Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Ostatnio byłem na treningu pobiegać nad Rusałką - trenuje w Olimpii Poznań. Wracając

z biegania zauważyłem ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem ekipę zmierzająca na strzelankę... Czy tam jest nowa miejscówka do strzelania?? ;)

Pozdrawiam Szymon :wink:

W tamtych lasach, kameralnie strzelają się nieletni.

Często ich ujrzeć można (grupka około 12 osobowa) która tam zmierza.

Na większe ekipy to widzę problem z parkowaniem aut i z tym że większa grupa(dorosłych) może wzbudzić za duże zainteresowanie.

Link to post
Share on other sites

W tamtych lasach, kameralnie strzelają się nieletni.

Często ich ujrzeć można (grupka około 12 osobowa) która tam zmierza.

 

No właśnie zdziwiłem się bo tam byli także dorośli :-F i to nawet większość ekipy była ludźmi pełnoletnimi...;P a co do parkowania znalazło by się trochę miejsca ... pozdrawiam 8-)

Link to post
Share on other sites

Może jakaś grupa poznańska z tych mniej wmasg'owych poszła na zwiady czy jakiś marsz, bądź też postrzelać się w tamtych miejscach, jeśli są to osoby pełnoletnie i nie usłyszeliśmy o jakiś rozbojach to często zdarzają się takie sytuacje i grupy.

 

Niema poco rozwijać kolejnych zamieszek na forum, żadnych informacji o złych zachowaniach czy wyjściach na środek miasta niema. Myśle że większość ludzi-pasjonatów poza wmasg'owych też w pewnym sensie dbają o wizerunek ASG.

Link to post
Share on other sites

Każde miejsce spełniające odpowiednie warunki bezpieczeństwa, rażąco nie narusza prawa i strzelanie nie robi problemu reszcie społeczeństwa to taka miejscówka jest dobra. Mimo że nie ma jej na liście wmasgowej. W końcu wmasg nie jest ciałem do zatwierdzania lub niezatwierdzania miejscówek.

Link to post
Share on other sites

Wiem że nie jesteśmy (jeśli mogę się zaliczyć do społeczności WM) od zatwierdzania miejscówek czy też ich negowania. 8) Bylem tylko ciekaw czy coś wiecie na ten temat bo ja uważam że tamte tereny są całkiem ciekawe zwłaszcza już za jeziorem Rusałka w stronę jez. Strzeszyńskiego można by znaleźć całkiem fajne i bezpieczne miejscówki :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Na stronie jedengo ze sprzedawców wiatrówek znalazłem cos takiego:

 

"Bądź świadomy, że Twoje zachowanie może być obserwowane przez innych, być może nie podzielających Twojego entuzjazmu dla wiatrówek. Złe praktyki przyczyniają się do złego rozgłosu. Nie narażaj swojej przyszłej rozrywki na szwank poprzez nieodpowiednie używanie tej wiatrówki."

 

Wydaje mi się że to powinno nam przyświecać przy ewentualnych wyborach miejscówek.

Link to post
Share on other sites

Wiem że nie jesteśmy (jeśli mogę się zaliczyć do społeczności WM) od zatwierdzania miejscówek czy też ich negowania. 8) Bylem tylko ciekaw czy coś wiecie na ten temat bo ja uważam że tamte tereny są całkiem ciekawe zwłaszcza już za jeziorem Rusałka w stronę jez. Strzeszyńskiego można by znaleźć całkiem fajne i bezpieczne miejscówki :uśmiech:

O których dokładnie mówisz, bo z tego co ja kojarzę porusza się tam pełno spacerowiczów i rowerzystów w tych okolicach, Auta praktycznie nie ma gdzie zostawić. Chyba że jest coś czego tam nie zauważyłem. Fakt że idąc spacerkiem przez te lasy nie raz myślałem fajną zasadzkę można tu zrobić, lub trudny teren do obrony, ale nigdy nie przyszło mi do głowy żeby się gdzieś tam strzelać. Więc, prosił bym o skonkretyzowanie :)

Link to post
Share on other sites

O których dokładnie mówisz, bo z tego co ja kojarzę porusza się tam pełno spacerowiczów i rowerzystów w tych okolicach, Auta praktycznie nie ma gdzie zostawić. Chyba że jest coś czego tam nie zauważyłem. Fakt że idąc spacerkiem przez te lasy nie raz myślałem fajną zasadzkę można tu zrobić, lub trudny teren do obrony, ale nigdy nie przyszło mi do głowy żeby się gdzieś tam strzelać. Więc, prosił bym o skonkretyzowanie :)

 

Chodzi mi o teren za ulicą już za Rusałką nazwy ulicy nie pamiętam.... ;/ Z parkowaniem myślę że można by znaleźć jakieś miejsce w lesie bo przecież są jakieś parkingi leśne następnym razem jak pójdę tam biegać rozejrzę się dokładniej.

