Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Waga kulek


Recommended Posts

Mam problem, szukałem ale nie mogłem znaleźć możliwe ze gdzieś jest taki temat aczkolwiek mógł mi umknąć.

 

Mam replikę 580 fps, używam kulek 0,3g i poważnie się zastanawiam czy aby nie za lekkie ponieważ po kilkunastu metrach wariują, kulki blastera.

 

Może to być spowodowane waga kulek czy raczej czymś innym.

Link to post
Share on other sites

Kolego,

 

Do mojej stockowej Tanaki (573 FPS) używałem kulek o wadze 0,43g.

Długość lufy to 639mm, napęd gazowy.

Na 60 metrów skupienie i zasięg miodzio.

Spróbuj najcięższych, jeśli będą za ciężkie to pozostaje ci 0,40 :) sprawa załatwiona :P

Link to post
Share on other sites

Waga kulek to czysto teoretyczna kwestia, za asgshopem można przyjąć taki dobór wagomiarów:

 

Repliki z prędkością wylotową kulki od 250fps do 300fps – kulki o wadze 0,20g / 0,23g

Repliki z prędkością wylotową kulki od 300fps do 400fps – kulki o wadze 0,23g / 0,25g

Repliki z prędkością wylotową kulki od 400fps do 480fps – kulki o wadze 0,25g / 0,28g

Repliki z prędkością wylotową kulki od 480fps do 550fps – kulki o wadze 0,30g / 0,36g

Repliki z prędkością wylotową powyżej 550fps – kulki o wadze 0,36g / 0,43g

Ja do mojego APS96 Maruzena 630 fps używam 0,40 DB, 0,43 MB mu nie przypasowały.... oględnie mówiąc kulki dobierasz do repliki biorąc pod uwagę ich wagę, producenta/jakość i słuchaj nfbt, trzeba przesiać kulki eliminując wadliwe....

Link to post
Share on other sites

Wiesz wydłubanie naprawdę konkretnej informacji z tematów o kulkach w których jest masło maślane jest ciężkie a tak temat już jest do zamknięcia i usunięcia albo dla zostawienia dla potomności.

 

Dzięki wielkie za info, bo własnie o takie mi chodziło, przetestuje kulki i zobaczę czy pomoże :)

 

Pozdrawiam wszystkich spieszących z radą :)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie...Powiedzmy ze na 0.2 mam 550fps, ale na 0.36 mam tam np:400(nie wiem ile dokładnie)To jak chce J obliczyć to mam wpisać tą wartość 400fps?

 

Edit:A i jak napszykład obliczyć ile mam fps na 0.36?

Edited by oleski
Link to post
Share on other sites

po ortografii wnioskuję, że jesteś w gimnazjum. Napiszę więc tak żebyś zrozumiał:

 

Bieżeż sobie sfoje fpsy i zamieniaż na m/s czyli dzielirz pżes 3.2 i podstawiaż do wzoró E=mv^2/2 (em fał kwadrat przez dwa) gdzie v-rzypkość m - masa w kilogramach (!!) i 2 to dwa a E to energia w żulach [J]

 

oliczaż to dla 0.2g

 

podstawiasz nowe dane i obliczasz:)

 

proste jasne o oczywiste.

Link to post
Share on other sites

@Wojdatuz - Nasz naród jest coraz bardziej ceniony w Europie. Inne kraje zaczynają się liczyć z naszym zdaniem, wykształceniem i doświadczeniem. Przestajemy być uznawani za złodziei pijaków i idiotów, dlatego wkurza mnie jak spotykam się z ludźmi którzy nie mają na tyle IQ żeby wsadzić sobie palec pod kość ogonową albo zobaczyć podkreślone na czerwono błędne wyrazy! Jakaż jest chęć szukania, zbierania informacji wdrażania się kiedy koleś walnie pytaniem na które odpowiedział nauczyciel 3 lekcje temu?

 

Ludzie, to my tworzymy ten naród swoją wiedzą zapałem i doświadczeniem.

 

W żadne szeregi nie wstępuję... Do tego forum wnoszę więcej niż tylko obelgi i bezpodstawne oskarżenia o skrajny analfabetyzm jak to robią WMASG-owicze n00b-haterzy.

Link to post
Share on other sites

hmm, ja mam podobny problem, mam stockową wersje well mb01 (wiem że chinczyk), kulki guarder 0.25 i po okreslonym dystanie kulki z reguly odbijajwa w prawo. Czy jest to wina lufy,komory HU, gumki, czy tez poprostu samych kulek ?

Link to post
Share on other sites

Ja już się gubię, jedni mówią że blaster devile są bardzo dobre, a inni zaś na odwrót ;/

 

Mógłbym prosić o wypowiedź już doświadczonego człowieka, który już troszkę przebierał się w kulkach, i powiedział który producent kulek spisuje się na medal pod względem jakości kulek ?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...