Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 months later...

kopia Mich 2000 od BFT

dsc07097k.th.jpgdsc07100j.th.jpgdsc07102mh.th.jpg

 

+ ESS NVG

+ kocie oczy

+ strapsy

+ rzepy

+ kopia Surefire'a od Elementa.

 

w planach montaż w stylu tego który ma Arafat na TC2002 i maźnięcie coyotem ze snake-skinem.

 

 

mam pytanie co do rzepów - czy ktoś robił je samemu? bo te duże rzepy na flagę zrobiłem sam i przylepiłem na taśmę dwustronną, ale średnio się trzymają.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Czołem

Po miesiącu oczekiwania z Hongu przyleciał mój FAST Carbon Helmet.

 

Znaczy się nie oryginał ( http://www.ops-core.com/FAST_Carbon_Helmet_P8C6.cfm ) tylko kopia Emersona zakupiona na "ibeju".

Hełm przyszedł w pudełku, zapakowanym zgrabnie w szarą, grubaśną folię, nie noszącą znamion uszkodzenia. Po uporaniu się z folią ukazał mi się taki oto widok:

 

6ad058c30e362decm.jpg

 

Pudełko z twardej tektury z oknem przezroczystego tworzywa, pozwalającego nacieszyć oko gdy hałerek znajduje się na półce.

W pudełku mamy wstępnei zmontowany kask, boczne poduszki zapakowane w torebkę strunową oraz dwa manuale informujące nas o prawach gwarancyjnych, sposobie montażu i regulacji ( w szoku byłem ze takie zwykłę coś mozna na tyle sposobów regulować ).

Po wyjęciu widzimy coś takiego :

 

3576dc05dbad161em.jpg

 

Widzimy kask prosto z pudełka z rzeczonymi wcześniej poduszkami.

Weźmy zatem naszą nową zabawkę do ręki ...

 

32da61687fdc561em.jpg

 

Obejrzyjmy ze wszystkich stron :

 

95f83cd7d214296cm.jpg

 

 

6a1eea7e4d0d0504m.jpg

 

 

... zajrzyjmy do środka:

 

6bdf7e239e8e1fe7m.jpg

 

 

 

- rzut oka na bok:

 

1b983ff2b857d6c6m.jpg

 

Zatem po kolei:

Na pierwszym zdjęciu widzimy ogólny profil kasku z nowym kształtem czerepu.

 

 

Na drugim zdjęciu widzimy czoło kasku wraz z aluminiowym ( tak, to nie jest tworzywo ) montażem i gumkami przytrzymującymi pantograf ( czy też ramię ) montażu nokto. Niestety montaż został przynitowany nitami rurkowymi do czerepu a nie przykręcony. Ale czegóż wymagamy za tę kwotę.

 

Kolejne zdjęcie pokazuje nam kask od tylca. Widzimy jedną z większych innowacji w sprzecie zmilitaryzowanym - czyli zapożyczony ze świata outdooru system regulacji obwodu "fasunku" ( wspinacze i kolarze znają to już od kilku ładnych lat ). Pokrętło systemu działa płynnie, jednakże już na wstępie widać że skrajne "małe" położenie nie jest utrzymywane przez system pokrętła i luzuje się gdy próbujemy siłą włożyć kask na nasz baniak. Co warto zauwazyć, pokrętłem ściskamy TYLKO tylną część pbręczy okalającej naszą łepetynę i warto o tym pamiętać dobierając sobie wielkość kasku. Wszystko opisane powyżej widać na kolejnym zdjęciu.

Widzimy patrząc od lewej : monstrualną poduszkę czołową ( którą możemy pociągając jej boki lekko "do środka" - mamy tam dwa zaczepy pracujące w otworach a'la dziurki od klucza - zdemontować, w celu wsunięcia "pod fasunek" pałąka słuchawek ) , dwie środkowe - możemy je w pewnym zakresie rozsuwać, robiąc miejsce ( lub po prostu przesunąć w płaszczyźnie przód - tył ) dla pałąka zestawu słuchawkowego , miejsca na dwie boczne poduszki ( ja akurat ich nie zakładałem ponieważ uznałem że są mi zbędne - kask i bez tego fajnie leży na głowie ), tylną ( również wielgachną ) poduchę, oraz serce całego systemu nośnego wraz z paskami.

