Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poradnik: repliki z Allegro


Recommended Posts

Sig to sig, a Tobie pewnie chdoziło o H&K G36?, Jeżeli jesteś początkującym to daruj sobie, te gnaty, one są fajne do zabawy w tuning, ale sprawiają jednak sporo kłopotu, jeżeli nie masz za dużo kasy to polecam promojcę w www.specshop.pl można tam dostac giwery Tokyo Marui Hight Grade za 135 zł, zapewniam że wyjdziesz na tym znacznie lepiej niż na alegrowych aegach.Tylko zwróć uwagę czy mają Hop-up.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam!

Jestem żywym przykładem że nie ma czegoś takiego jak AEG za ok. 200 zł. Miałem Siga 552 CYMA, podniecałem się nim na początku strasznie; za co zostalem zrąbany przez innych gości forum ( na dzień dzisiejszy słusznie:)). Albo zębatki w gearboxie ci się stępią albo będziesz miał zasięg ok. 10 m więc lepiej kupic dobrą sprężynkę lub prawdziwego AEG-a. :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy miał ktoś może do czynienia z tymi replikami:

1. M733 Colt Commando http://allegro.pl/show_item.php?item=56865164

2. SIG 552 http://allegro.pl/show_item.php?item=56676192

 

ten SIG jest jakiś inny od innych SIGów- przeładowuje się go z lewej strony. jest firmy Well. Najprawdopodobniej nie ma Hop-Up ale to rzadna nowość jak na replikę za 80zł. Tego M733 mniej biorę pod uwagę bo raczej napewno jest to jakiś szmelc. Tak więc proszę o "recenzję" tego SIG`a. Oczywiście zbyt wiele się po nim nie spodziewam, ale jak na początek chyba starczy :)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o zabawki z allegro i w kwocie plus, minus 100 zł to polecam to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56676872

Ten karabinek był szeroko opisywany na forum i ze wszystkich szmelc zabawek jest chyba najlepszy. Jest dużo wersji tej zabawki więc ja mogę sie wypowiadac tylko o produkcie firmy Well. Testowałem to z kumplami i nie najgorzej wypada w terenie ale trzeba podkreslic że może się rozwalic w każdej chwili ( wiekszośc części to czysty plastyk).

A Siga osobiście odradzam (mimo, że jest tej samej firmy). Kolega to miał i pluło kulki na ok. 7 metrów i za każdym razem w inną stronę. Ale...Twój wybór:)

Link to post
Share on other sites
Jeżeli chodzi o zabawki z allegro i w kwocie plus, minus 100 zł to polecam to: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56676872

Ten karabinek był szeroko opisywany na forum i ze wszystkich szmelc zabawek jest chyba najlepszy. Jest dużo wersji tej zabawki więc ja mogę sie wypowiadac tylko o produkcie firmy Well. Testowałem to z kumplami i nie najgorzej wypada w terenie ale trzeba podkreslic że może się rozwalic w każdej chwili ( wiekszośc części to czysty plastyk).

A Siga osobiście odradzam (mimo, że jest tej samej firmy). Kolega to miał i pluło kulki na ok. 7 metrów i za każdym razem w inną stronę. Ale...Twój wybór:)

Dzięki za rzetelną odpowiedź ;) Zastanawiam się tylko czy bardzo różnią się te modele replik:

M4 A1 za 50 zl http://allegro.pl/show_item.php?item=56796603

M16 a4 za 100 zl http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56676872

 

Z wyglądu identyczne. Czy różnicą jest tylko to, że ta druga broń rzeczywiście ma HopUp?

