Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak, ale pisalo ze przy duzym rof-ie. Sprobuje zalozyc AR, zdjac opozniacz i zobacze co sie stanie.

Ale skoro piszecie ze to i tak nie powinno miec wplywu na fps - skad taka niska wartosc? Za krotka dysza z zestawu bore up? Sprawdzalem na komorze KA i zielonej gumce g&g. Sprobuje jeszcze na prowinie...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po pierwsze - strzał następuje w momencie kiedy dysza jest wysunięta i wykrycie cyklu ma tu małe znaczenie.

Ale wiem o co chodzi - po prostu zamontuj AR. Producenci ASCU mocno wprowadzają ludzi w błąd z tym "mykiem marketingowym", że jakoby ASCU kontroluje tak dobrze cykl, że ar jest nie potrzebny bo tłok zawsze zostaje w pozycji wyjściowej - spoczywa oparty na zderzaku głowicy cylindra. Niestety nie miałem ASCU Gen5 u siebie, a jedynie Gen4 i problemy były takie same. Niestety w poprzedniej wersji w instrukcji było napisane jasno i wyraźnie by nie montować AR, jednak była to konieczność. Nie wiem co jest napisane w nowej.

 

Tak jak Rogaś mówi, nazywa się to overspinem. Mocny silnik dostaje napięcie i nie jest hamowany w momencie kiedy poprzedni cykl się skończył i zaczyna się nowy cykl, po rozpoczęciu nowego cyklu tłok przykładowo naciągany jest do 1/3 i w tym momencie następuje odcięciu prądu, działa aktywny hamulec ale z racji tego, że nie ma AR zębatki nie są blokowane, dysza wraca ładując kolejną kulkę, a tłok wraca do pozycji wyjściowej.

 

Zamontuj na początek AR - powinno się dużo zmienić.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie za wszystkie porady - na razie rozwiązałem problem niskich fps-ów. Z komorą Prowina jest tak jak być powinno - około 420 fps na 0,20. W sumie to że dysza nie zostaje w położeniu wyjściowym w niczym mi nie przeszkadza, ale jest samo z siebie irytujące. Powalczę jeszcze jak znajdę trochę czasu - założę AR i mocniejszą sprężynę - dam znać jak to się skończyło :-)

 

PS. tak - w instrukcji do gen 5 też pisze wyraźnie żeby AR nie instalować

Edited by LiZzArD
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Siemka. Mam pewną sprawę związana z ascu. Wczoraj wstawiłem do repliki układzik i zauważyłem ze reakcją i szybkostrzelność wzrosły jednak zmienił sie dźwięk silnika na bardziej piskliwy. Dodam że nie zmieniłem podkładkowania ani innych podzespołów. Czy to normalne? 

 

Replika brzmi jak w tym filmiku 

 

Edited by Bienia
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...