Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bawiłem się tym układem podczas GF pointa w styczniu, kiedy to autor tego projektu pojawił się w siedzibie GFC żeby zaprezentować co i jak.

 

Otóż to nie jest tylko mosfet. W środku układu siedzi mikroprocesor, który steruje wszystkim w replice (nawet piszczy jak pojawiają się opory na zębatkach). Reversal nie jest potrzebny, gdyż za każdym razem układ robi pełny cykl. sam ASCU jest już przygotowany do montażu nowej komory HU wraz ze wszystkim co jest potrzebne by uzyskać ptw moda. Układ był testowany według autora przez bardzo długi okres, wystrzelono setki tysięcy kul, rozwalono wiele gearboxów, podłączano akumulatory samochodowe, topiono repliki itd. Układ ciągle działał - jest prawie niezniszczalny. Z tego co pamiętam nawet podłączano 18v i układ się nie męczył.

Link to post
Share on other sites
Taka kwota nie jest ceną wygórowaną, zwłaszcza, że tego nie idą tysiące sztuk produkcji.

 

 

Tiaa ;)

 

Jeżeli dobrze pójdzie to po wakacjach powinien pojawić się polski odpowiednik ;)

 

Chłopaki z Airsoftsystems zastosowali to nad czym już myślę długi czas, chodzi o zastąpienie zespołu stykowego takim własnej produkcji. Ja planuje wywalić jeszcze przerywacz który tu został wykorzystany do zliczania cykli.

Link to post
Share on other sites

Bawiłem się tym układem podczas GF pointa w styczniu, kiedy to autor tego projektu pojawił się w siedzibie GFC żeby zaprezentować co i jak.

 

Otóż to nie jest tylko mosfet. W środku układu siedzi mikroprocesor, który steruje wszystkim w replice (nawet piszczy jak pojawiają się opory na zębatkach). Reversal nie jest potrzebny, gdyż za każdym razem układ robi pełny cykl. sam ASCU jest już przygotowany do montażu nowej komory HU wraz ze wszystkim co jest potrzebne by uzyskać ptw moda. Układ był testowany według autora przez bardzo długi okres, wystrzelono setki tysięcy kul, rozwalono wiele gearboxów, podłączano akumulatory samochodowe, topiono repliki itd. Układ ciągle działał - jest prawie niezniszczalny. Z tego co pamiętam nawet podłączano 18v i układ się nie męczył.

 

A wsadzą to do AEG to pierwsze dziecko z cymą zepsuję. Pierwsza zasada, jeśli coś jest skomplikowane to zawiedzie, szczególnie elektronika i to jest taka w urządzeniu, które jest narażone na śnieg, deszcz, wodę, słońce. Ja ekstremalnie sceptycznie podchodzę do wszelakich takich nowinek, może dlatego, że to dla mnie przerost formy nad treścią, do tego komplikuje to naprawę. Nie ma układów niezniszczalnych, albo prawie niezniszczalnych, są tylko te rzadko się psujące. Ja tam wierze, że jakby Kicpa się uparł to by mógł za połowę ceny coś takiego na rynek wprowadzić. Do tego, cena jest lekko przesadzona. Mocno nawet. Zważywszy na fakt, że większość osób, które się na to nabierze to posiadacze chinoli, młodzi ersoftowcy łykający każdą nowinkę jak pelikan śrubki. Do tego, ten układ niweluje tak nieistotne wady układu, że nie chciałoby mi się wydawać 370 zł za lekko podrasowany mosfet. Łął, mam brusta. Ale trudno osiągalnego, muszę specjalnie zrywać spust. Albo to, że mi tłok się zawsze zatrzymuje zwolniony. Kupie sobie Mosfeta z AB od Kicpy, za 60 zł czy za ile on tam je sprzedaje. Wychodzi na to samo. Coś przegapiłem?

Link to post
Share on other sites

Ja tam wierze, że jakby Kicpa się uparł to by mógł za połowę ceny coś takiego na rynek wprowadzić.

 

Ja mogę wprowadzić za 1/8 tej ceny tylko, że nie dość, że nic nie zarobię to jeszcze stracę. Za połowę ceny można coś takiego robić jak się ma możliwość produkcji dziesiątek, jak nie setek tysięcy sztuk i zbyt na to. Cały czas ta sama gadka, tylko, że jak na razie to nikt nic taniej nie zrobił. A to nie jest pierwszy przypadek na tym forum...

Link to post
Share on other sites

Ja mogę wprowadzić za 1/8 tej ceny tylko, że nie dość, że nic nie zarobię to jeszcze stracę. Za połowę ceny można coś takiego robić jak się ma możliwość produkcji dziesiątek, jak nie setek tysięcy sztuk i zbyt na to. Cały czas ta sama gadka, tylko, że jak na razie to nikt nic taniej nie zrobił. A to nie jest pierwszy przypadek na tym forum...

