Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Sprawa moze i banalna.

Przykład z filmu "Silent city" (jest na youtube)

 

2f18754f9078968bmed.jpg

 

e28af7d4769d6e11med.jpg

 

Czy moze jest jakis podobny i wygodny sprzet do montazu na replice ktory umozliwiał by obserwacje zza rogu budynku nie narazajac sie przy tym na ogien przeciwnika, a moze nawet i zauwazenie?

Link to post
Share on other sites
Przykład z filmu "Silent city" (jest na youtube)

(...)

Czy moze jest jakis podobny i wygodny sprzet do montazu na replice ktory umozliwiał by obserwacje zza rogu budynku nie narazajac sie przy tym na ogien przeciwnika, a moze nawet i zauwazenie?

 

Taaa... Przykład z filmu Wanted (jest na youtube):

 

wantedy.jpg

Link to post
Share on other sites
lusterko dentystyczne z apteki :D
A próbowałeś sprawdzić ile w takim lusterku zobaczysz? Zapewniam, że zobaczysz koniec przewodu pokarmowego, tylko ten z drugiej strony w stosunku do zastosowania pierwotnego dla lusterka.

 

Polecam poszukać w googlu lub allegro pod hasłem lusterko inspekcyjne.

Link to post
Share on other sites

Najlepszym wyjściem jeśli chodzi o obserwacje zza rogu jest lusterko na wysięgniku z tym że ja mogę polecić takie wypukłe, nie wiem czy wiecie o co mi chodzi ale wygląda to tak że ma ono bardzo szeroki kąt widzenia co jest niewątpliwie przydatne bo wystawiając je zza rogu widzimy wszystko bez potrzeby kręcenia nim z tym że zniekształca obraz. Mój ojciec ma takie w sklepie rowerowym, dodam że widziałem je na jakimś filmiku używane przez SAS. Na dniach wrzucę jakąś fotkę.

 

Ktoś tu na forum budował z tego co pamiętam ;-)

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=...p;hl=cornershot

Edited by piasek43
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie mogę się nadziwić... Profesjonalna ma być nawet taka pierdoła...

W Szeregowcu Ryanie gumą do żucia przyklejają lusterko do bagnetu i to mi się wydaje dobre rozwiązanie - na warunki ASG co prawda niebezpieczne, bo ktoś mógłby się na to nadziać ale żując gumę i mając lusterko to już niemal cała droga za nami ;)

 

Idźcie na autozłom i kupcie lusterko od żuka oraz jakąś rurkę czy pręt.

Popieram.

Sprawdzą się napewno też lusterka do samochodu - takie panoramiczne, wygięte do oglądania dzieci na tylnym siedzeniu. Miałem to szczęście że nie musiałem kupować tylko przestało być potrzebne w samochodzie... Ale kiedyś były na allegro za grosze. Ale mimo szczerych chęci nie przypominam sobie bym kiedykolwiek tego użył.

 

Wydać 75 zł na taki żart mocowany na lufie to jakiś absurd.

Edited by grecki
Link to post
Share on other sites

Hy?

 

Masz na myśli takie małe, okrągłe, wypukłe przyklejane na boczne lusterka? One służą do likwidacji martwego pola w lusterku

 

:wink:

 

Nie o te chodzi :)

 

To 'coś' miało ten plus że pełniło tylko funkcje lusterka a nie było szklane.

I tak. To zwierciadło wypukłe.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

może kawałek aluminium czy innego metalu (nie koniecznie takiego w którym można się przejrzeć) uformować na wypukło i obkleić to folią samoprzylepną (taką w której można coś zobaczyć) :) Zero szkła, trochę miękkiego metalu który nie zrobi nikomu krzywdy po dobrym zabezpieczeniu i mamy piękne lusterka obserwacyjne :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...