 

 

Ostatnia z powyższych fotek pokazuje nam bok kasku, z pierwszą rzeczą która pozwala nam odróżnić OPS CORE'owego FASTA od innych hałerków - czyli z szynami.

 

 

Jak to leży ?

 

0a601656a97323b3m.jpg

 

Po wstępnym wyregulowaniu leży sensownie. Dyskomfort mogą powodowac dwuwarstwowe poduchy, gdzie warstwą zewnętrzną stanowi spieniony polistyren a warstwę wewnętrzną gąbka obszyta jakimś flauszem. Prawdopodobnie z tymi poduchami będzie na dłuższą metę problem gdyż zbyt wielkiego zaufania nie budzą. Więcej na temat wygody będę mógł powiedzieć po pierwszym simie na który pojedzie. Czy będzie leżał tak rewelacyjnei jak mój poprzedni misiek ? Zobaczymy.

 

Na chwilę obecną nie mogę znaleźć wspólnego mianownika dla zespołu kask+ słuchawki , ponieważ kask ma jakby zbyt małe podcięcie w którym nie mieszczą się moje komtaki, skutkiem czego wchodzą pod skorupę. Ale to najprawdopodobniej jest kwestia regulacji tego i owego.

 

 

Reasumując.

Za dwieście kilkadziesiąt złotych mamy całkiem niezły wyrób w którym w pierwszym kontakcie nic nie odpada, nie trzeszczy.

Wykonanie jest nienaganne, nadlewek nie ma a całość sprawia solidne wrażenie.

Ktoś może powiedzieć że ten wyrób nie jest wart tej kwoty , w końcu w tej cenie możemy mieć oryginały markowych kasków czy naprawdę rewelacyjne, oszynowane kopie całej rodziny michopochodnej. Cóż. Mnie się FAST po prostu podoba. i będe teraz polował na hełm :) A czemu akurat kask ? Bo każdy kto spędził kilkadziesiąt godzin w hełmie, po czym miał okazję pobiegać w kasku wie o czym mówię.

 

Pozdrawiam.

Edited by Królik
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pomyslałem że może i ja dorzucę moje trzy grosze w tym temacie. Z góry przepraszam za zdjęcia, ale te pozowane mają kiepskie tło, a te z pola walki mają kiepską jakosć.

 

Krótka specyfikacja: Brazylijska replika EAI IBH w Multi, usunięta Velcro z tyłu od C-Weight, zresztą tak samo jak sam C-W ( 68 dkg ), który był elegancko zapakowany w niskoprofilową ładownice. Na zdjęciach pozowanych tego nie widać ( bo jeszcze nie było to zrobione ), ale wszystkie sruby są wymienione na Allena, tak wewnątrz jak i na zewnątrz i są pomalowane na zielono ( stosowałem kolor Ranger Green ). Całe wnętrze hełmu jest również pomalowane na kolor RG ( 2 warstwy ). Pady wewnętrzne są od kontraktu Mich 2000 w zielonym kolorze. Ponoć wysciółkę w zieleni mają tylko prawdziwe wersje, a repliki są czarne, myslę że tak też było, ale już nie jest, prawa rynku, cóż. Gumki do gogli są owinięte Camo tasmą w Mutli, jako że są one semi polimerowe nie dają się malować żadnym rodzajem farb, dostępnym dla zwykłego Kowalskiego ... nie znaczy to że nie można ich na olejno chlapnąć, ale farba wtedy popęka i cały trud jak krew w piach. Wszystkie elementy metalowe które nie były oryginalnie w Camo zostały pomalowane na kolor RG. Klipsy QD na hełmie są na stałe zespolone z goglami Bolle X800. Z gogli odczepiłem oryginalne mocowanie i użyłem zwykłej gumki o szerokosci 2,5 cm. Uprząż mocująca jest również w RG kolorze, oryginał od PASGT, mocowanie od IBH było słabe, pewnie dlatego że to replika. Replika gniazda Willcox'a w Multicam'ie, była już razem z hełmem, montaż do NV jest to Willcox GL 12 z moimi własnymi przeróbkami, tak aby pasował do niego Yukon NWMT 2. Korzystałem z repliki NV PSV 14, ale z czasem zainwestowałem w dwa prawdziwe NV'y, wciąż jednak, oba noktowizory to tylko dziecinne zabawki w porównaniu do tego co jest stosowane w 'real deal'. Do całosci dołączyłem dolne/tylne mocowanie gogli od PASGT, ale z niego nie korzystam w konfrontacjach, do podtrzymywania gogli używam ramienia NV, kiedy nie są na oczach. Tylne mocowanie było w oryginale, a ponieważ było tak tandetne że spać przez to nie mogłem to wymieniłem na oryginał. W transporcie wykorzystuje tylne mocowanie, kiedy gogle są w pokrowcu, z klipsów QD nidgy nie wypinam.