 

Chyba brak Ci podstawowych wiadomości na temat procesów produkcji, cen. Przy produkcji masowej im więcej jest wykonywanych egzemplarzy tym cena produkcyjna jest mniejsza, ponieważ jednostkowe elementy do produkcji są tańsze, bo kupowane w większej liczbie. Doskonale wiem ile kosztują poszczególne elementy potrzebne do stworzenia czegoś takiego, oscyluje ta cena w okolicach 70 zł brutto cen DETALICZNYCH. Nie mów mi, że nie można zejść grubo poniżej przy zakupie większej ilości komponentów. Faktem jest, że o cenie tego produktu nie można dyskutować. Jest to cena dystrybutora, który sobie wycenił za tyle, ani tego marudzeniem nie zmienimy.

Link to post
Share on other sites

Ja tam wierzę w Kicpę :)

 

PS. Cena jest zapewne wynikiem braku konkurencyjnego produktu na rynku, drogim dolarem i marżą dystrybutora. Dla Amerykanina 100 USD to jak dla nas 100 złotych.

 

A zbyt pewnie na to będzie. Być może jakiś producent replik zainteresuje się zbliżonym mechanizmem. Maniaków AS jest na świecie wielu.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Owszem wiem, i wiem jak bardzo liczy się rozmiar ogólny a nie wykonanie jednej sztuki ;)

Owszem funkcje nie są zależne od ceny, jednak użyte elementy są. Nie twierdzę, że produkt GF jest wykonany idealnie, na najlepszych częściach i stosownie do ceny (sam jak bym to robił, to na układzie programowalnym), ale to już jest inna bajka.

W każdym razie wszyscy, którzy uważają, że można taniej i nie liczą pracy włożonej w wykonanie i zaprojektowanie oraz uważają, że projekt jest do zrobienia tylko raz i nie należy płacić za niego przy kolejnych sztukach (częste w Polsce, świetny przykład: windows - dlaczego się nie płaci tylko za cenę płytki?) mają pole do popisu. ;)

 

 

 

@AnR: Właśnie o tym pisałem - przy większej ilości sztuk cena się zmniejsza. Ale jest jeden problem - żeby produkować większą liczbę sztuk, trzeba mieć na to zbyt - inaczej się traci na wyłożonych pieniądzach na przedsięwzięcie. ;)

Edited by pumbishon
Link to post
Share on other sites

Ja uważam że można taniej, sam robię układy i teraz pracuję nad czymś "podobnym". Wliczam we wszystko pracę jaką w to wkładam i wszystkie koszta. Można taniej i to dużo. A wykonanie płytek drukowanych z soldermaską przy cenie całkowitej to sprawy groszowe ;) Trzeba wiedzieć gdzie takie robić. Nie powiesz mi że się nie da taniej.

Link to post
Share on other sites

Do wszystkich teoretyków i praktyków co "zrobią lepiej i taniej". Zamiast p...lić to zróbcie a potem komentujcie to chyba nie temat na taką czczą gadaninę. Nie wiesz nie masz to nie krytykuj a zrobisz taniej to nie gadaj tylko zrób przedstaw i wtedy dyskutuj. Ja mam pytanie czy jakaś osoba (która to ma) jest w stanie podać info jak się sprawuje?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Witam, jestem od ponad pół roku posiadaczem ASCU, zakupionego w GFC, czy są osoby które również go nabyły? , ciekaw jestem ile w ogóle tego ustrojstwa sprzedano i opinii o nim ?, podstawową rzeczą jaką musiałem zrobić zaraz po załażeniu, to wymienić wszystkie kable, bo na oryginalnych pękała izolacja i istniała możliwość zwarcia, a poza tym to na plus, świetna praca, seria 3 strzałów, zawsze cofnięty tłok bez blokady a-rev. , w połączeniu z BU i sprężyną 140 Guardera, stalowym GB ( nie mylić z metalowym ) , zębatkami Systema , tłokiem aluminiowym JBU.

Jedynym mankamentem jest to, że jak kupowałem ASCU to nie widniała w opisie informacja, że nie można go sobie samemu założyć, ale po mojej próbie reklamacji , właśnie przez kiepskie kable, taką informacje dodano, a ja zostałem na lodzie, bo bez gwarancji.

Pozdrawiam JacekJ

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jestem posiadaczem i potwierdzam co kolega wyżej :) lecz po zamontowaniu zero rewelacji ! prócz pojedynczego . Generalnie nie zadowoliło mnie wcale ! bo tylu godzinach spędzonych nad zabawa z tym by to złożyć to masakra. Produkt zbyt z propagando wany. fajny bajer.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy ktoś z posiadaczy mógł by mi podać schemacik jak podłączyć data wire do data connector. Chodzi mi o to, w które zworki wsadzić po kolei te 5 kabelków. Niechcący je wyrwalem... :zastanawia: Może ktoś namaluje schemacik? Metoda prób i błędów powoduje coraz że kabelek jest coraz krótszy... :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...