Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AAV FSBE - kopie / wariacje (ACM, G&P, Guarder, PB)


Recommended Posts

Wiem że lekkie OT robię ale ... co do QR to w moim CIRASie MAR od Krakmana, musiałem skrócić linkę o dobre 20 cm, bo "zrzucanie" kamizelki wyglądało jak walka z cieniem i szarpanie obiema rękoma za linkę.

Chrzanu, jak to wygląda w FSB ?? Linki nie za długie ?? Bo zamierzam do CIRASA CB dokupić sobie FSB w olivce.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam od Krakmana i tam rzeczywiście można trochę spróbować skrócić, bo na razie jest podobnie jak u Ciebie w cirasie. Z tego co zauważyłem w tej fsbe ze zbrojowni linki są trochę cieńsze więc mogą też być innej długości i co do nich się nie wypowiem ;)

Link to post
Share on other sites

Zależnie od preferencji rzep na bokach i ramionach można po prostu całkowicie lub częściowo zaślepić - wtedy QR będzie działał bez problemu. Przypominam że FSBE to dosyć leciwa kamizelka i konstrukcja jej systemu QR jest dużo mniej przemyślana niż np. w CIRASie. Problemu nadmiernej długości linki (a w zasadzie 4 linek) QR w zasa dzie nie ma: po pierwsze, droga jaką te muszą przebyć by wypiąć klamry na bokach i regulatory na ramionach jest krótsza niż 10 cm. Po drugie uchwyt QR jest przyszyty do kamizelki na stałe i nie ma "wyrywania go" takiego jak w nowszych kamizelkach.

 

Ze swojej strony polecam w FSBE trzy-cztery proste modyfikacje:

 

- znaczne ograniczenie powierzchni rzepa na bokach i całkowite jego zaślepienie (ostry rzep zalepiamy kawałkami miękkiego rzepa) na ramionach.

 

- dorobienie "poduszek" naramiennych w stylu CIRASA, wypełnionych pianką i podszytych siatką. Zdecydowanie poprawią komfort noszenia.

 

- wymiana materiału wewnętrznego na siatkę konstrukcyjną (dorobić tylko wzmocnienia w miejscach mocowania kołnierza i ochraniacza krocza. Poprawi to komfort termiczny.

 

- do krawędzi tylnego panelu wszyć prosty wewnętrzny cummerbund z szerokiej elastycznej gumy (8-12cm) zapinany na rzep. Utrudni to nieco zrzucanie tylnego panelu kamizelki za pomocą QR ale zdecydowanie podniesie komfort noszenia, bo rozłoży ciężar kamizelki.

 

Konstrukcja FSBE kryje więc w sobie pewien potencjał modernizacji, krawców"taktycznych" - amatorów nie braknie choćby na www.kamizelki.prv.pl

 

*)zaznaczam że mówię o orginalnym FSBE produkcji Point Blank, względnie jego dobrej kopii np. Guardera.

Link to post
Share on other sites

Właśnie brak cummerbunda jest dla mnie największą bolączką w tej kamizelce. Majta się na lewo i prawo. Drugi minus to to, że powierzchnia bocznych palsów jest znacznie mniejsza niż w cirasie przez to nie można jej tak obwiesić po bokach. Na przednim panelu upchałem 5 ładownic, dwie średnie/małe cargo i admin panel. Ot to wszystko.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz mieć rozbudowane FSBE to obawiam się że będziesz musiał kupić MCAV. Więcej o nim w stosownym wątku na forum.

 

A dodanie wewnętrznego, elastycznego cummerbunda fo FSBE jest w istocie banalne z krawieckiego punktu widzenia o ile ma się odpowienie materiały.

Link to post
Share on other sites

A ja mam AAV guardera w rozmiarze L. Noszę repliki płyt (po 2-2,5kg każda), i nie mam żadnych problemów z przesuwaniem się kami na mnie czy cuś.

Z przodu mam 5 ładownic CQB, 2 medicale (jeden z apteczką, jeden na pierdoły), admina którego się pozbywam (na to miejsce wejdzie 2-3 kieszenie na granaty) oraz 2ładownice na magi do krótkiej. Z tyłu mam plecak hydracyjny guardera, kieszeń na radio. Po dociążeniu wazy wszystko jakieś 12-13kg i i po pociągnięciu za chwyt QR wszystko ładnie się rozkłada.

 

 

Nie muszę nic zaślepiać, nic dodawać, jedyne co się mocno zastanawiam to poduszki pod ramiona bo "lekko" się wbijają :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Systemu FSBE zielonego nie było. Zielone kamizelki AAV, bo pewnie o to chodzi, nie były kontraktowane, ale jeżeli już to robione na zamówienie.

 

Point Blank ma je w swojej ofercie w standardowo wielu kolorach poszyć:

Black, Woodland Camo, Desert Camo, Urban Camo, Blaze Orange and Tan

Ale zawsze można zmieniać kolor przy większym zamówieniu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Najbardziej zbliżone kolorem do kontraktowego CB są kamizelki robione przez firmę Pantac

 

(Błędy w cytacie poprawiłem, ludzie kochani, nauczcie się pisać, bo to aż strach. :P )

 

Prawda, aczkolwiek i Pantac nie idealny - jest za ciemny. Świetne CB miałby Guarder, gdyby nie różowe PALS-y. G&P trochę bliżej do khaki. Nigdy nie widziałem na żywo Flyye, ale może być też niezłe, ktoś porównywał z kontraktowym, np. z LB Tech/AITES?

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Ani mundur ani kamizelka nie ma odpowiedniego koloru. Tak jest jak się kupuje najtańsze rzeczy. Trzeba było brać kamizelkę w Olive. Odrazu mówię, ze też nie będzie idealne bo ich oliv to nie OD czy RG.

 

Edit: literówki.

Edited by loginald
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...