Link to post
Share on other sites

JAMBI Hackler&Koch to nazwa oryginalnego producenta broni piszę broni bo chodzi mi tu o prawdziwego strzelającego amunicją ostrą

 

poczytaj trochę bo jakby zobaczył to foka albo kapral to by cię chyba zjedli żywcem uprzednio faszerując kulkami :roll:

Link to post
Share on other sites

1. Witam na forum :)

 

2. Znam minnera osobiście i możliwe, że razem zaczniemy zabawę z ASG. Na początku myślałem nad AEG za 155zł (firma Double Eagle, model M83), ale po przeczytaniu opinii na tym i innych forach, raczej z zakupu tego sprzętu zrezygnuję :)

 

3. Teraz zastanawiam się nad M16 A4 ( http://allegro.pl/show_item.php?item=57633557 ), jednak boję się, czy nie rozwali się po kilku strzelankach... :roll: Czy jest tu ktoś kto dłuższy czas ma ten sprzęt i jeszcze mu się nie rozpadł? :lol: Jeśli jest, to może może nam (mi i minnerowi) pomóc.

 

P.S. Czy kominiarka i gogle byłyby wystarczającą ochroną twarzy przed kulkami?

Link to post
Share on other sites

Ja ostatni przegladajac wasze opinie to widze ze nabardziej spodobaly wam sie srubokreciki dodawane do zestawu :D i jakos nikt na nie nigdy nie narzeka. Sam tez nie narzekam :wink:

a zeby nie byl kompletny OT(i tak bedzie) to odpowiem na pytanie Bienia. Tak kominiarka i gogle wystarczaja na poczatek (przynejmniej mi :P ). Pozniej mozesz pomyslec ewentualnie o jakims helmie.

Link to post
Share on other sites
1. Witam na forum :)

 

2. Znam minnera osobiście i możliwe, że razem zaczniemy zabawę z ASG. Na początku myślałem nad AEG za 155zł (firma Double Eagle, model M83), ale po przeczytaniu opinii na tym i innych forach, raczej z zakupu tego sprzętu zrezygnuję :)  

 

3. Teraz zastanawiam się nad M16 A4 ( http://allegro.pl/show_item.php?item=57633557 ), jednak boję się, czy nie rozwali się po kilku strzelankach...  :roll: Czy jest tu ktoś kto dłuższy czas ma ten sprzęt i jeszcze mu się nie rozpadł? :lol: Jeśli jest, to może może nam (mi i minnerowi) pomóc.  

 

P.S. Czy kominiarka i gogle byłyby wystarczającą ochroną twarzy przed kulkami?

 

Nie opłaca ci się kupować bo za drogie to jak na allegrową spręzynke najbardziej oplaca sie m4a1 ris, kosztuje kolo 60zł, strzela na 20 m idealnie prosto ale juz przy 20 m kulka opada, rozbierałem to i bebechy są całkiem niezłe, tłok szczelny i całkiem spora komora z powietrzem, lufa aluminiowa, i to nawet niezłej średnicy, wady - kolba odłamuje sie bardzo szybko :D, i jeżeli zaciągniemu spręzynke magazynka na sam dół to kulki wchodzą do dużej komory (grzechtka).

 

Na początek i tak polecam ci spręzynki TM hg np. ze spec shopu za 135zł z hop upem, duzy wybów pistoletów a osiagi lepsze od mp5a3.

 

Co do kominiarki to taka, cienka AT, nic nie chroni i tylko przeszkadza, hełm jest elementem raczej nie potrzebnym chyba ze chcesz poprostu nieżle wyglądać, na głowe wystarczy boonie hat albo jakaś z daszkiem

Link to post
Share on other sites

Mauser z Double Eagle

 

Plusy:

-Niska cena (12 zł)

-Wydaje mi się, że skal nie jest skopana

-Można sobie z niego czasem postrzelać

 

Minusy:

-Niska celność

-Mała siła

-Jest bardzo lekki

-Kiepskie wykonanie

-Rozleciał się po około 2-3 miesiącach

Link to post
Share on other sites

Ingram Double Eagle

 

Plusy:

-dobry zasięg (około 20 m. kulkami 11g.)

-duża siła (z 5 metrów rozwalił płytę CD)

-duży magazynek ( 30 kulek)

-leciutki*

-niska cena (12-15zł)

Minusy

-leciutki*

-nie celny

-awaryjny

-delikatny

 

Ogólnie jak na zabawkę za 15 złotych to spisuje się nieźle.

