Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Według mnie można by przykleić/przygrać kawałek jakiejś gumy/izolki w miejscu, gdzie byłaby tasiemka,

żeby nie zahaczała o ostre kawałki szkieletu, a na tą gumę smar, bądź, co jest raczej trudniejsze do zrobienia,

wygładzić tą dziurę w szkielecie najpierw papierem ściernym, a potem wodnym.

Link to post
Share on other sites

złożyłem parę dni temu jeszcze 1 Blow Back . Tym razem dużo lepszy od poprzednich. Zamek cofa się około do 3/4 czyli prawie jak w Open Bolcie. Zasada działania jest równie prosta ale wykonanie wymaga DUŻo więcej pracy. A oto co jak po kolei zrobiłem.

1. podłużne wycięcie w GB u góry . takie jak na poprzednuch zdięciach dodanych przezemnie . (nie musi być aż tak szerokie , ale dzieki temu nic się nie przeciera.)

2. modyfikacja suwadła poprzez zalanie jego środkowej części poxipolem i ścięciem miejsca gdzie wchodzi 2 śruba. Oraz przewiercenie na wylot otworu w miejscu gdzie zalane zostało poxipolm.

3. przycięcie blaszki zamka tak jak na fotce . oraz dorobienia 1 otworu pod śrubę .

4. dorobienie śruby ( należy odp dociąć i zeszlifować łebek tak bu nie ocierał o GB.

5. za spring a tłok w GB mocujemy strunę od gitary basowaj . Na jej końcy nalezy umocować ściskacz do cienkich linek / sznurków lub po prostu zrobić supeł by nie wyślizgnęła się zza springa. na 2 końcu robimy kółko tak by można je było zaczepić o śrubę od zamka.

6. W prowadnicy suwadła pozbywamy się środkowego połączenia , poprzez jego odcięcie i zeszlifowanie .

3. przycięcie suwadła przy jego końcu o około 1cm by miało większy zakres ruchu

8. Wszystko skręcamy do kupy i cieszymy się nowym Głośnym i PIEKNIE chodzącym blow backiem by. morf420 :)

 

Zasada działania podobna jak do patentu ze sznurkiem , tyle że u mnie wycięcie zrobione jest wzdłuż przez co nic się nie ma o co przetrzeć . Zamek cofa się DUŻO dalej niz w każdym innym patencie . jak będę mieć chwilkę to zrobię filmik i zobaczycie sami jak to działa.

 

 

http://imageshack.us/g/836/zdjcie0277u.jpg/

Link to post
Share on other sites

oj kurcze , nie chce mi się rozbierać GB :P a połączenie struny z suwadłem jest bardzo proste. http://imageshack.us/photo/my-images/838/schematw.png/ Tu mniej więcej rozrysowałem jak to wygląda w praktyce

 

http://imageshack.us/photo/my-images/46/dasdasdj.png/ A tu jak zaczepić strunę . 0 wiązań do springa itp . wystarczy zrobić supeł i wsadzić za spring.

Edited by morf420
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Postanowiłem zrobić u siebie w giecie blow-back i co mi się ukazało :icon_biggrin: JG zrobiło za mnie całą robotę.

 

http://imageshack.us/gal.php?id=rJaklJujmJ6wmeCR1ePNmw

 

Jak widać na zdjęciach JG chyba chce wprowadzić blow-back czy chyba o czymś nie wiem :) ?

 

Sporo gietek naprawiałem ale to jest moja ukochana która nie była dłubana i taka niespodzianka heh

 

Jakieś pomysły może co do wykonania blowa ? Co kilka głów to nie jedna co nie ;)

 

Ja mam swój pomysł aby dorwać blaszkę wygiąć odpowiednio dokręcić do tej całej rączki i powinno śmigać.

Dodano: 15 marzec 2012 18:02

 

Ja swój blow-back mam w zasadzie gotowy gdyby nie to że pod koniec zrąbałem ;/ wygiąłem stalowa listwę nie w tę stronę co trzeba (eh o czym ja to myślał) ale nie ma źle idzie na szczęście poprawić co nie co i jutro dokończę i wrzucę foty i film.

Link to post
Share on other sites

ona Ci sie po jakimś czasie lekko odegnie i albo spadnie z tłoka albo wpadnie za daleko i wpląta się w sprężynę. Najlepiej daj lekkie wzmocnienie z blaszki na końcówkę tłok i puść żyłkę stalową (wędkarska najlepsza) albo strune. Nie wiem czy mi się wydaje ale jeżeli chcesz mieć taki zakres ruchu jak u mnie to musiał byś jeszcze troszkę dociąć GB. Oraz przerobić prowadnicę , suwadło i blachę w taki sposób jak ja powyżej. Nie wiem zbytnio jak to wszystko w JG wygląda więc więcej nie powiem niestety. podeślij fotki suwadła oraz jego prowadnicy to może coś się wymyśli ;)

Link to post
Share on other sites

Identycznym sposobem jak Brzuski mam zrobiony blow back- tylko u mnie jest jeszcze przyczepiona do raczki przeładowania gumka recepturka - żeby rączka powracała na swoje miejsce. Ogólnie w gietach JG to najlepszy sposób na blow back, bo nie ingerujesz w szkielet GB, możesz w każdej chwili odłączyć blow back zdejmując zaczep z tłoka. Proste i skuteczne - tylko zalej zaczep w rączce przeładowania czymś co go solidnie będzie trzymać - inaczej może puścić.

