Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mariusz Komando

Użytkownik
  • Content Count

    14
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by Mariusz Komando

  1. Ja problem rozwiązałem 2 dni po napisaniu poprzedniego postu lub raczej sam się rozwiązał ? Więc tak kiedy problem występował strzelałem amunicją GunFire 0,20g,lecz potem załadowałem Pestki 0,20g (dostępne na rangershop.pl) strzelał nadal 6 kulkami ,ale uwaga po przekręceniu na duł dźwigni na czułenku (tej ,która w ostrym odpowiedniku służy do zmiany trybu ognia...) podzczas repetowania.Benelli załadował 3 kulki i żadne z lufy nie wypadły.Powtórzyłem tę czynność sporo razy i wszystko szło tak samo dobrze 3 kule za każdym przeładowaniem.Potem strzelałem repetując bez trzymania dźwigni i nadal strzelał pięknie po 3 kuleczki, następnie Uwaga załadowałem ,,Gunfajery,, 0,20g I też wszystko szło doskonale i jest tak po dziś dzień.

     

    Co było przyczyną ? Zmiana kulek,funkcja dźwigni czy może Beneli samo z siebie postanowiło się naprawić.

     

    P.S. - Jeżeli chodzi o żywotność to od 4 lutego do dziś (31.05) po intensywnym używaniu, strzelba działa bez zarzutu

  2. Zamówiłem Beneli M3 DE wersję najdłuższą i mam pewien problem.Beneli po przeładowaniu zawsze strzela 6 kulkami naraz zamiast 3 ,ma to miejsce zawsze.Wiem już ,że nie chodzi o szelsy bo testowałem to już na conajmniej dwunastu różnych i problem się powtarzał.Do tego te 6 kulek leci na odległość nie większą niż 10m.To nie wszystko często jedna lub kilka kulek obija się o lufę zewnętrzną.Lecz to jeszcze nie wszystko kulki bardzo często z lufy wypadają i przytym nadal leci po 6 kulek.

    Czy jest jakaś możliwość rozwiązania Problemu ? Jeśli nie czy mogę ubiegać się o gwarancję (Beneli zamawiane na taiwangun.com)

    Z góry dzięki za pomoc

     

    P'S' - Feler ten był od razu po wyjęciu repliki z pudła

  3. Ten tekst jest bardzo przydatny dla ludzi ,którzy w dalszym życiu planują służyć w Polskiej Jednostce Antyterrorystycznej ,ponieważ można zacząć już poszczególne umiejętności udoskonalać (Np. Pływanie,Bieganie czy Siłownia) ,więc pozwoliłem sobie tekst naprawić ,bo bez polskich znaków czyta się niechętnie i niezrozumiale

     

     

    I. Zasady ogólne

     

    1. Egzamin sprawności fizycznej odbywa się w jednym dniu, po przedłożeniu przez kandydata lub funkcjonariusza, zwanego dalej „egzaminowanym”, aktualnego zaświadczenia lekarskiego zezwalającego na wykonywanie forsownych ćwiczeń fizycznych.

     

    2. Podczas egzaminu sprawności fizycznej zespół może zezwolić egzaminowanemu na powtórzenie poszczególnych ćwiczeń lub testów w tym samym dniu. Egzamin poprawkowy, w razie niezdania egzaminu sprawności fizycznej, wyznacza się w terminie 30 dni od daty poprzedniego egzaminu.

     

    3. Funkcjonariusz pełniący służbę w grupie antyterrorystycznej ABW podlega okresowemu egzaminowi sprawności fizycznej raz w roku, w wyznaczonym terminie.

     

    II. Opis ćwiczeń i testów sprawnościowych oraz normy wydolności

     

    1. Test Coopera — ocena wydolności i wytrzymałości egzaminowanego (bieg 12 min).

     

    Przebieg:

    Test powinien odbywać się na bieżni okrężnej (400—500 m). Egzaminowany staje na linii startu i na komendę „start” rozpoczyna bieg. W ciągu 12 minut stara się pokonać jak najdłuższy dystans. Po upływie 12 minut na komendę „stop” egzaminowany zatrzymuje się.

     

    Normy:

    3 200 m — ocena b. dobra (5 pkt),

    3 000 m — ocena dobra (4 pkt),

    2 800 m — ocena dostateczna (3 pkt),

    poniżej 2 800 m — ocena niedostateczna (0 pkt).

