Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1. na tylnej ściance (coś alal mały mapnik) płaska.

2. główna

3 na głównej mniejsza (2 paczki fajek)

4,5. na bokach 2 małe na pudełka po zapałkach (nie wiem po co je zrobili jak nic sensowego nie da się tam upchnąć, na mój gust powinni powiększyć pozostałe i co najwyżej w środku zrobić kieszonki z siatki).

Link to post
Share on other sites

Thx, dzięki za opis. O to właśnie mi chodziło.

 

4,5. na bokach 2 małe na pudełka po zapałkach (nie wiem po co je zrobili jak nic sensowego nie da się tam upchnąć, na mój gust powinni powiększyć pozostałe i co najwyżej w środku zrobić kieszonki z siatki).

 

W innej nerce w małych noszę: klucze, monety, tabletki.

 

 

RAI wilku - gdzie tego szukać (w którym miejscu na MM), bo linki wywalają mnie w kosmos.

Edited by Bren
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wreszcie ma i ja swoją - czarny HIP BAG, rozmiar M.

A te małe pionowe kieszonki s dobre do średnich vicków, niedużych latarek lub baterii. Amunicja smugowa lub do strzelby tez powinna wejść.

Fajnie się komponuje z dużymi zapinanymi szlufkami w brytolskich spodniach. Oprócz paska specops w spodniach, spokojnie wpiąłem do dwóch przednich szlufek pasek od nerki.

Link to post
Share on other sites

Pojawił się odpowiedni temat, to zapytam:

 

Czy ktoś potrafi zidentyfikować torbę (bo ciężko to bydlę nazwać nerką, choć zasada noszenia identyczna) używaną przez operatorów FR w Iraku w 2004, widoczną choćby na tych zdjeciach:

 

http://picasaweb.google.pl/forecon.co/USMC...737866988866098

http://picasaweb.google.pl/forecon.co/USMC...738317960432546

http://picasaweb.google.pl/forecon.co/USMC...739292918009298

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Odkopię temat - czy ktoś z Was zdołał jakoś sensownie połączyć noszenie nerki z noszeniem oporządzenia pasoszelkowego (pas w typie PT-3, noszony na biodrach)?

 

Zastanawiam się nad jakimś rozwiązaniem, żeby smocka na lato zdjąć z grzbietu, ale coś trzeba zrobić z jego zawartością...

Link to post
Share on other sites

Da się i nerkę. Zapnij ją na bluzie. a na to załóż oporządzenie i pod nerką na jajkach zapnij klamrę pasa. Przynajmniej mi tak się udawało robić.

Z oporządzeniem typu beltkit działa dobrze kieszeń typu E&E BHI (niestety już nieprodukowana). Kopie kiedyś szył PS Tactical.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Odnośnie używania nerek używałem już 3. 2 to wersje cywilne dedykowane dla biegaczy i sie nie sprawdziły w użytkowaniu w polu. Ta wersja Emdoma najbardziej mi podchodzi, Duża pojemność zajmuje mało miejsca jak umiejscowi się ja na wysokości jajek można w miarę wygodnie operować. Najważniejszymi uwagami co do konstrukcji nerek:

- Umiejscowienie suwaka (jeśli występuje w konstrukcji)-> poziomo nie utrudni dostępu jak się założy oporządzenie to co w Tanace i Emdomie

- obniżenie środka ciężkości nieco poniżej paska oplatającego pas, jeśli nie zachowa się tego to przy bieganiu będzie latało. w tych w których

jest klapka musi być odstęp aby dostać się do środka.

- szerokość taśmy ok. 25mm. szersza utrudnia przekładanie jak się używa pasa i kamizelki/chesta, węższa by piłowała.

Dobrze też jak występuje uchwyt do złapania żeby odciągnąć od ciała i przesunąć do przodu lub tyłu

Gejowskie?hulk_hogan_fanny_pack.jpgcollegehumor_ffbe0a8257e5c289d6251b6ec3b680e5.jpg

 

:wink:

Może jest ktoś zainteresowany nerką na wzór Emdomowej?

http://www.wmasg.pl/pl/consignment/show/121953

Mogę wykonać też więcej z odpowiednimi modyfikacjami

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Czas na krótki przegląd nerek "taktycznych" oferowanych na Polskim rynku, szytym przez polskie firmy - nastał mały boom na taki sprzęt :icon_wink:

 

Kolejność przypadkowa:

 

MIWO P. Kieszeń strzelecka JEDYNKA

4d833d5244c9d15.jpg

 

WISPORT Gekon

10444562_735737463115508_7382600160823182182_n.jpg

 

Currahee (bez bliżej sprecyzowanej nazwy w tej chwili)

10404432_837871092908311_1458247422176531903_n.jpg

 

Survivaltech Nerka MOD.02

system-zawieszenia-do-nerki-mod02.jpg

 

Baribal EDC Nerka

main.jpeg

 

Rozstrzał cenowy w granicach 150-260zł.

Jakieś inne propozycje? ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie mam zamiar doposażyć się w "cóś" takiego.

TRB-211 wydaje mi się zbyt wielka - przerost formy nad treścią - "jedynka" chyba bardziej praktyczna.

Czy ktoś użytkuje "jedynkę"? Czy jeśli włoży się w nią pistolet (Makarov, P226) pozostanie jeszcze trochę miejsca na drobiazgi? Na ile jest funkcjonalna?

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...