Link to post
Share on other sites

W sumie mam jeszcze jeden pomysł jak to zrobić ale musiałbym tłok zmienić na cały i troszku Gb dopiłować ale najpierw zrobię pierwszym sposobem jak się uda to w tedy jedziemy dalej :). Ta blaszka raczej nie wpadnie mi w sprężynę bo tak wyciąłem to że po prostu się od góry blokuje a tylko wystaje odpowiednia ilość tylko jest to blacha stalowa 0,5mm a w sumie wiem że gdzieś mam 1 albo 2mm tylko gdzie xD wie ktoś hehe nie no zrobię to zobaczymy. Tutaj foty jak robiłem i jak wygląda to. Oczywiście niedokończone. Jak pisałem wyżej wygiąłem w złą stronę blaszkę więc muszę naciąć jeszcze raz i wygiąć ale w dobra stronę. Moim następnym szczęściem jest to że mam zapas kilku mm na to uff :). Blow może nie będzie tak duży jak u ciebie ale dam radę. Najpierw trza zobaczyć czy działa.

Chodź mogę zrobić tricka małego. Ja mamy blaszkę co zasłania nam komorę (wyrzutnia łusek) to można jakieś 1cm odciąć z przodu. Dzięki temu jak będzie się wysuwał to o 1cm dalej a jak chował nic nie będzie widać.

 

 

1002304v.th.jpg1002305qt.th.jpg1002307l.th.jpg1002310z.th.jpg1002292b.th.jpg1002297a.th.jpg

 

Dodano: 16 marzec 2012 13:49

 

No i okazało się że jednak za krótka blaszka jest z 3 mm zabrakło :) no cóż dziś już kombinować nie będę o obowiązki wzywają. Ten tłok ma większe zgrubienie na końcu więc można powiedzieć że jest wzmocniony w tym miejscu. Jutro będzie szła nowa blacha.

Link to post
Share on other sites
Chodź mogę zrobić tricka małego. Ja mamy blaszkę co zasłania nam komorę (wyrzutnia łusek) to można jakieś 1cm odciąć z przodu. Dzięki temu jak będzie się wysuwał to o 1cm dalej a jak chował nic nie będzie widać.

Ten Trick opisałem wcześniej ;) zawsze coś tam daje . No rób tego EBB czekamy na efekty ;)

 

Dodano: 17 marzec 2012 00:34

 

ja niestety i z wielkim bólem oddaję Gietę w inne ręce . I zaczne prace na Blow Backiem w innych replikach. Scar-L Dboyi oraz MK 249 A&K mam nadzieję że się uda ;) efekty oczywiście będę opisywać.

Edited by wiciok
poprawiony cytat i synteza dubla
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Może się mylę, ale przymierzając silniczki nawet bez wkładki plastikowej pod pokrywą - miejsca jest za mało żeby zmieścić i jeszcze suwadło chodziło płynnie. A jak ktoś ma AKS na stick to już w ogóle odpada. I zaokrąglenie nie pomaga.

Ale próbować nie zaszkodzi :icon_wink:.

sory, że tak późno odpowiadam, ale można sticka na wierzch wyłożyć do np. ładownicy na maga ( ja to stosuję, i jest git, ale ja mam po prostu lipo 11.1 3300 i nie mam jak upchnąć :P)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Kolejny EBB zriobiony, tutaj zamek jest na tyle ciężki (to nie jest jakieś tam plastikowe JG) że to wręcz EBBR.

Atrapa przycięta, żeby optycznie wyglądało na większy ruch.

ROF nie jest zły jak na starą baterię polutowaną ze stocka boyi, i aktualną sprężynę.

 

Edited by Winiacz
Link to post
Share on other sites

Kable wyglądają na 1.5mm i MOSFET kiedyś kupiony od nie pamiętam kogo, więc detali nie podam.

Co do baterii - podeślij taką to bardzo chetnie sprawdzę :icon_biggrin:

Nakręce jakiś lepszy film w dobrym świetle, ten był robiony na szybko byleby był.

 

Pełen opis giety stoi na profilu.

 

Napisano 03 kwiecień 2014 - 19:50

 

Drugi film:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...