Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Red Gas


Recommended Posts

Witam,

 

Poszukuje od jakiegoś czasu Red Gazu lub ekwiwalentu (tylko proszę mi tu nie sypać komentarzy w stylu 'czy nie słyszałeś o CO2' bo gdyby to było takie proste nie pisał bym) do kupienia najlepiej na terenie Polski (z tego co wiem nie wolno transportować gazu samolotami więc większość azjatyckich i 'ameryckich' sklepów odpada).

 

Zna ktoś może mniej więcej porównanie:

 

TG : GG -> 1.2 : 1.0

RG : GG -> 1.5 : 1.0

 

(to są moje wnioski z testów wykonywanych niestety głównie przez amerykanów na niewiadomej marki replikach znalezione w sieci więc jeśli ktoś ma możliwość korekty wyżej przedstawionej zależności to zapraszam)

Link to post
Share on other sites

 

This product/category does not exist it may have been deleted.

 

 

This product/category does not exist it may have been deleted.

 

 

BTW jesteś w stanie coś bliżej powiedzieć o tym gazie guardera ? Widziałem go na WGC, to chyba dosyć świeży temat

Edited by lordkun
Link to post
Share on other sites

TG : GG -> 1.2 : 1.0

RG : GG -> 1.5 : 1.0

Co to jest, róźnica ciśnienia gazów ?

Bo jeśli tak to się mylą, GG ma 100psi a RG 120psi.

 

Co do gazu Guardera, Headoshot ma go na stanie.

1000ml ma ok. 140psi, więcej niż RG, ale podają że przy 24C.

 

Napisze ci jakie jest jeszcze rozwiązanie i wyjdzie najekonomiczniej.

Mała paintbalowa butla CO2, najmniejsze są 4 OZ (ok. 120ml), regulator Palmers albo robiony dla RAP4 przez Madbula, ten pierwszy jest duży a ten drugi mały i wkręca się go od razu na butlę, zaś trudniej wyregulować odpowiednie ciśnienie. Do tego końcówka Madbula do ładowania granatów i możesz ładować repliki od 100 do 500psi w przypadku Madbula i do 300 w przypadku Palmersa.

Sam mam taki od Madbula (robiony dla RAP4) ale leży nieużywany.

Link to post
Share on other sites

Co to jest, róźnica ciśnienia gazów ?

Bo jeśli tak to się mylą, GG ma 100psi a RG 120psi.

 

Co do gazu Guardera, Headoshot ma go na stanie.

1000ml ma ok. 140psi, więcej niż RG, ale podają że przy 24C.

 

Napisze ci jakie jest jeszcze rozwiązanie i wyjdzie najekonomiczniej.

Mała paintbalowa butla CO2, najmniejsze są 4 OZ (ok. 120ml), regulator Palmers albo robiony dla RAP4 przez Madbula, ten pierwszy jest duży a ten drugi mały i wkręca się go od razu na butlę, zaś trudniej wyregulować odpowiednie ciśnienie. Do tego końcówka Madbula do ładowania granatów i możesz ładować repliki od 100 do 500psi w przypadku Madbula i do 300 w przypadku Palmersa.

Sam mam taki od Madbula (robiony dla RAP4) ale leży nieużywany.

 

hmmm czyli teoretycznie używając zaworów gazowych z Aresa AW.338 które teoretycznie są dostosowane do wszystkich rodzajów gaz (GG, TG, RG) zapodać my po przejściówce 150 psi, to ciśnienie nie powinno rozerwać zaworów ?

Link to post
Share on other sites

hmmm czyli teoretycznie używając zaworów gazowych z Aresa AW.338 które teoretycznie są dostosowane do wszystkich rodzajów gaz (GG, TG, RG) zapodać my po przejściówce 150 psi, to ciśnienie nie powinno rozerwać zaworów ?

Co do AW338, to napełniłem maga 200psi CO2, młoteczek nie dał rady otworzyć zaworu, ale to była stara wersja, nie CNC.

Najlepiej kupić do AW338 mag na CO2, idzie dzięki niemu osiągnąć duże prędkości, po więcej info zapraszam na PW.

Dodam tylko że w swoim Aresie mam podłączoną pod mag CO2 butle HP (sprężone powierze).

Link to post
Share on other sites

Co do AW338, to napełniłem maga 200psi CO2, młoteczek nie dał rady otworzyć zaworu, ale to była stara wersja, nie CNC.

Najlepiej kupić do AW338 mag na CO2, idzie dzięki niemu osiągnąć duże prędkości, po więcej info zapraszam na PW.

Dodam tylko że w swoim Aresie mam podłączoną pod mag CO2 butle HP (sprężone powierze).

 

 

Mam jeden mag CO2, problem w tym że nie zanosi się żeby w najbliższym czasie dało się więcej kupić a nie bardzo mnie kręci latanie z mambą albo wymiana 'dwunastek' w polu pomijając wybieranie się na akcje z jednym magazynkiem, nawet do sniperki stąd pomysł z Red Gazem.

 

Stosując prostą matematykę:

jeśli GG ma 100psi i przy tym jest około 550 fps, a RG (ten od guardera jak zauważył GZ ma 140) 140 psi to:

 

100-550

140-x

 

100x=77000

 

x=770

 

oczywiście odliczając nieszczelności i bóg wie co jeszcze pewnie wyjdzie 700 albo i mniej. Zakładając że replika do strzelania z C02 wymaga jedynie wymiany magazynka zakładam że 140 psi jej nie połamie. Ale to tylko moje zdanie.