A jego siła jest minimalnie ponad przeciętną.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam jako nowy forumowicz. Mam te wszystkie rapliki (chyba powinienem pisać zabawki) i chciałbym je jakoś opisać na szybko:

Glock 26 z CYMA - całkie znosnie wygladający plastik w dodatku jakby malowany na szaro (bo napewno nie ABS), 9 kulek w magazynku - celność w oryginale - 2 metry może trafisz w człowieka, lufa szeroka z plastku i dodatkowo krótka, - cylinder dość mały, ale gun wgniata puszki po piwie z 1-2 m. Po wymianie lufy na aluminiową z allegro (pewnie z Obi) całkiem celny na dystansie do 6-7 m (cel puszka po piwie) - nie dorabiałem Hop-Up bo szkoda mi było kasy dla takiego gu...ka. Cena na allegro - 20 PLN (w/g mnie za tą cenę wart polecenia)

M-777 - replika G3 w wersji RIS - producent WELL - durzo bajerów, kolimator, laser, latarka- jak kto chce to uzywa, jak nie to na śmiecie- nie rozbierałem - lufa aluminiowa, z suwmiarki około 6.1 mm, magazynek na 20 kulek ale łatwo wysypywalny bez blokady, wykonanie znośne, choć wszystko sprawia wrażenie kruchego plastiku. Strzał z 10 metrów trafian w karktę A4 u siebie w piwnicy gdzie brak wiatru, na powietrzu po 18-20 metrach lotu kulki nagle spadają w dół - podobno ten gun ma Hop-Up? Nie wiem, jeszcze nie rozbierałem - z 1-2 metrów raz na 10 strzałów potrafi pęknąć puszka po piwie. Sam karabin ciężki - to znaczy, po 50 strzałach ręka bolała od dzwigania, Cena około -60 PLN - polecany warunkkowo - nie wiem co w bebechach - jak zobacze wydam opinię.

MP5A7 (czy jakoś tak) - całkiem niezły plastik, wygląda całkiem ładnie, porducent WELL - lufa plastik, cylinder o długości całkowitej ~8 cm, uzytkowa z 5 cm, celność oryginału dość kiepska, miota kulki na 20 m, Po wymianie lufy na alu (bez HU) zasięg wzrósł nieznacznie ale celność dużo lepsza - puszka pi piwie około - 10 m, Mocna spręzyna warta tuningowania, mozna z niej zrobić chyba dobry plastikowy gun - bo body wygląda na solidne. Dodatki typu laserki i inne do kosza. - Cena 55 pln

MK23 - jeden wielki SHIT, Brak firmy, cylinder jak w Glocku 26, celność lepsza bo dłuższa plastikowa lufa, BARDZO KIEPSKI PLASTIK. Spust polamał się po 200 strzałach. Wsadziłem od innego - takiego z odpustu za 2 zł i trzyna się. Po wymianie lufy (bez HU), skręceniu srubami i tego typu modyfiakcjach jak dołożenie własnych szyn, cięzarków i kalibracja - z 7 m trafiam z laserem w pudełko zapałek. Dopiero po tuningu i oblepieniu śmiesznymi akcesoriami (laser, latarka, tłumik, szyny) wygląda po ludzku (to znaczy wszystkim się podoba) -cena 59 PLN (odradzam)

WSZYSTKIMI GUNAMI STRZELAŁEM CHIŃSKIMI KULKAMI ZE SKRZYDEŁKAMI - dlatego prosze brać to pod uwagę, nie miałem żadnych innych pożadnych kulek.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Pierwszy post - i do tego recenzja chinszczyzny :)

 

Gnat: replika M4A1

Producent: Well (model z serii 16-A)

