Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AAV FSBE - kopie / wariacje (ACM, G&P, Guarder, PB)


Recommended Posts

Witam.

Kamizelka przyszła ode mnie niedawno więc skupię się na funkcjach i wyglądzie. Hardkorowe użytkowanie zostawimy, zobaczymy co czas pokaże.

 

Disclaimer:

Kamizelka raczej niedostepna w Polsce, sprowadzana z Hong Kongu z WGC. Mozna (niby) ją dostać za 500-ileś na jednym z Polskich sklepów (z tymże dostepna jest w 3 tygodnie od zamowienia). Czyli w skrocie - kupowac za granica. Odnośnie sprowadzenia, cła i kosztów zapraszam tutaj - tam jest info odnośnie dokładnie tej kamizelki:

 

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=15778&start=15

 

Fotorecka:

Omawiany towar to kamizelka systemu MOLLE, podobno kopia FSBE AAV. produkcji Guardera (dostępna jest jeszcze wersja G&P gorsza jakościowo). Na necie można znaleźć wiele zdjęc tej kamizelki, jednakze przewijaja sie ciagle zdjecia producenta uporczywie wykorzystywane na kazdym sklepie. Tak więc postanowilem porobić troche swoich fotek. Dodam że robione są w różnym oświetleniu. Raz kolory są za blade raz zbyt jarzeniowe ale to wina tego że jesten noob jesli chodzi o cyfrowke.

 

hpim56671gi.th.jpg

 

Jak wygląda od frontu każdy widzi. Charakterystyczne elementy to paski webbing. Na zdjęciu widac jeszcze tutke od Camelbaka i Motorole PMR.

 

hpim56708jr.th.jpg

 

Z tyłu zamontowany Camelbak Hotshot 2.1 Zamocowany bez szelek tylko na Fastexy. U dołu kamizelki lepiej widoczny uchwyt ratunkowy (uchwyt jest na przednim panelu nie na tylnym jak sie wydaje).

 

hpim56710hh.th.jpg

 

A tutaj moje mocowanie Camelbaka za pomocą 'Fastex Annex Clip' i tasiemek ze stoperem (do kupienia w pasmanterii).

 

hpim56723al.th.jpg

 

Te plastikowe linki były już widoczne na poprzednich zdjęciach. To część systemu ratunkowego który pozwala za jednym pociągnięciem rączki (tej u dołu) rozłożyć kamizelke na panele - przedni i tylki - czyli szybko sie jej pozbyć. Na zdjęciu linka 'odbezpieczona' - teraz wystarczy tylko odpiąć rzep i jesteśmy wolni - nie trzeba męczyć się z 4ema klamrami. Analogicznie za pociagnieciem rączki odpina sie linka po drugiej stronie przy pasie i dwie linki na ramionach.

 

hpim56731yd.th.jpg

 

Tutaj zamocowany ustnik Camelbaka coby nie latał i mordy nie obijał. Widać plastikowe linki systemu ratunkowego na ramionach. Na razie nie obczaiłem do czego są te paski od wewnętrznej strony kamizelki (takie 4 zielone na plecach). Może ktos ma pomysl?

 

hpim56744ly.th.jpg

 

Na czarnej metce logo Guardera, obok logo Cordury. Widać także rzepy i zapięcie na klamre. Można regulować ale niedużo - warto wybrać odpowiedni rozmiar (M, L, XL - moja wersja to L). Jeśli chodzi o ramiona to regulacji jest jesczcze mniej.

 

hpim56755yb.th.jpg

 

Tu uchwyt ratunkowy z 4-ema kordami odchodzącymi od niego - 2 do pasa, 2 na górę do ramion. Uchwyt jest jeszcze przymocowany na rzep, więc trzeba troch siły aby to rozbroić.

 

hpim56692gl.th.jpg

 

I fotka pożegnalna. Odnośnie kolorów to mogę powiedzieć że jest to coś pomiędzy pierwszym zdjęciem a tym własnie ostatnim. Do bluzy BDU woodland kontraktowej pasuje idealnie, prawie nie widać różnicy, tylko tyle że materiał inny na kamizelce, mniej wytarty.

