Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Madness Tactical Gear


Recommended Posts

Potwierdzam po trzykroć to co wyżej o cheście plus świetna wentylacja (przynajmniej bez płyty, z jeszcze nie testowałem). No i konstrukcja świetnie przemyślana, można nawet płytę wsadzić/wyciągnąć bez zdejmowania kamizelki :P.

Najlepiej teraz to z www.casg.pl zamawiać (teraz chest niedostępny, pewnie jakoś pod koniec listopada będzie), bardzo elastyczna obsługa i bezproblemowa transakcja, ogólnie nie opłaca się czekać bezpośrednio od mtg.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Testowałem i testuję nadal. Po przemieleniu dwóch cirasów, plate carriera i jeszcze kilku innych wydumek, chest MTG okazał się być strzałem w 10'tke jak na moje potrzeby. W zestawieniu z ich pasem taktycznym wystarcza i na zwykłe jebanki i na milsima. Wygodne, odpowiednio ładowne i szybko się tego nie pozbędę :)

Link to post
Share on other sites

Ja poszukuję jakiegoś plecaka, który współgrałby z tym chestem+comfort pady. Chodzi mi o coś w stylu 30-35L, więc ten dedykowany MTG odpada. Może któryś z użytkowników znalazł coś fajnego?

Obecnie mam coś takiego: http://www.specialtydefense.com/p-153-ma-assault-pack-large.aspx , z padami nie bangla kompletnie. aBez nich jest ok, ale za to pasy od kamizelki wrzynają się w ramię. Po paru godzinach podejrzewam, że będzie nie za wesoło.

Link to post
Share on other sites

Fenrira widziałem tylko jedno zdjęcie, więc na razie nie budzi żadnego wrażenia. Janysport PP25 wygląda ciekawie, ale czy rzeczywiście będzie dobrze się go nosiło?

@jazzriba miałeś okazję testować tę kombinację przez powiedzmy 5-6 godzin?

 

niestety nie :) tez mam chesta od MTG i w sumie tez miałem nadzieje ze ktoś się wypowie co do takiej konfiguracji bo plecak od Janysta osobiście bardzo mi podchodzi tak wizualnie. :) O jakości plecaka nie trzeba się chyba wypowiadać bo wiadomo ze jest bardzo dobrze wykonany.

Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem żeby pytający poruszał kwestię ceny - to nie wątek "taktyczny plecak za 200 pln". Prawda jest taka że im grubsze ramiona oporzadzenia tym gorzej będą pracować z plecakiem. Janysport PS/PP nie jest tu żadnym wyjątkiem - nie jest też w żaden specjalny sposób przystosowany do noszenia z oporządzeniem. Więc jesli nosisz większy plecak to noś mniej wypchanie oporządzenie, inaczej dziel masę tegoż - pomiędzy pas a kamizelkę/chest rig. Są bardzo dobre plecaki do noszenia z oporządzeniem - np. Linchpin, ale one też nie będą lubić grubych szelek pod spodem. Prywatnie do noszenia z plecakami, zwłaszcza większymi, gdzie ważne staje się używanie ich pasa biodrowego do prawidłowego rozłożenia masy polecam raczej Mini Chestriga - sam ostatnio taki nabyłem dzięki uprzejmości PSTG i po wstępnych próbach jestem bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Wcześniej nosiłem R.A.C.K.a z plecakiem i było ok, ale to dlatego, że chest ten ma same taśmy bez gąbek.

 

Linchpina wcześniej już oglądałem, ma on możliwość odpięcia szelek i przyczepienia do kamizelki. Pytanie tylko czy da radę to zastosować w MTG SPC?

 

Z drugiej strony w tej cenie jest też fajny motherlode 500, tylko wątpię czy udałoby mi się skutecznie korzystać z pasa biodrowego i jeszcze nosić pas z szelkami w ramach I linii. :/ (tak jak napisałeś to raczej nie)

Edited by bender
Link to post
Share on other sites

To zalezy jak bardzo obciążysz ten plecak - używam motherlode i bfm i bardzo rzadko używałem w nich pasów biodrowych - w zasadzie tylko przy naprawdę dużym obciążeniu i braku innego opo - ten mini chest to trochę zmienia. Taki Linchpin wogóle nie ma pasa biodrowego - raczej polega na rozbudowanym systemie nośnym z regulacją.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Na razie nie ma widu na Coyote Brown które miałoby być Coyote Brown, a nie Desert Tan, Coyote Tan, czy inne wymysły...

 

U nas stoi piknie obszyta Cordurą kanapa w materiale tegoż koloru ;-) obszyta logiem MTG.

 

Aktualnie MTG to OD, oraz nadchodzący RG.

Edited by Vintersky
Link to post
Share on other sites

pisalem do nich. ma byc w przeciągu 3 miesiecy. no tak tylko ja kamizelkę potrzebuję za max miesiąc. Chyba zostaje mi brac w OD a nie na to liczyłem ;(

 

 

 

a wie ktoś może czy rzeczy mtg w od są podobne do tych z g&p, condora, flyye?

Edited by ku_charz
Link to post
Share on other sites

W kwestii porównania kolorów:

Picasa

Kamizelka - Pantac

Ładownice na magi M4 i pistoletowe - G&P

Duże cargo - Helikon

Plecak, cargo po prawej, ładownic na PMR na plecaku oraz worek zrzutowy to MTG.

Spodnie produkcji nieznanej.

Wszystko to OD. G&P i Pantac sa praktycznie identyczne i w rzeczywistości nie sa tak blade jak na zdjęciu. MTG jest wyraźnie żywszy, bardziej "soczysty".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...