Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poldeck, nie lepiej włożyć servo? Z reguły serva są płaskie, a serva z modeli klasy mikro są malutkie. Może i ruch zamka będzie dość powolny, ale cały mechanizm będzie zajmował mniej miejsca..

 

edit:

 

Jeśli chcesz uzyskać jak najmniejsza wielkość mechanizmu to może użyj silniczków z alarmów wibracyjnych lub takich malutkich samochodów rc - microsizers. Jedynym problemem z tak małymi silniczkami będzie to, ze mogą być za słabe aby przesunąć zamek..

Edited by rdk
Link to post
Share on other sites

Takiż klocek wejdzie. Weź pod uwagę możliwość wykonania zagłegienia (dziury) w plastikowej nakładce na GB, oraz fakt, że klocek ten nie jest kanciaty tylko wybitnie zaokrąglony akurat w taki sposób, że podpasuje po drobnych modach pod pokrywę AK.

Link to post
Share on other sites

Może się mylę, ale przymierzając silniczki nawet bez wkładki plastikowej pod pokrywą - miejsca jest za mało żeby zmieścić i jeszcze suwadło chodziło płynnie. A jak ktoś ma AKS na stick to już w ogóle odpada. I zaokrąglenie nie pomaga.

Ale próbować nie zaszkodzi ;).

Link to post
Share on other sites

Sprostowanie co do strat w BB pneumatycznym.

Strat nie ma żadnych. Co więcej, powinny być nawet zyski energii. Zobaczcie, że powietrze wpadające do górnego cylindra wraca do głównego. Co za tym idzie mamy więcej powietrza. Więcej powietrza, większa siła wypchnięcia kulki. Taki swego rodzaju Bore up.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

A co powiecie na połączenie tłoka z suwadłem sznurówką, czy jakąś żyłką? :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=jMLz9Kt4eBU

http://www.youtube.com/watch?v=8ooofPpq59w...re=channel_page

 

M120/M130, Silnik od AKM (czyli jakiś tam troque-up), 9,6v i powinno być super.

Ilu fps mogę się spodziewać przy takim zestawieniu z blowbackiem?

Edited by enx
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

<<posty pochodzą z tematu "Electric Blowback w G36C JG" założonego przez theant>>

w.

 

Tak jak pisałem w wątku o MOSFET'ie chciałem przerobić swoją stockową G36C na nieco lepszą z BlowBack'iem. Po dokładnych oględzinach doszedłem do wniosku, że inaczej niż bez cięcia gearbox'a się tego zrobić nie da.

Wycięcie należy zrobić nad tłokiem i sprężyną o szerokości ok. 1cm od końca do miejsca gdzie kończy się tłok w pozycji spoczynkowej.

[iMAGE]

Następnie należy z blachy stalowej wyciąć i powyginać kształt osłony komory nabojowej wraz z cięgnem które będzie zahaczać o tył tłoka. Koniec cięgna powinien być w odległości ok. 1cm od tyłu tłoka, ponieważ dźwignia przeładowania po maksymalnym skróceniu (ok. 1 cm) i tak nie pozwoli jej wciągnąć dalej niż na 4,5cm. Potem w miejscu gdzie było górne mocowanie gearbox'a należy z blachy stalowej zrobić podkład, aby cięgno nie unosiło się i nie ześlizgiwało z tłoka.

[iMAGE]

Muszę jeszcze tylko pomalować blachę na czarno aby dopełnić całości.

A tak to działa po złożeniu:

asg56.avi

 

Obrazków nie ma, bo na tym forum nie można wstawiać ich ze stron dynamicznych(?!).

Ciekawych odsyłam pod adres Electric BlowBack w G36 JG.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Konstrukcja nie powoduje spadku FPS. Dźwignia przeładowania wraca swoją prędkością, jedynie ROF jest niższy (zamiast stockowego 780 jest 670), ponieważ silnik ma do naciągnięcia dodatkową sprężynę. Myślę że bateria 9,6V załatwi sprawę.

Edited by theant
Link to post
Share on other sites

Niezły patent, lecz ma swoją wadę ta wygięta blaszka którą naciąga tłok lubi się zahaczyć o sprężynę przy naciąganiu jak i przy zwalnianiu do pozycji powrotnej. Strasznie jest obciążany gearbox, pewnie już to zauważyłeś lub zauważysz 8)

Link to post
Share on other sites

Ta wygięta blaszka ma taką długość i tak wyprofilowane zakończenie, że nie zahacza o sprężynę. Mało tego - potrzebny był podkład nad nią, aby nie szła za bardzo do góry bo się z tłoka ześlizgiwała. Wszystko jest wymierzone "co do milimetra" ;)

Link to post
Share on other sites

Z czasem zobaczysz, też tak myślałem lecz się myliłem, bo sprężyna zmienia swoje położenie i tolerancja którą dałeś idzie w łeb. Ja rozwiązałem to w ten sposób że na tłoku jest bolec który porusza cały mechanizm. Reszta rozwiązana podobnie jak u ciebie. Zrobię parę zdjęć to sobie porównasz :roll:

 

Dodano: 03 maj 2009 12:32

 

To są obiecane zdjęcia

d662092846974451m.jpg

69e9dce246fa02cem.jpg

df8804dcde1ebb5dm.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie rozwiązałem to za pomocą sznurka.