 

Uwagi ogólne:

Niektórzy mówią że troche krótka (wyobraźcie sobie kogoś z 2m wzrostu). Kamizelka ta nie jest zintegrowana z pasem taktycznym jak jest w przypadku LBV, która dobrze trzyma pas który potrafi sporo ważyć (2 maniury, buttpack, itp). Jeśli chcecie do tej kamizelki nosić tak obładowany pas to będzie on zwyczajnie spadac.

 

Za sprawa tego że kamizela jest taka krótka mamy dobra mobilność, nic nie przeszkadza i sie nie telepie. Przedewszystkim nie ma żadnych luzów. Sprzęt doskonale leży, nawet z wypchanym Camelbakiem na plecach.

 

Narazie posiadam jedna marna ładownice MOLLE która też niebardzo pasuje (przeróbka z LBV) za sprawą nierównomiernie rozłożonych pasków. Ładownice są owszem drogie ale ostatnio można je dostać coraz taniej (15 Euro) a wybrór w europie też jest pokaźny. W niemczech można też np dostać repliki płyt, na które oczywiście jest odpowiednia kieszeń.

 

Wersja G&P tej kamizelki nazywa się 'Molly Vest' i podobno ma jeden pasek webbingu więcej u dołu - jest dłuższa. Problemem w G&P jest jednak to że po jakimś czasie webbing zaczyna się luzować, a to już chyba największa porażka bo uniemożliwia używanie sprzętu. Nie wiem też czy uchwyt ratunkowy tam działa - w Guarderze jest w 100% sprawny. Kolory też ma troche jakieś z dupy. Ale zaleta jest to że kosztuje 55 Dolarów bądź 75 Euro (to najniższa cena jaka znalazlem w Europie).

 

Dla wielbicieli oryginałów dodam że jest to najdokładniejsza kopia Pointblanka, paski regulacji na ramionach są czarne (w G&P oliwkowe) tak jak w oryginale. W europie najniższa cena jaka znalazlem to 89 Euro ale kontakt ze sklepem (włoskim) się urwał więc poszedłem do WGC. W USA można kupić za podobna cene tylko że w Dolarach.

 

To w sumie będzie na tyle. Na zakończenie dodam że towar 1-wsza klasa. Wygląda kozacko, wygodna jak cholera, a tysiące pouchy sprawiaja że można z tego zrobić kombajn do wszystkiego 8) Pozdro.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nieźle nieźle :)

 

Jak dorwiesz jakieś SDSowe POUCHE to cyknij fotki dla porównania moro z tego FSBE z SDSowym chociaz z tego co pamiętam wyroby Guardera mają woodland bardzo zbliżony do SDSowego ale nigdy nic nie wiadomo ;) :P

 

Też miałem na nią wielką chrapke ale wkońcu zdecydowałem sie na replike RACKa z G&P również z WGC ale jakos takiej obszernej recki nie chciało mi sie skrobać :wink: może niedługo sie na to porwe

Link to post
Share on other sites
Za sprawa tego że kamizela jest taka krótka mamy dobra mobilność, nic nie przeszkadza i sie nie telepie.

ale przecież sa dostępne różne rozmiary.... można sobie dobrac czy ktoś chce dłuższą czy krótszą.... jakim ty wybrałeś rozmiar na jaki wzrost?

Link to post
Share on other sites

Guarder oferuje 3 rozmiary - M, L, XL i przytaczany jedynie w opowieściach XXL. Rozmiar dobierasz do obwodu klaty a nie do wzrostu. Nie ma dłuższych i krótszych.

 

Chest size:

(M) - 37"~40"

(L) - 40"~44"

(XL) - 44''~48"

 

Jeden incz to 2.5 cm. Ja wziałem L'ke bo mam 100cm w klacie czyli jestem przy 40'' około - powinna być na mnie za duża, a jest troszke ciasna (ale bez przesady) 8) Trza było nie pakować...

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

w koncu pierwsza polska recenzja (choc krotka) tej kamizelki :)

 

Kiedys mialem kontraktowego FSBE produkcji Pointblank jednak ze wzgledow finansowych musialem go puscic do ludzi. Potem zakupilem sobie Guarder'owa kopie wiec obie zabawki mialem w lapskach i moge je jako tako porownac.