     

    2. Podciąganie się na drążku nachwytem — ćwiczenie ocenia siłę ramion i obręczy kończyn górnych.

     

    Przebieg:

    Na komendę „gotów” egzaminowany wyskakuje do zwisu nachwytem o ramionach wyprostowanych i pozostaje w bezruchu. Na komendę „ćwicz” podciąga się tak, aby broda znalazła się powyżej drążka, wraca do pozycji wyjściowej i ponawia ćwiczenie. Podczas wykonywania ćwiczenia dozwolona jest praca nóg i tułowia. Oceniający głośno wymienia kolejne liczby zaliczonych podciągnięć. Jeżeli egzaminowany nie wykona ćwiczenia zgodnie z opisem, np. nie podciągnie się do wymaganej pozycji lub nie wróci do zwisu o ramionach wyprostowanych, oceniający powtarza ostatnia liczbę zaliczonych podciągnięć.

     

    Normy:

    20 podciągnięć — ocena b. dobra (5 pkt),

    15 podciągnięć — ocena dobra (4 pkt),

    10 podciągnięć — ocena dostateczna (3 pkt),

    poniżej 10 podciągnięć — ocena niedostateczna (0 pkt).

     

    3. Bieg wahadłowy na dystansie 10 x 10 m— test oceniający szybkość i zwrotność egzaminowanego.

     

    Przebieg:

    Przeprowadzenie próby wymaga następującego ustawienia sprzętu: na linii startu, będącej jednocześnie linią mety, ustawia się jedną chorągiewkę, a następnie w odległości 10 metrów od niej — druga. Egzaminowany staje przed linia startu (stopa nie może dotykać linii) i na sygnał biegnie do drugiej chorągiewki, okrąża ją i wraca do pierwszej. Opisana czynność powtarzana jest pięciokrotnie. Czas zatrzymywany jest w momencie przebiegnięcia linii mety po raz piąty.

     

    Normy:

    27 sek — ocena b. dobra (5 pkt),

    29 sek — ocena dobra (4 pkt),

    31 sek — ocena dostateczna (3 pkt),

    powyżej 31 sek — ocena niedostateczna (0 pkt).

     

    4. Tor sprawnościowy — próba oceniająca sprawność, wytrzymałość, siłę, zwinność oraz cechy wolicjonalne egzaminowanego, tj. odwaga, upór, zaciętość.

     

    Przebieg:

    Egzaminowany staje na linii startu znajdującej się przed pierwsza przeszkodą. Na komendę „start” rozpoczyna pokonywanie toru. Wszystkie przeszkody wchodzące w skład toru pokonuje samodzielnie. W przypadku nieudanej próby pokonania jednej z przeszkód wraca i po raz kolejny ja pokonuje (aż do skutku). Niepokonanie którejkolwiek z przeszkód dyskwalifikuje egzaminowanego. Czas zatrzymywany jest po pokonaniu ostatniej przeszkody.

     

    Opis toru sprawności fizycznej i sposobu pokonywania przeszkód:

    Tor sprawności fizycznej liczy ok. 350 m długości i składa się z 18 przeszkód:

    1. Wieża wysokościowa — wejście po szczeblach drabinki bocznej na drugi poziom, zejście po linii poziomej dowolnym sposobem do poziomu ziemi i przejście na druga stronę ściany przez najniżej położone okno.

    2. Mur z cegieł — wejście na murek w wyznaczonym miejscu, pokonanie go góra, zejście — zeskok na ziemię w oznaczonym miejscu.

    3. Fala (przeszkoda zbudowana z pięciu poziomych belek) — przeszkodę można pokonać dowolnym sposobem. Pierwsza, trzecia oraz piata belkę należy pokonać górą, drugą i czwartą dołem.

    4. Ściana z opon (wysokość ok. 6 m) przeszkodę tę należy pokonać górą, dowolnym sposobem.

    5. Linowy most wiszący — wejście po otworach w ścianie, przejście po linie, zejście za ścianę dowolnym sposobem.

    6. Wisząca drabinka pozioma — z rozbiegu wyskok, przejście w zwisie przez szczeble drabiny. Obowiązkowe dotknięcie pierwszego i ostatniego szczebla.

    7. Zasieki z drutu kolczastego — czołganie dowolnym sposobem pod drutem kolczastym.

    8. Drążek — pokonanie przeszkody dowolnym sposobem góra bez dotykania pionowych słupków.

    9. Lina pozioma ok. 25 m — wejście po kładce pochyłej, pokonanie przeszkody dowolnym sposobem. Zejście po pokonaniu przeszkody po kładce pochyłej lub zeskok.

    10. Ściana strażacka z lin — wejście dowolnym sposobem za pomocą liny na podest, pokonanie go, zeskok na betonowa kolumnę, następnie zeskok na ziemię.

    11. Ściana wielofunkcyjna — wbiegnięcie po pochyłym trapie na skraj ściany, uchwycenie liny, zjazd za jej pomocą bez dotykania nogami ziemi na ruchoma kładka, pokonanie jej i zeskok na ziemię.