W gearboxie po lewej stronie wyciąłem 5cm nacięcie, w tylnej części tłoka zrobiłem otwór przez który przeszedł sznurek, na końcu supełek :-F, chociaż i tak zbędny, bo sznurek jest dociskany przez sprężynę, drugi koniec zamocowany do rączki przeładowania.

Wada jest taka, że sznurek może się przetrzeć wewnątrz tłoka, jednak jak dotąd nie miało to miejsca. Zaletą jest, że w razie jakiegoś zacięcia po prostu pęknie nie niszcząc repliki.

Patent z bolcem wystającym z tłoka wydaje mi się bardzo dobry, jednak nie wiem, czy po pewnym czasie ten bolec nie wyłamie się, chyba, że masz aluminiowy tłok, wtedy małe szanse.

Link to post
Share on other sites

Gdzieś na youtube było coś podobnego jak zdzisiu robił tylko wycięcie ograniczało się do jednego otworu zrobionego wiertarką a do tłoka przyklejony był kawałek gumy który łączył się z rączką i muszę wam powiedzieć że to bardzo ładnie działało. Spróbuję to znaleźć

Link to post
Share on other sites

Remko, właśnie na tym się wzorowałem, jednak gumka szybko się zerwała, po wstawieniu w jej miejsce nylonowego sznurka, też szybko przetarł się na tym otworze mimo, że go wygładziłem. Dlatego zrobiłem tak wielgaśną dziurę w GB. ;-)

Link to post
Share on other sites

Z czasem zobaczysz, też tak myślałem lecz się myliłem, bo sprężyna zmienia swoje położenie i tolerancja którą dałeś idzie w łeb. Ja rozwiązałem to w ten sposób że na tłoku jest bolec który porusza cały mechanizm. Reszta rozwiązana podobnie jak u ciebie. Zrobię parę zdjęć to sobie porównasz :roll:

Jak już pisałem wszystko zostało uwzględnione - blaszka jest wyprofilowana od strony sprężyny i nic nie obciera.

 

Jeśli chodzi o twoje rozwiązanie to też nad tym myślałem, ale między wewnętrzną stroną tłoka a sprężyną, jest u mnie za mało miejsca aby zastosować ten patent - on byłby o niebo lepszy.

Link to post
Share on other sites

BB z bolcem wystającym z tłoka można by wykorzystać w AK-74 systemu VFC przy zamontowanym pełnym suwadle. Tylko wcześniej rof musiał by być na niebotycznie wysokim poziomie, ponieważ suwadło swoje waży a i sprężyna daje swój opór.

Link to post
Share on other sites

Tylko wcześniej rof musiał by być na niebotycznie wysokim poziomie, ponieważ suwadło swoje waży a i sprężyna daje swój opór.

Ja u siebie skróciłem nieco sprężynę dźwigni przeładowania - chodzi nieco lżej, ale i tak ROF spadł mi o 110. Potrzebowałbym lżejszej sprężyny, ale nie wiem skąd ją wziąć, albo baterii 9,6V.

Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o twoje rozwiązanie to też nad tym myślałem, ale między wewnętrzną stroną tłoka a sprężyną, jest u mnie za mało miejsca aby zastosować ten patent - on byłby o niebo lepszy.

Całość wygląda mniej więcej tak

f6a578af25724704m.jpg

Taka została użyta śrubka (stal nierdzewna) i nakrętka (mosiądz na zdjęciu jest z stali nierdzewnej).

Nakrętka musiała być zeszlifowana do mniej niż połowa swojej grubości.

9d13bacbdb8dbb37m.jpg

Generalnie to rozwiązanie stanowi bazę blow-back do różnej broni wyposażonej w gearbox V3.

A tak na marginesie to ja chciałem opisać jako pierwszy to rozwiązanie, lecz wolałem najpierw poddać cały

system pod kilku miesięczne testy aby wyeliminować wszystkie ewentualne wady. :wink:

Edited by MJ6
Link to post
Share on other sites

Pierwsze moje rozwiązanie miało wadę - nie było podkładu i blaszka się odginała, co powodowało że ześlizgiwała się z tłoka i go rysowała. Po dodaniu blaszki nad cięgnem problem zniknął.

 

Co do twojego rozwiązania - teraz już to widzę, ale bałbym się o tłok - nie pęknie? No i czy nakrętka nie odkręca się? Tam są spore wibracje i bez podkładki sprężynującej może się odkręcać, szczególnie że wnętrze gearbox'a jest nasmarowane i pewnie nakrętka ze śrubką już też jest.

Link to post
Share on other sites
Co do twojego rozwiązania - teraz już to widzę, ale bałbym się o tłok - nie pęknie? No i czy nakrętka nie odkręca się? Tam są spore wibracje i bez podkładki sprężynującej może się odkręcać, szczególnie że wnętrze gearbox'a jest nasmarowane i pewnie nakrętka ze śrubką już też jest.

Nakrętka jest zabezpieczona przed odkręcaniem takim specjalnym lakierem (nie wiem jak to się nazywa).

No leci 2 miesiąc testów i nic się nie dzieje niepożądanego (wyciągany gearbox i sprawdzane).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...