 

Guarder bardzo porzadnie podszedl do tej repliki i poza kilkoma drobnymi szczegolami jak pewne elementy od wewnetrzenej strony kamizelki, chwyt ewakuacyjny (ten umieszczony na karku) zrobiony z innego rodzaju tasmy, innej tasmy PALSow oraz rozniacego sie odcieniem kamuflazu jest to bardzo dobra replika.

 

System Quick Release pozwalajacy na szybkie wypiecie kamizelki dziala zgodnie z oryginalem. W obu przypadkach 'linki' sa stalowe w tworzywowej otulinie. Znana jest historia, jak to jakis Azjata myslal, ze chwyt systemu QR (ktory kolega Poland blednie nazwal chwytem ratunkowym) moze sluzyc jako uprzaz zjazdowa. Mozecie sobie wyobraziec jego reakcje, gdy w trakcie tego zjazdu kamizelka sie na nim calkowicie rozpiela (koles przezyl).

 

Wracajac do sprawy kolorow to musze tu z cala stanowczoscia zaznaczyc, ze kolor Cordury uzytej w replice jest jednak inny od tego jaki stosowal PB w kamizelkach czy SDS w ladownicach. Najbardziej rozniacym sie kolorem jest braz i piasek. Jednak w trakcie uzywania kamizelki dojdzie do jej i kieszeni zabrudzenia, ukurzenia i kolory juz nie beda sie gryzly.

 

Na pewno jakosc produktu Guarder'a jest nizsza, ale wiemy przeciez ze nie zostal on zaprojektowany do wykorzystywania w ekstremalnych warunkach pola walki lecz do rekonstrukcji czy ASG.

 

Jesli chodzi zas o dlugosc kamizelki. Sam oryginal jest dosc krotki wiec i kopia taka jest. W necie krazy sporo fotek USMC Force Recon wyposazonych wlasnie w FSBE AAV, na ktorych wyraznie widac, ze siega ona do pasa.

 

Kamizelka ta nie jest zintegrowana z pasem taktycznym jak jest w przypadku LBV, która dobrze trzyma pas który potrafi sporo ważyć (2 maniury, buttpack, itp). Jeśli chcecie do tej kamizelki nosić tak obładowany pas to będzie on zwyczajnie spadac.

 

Tej kamizelki sie uzywa do dzialan MOUT/CQB (bo wlasnie do takich zadan zostala zaprojektowana) i zupelnie nie nadaje sie ona do taktyki zielonej. Pod kamizelka nosi sie "duty belt" z kabura do pistoletu, panelem udowym, jakims dump pouch'em, ladownicami z magazynkami do broni krotkiej - nic ciezkiego, tzw. first line gear i dlatego musi byc ona krotka, zeby sprzet umieszczony na pasie byl latwo dostepny

 

I to by bylo chyba na tyle, jak bede mial czas cykne kilka fotek swojego Guarder'owego FSBE.

 

Pozdr

Shash

Link to post
Share on other sites

we wszystkim trudno sie czolgac :)

 

niestety tylko nieliczne jednostki maja mozliwosc dopasowania sprzetu pod siebie :)

 

inna sprawa, ze FSBE to oporzadznie niszowe, wykorzystywane w waskim gronie Force Recon, a teraz juz chyba odchodzace w niebyt z racji nowych CIRASow.

Link to post
Share on other sites

LOL :arrow: Polecam wpisać w googlu 'just fsbe'. Napewno duzo znajdziecie tylko ze to nie o tego 'justa' chodzi :)

 

Ok na wstępie założe że:

 

Wersja Guardera - kolory dobre

Wersja G&P - kolory jarzeniowe (zbyt duże nasycenie)

 

Wersja Just'a wygląda na Guarderowe kolory (aczkolwiek czy plamy poszczególnych koloró nie są troche za duże, nie powinno być więcej ale mniejszych?). Zreszta gowno mozna powiedziec bo to zalezy od oswietlenia - patrz moje fotki - trzaby zobaczyc live na bluzie BDU. A tak pozatym to Just przypomina G&P. Paski na ramionach ma oliwkowe tak jak G&P. W środku też jest oliwkowa a nie czarna jak Guarder.

