Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy rekordowy strzał


Recommended Posts

Brytyjski snajper, Craig Harrison oddał 2 celne strzały z odległości 2475m zabijając dwóch talibów. Korzystał z L115A3, którego oficjalny skuteczny zasięg jest o dobry kilometr mniejszy. Poprzedni rekord nalezał do Kanadyjczyka, 2430m oddane z TAC-50. Jak widać, kaliber to nie wszystko ;) WOW.

Link to post
Share on other sites

Brytyjski snajper, Craig Harrison oddał 2 celne strzały z odległości 2475m zabijając dwóch talibów. Korzystał z L115A3, którego oficjalny skuteczny zasięg jest o dobry kilometr mniejszy. Poprzedni rekord nalezał do Kanadyjczyka, 2430m oddane z TAC-50. Jak widać, kaliber to nie wszystko ;) WOW.

Uświadomcie mnie proszę, bom zielony w kwestiach snajperstwa.

 

Jeśli ktoś ma snajperkę z zasięgiem 1400m to czy ma na niej odpowiednią lunetę do strzałów na dystansie 1400m czy może ma lunetę która pozwala strzelać na każdym dystansie?

Bo zastanawia mnie, 1000m więcej to sporo. Jeśli gość widział w lunecie tylko punkcik, to może strzelał na wiwat w kierunku punkcików?

 

[...]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites
Jeśli ktoś ma snajperkę z zasięgiem 1400m to czy ma na niej odpowiednią lunetę do strzałów na dystansie 1400m czy może ma lunetę która pozwala strzelać na każdym dystansie?

Bo zastanawia mnie, 1000m więcej to sporo. Jeśli gość widział w lunecie tylko punkcik, to może strzelał na wiwat w kierunku punkcików?

Przede wszystkim nie wiadomo jaką miał lunetę ;)

Ale załóżmy, że luneta była x10, więc ludzi widziałbyś jak gołym okiem z 250 m. Z takiej odległości to dla Ciebie punkciki?

Większym problemem są ograniczenia w ustawieniach lunety. Na taką odległość musiał strzelać z dużo większym przewyższeniem i może się w takim wypadku zdarzyć, że po prostu luneta nie obejmie takiego celu. Poprawka na wiatr, gęstość powietrza, ukształtowanie terenu, efekt Coriolisa to już inna bajka. Jeśli faktycznie to były 2 strzały - 2 trupy to wielki szacun. Profesjonalista i masa szczęścia. Jeśli wywalił 3 magazynki to rachunek prawdopodobieństwa ;)

Link to post
Share on other sites

W linku na wiki jest o fizyce pocisku, a tutaj o okolicznościach:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-12...ish-patrol.html

Co prawda źródło to taki "Fakt", więc nie opierałbym się na tym w 100%, ale wg nich luneta miała zbliżenie do 25x, pierwszy cel trafiony 9tym strzałem.

 

Dużo dobrego słyszałem o naboju 8,6 mm i jak widać potwierdza się to w faktach.

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...