Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle w WP [Pytanie Super "Trudne"]


Recommended Posts

Guest Mati13k

To nie US Army. Na misje żołnierze kupują za swoje pieniądze. Na zdjęciach z misji często widać SW&D, czasami ESSy różnego typu i Bolle ( najczęściej X800 ), rarytasy to już Oakley itd.

 

 

Co innego DWS, bo oni gogle dostają najczęściej. Jak ktoś chce to wymienia - proste. Ale nigdy nie słyszałem o czymś takim jak "regulaminowe gogle".

Link to post
Share on other sites

To pytanie już tu było zadawane -

"W nowym numerze "Komandosa" 3/2005 jest napisane, że "Uwex dostarczył gogle dla polskiej armii - model 9302 522. Zewnętrznie jest wzorowany na modelu amerykańskim SWD".

 

1. Sorry jak powielam temat ale, nie znalazłem prze opcje "szukaj" takie wątku. =)

 

2. A jak to wygląda w innych służbach SG, BOR, ŻW. Tam gogle to też inicjatywa prywatna? Myślę że w SG i ŻW chociażby motocykliści powinni coś dostać.

 

3. Jakie gogle powinienem wybrać do rekonstrukcji WP, bo widzę że ten model Uvex'a który podaliście nie jest raczej osiągalny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Przepraszam, że odświeżam ale mam pytania dotyczące tych gogli. Używał ich ktoś, jaką wytrzymują moc repliki? Mam opcję kupienia ich za 60 zł oczywiście nowe, chodzi mi o ten model uvex 9302 522. Podobno te gogle dostawali żołnierze wyjeżdżający na misje do Iraku. Google niestety nie współpracuje na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie, to w wojsku jest taka zasada, że jeśli coś zbytnio nie odbiega od regulaminu, to żołnierz może to sobie sam zafundować i nosić. Czyli, gdyby żołnierz kupił sobie np bolle x800, to zazwyczaj d-ca nie widział by nic złego w tym, by ich używał...

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
  • 6 months later...

Witam, dorzucą coś od siebie....

Wyposażenie WP to niestety uvexy, które są kopią amerykańskich gogli z lat 70/80 chroniących przed pisakiem, wiatrem i kurzem.

Gogle niestety nie mają wartości balistycznych.

Żołnierze, którzy wyjeżdżają na misję zamawiają u mnie najczęściej gogle ess w kolorze foliage lub revision foliage green.

Bywały też zamówienia na czarne.

Moim skromnym zdaniem naprawdę warto zapłacić parę złotych i mieć na wyposażeniu pełnowartościowy sprzęt, który spełni swoją ochronną rolę.

pozdrawiam

Piotrek

 

Trochę subtelniej, trochę subtelniej ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...