 

Hełm ma dwie, boczne, szyny mocujące. Na jednej z nich zainstalowałem replikę Sure Fire HL 1 A TN, od Element GEN 2 z diodą IR i akumulatorem od 'Rambo'. Komunikacja, tu było trochę komplikacji. Ponieważ zastosowałem uprząż od PASGT to zestaw słuchawek Comtac 2 nie pasował idealnie do repliki IBH. Oryginalne IBH, te które były/są w służbie Navy Seals, w zasadzie nie były hełmami a hełmofonami, więc i ja postanowiłem tak zrobić. Zestaw słuchawkowy Comtac 2 wzbogacony o mikrofon Liberator, pokrowiec Solider TT, U94 PTT na 'wojskowym' pinie. Pozlepiałem, poskręcałem, pozszywałem to wszystko razem, dostosowałem do uprzęży PASGT. Obecnie słuchawki są zintegrowane z hełmem, można je oczywiscie odkręcić. Do tego dołożyłem mocniejsze zespolenie słuchawek i mój własny upgrade mikrofonu Liberator...gdyż był bardzo słabiutki jak na moje wymagania. Hełmu nie przecierałem, postanowłem że sam się dorobi kilku szram i otarć ...coż miałem rację tylko po częsci. Hełm nie jest jedank w moim stylu i przerzuciłem się całkowicie na beret, czasem na 'kominarza'. Na plecaku jednak sobie przypięty 'zwisa'. Trochę w nim pobiegałem, głownie jedank miałem rzemieslnicze zapedy produkcyjne. Taki hełm jest/był w naszej formacji normą, chodzi tutaj o model, ale ja lubie powspinać się po drzewach i takie tam inne dziwactwa, więc było mi nie po drodze z tym sprzętem. Drużynowy paramedyk jednak ceni sobie mój hełm, często z niego korzysta, jako że celują głównie w jego głowę kiedy rozgląda się ponad poziomem traw, gdzie tam ktos kwiczy w bólu.

 

Specyfikacja miała być krótka ? Hmm...no cóż.

 

P.S. Seger, Szczypek ... Comtac'a ani Sordin'a nie trzeba modyfikować aby pasował do IBH'a. Jeżeli chcodzi o modyfikację hełmu to mogę powiedzieć że poduszek w IBH nie było potrzeby odchudzać wogóle, ani ich wyjmować, są takie jak w oryginale. Co do Mich'a, to ciężko mi powiedzieć, ale przypuszczam że też nie będzie to potrzebne, wystarczy odpowiednie modelowanie pałąka słuchawek, a ten z drutu zrobiony i owinięty skórą jedynie. Chciał nie chciał w srodku hełm prawie każdy taki sam ... w końcu każda głowa podobna, hehe. Z resztą Marine już odpowiedział na to ... dodam jedynie jeszcze że ja nie przesuwałem