    12. Murowana ściana wysokości ok. 2 m — pokonanie ściany z rozbiegu dowolnym sposobem.

    13. Przeszkoda z 14 poziomych belek wysokości 40 cm — pokonanie górą, dowolnym sposobem każdej z 14 belek.

    14. Metalowy płot wysokości 2 m — pokonanie przeszkody górą dowolnym sposobem.

    15. Ruchoma równoważna kładka — przebiegnięcie po niej i zeskok na ziemię.

    16. Piaszczysty rów głębokości 1 m i długości 10 m — wskoczenie do rowu i sforsowanie go.

    17. Poręcze gimnastyczne — przejście wzdłuż poręczy w podporze na ramionach.

    18. „Studnia” — stanowisko końcowe — wskoczenie do dołu w ziemi głębokości ok. 1,5 m i skrycie się.

     

    Normy:

    5:00 min — ocena b. dobra (7 pkt),

    6:30 min — ocena dobra (5 pkt),

    8:00 min — ocena dostateczna (3 pkt),

    powyżej 8:00 min — ocena niedostateczna (0 pkt).

     

    5. Pływanie na dystansie 50 m — próba oceniająca umiejętności pływackie egzaminowanego.

     

    Przebieg:

    Egzamin odbywa się na basenie 25 m. Na komendę „gotów” egzaminowany staje na słupku startowym w jego przedniej części. Po komendzie „start” skacze dowolnym sposobem do wody i pokonuje wybranym stylem (mogą być dwa lub więcej) dystans 50 m. Czas zatrzymywany jest w momencie dotknięcia którąkolwiek ręka ściany basenu, po pokonaniu dystansu 50 m.

     

    Normy:

    36 sek — ocena b. dobra (5 pkt),

    45 sek — ocena dobra (4 pkt),

    54 sek — ocena dostateczna (3 pkt),

    powyżej 54 sek — ocena niedostateczna (0 pkt).

     

    6. Pływanie pod woda — próba oceniająca zachowanie egzaminowanego pod woda.

     

    Przebieg:

    Na komendę „gotów” egzaminowany staje przy jednej ze ścian basenu. Na komendę „ćwicz”, po odbiciu nogami od ściany basenu, pokonuje jak najdłuższa odległość pod woda, dowolnym sposobem, pod warunkiem że całe ciało jest zakryte. Długość przepłynięta liczona jest od ściany basenu do miejsca wynurzenia z wody.

     

    Norma:

    Przepłynięcie pod woda 15 m.

     

    III. Zasady oceniania sprawności fizycznej egzaminowanego

     

    1. Otrzymanie oceny niedostatecznej z jednego ćwiczenia lub testu skutkuje niezaliczeniem przez egzaminowanego egzaminu sprawności fizycznej.

     

    2. Warunkiem zaliczenia testu pływackiego jest pokonanie w wymaganym czasie dystansu 50 metrów i przepłynięcie 15 metrów pod woda. Niewykonanie jednej z tych norm powoduje otrzymanie oceny niedostatecznej.

     

    3. Egzaminowani posiadający, zaakceptowane przez zespół, udokumentowane umiejętności i uprawnienia z zakresu: sportów walki, strzelectwa, płetwonurkowania i wspinaczki wysokogórskiej mogą otrzymać dodatkowe punkty od 1 do 3, które są doliczane do łącznej sumy punktów uzyskanych z egzaminu i wchodzą w skład oceny końcowej.

     

    4. Ocenę końcową stanowi średnia z sumy punktów uzyskanych we wszystkich testach i ćwiczeniach wraz z ewentualnymi punktami dodatkowymi.

     

    5. Do służby w grupie antyterrorystycznej ABW może zostać zakwalifikowany egzaminowany, który w testach sprawności fizycznej uzyskał co najmniej 20 punktów i średnia ocenę 4.

  4. Ja osobiście używam ogrzewacza US ( http://rangershop.pl/product-pol-6504-Ogrzewacz-US-oliv.html )

    Grzeje długo i nieźle ,ale ma też swoją wade - szybko przestaje dawać

    ciepło jeżeli temperatura jest niska (przyjmuję temperaturę taką jaka panuję na zewnątrz) ,jednak potem w temperaturze pokojowej potrafi z powrotem grzać nawet przez 40 godzin lub więcej (zależy od tego ilę wody wlejemy) Ogrzewacz ten jest bardziej przydatny na chłodną wiosne niż na zimę

  5. Witam chciałbym zadać pewne pytanko mianowicie ,czy woda zmieszana z tabletkami witaminowymi takimi jak ,,Plusz,, czy ,,Zdrowit,, lub innych tego typu.Jest w jakiś sposób szkodliwę dla manierki (wykonanej z politylenu) ?

