Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki termos wybrać?


Recommended Posts

Zima w tym roku sroga więc pomyslałem że przydał, by mi się porządny termos, chocby na krótkie jednodniowe lub zaledwie kilkugodzinne wypady w teren a że w temacie nie mam zielonego pojęcia to.

Poszukuję termosu raczej o małej pojemności 0,5-0,75l najlepiej z dwoma kubkami, najlepiej o małych wymiarach tak by spokojnie w nadupniku, tudzież dużej ładownicy można było nosić i by był to jakiś dobry sprawdzony produkt.

Link to post
Share on other sites

Zaraz oberwę ale co mi tam ;)

Jako że pracuję na dworze używam chińskiego termosu ze stalowym wkładem. Można dostać je Tesco w cenie 20 - 30 zł. Nienawidzę chińskiej tandety ale w tym przypadku za niewielkie pieniądze można kupić termos, który niezbyt szanowany wytrzymał ze mną ponad 3 lata. Jedyną ich wada są cudne korki dzięki którym nie trzeba ich odkręcać żeby się napić - wystarczy wcisnąć przycisk. Ja akurat mam dostęp do takich zepsutych korków (kolegom psuja się korki) więc mam części zamienne. Tylko że ja korzystam z niego dzień w dzień a w przypadku sporadycznego używania korek wytrzyma o wiele dłużej. Można też trafić takie termosy ze zwykłym korkiem (raczej na bazarach).

Termosy z Tesco dobrze trzymają ciepło z bazarowymi rożnie bywa. Ale generalnie są warte tych 20 - 30 zł.

 

Na allegro masz termosy firmowane przez Esbita z dwoma kubkami i obydwoma rodzajami korków :) Tylko 3-5 razy drożej :/ Ale jakbym miał kasę to wziął bym firmowy produkt.

Link to post
Share on other sites

Jaki jest sens pchać się w chińszczyznę za 30 zł, jeśli 0,5l Fjord Nansen kosztuje 50 zł? Z roczną gwarancją, a uszkodzenia automatycznego korka w sklepie naprawiają na miejscu od ręki (Horyzont w Gdańsku).

 

"Który termos" nie ma większego znaczenia, wszystkie "firmowe" mają taki sam poziom wykonania, więc można wybierać tańszy/bliższy sklep/lepsza obsługa.

Link to post
Share on other sites

Przy moim użytkowaniu (5-8 kliknięć dziennie przez 5-6dni w tygodniu) korek wytrzymuje około rok. Aż takiej padaki nie ma ;)

 

Mi termos z Makro zaczął cieknąć już po kilku użyciach. Coleman po kilku latach jest jak nowy, a na dodatek różnica w trzymaniu ciepła jest dramatyczna.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...