Cena - 39,90

Skala: 1:1

Opis: - Replika montowana z 2 czesci (wymienna kolba), na pewno nie z ABS-u, ale plastik miejscami wygląda solidnie :D. Niestety widac chamskie slady po wylewkach i formach :/. Posiada blokadę spustu, przeładowywany jest jak w M-kach za dzwignie pod uchwytem transportowym (uchwyt jest na stałe zintegrowany z korpusem i nie da sie go zdjąc :/). Magazynek - "grzechotka" o poj. 20 kulek, identyczna jak w M4A1 R.I.S. Lufa zewnętrzna wykonana z metalu, mocowana 4 srubami, lufa zewnetrzna aluminiowa -dł. ok 400mm, sr. ~6,15mm co na chinsczyzne nie jest az tak kiepskim wynikiem :). Gnat jest niby dociazony, ale i tak leciutki - wazy ok 600g - dociazny jest jedynie w uczwycie spustowym i w rozsuwanej kolbie (mozliwosc regulacji w 4 połozeniach). Mozna go jednak lekko obciazyc samemu w korpusie, no i na lufie.

Wg producenta replika posiada Hop-Up. Po dłuzszych ogledzinach znalazłem fragment gumowej uszczelki, w której 2(?) wybrzuszenia majace niby podkrecac kulke umieszczono w poziomie (?). Replika posiada uchwyty na kolbie i pod lufą do zawieszenia pasa taktycznego (gratis od producenta w zestawie ;)) wykonane z plastiku co nie rokuje na dłuzszą ich przydatnosc.

Osiagi:

Na kulkach 0,12 z HFC, zasięg całkowity repliki to ok. 25-26m, zasieg skuteczny to 16m - da sie trafic cel o wymiarach 2x0,75 (czyli mniej wiecej sylwetke człowieka) skupienie pocisków nie jest zbyt dobre (choc to moze dlatego ze testowane było przy wietrznej pogodzie, na lekkich kulkach:/)

Na kulkach 0,2 nie testowana - jak bedzie okazja to przetestuję i podam wyniki :)

Podsumowanie - jak dla mnie za taka cene chyba warto - tuning metodą "a,la G36C Double Eagle by vooyas" ;), moze wycisnac jakies ukryte siły z tej repliki...sam zabieram sie za tuning wiec jeszcze cos tu dopisze ... :)

 

Dopisuję :)

 

EDIT: 23.09.05 - dzis ponowny test na kulkach 0,12 i 0,2

- w dodatkuy po "kilkugroszowym upgradzie i poprawienu hop-upka.

- 0,12 - zasieg skuteczny to ok. 16m, ale kiepskie skupienie, co prawda z 10m spokojnie trafiałem do tarczy o srednicy 15cm,a le dalej było juz gorzej...zasieg maksymalny to ok. 33m ale rozrzut jest nieziemski...kulki strasznei skrecaja , mozeliwe ze HU za mocno je podkreca, lub jest minimalnmie krzywo ustawiony...no a do tego wiało, ale mimo wszystko nie jest najlepiej

- 0,2 - tu miła niespodzianka, zasieg maksymalny spadł niewiele (do ok. 30m) zas zasieg skuteczny wzrósł do jakis 20m, a i skupienie poprawiło sie. HU stasznie mocno podkreca kulki (lecą mocno do góry), mozliwe ze to kwestia dotarcia gumki (replika ma wystrzelone raptem jakies 200 kulek). W kazdym razie lepiej i dalej (chociaz mniej celnie) niz moje UZI od HFC...

 

Co do wad - bebechy łamliwe jak cholera próbe mocniejszego tuningu przypłaciłem zerwaniem i rozciagnieciem sprezyny powrotnej, oraz ułamaniem bolców mechanizmu spustowego...jakos to działa ale wskazane jest wmocnienie tych elementów - ja to zamierzam zrobic DISTALEM, lub poxipolem....obaczymy czy to cos da

 

Pozdr.

 

P.S. Jesli ktos ma zbedne magi tego typu czyli od 16-A z Wella albo od innego chinskiego M4A1 RIS (Są kompatybilne, jako ze Wellowskie M16A1, 2, 3, 4 i m4a1 RIS to klony replik Umarexu - roznie sie tylko jakoscia plastiku i oznaczeniami) to prosze o kontakt na priv :)

Link to post
Share on other sites

Jak tak czytam wasze posty to moge wywnioskowac ze na Allegro sa same buble, tak to prawda, ale nie do konca...

kilka miesiecy temy zakupilem z allegro (bo na drozsze mnie jeszcze nie stac) m4a1... i musze powiedziec ze jak na bron z allegro jest ona bardzo dobra.