  6. W naszej formacji miało miejsce bardzo poważne trafienie w oko ,jeden kolega zdjął okulary podczas potyczki i kiedy wychodził zza budynku został trafiony przypadkiem prosto w oko ,upadł na ziemię drąc się w niebogłosy.Strzelanka została natychmiast przerwana podeszliśmy do kolegi pytając czemu ściągnoł okulary - na to on ,że mu niewygodnie.Powiedzieliśmy ,żeby pokazał trafione oko ,z trudem i bulem zrobił to.Oko było zkrwione i zmieniło kolor z niebieskiego bo taki kolor oczu miał na brązowo krwisto czerwony.Nie mieliśmy ze sobą środków pierwszej pomocy wiec chcieliśmy dzwonić na pogotowię.Kolega zaczoł drzeć ,że nie rodzice go zabiją,powieszą.Kazaliśmy więc przytknąć oko husteczką higieniczną i poszliśmy na piechotę do miejscowego szpitala.Kolega wszedł do gabinetu po 10 min. niepewności wyszedł.Pytamy - i co z okiem -doktor powiedział ,że nic mu nie będzie i za 5-10 godzin wszystko wruci do normy.Kolega z ulgą odedhnoł i przestał panikować.Także Radzę zawszę pamiętać o ochronie oczu BEZWZGLĘDNIE

  7. Wlasnie zastanawialem sie czy to jest jakas replika. Dzieki za info! TO w oryginale chodzi na .45?

     

    Isnieją różne odmiany oryginału na naboje kalibru 9 mm, .40 lub .45

    A z pojemnością magazynka też bywa różnie 10, 15 lub 30 nab. (9 Para)

    10, 15 nabojów (9 x 21 IMI)

    8 nabojów (.45 ACP)

  8. Ja kupiłem dokładnie to dostałem ,gratis z zamówieniem z tanichmilitari.

    Więc

     

    Pistolet Maszynowy MP-40

    Jest niecelny ,ale jak się nauczysz celować np. Jedną nóżką od szczerbinki to nie jest tak źle.Prędkość wylotowa chyba o 20fps zawyżona. Magazynek 32 kule , a trwałość ojoj 2-4 Strzelaniny i uszkodzony. Moim zdaniem hmmm.... sam zdecyduj :uśmiech:

     

     

     

    / zamÓwieniem, nÓżką. - Medi./

  9. Powiem jedno albo zamieniaj nic ,albo np. zmetalizuj części i wymień sprężyne na lepszą. Bo na Tych z częściach ABS-u taka siła może niewytrzymać

     

    Ale nie miałem styczności z tą replikom więc niejestem pewny

  10. P.S. Pierwsze słyszę by sprężynowa replika była bronią samopowtarzalną.

     

    Ale oryginał jest strzelbą samopowtarzalną

    A tak wogle to dzięki za pomoc :-F

    yy.. a gdzie ten temat na temat odlewania części bo nie mogę znależć ?

  11. p825000646f85an8.jpg

    Witam chciałem prosić was o pomoc w naprawie tej oto repliki Strzelby samo powtarzalnej Spas-12 . Wiem ,że to biedna replika ,ale jakoś dziwnie pozytywnie mnie zaskakuję zasięgiem i mocą. Więc do rzeczy zepuła się część (ta zaznaczona w obrazku na dole) kleiłem nie wytrzymała , dałem lżejszą sprężyne niestety też nie wytrzymała. Więć powiedzcie da się coś jeszcze uratować czy już nie ma szans. :???:

    czctn6.jpg

     

    teczesciah6.jpg

    P.S. - To jest zdjęcie z allegro nie używam oczywiście tych kul

  12. Ciekawe jakim cudem ma go 2 lata skoro on jest od nas od pół roku :wink:

    Jak można ciągnąć karabin?? Po ziemi za pas nośny??

    A zasięg luźno 60m to chyba jak huragan Ci w plecy zawieje.

    Poza tym: co to jest magazior??

     

    -Ciągnoł znaczy kupywał

    -Ma go 2 lata ponieważ nie tylko wasz sklep go sprzedaje

    -zasięg myślę ,że na oko 60m ale możesz mie rację bo linijek w oczach nie mam

    -magazior slangiem MAGAZYNEK

    :-F

  13. Też posiadam ten Glock-G18 i powiem tyle ,że jak jest 7*(stopni celcjusza) i niżej to jesteśmy skazani na 0,12g lub 0,15g bo 0,20g lecą na 9m ,ale itak 0,12g znosi na bok jak niewiem 0,15g nie prubowałem. Pozatym w mojej replice tak samo jak MaxXxi47 rozwalił się spust naprawdę powinien być metalowy jak większość jego części.

    Naprawiłem go klejem Super Glue. Wogulę wszystek mechanizm znajduję się w zamku.

    Także broń dobra jako broń podręczna ,ale nie przy zbyt niskich tęperaturach ( nie mniejszych niż 12* )

    Ogulnie Polecam Wszystkim 8-)

×
×
  • Create New...