wymienialem komore GP na MADBULLA i mialem podobny problem. Kulki przechodzily, ale ledwo. Tracily moc i spadaly po 15m.

 

Mialem gumke systemy i dystanser typu H, wymienilem na gumke przezroczysta guardera i zwykly dystanser dodawany do tejze gumki i juz dziala wszystko dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 6 months later...

Odkop

Po dłuższej zabawie z komorą MadBull'a stwierdzam, że jest to chyba najlepsza komora do pary z ProWin'em.

Konfig to komora Madbull, gumka niebieska Madbull, dysza prometheus M4 21,25mm, lufa KM Head, gearbox Ultimate V2.

Świetna szczelność, regulacja nigdy się nie rozjechała, WYGODA przy regulacji jest nieziemska (nawet w grubszych rękawiczkach nie ma specjalnych problemów). Gumka na lufie KM Head wchodzi mega ciężko do komory i lekkie przesmarowanie gumki z zewnątrz jest raczej zalecane by jej nie uszkodzić. Ogólnie jestem mega zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odkop

Po dłuższej zabawie z komorą MadBull'a stwierdzam, że jest to chyba najlepsza komora do pary z ProWin'em.

Konfig to komora Madbull, gumka niebieska Madbull, dysza prometheus M4 21,25mm, lufa KM Head, gearbox Ultimate V2.

Świetna szczelność, regulacja nigdy się nie rozjechała, WYGODA przy regulacji jest nieziemska (nawet w grubszych rękawiczkach nie ma specjalnych problemów). Gumka na lufie KM Head wchodzi mega ciężko do komory i lekkie przesmarowanie gumki z zewnątrz jest raczej zalecane by jej nie uszkodzić. Ogólnie jestem mega zadowolony.

 

To ja odkopię raz następny.

 

Wszystkie słowa kolegi u góry się zgadzają. Sam tej komory używałem, z lufą MadBulla i czerwoną gumką (czasami też czarnym guarderem). Potem poleżała sobie w spokoju replika z rok i kiedy ją znowu odpaliłem, żadna kulka z niej nie wyjdzie (nie przepchnie się przez kołnierz). Oczywiście wymieniłem gumkę, próbowałem z Guarderem (na którym działało wszystko na 100%), Systemą i nic. Trochę tak, jakby od leżenia w szafie komora się skurczyła i automatycznie ciaśniej siedzi też kołnierz.

Nauczmy się kochać Madbulla, tak szybko odchodzi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...