Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Sklep] WGC


Recommended Posts

Witam!

 

Nie chce mi się w to wierzyć, ale chyba nikt wcześniej nie pomyślał, żeby założyć wątek z opiniami dla jednego z najbardziej znanych sklepów zagranicznych! (jeśli się mylę to przepraszam i proszę o przesunięcie wątku).

 

Chodzi mi oczywiście o:

http://www.wgcshop.com/

 

Nie owijając w bawełnę przedstawię moją opinię:

 

Wydaje mi się, że WGC w ciągu ostatnich lat z potentata stał się sklepem archaicznym, w którym (całkiem subiektywne odczucie) zakupy robi się niechętnie i niewygodnie. Oto kilka moich podstawowych zarzutów:

 

1. Fatalna wyszukiwarka

2. Podział na kategorie wziął się chyba z księżyca (np. lufy wew. do AEG'ów są w dziale Accessories zamiast Parts !!! :wink:

3. Częściowy podział kategorii wedle typu produktu a częściowy wedle kraju pochodzenia (kto to w ogóle wymyślił? Ja rozumiem, że ktoś może chce kupować tylko japońskie, ale czy jest ktoś kto szuka wedle kryterium "tylko francuskie"? :wink: )

4. Brak automatycznej wyceny kosztów wysyłki zawartości koszyka - niektóre opcje dostawy wymagają interwencji pracownika i oczekiwania na maila od WGC. ...epoka kamienia łupanego...

5. Brak możliwości dowolnego ustalania "invoice". Skoro odpowiadają do ustalonej zadeklarowanej wartości, to co im szkodzi, że ktoś chce zaryzykować, że dostanie tylko 1% swoich pieniędzy z powrotem?

6. Nawet rejestrowanie się jako nowy klient jest kuriozalne - hasło musi mieć DOKŁADNIE 8 znaków (żeby nie było: dokładnie, a nie minimum!)

7. Krótki czas trwania promocji i małe zniżki. Aktualna trwa przez tydzień i pozwala cieszyć się upustem w wysokości 10%, dla porównania RSOV robi w tym samym okresie znacznie bardziej rozciągniętą w czasie (24.03-30.04) obniżkę na 12%

8. Wiele produktów nie ma opisu - ANI SŁOWA!

Doskonały przykład:

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/produc...d=14&cat=69

9. Przy okazji niedawnej zmiany wyglądu strony nie zdecydowano się na poprawę innych jej parametrów - np. takich jak wymienione powyżej.

10. Żeby było śmieszniej większość chińskich sklepów które znam przebija WGC w wyżej wymienionych dziedzinach - mają logiczny podział strony, automatyczna wycenę shippingu i pozwalają na dowolny invoice

 

Podsumowując: fascynuje mnie postawa niegdyś najpotężniejszego sklepu ASG na świecie - inni poszli do przodu, a WGC udaje że tego nie widzi i umiera stojąc. Zasada upadku podobna jak w przypadku Tokyo Marui. Obydwu firm mi nie żal - Chińczycy zasłużenie wypierają ich z rynku.

 

 

Pozdrawiam! :)

 

/Andrzej

Link to post
Share on other sites

Minusy:

1. Co do wartości invoice, to zmieniło się w momencie wprowadzenia nowej strony, teraz minimalnie da się ustawić 50%. Jeśli ktoś chce mieć mniej musi napisać maila (czasem kilka), pomimo wpisania, że chce się np. 30% w komentarzu do zamówienia.

 

2. Silnik nowej strony jest tragiczny, nie wiem jak Wam, ale mi strona ładuje się jak flaki z olejem pomimo bardzo szybkiego łącza.

 

3. Bardzo dużo produktów w ofercie, których nie ma na stanie i nie będzie - czasem jak się to przegląda to odnosi się wrażenie, że w ofercie sklepu przedmioty niedostępne to 50% oferty.

 

4. Długi czas oczekiwania na odpowiedź poprzez maile.

 

5. Mogliby dodać dodatkowy próg zniżki, ale zwiększyć rabat na aktualne progi. Te co są teraz obowiązują już od X lat.

 

6. Tragiczny chat. Jeśli działa to już jest duży sukces. Zdążyłem zadać jedno pytanie, szybko odpowiedź i gościu się od razu rozłączył... padaka.