 

Z różnic między Guarderem to to jeszcze że białe kordy od chwytu ratunkowego wystaja troche na ramionach a w Guarderze są chowane pod spód niejako.

 

A wykonanie to nie wiem. Może ktoś miał styczność ale raczej nie sądze.

 

Jak ktoś chce więcej poczytać to tutaj link:

 

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/lofi....php/t8122.html

 

To chyba najwięcej info o tych kamizelkach jakie mozna uzyskać. Jest troche o rozmiarowaniu ale radze sie tym nie sugerować ze wzgedu na precyzje z jaka posluguja sie forumowicze 8) "I'm a big guy but nothing special" - tak okreslaja swoj rozmiar. Jest tam troche o Guarderze i G&P i dużo fotek tylko musicie zjechać na dól - w linkach też jest pare fotek.

Link to post
Share on other sites

Taki mały offtopic :D

 

Duty belt nosi się w końcu, przewleczonego przez szlufki w spodniach, czy nie bo na różnych zdjęciach jest inaczej. Druga sprawy, że gdy mamy oporządzenie typu alice, to noszenie jeszcze na tej samej wysokości duty belt jest chyba niewygodne. Co się robi w takich sytuacjach? I jeszcze ostatnia sprawa :D Przy działaniach typu at, gdy nosimy kamizelki do działań at :D (np. omega bhi) to kabura i wszelkiego rodzaju ładownice udowe są przymocowane do tego samego pasa co kamizelka czy nie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :mrgreen:

 

pozdrawiam

 

ps- szybka odp. jest świetnym wynalazkiem, gratulacje :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...
  • 2 months later...

Pietrzak spytam czy swoją opinie poparłeś własnymi doświadczeniami czy tylko ceną? Niektórzy ludzie nie mają 700zł na kamizelkę więc to uszanuj. Pytanie jest skierowane do osób które miały styczność z tym sprzętem. zz2 w ciągu tygodnia będę miał tą kamizelkę tyle że w CB więc wrzucę reckę ;)

Link to post
Share on other sites

Mam tą kamizelkę od końca marca, kumpel kupił u Krakmana całkiem niedawno kolejną. Ta z aukcji jest identyczna jak moja. Kumpla natomiast różni się palsami na ładownicy medycznej, trochę innym zaczepem linki od QR. Czy cerata to nie powiedziałbym, bo jak za tą cenę, jakość i wytrzymałość jest całkiem dobra. Nic nie odpadło ani się nie zepsuło, a palsy są przeszyte prawidłowy. Rozdarć też nie mam, a kamizelka eksploatowana jest co tydzień w różnych warunkach.

Link to post
Share on other sites

Jestem właśnie tym kumplem Johnnego, co ma kamizelkę w cb od Krakmana ;) Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Nie widać rozdarć Jedynie palsy mogą być miejscami przesunięte, ale jest to dopiero odczuwalne przy szerokich ładownicach takich, jak ta potrójna w zestawie. Na szczęście jeśli zdarza się to krzywe przeszycie, to jest ono na całej pionowej kolumnie, a więc nie ma schodków. Przy mniejszych ładownicach problem nie jest raczej zauważalny, a i tak zależy to od miejsca, w którym chcemy przyczepić ładownicę. W ustawieniu, w którym dotarła do mnie, było wszystko idealnie. Kolor też jest bardzo dobry, nie wpada w róż. Ładownice są raczej w porządku nie mam uwag. Największy pouch nie ma w środku żadnych przegródek, a na zewnątrz ma jeszcze kolejne palsy, on chyba właśnie jest największą różnicą w porównaniu do aav ze zbrojowni. QR to ekhm... przemilczmy temat, ale to raczej wina samej konstrukcji kamizelki, a nie chińskiej kopii. Powiem tylko, że po wyciągnięciu sporych kawałków linki trzeba jeszcze rozpiąć rzepy, a wtedy to QuickRelease nie jest wcale takie quick. Ogólnie polecam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...