 

Saigon i FLC

Popieram wasze podejście do AS i do tego czy można się strzelać przy spacerowiczach ten temat służy też temu bo chcę wyrazić moje zdziwienie gdy zobaczyłem tą grupę idącą w szpeju i replikami tuż obok matek z dziećmi i biegaczy... :mrgreen: :-F

Link to post
Share on other sites

No to tylko czekać jak się ktoś przestraszy i zawezwie organy ścigania :D

 

 

Myślę że aż tak źle nie będzie choć kto wie?? Może być jak tak dalej pójdzie nie ciekawie choć myślę że taki incydent się nie powtórzy tzn. mam taką nadzieję... Bo raczej matki z dziećmi nie patrzyły z uśmiechem....

A propos organów ścigania tam policja dość często jest...

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ostatnio dostałem informację iż pewne osoby z naszego grona których nie wymienię z ksywki urządzają strzelanki poza WMASG-owe na TYM terenie. Jest to opuszczony budynek z piętrem. Ponoć po terenie samego budynku nikt się nie kręci ale na ulicy obok już tak.

 

Nie byłem tam czy ktoś w związku z tym mógłby się wypowiedzieć obiektywnie czy to czasami nie za blisko ludności?? Bo ZNTK też blisko ludu a mimo to strzelamy może i tam by się dało???

Link to post
Share on other sites

No OK ale jak jest płot to może i być właściciel, wiemy do kogo należy biurowiec ZNTK i wiemy iż nie mają oni nic przeciwko. Wiemy coś o tym kto może być właścicielem tamtego budynku??

 

Miejscówka przynajmniej na mapie satelitarnej wygląda fajnie i może warto się potrudzić!!

Link to post
Share on other sites

To jest jakaś opuszczona hala. Kiedyś były tabliczki Wstęp wzbroniony nie wiem jak teraz dawno tamtędy nie przechodziłem. Z ulicy widać co się dzieję na terenie. Blisko bloków i samochodów mieszkańców. Dosyć dużo osób kręci się w okół.

Link to post
Share on other sites

Pewnie ludzie często chodzą tam na spacery np. z psem (tak jak i na ZNTK), a poza tym to daleko. Przynajmniej dla mnie :wink:

Ludzie z psami to nie aż taki kłopot zawsze można poprosić o nie podchodzenie i nie ma problemu, po to też jest okrzyk "cywil" aby nie było zgrzytów. Jak słusznie zauważyłeś na ZNTKu też się cywile trafiają i afery z tego nie ma!

 

Daleko powiadasz... a do Mieczewa albo Złotnik masz blisko ;-) No weź przestań to jest Poznań i wszędzie można dojechać, zresztą nie o to chodzi jak kto ma daleko bo ja mam daleko na Chemiczną a mimo to przyjadę jak kroi się coś fajnego!

 

Muszę się tam przejechać i zobaczyć jak to wygląda bo jestem ciekaw!

Link to post
Share on other sites

Wywiad donosi

Miejscówka generalnie położona jest praktycznie przy ul. Grunwaldzkiej. W odróżnieniu od ZNTK które po pierwsze położony jest przy bocznej drodze oddzielonej dodatkowo wysokim wałem tu nic nie oddziela nas od drogi.

 

Ponadto w środku w hali głównej ktoś zrobił sobie wysypisko śmieci. Pomijam już fakt, że aby dostać się do środka należy przejść po przewróconym płocie. Na wejściu wita nas przyjemna woń amoniaku ;)

Wewnątrz na piętrach widać działalność bezdomnych.

 

Generalnie miejscówka nie nadaje się na co sobotnie a nawet co niedzielne spotkania.

 

Zdjęcia

http://chomikuj.pl/cement/miejsc*c3*b3wka.rar

Link to post
Share on other sites

Byłem tam dzisiaj na małej wizji lokalnej i widziałem, że całość całkiem nie dawno została otoczona nowa siatką (która oczywiście już ktoś poprzecinał i ponaginał). Wygląda więc na to że teren ma właściciela, którego interesuje co się tam dzieje. Tak jak pisał Cement w samej hali ktoś zrobił sobie wysypisko śmieci. Dodatkowo od frontu i z lewej strony sa moim zdaniem zbyt małe odległości do ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej, a całość jest praktycznie na widoku.

 

Miejscówka raczej nie nadaje się na nasze spotkania

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...