 

Plusy:

1. Raczej bez problemu dosyłają przedmioty w przypadku jakiegoś braku w paczce.

 

2. Kilka innych, wszystkim znanych :D

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Invoice faktycznie można ustawić minimum tylko na 50%. Poprosiłem jednak w opisie zamówienia o nie deklarowanie wartości paczki, o nie umieszczanie w niej faktur oraz zadeklarowanie jako "gift and toys" i nie było z tym problemów.

 

Jako wysyłkę wybrałem UPS, około 25$ drożej niż AirMail. Jednak z tego co zaobserwowałem (sporo zamawiałem ze Stanów), kurierem łatwiej ominąć cło (paczka nie miała nawet stempla celnego...).

Za towar zapłaciłem w środę wieczorem, a paczka było u mnie we wtorek rano, więc względnie szybko.

Dużym minusem jest to, że o kosztach wysyłki można się dowiedzieć dopiero przy składaniu zamówienia. Do tego cześć opcji jest dostępna dopiero po zweryfikowaniu przez pracownika.

 

Co do działania samej strony. Nie do pomyślenia jest dla mnie, żeby strona jednego z największych sklepów internetowych na świecie w branży, działała tak wolno. Kosztem flashowych wodotrysków powinni raczej postawić na funkcjonalność. Ogólnie w tym punkcie bardzo odstają od obecnych standardów.

Dokładnie ośmio znakowe hasło to dla mnie jakieś kuriozum :-)

Nie polecam w formularzach korzystania z polskich znaków diakrytycznych. Skrypt javy im się wywala i nie możliwy staje się podgląd zamówienia ani odczytanie wiadomości od WGC.

 

Kolejny duży minus, bo opcja płatności PayPal'em. Powinna działać automatycznie, tak jak np. płatności allegro.

Nie potrzebnie straciłem przez to trochę czasu w oczekiwaniu na weryfikację i pojawienie się w opcjach zamówienia "Pay Now". Nic takiego się nie pojawiło :-)

Za towar trzeba zapłacić ręcznie, logując się przez stronę PayPal'a.

 

Na plus zasługuje napewno bardzo duży asortyment, w tym sporo towaru, który ciężko dostać w innych sklepach.

Ważna też jest mimo wszystko również renoma sklepu. Z Chin nigdy nic nie zamawiałem i nie chciałem się naciąć na jakąś firmę "krzak". Jestem skłonny zaakceptować niedogodności związane z archaicznym działaniem WGC, ale zyskując duże bezpieczeństwo tranzakcji.

 

No i najważniejsze - towar dotarł cały, taki jak zamawiany :-)

 

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy, to dopiszę.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Moje ostatnie zamówienie na dniach. Metal body G&P dostępne na stronie i bez problemu tak samo w magazynie po opłacie paypalem. Zamówione po południu, i tego samego dnia w porze wieczorowej miało status gotowości. Następnego, rano dostałem numer tracking'owy i po 4ech dniach z weekendem w środku miałem paczkę w swoich rękach. Prośba o umieszczenie tylko "toy parts" bez kwot itp spełniona, dzięki "wujkom" w firmie obeszło się bez cła i vatu.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

@Gratek

 

Drobna uwaga - nie trzeba wcale płacić ręcznie. Po weryfikacji wchodzisz w historię zamówień, i przechodząc przez kolejne kroki, w ostatnim masz możliwość zapłacenia, z przekierowaniem na PayPal. Standardowe potwierdzenie płatności z loginem i hasłem PP.

 

A co do samego sklepu, fakt - mają koszmarnie działającą stronę, fatalne wyszukiwanie, ale mnie jakoś prawdę mówiąc to nie przeszkadza. Na część asortymentu mają bardzo fajne ceny, dotyczy to głównie akcesoriów - na niektóre niezbyt fajne ;), ale tak to już jest. Jeśli chce się faktycznie przyoszczędzić, to niestety trzeba lawirować między kilkoma sklepami.