 

P.S.S. Marine ... ja zostawiłem pałąk od słuchawek nawet po tym jak zamontowałem Comtaca bezposrednio do hełmu, a to dlatego żeby były bardziej stabilne i po to żeby po rozmontowaniu zestawu można ich było używać w innych układach. Słuchawki zainstalowałem na własnym patencie który oparty jest na kontraktowym IBH stosowanym przez Navy Seals ... ze zdjęcia poglądowego wszystko jest jasne.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/16/71317550.png/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/72/img0304gb.jpg/

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

MICH 2002 kopia.

na nim:

odciąg i blacha G&G, żuraw oryginał Norotos, ESS NVG czarne, luneta w kształcie PVS-14, przeciw waga home made by blaszki IN-post w kieszeni od jakiegoś munduru., szyny kopie OPS, zawieszenie i strapsy PSTG, rzep w środku szwajcarski Fastech, poduchy volver czy jakieś tam.

 

Jeszcze nie założona kopia latarki Surefire.

 

obraz019ab.jpg

 

obraz018hi.jpg

 

obraz017eg.jpg

 

obraz023dt.jpg

 

obraz020bh.jpg

 

obraz021ds.jpg

 

obraz022zb.jpg

Edited by seger
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

imgp0003e.jpg

 

imgp0006z.jpg

 

imgp0008i.jpg

 

imgp0012yd.jpg

 

imgp0007x.jpg

 

Chiński Ops-Core FAST w MC. Na żurawiu Pulsar Challenger. Na szynie Surefire G2 z filtrem IR - o dziwo świeci dokładnie w środek pola widzenia noktowizora - dość wygodne rozwiązanie. Do tego MS-2000 i mamy całkiem przyjemny secik na nocne zabawy :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...

582656_468133176567044_397498314_n.jpg

 

25949_468133189900376_1808641369_n.jpg

 

MICH 2001 FAST (P&J)

 

Trochę przerobiony z oryginalnej repliki, która stanowiła raczej podstawe konwersji. Ma wewnątrz 8 warstw kevlaru do analogicznej wagi jak oryginał (1,36 kg w rozmiarze M), wymieniana część śrub.

Osprzęt Emersona i Z - Tactical, camo dostosowane do ATACS FG.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

p1130500fpszj.jpg

 

http://www.abload.de...130500fpszj.jpg

 

TC2000 do stylizacji na Kampfschwimmer Kommpanie:

 

- skorupa Volver (ciężko dorwać oryginał w moim rozmiarze i dodatkowo dobrej cenie), paintjob snakeskin, velcro

- zawieszenie i poduszki MSA

- ACR MS2000

- Surefire HL-1

- Gentex / Elno EPS-21

- Peltor Soundtrap (w oryginale ochronniki elektroniczne - dodałem mic i kabel od PTT)

- MCU-2A/P

 

Przepraszam za jakość, może kiedyś się dorobię lepszego aparatu :icon_razz:

Edited by Moris
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Chyba wśród wszystkich najmniej lansiarki ale jak można zrobić taki hełm czyli PASGT. Wzorowałem się nieco na hełm polski wz.2005 ale są różnice ale zawsze to coś niż nic.

DSC05031.JPG

DSC05036.JPGDSC05033.JPG

- Skorupa wzmocniona szpachlą samochodową (większa sztywność jak i wytrzymałość oraz ogranicza brzęk w uszach ^^);

- Uprząż 3ptk. własnej produkcji jeszcze brakuje ochronnego podbródka by się hełm wygodniej jak i lepiej się trzymał;

- Pokrowiec na hełm w wz.93;

- Google Uvex (jak widać gumka jest do wymiany);

- Kocie oczy produkcji chińskiej;

 

Dojdzie jeszcze zmiana gumki z gogli, zrobienie gąbek do wnętrza oraz porządne kocie oczy.

 

https://picasaweb.go...080497/HeMPASGT

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...