Fakt ze z poczatku slabo strzelala, ale po dodaniu nakladek i dorobieniu HU musze powiedziec ze ta bron to kosiara, nie dosc ze strzela na jakies 40m to jeszcze celnie (oczywiscie z tej odleglosci nie ustrzeli sie butelki po 2 litrowej koli ale na 25m strzela celnie.

Jest nawet ciezka (2kg), abs nei trzeszczy, a ciezarki wewnatrz guna nei ruszaja sie.

Mysle ze jak na allegro to mi sie trafila swietna bron.

btw.

wie ktos jak wyciszyc sprezyne??

jak co to czekam na wiadomosci

pozdro dla wszystkich maniakow ASG

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wszyscy piszą to i ja coś nabazgrze:

 

M777 COMANDO firmy WELL- pompka

"Replika" najbardzie przypomina G3A3, ma szyny RIS, które po zdjęciu zakładałem pół godziny, bo są skręcane z 2 połówek na śróbki z nakrętkami, a nakrętki trzeba ładnie włożyć do takich otworów do których nie łatwo jest się dostać.

Do tego Kolimator- bez regulacji celuje z 2m wyżej niz leci kulka.

Latarka "taktyczna"- najbardziej przydała mi się jak zgubiłem śróbkę w dość ciemnym miejscu.

Laser- ten przydał mi się do zabawy z psem ( pies gania za tym jak szalony...).Niesty bawiłem się tylko 2 dni dopuł.

No i najbardziej przydatna rzecz- śró.

Chyba standardowo był pasek (uchwyty do paska na broni zerwały mi się prawie natyh do szyny RIS.

 

Plusy:

+W miarę ciężki (jak na allegro), ma kawałek jakiegoś pustaka w kolbie, zardzewiały pręt w magazynku i drugi w rącze do RIS'a.

+Kulki przez jakies 10-15m lecą prosto.

+Najbardziej narażona na złamanie część rączki przeładowania jest zrobiona z metalu.

+Tłok nie ma ''szkrzydełek'' lecz coś w stylu zaczepu u dołu, co czyni go solidniejszym.

+Jest krótki, łatwy do manewrowania.

 

Minusy:

-Zbyt plastikowy, co przysparza mu zabawkowego wyglądu.

-Magazynek bez grzechotki, na 20 kulek.

-Portafi nie pobrać kulki z maga, lub wziać dwie naraz.

-Większość sróbek wygwinotało sie przy drugim rozkręcaniu.

-Pod koniec lotu kulki znosi na boki.

-Tragiczny ''system" skręcania RISów.

-Lufa ma ok. 15 centymetrów dł. i 7mm średnicy.

-Brak HU.

-Słabe uchwyty na pasek.

Link to post
Share on other sites
Niesty bawiłem się tylko 2 dni dopuUrwałeś przełącznik? Laser kolegi, właśnie z urwanym przełącznikiem, wala się po moim pokoju, bo obiecałem, że zreperuję.

 

Poza tym: tani AEG taniemu AEGowi nierówny. Zabawki CYMY i WELLa mają słabszy g-box niż Kingbowy, Both Elephanty i rzeczy spod marki GSG (German Soft Guns). Różnica wynosi ok. 40-50 fps: cymawelle wyciągają 120-130, BE ok. 160-180. I to wyjaśnia zachwyty ludzi nad zasięgiem Steyra, który rzeczywiście może wyciągnąć te 20-25 metrów max. zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Pisz posty najpierw w Wordzie a potem wklejaj tutaj to sprawa błędów się rozwiąże :P

 

Pomierzyłem prędkość wylotową kulki w XM177 Commando DoubleEagle :(

siakieś 120-140 fps-ów. Zresztą nie ma się czemu dziwić skoro tłok to tylko około 2,5 cm3 powietrza :) Tak czy siak minął dobry ponad miesiąc i nadal działa bez zarzutów, więc nie żałuję tych 139 PLN-ów wydanych na taniochę :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...