Swego czasu cena wysyłki drobnego szpeju (do 1kg) pocztą lotniczą, wynosiła 2 dolary z hakiem - przy niskim kursie wielu części naprawdę nie opłacało się kupować gdzie indziej.

 

Generalnie moje doświadczenia ze sklepem bardzo pozytywne.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nic. Bo tego nie ma :D. Ulga celna jest przy zamówieniach do 150zł bodajże, VAT jest naliczany normalnie, nie wiem, czy też w przypadku, kiedy drugi kraj ma tę samą stawkę.

 

Swoją drogą, zamawiałem przez znajomego pistolet ostatnio. Zamówiłem Mk.23 od TM, kilka dni później napisali przepraszająco, że pistoletu nie ma jednak na stanie. Poprosili też, żebym wybrał inny model, wybrałem Umarexowy, droższy o kilkanaście dolarów. Nie chcieli żadnej dopłaty :D. Kontakt mailowy to średnio 1-2 dni czekania.

 

Strona przejrzysta, ładna i prosta w obsłudze, choć powolna. Ceny całkiem miłe dla oka, asortyment jest niezły chociaż mogliby usunąć te rzeczy, które są wycofane ze sprzedaży. Tak jak wcześniej zostało to napisane, możliwość wyceny przesyłki powinna być dostępna już na etapie "oględzin koszyka".

Link to post
Share on other sites

Zamówienie złożone, wszystko niby było, a po paru dniach okazuje się, że replika jest niedostępna i będzie trzeba czekać parę tygodni. Jedyny plus, że jako jedyni mają dostępne do niej magi - ale w pewnym sensie to też minus.

Względnie krótki czas transportu szlag trafił - nawet tego nie zauważę. :icon_neutral2:

Edited by _OskaR
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Info o braku repliki dostałem po trzech, może czterech dniach roboczych (w tym czasie zmieniałem jeszcze sposób dostawy). Wyślij do nich maila - może jutro rano dostaniesz odpowiedź.

Ew. sprawdź jeszcze czy zamówione graty nadal są jeszcze dostępne - jak tak, to jest w miarę ok.

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam pytanko, jak wam się w ogóle opłaca kupowanie z tej strony? Poczytałem troche i dużo samych dobrych opini na temat tego sklepu aż sam postanowiłem się zebrać i ją wyprubować. Fakt faktem, ceny super.. chciałem zamówić dla mnie i dla mojego znajomego 2 kałaszki od Cymy, te takie z wyższej pułki o ile można to tak nazwać, ze stali i drewna. Wszystko ładnie pięknie, nawet przy płatności paypal dają zniżke 6%, to wychodzi JESZCZE taniej, no to złożylem zamówienie i czekam na potwierdzenie płatności. No i tutaj wielkie zdziwienie :( Za samą przesyłke naliczyli 143$ co praktycznie już w tym momencie niweluje całe plany zaoszczędzenia, i to jeszcze jest wartość przed naliczeniem Cła i Podatku, więc ja nie wiem jaki by był koszt końcowy, zastanawiam się czy by czasem nie wyszło drożej nic normalnie w sklepie w PL. Wybrałem opcje UPS Saver jak tutaj inny polecają. Także troszke nie rozumiem czym tu się zachwycać, sklep może i ma niższe ceny ale koszty przesyłki, i jeszcze niepewność czy dojedzie w jednym kawałku i czy w ogóle będzie sprawne.. spowodowały u mnie niezły niesmak.

 

Naprawde jestem ciekaw jak inny sobie z tym radzą?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Jestem początkujacy w ASG i chciłbym się zapytać czy sklep WGC ma tak małe ceny ? Ponieważ za cm.028 w polskich sklepach zapłace ~400 zł , a na WGC zapłace ~250 zł czy to jest jakiś "Fake" ?

 

To nie fake, takie są ceny za granicą. Ale żeby nie było kolorowo to treściwie mówiąc, sklepowe 400zł = 250zł(cena repliki) + cło + vat + koszta przesyłki + marża...A jeśli chcesz sprowadzić sam sobie to jedynie odlicz marżę i po dodaniu reszty wyjdzie ci te 350(tak na oko). A więcej pytań zadaj w odpowiednim dziale.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...