 

Co do headshota czy tylko mi prawie nic nie działa na tej stronie?

Link to post
Share on other sites

This product/category does not exist it may have been deleted.

This product/category does not exist it may have been deleted.

BTW jesteś w stanie coś bliżej powiedzieć o tym gazie guardera ? Widziałem go na WGC, to chyba dosyć świeży temat

 

 

Dziwne, mi linki działają.

 

Jak coś to po prostu wejdź na www.headshot.com.pl i kategoria "zasilanie".

 

Sprawdzaliśmy te gazy, jeśli mnie pamięć nie myli, to Guarder Power up GAS 2000 dawał przyrost z 360fps do około 470fps, natomiast Guarder Powerful gas 1000ml z 360 do około 420.

Link to post
Share on other sites

Stosując prostą matematykę:

jeśli GG ma 100psi i przy tym jest około 550 fps, a RG (ten od guardera jak zauważył GZ ma 140) 140 psi to:

 

100-550

140-x

 

100x=77000

 

x=770

 

Nie nie wyjdzie, weź jeszcze pod uwagę przepustowość zaworu, przestrzeń pasożytniczą całego systemu gazowego.

Najprostszy sposób to napełnienie i strzał przez chrono.

Tak jak pisałem przy 200psi młoteczek nie chciał otworzyć zaworu, ale do maga CO2 dostałeś mocniejszą sprężynę młoteczka, włóż i sprawdź.

Ale nie ręczę czy uszczelki w magu lub zawór wytrzymają 200psi i więcej, bo sama konstrukcja maga tak i nie będzie puchnąć jak te of Tanaki :mrgreen:

 

Zakładając że replika do strzelania z C02 wymaga jedynie wymiany magazynka zakładam że 140 psi jej nie połamie. Ale to tylko moje zdanie.

Producent zaleca magi CO2 tylko do wersji CNC, wiem o jednej działącej na CO2 sztuce nie CNC.

Zaś ktoś w chińskiej kopii testował mag CO2 i cos strzeliło :mrgreen:

Edited by GZ
Link to post
Share on other sites

Mi tam jedna kapsułka wystarcza żeby wywalić nawet do 60 kulek na pełnej mocy więc wymiana kapsułki to nie jest problem. Wsady pozwalają na szybkie doładowanie maga.

 

Mag wytrzyma takie ciśnienie. Sprawdzałem czy nie spuchnie i załadowałem mu pełne ciśnienie CO2 (850PSI). Do wypuszczenia gazu potrzebowałem młotka 2kg żeby otworzyć zawór.

Link to post
Share on other sites
Mam jeden mag CO2, problem w tym że nie zanosi się żeby w najbliższym czasie dało się więcej kupić a nie bardzo mnie kręci latanie z mambą albo wymiana 'dwunastek' w polu pomijając wybieranie się na akcje z jednym magazynkiem, nawet do sniperki stąd pomysł z Red Gazem.

 

Mi tam jedna kapsułka wystarcza żeby wywalić nawet do 60 kulek na pełnej mocy więc wymiana kapsułki to nie jest problem. Wsady pozwalają na szybkie doładowanie maga.

 

hmmm czyli teoretycznie używając zaworów gazowych z Aresa AW.338 które teoretycznie są dostosowane do wszystkich rodzajów gaz (GG, TG, RG) zapodać my po przejściówce 150 psi, to ciśnienie nie powinno rozerwać zaworów ?

 

Ale nie ręczę czy uszczelki w magu lub zawór wytrzymają 200psi i więcej, bo sama konstrukcja maga tak i nie będzie puchnąć jak te of Tanaki icon_mrgreen.gif

 

Mag wytrzyma takie ciśnienie. Sprawdzałem czy nie spuchnie i załadowałem mu pełne ciśnienie CO2 (850PSI). Do wypuszczenia gazu potrzebowałem młotka 2kg żeby otworzyć zawór.

 

Tyczy się on kwestii poruszonej w tym wątku. Może popatrz ile twój post wnosi do tego wątku? Zamiast nabijać posty masz taką opcję jak "Zgłoś" i wtedy osoby wybrane do tego stwierdzą czy post coś wnosi czy nie.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Nie ma sprawy;)

 

Choć powiem że wybrzuszyło mi magazynek (1911 WE)na tym gazie:

http://bernzomatic.com/PRODUCTS/FUEL/tabid.../3/Default.aspx

Gdy rozgrzałem suszarką do jakiś 40 stopni... A to będzie podobne ciśnienie do tego gazu Guardera, dodam, że ciężko wchodził w klamkę a i nie zbijał młotek zaworu. Kupując ten gaz myślę bardziej o emce niż klamce :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Gas 2000 Guardera jest mocniejszy, ale może o jakieś 20-25% (odczuwalnie) niż greengas. Chyba trochę szybciej się wychładza.

W każdym razie wystrzelałem na M4 magazynek GHK, gdy osiągnął temperaturę pokojową gun naprawdę superancko kopał, na chłodniejsze dni się nie nadaje, jak wszystkie gazy zresztą. Wadą jest też to że ta butla jest więkrza niż butla 20oz od painta :)

 

MEU WE też dawało radę, ale martwi mnie wytrzymałość samego gaziaka :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...