Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

recon01

Użytkownik
  • Content Count

    363
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by recon01

  1. Cześć, czołem!!

     

    Jakiś czas temu będąc "młodym emerytem" skierowałem swoje zainteresowanie na airsoft jednak traktowałem i traktuję tę formę aktywności jako jeden z możliwych elementów na drodze szkolenia wojskowego i paramilitarnego. Dłużej siedzący w temacie wiedzą, że jestem autorem takich przedsięwzięć jak Weekend Zwiadowców, Cold Wind czy Red Fight, z których dwa pierwsze realizowane są cyklicznie do dnia dzisiejszego.

    Obecnie od niemal trzech lat jestem zaangażowany w działalność stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl i jego projekt szkoleniowy Lekka Piechota Obrony Terytorialnej, w którym dowodzę Lubuskim Plutonem OT. Nasza działalność nakierowana jest na wsparcie systemu bezpieczeństwa kraju poprzez reaktywację lokalnych pododdziałów Obrony Terytorialnej działających jako jeden z elementów Sił Zbrojnych. Więcej o naszych działaniach można dowiedzieć się ze strony http://obronanarodowa.pl/ na której szczegółowo opisujemy ich zakres.

    Po raz pierwszy Lubuski Pluton OT organizuje otwarty nabór w swoje szeregi do którego zapraszam wszystkie osoby zainteresowane szerszym spektrum działania na rzecz obronności kraju. Oferta skierowana jest dla osób w wieku +25 jednak nie wykluczam udziału ludzi młodszych jednak pełnoletnich.

    Realizując szkolenia LPOT robimy, to na podstawie opracowanego i wdrożonego własnego programu szkolenia wspieranego wybranymi elementami taktyki wojskowej i policyjnej, w pewnych ramach współdziałamy również z administracją lokalną poprzez komórki zarządzania kryzysowego.

    Drodzy koledzy jeżeli widzicie dla siebie miejsce w realizacji naszych przedsięwzięć w połączeniu z Waszym hobby zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez forum lub pocztę elektroniczną na adres lubuska@obronanarodowa.pl. Odpowiem na pytania merytorycznie i praktycznie.

    Swoją ofertę kieruję do osób z województwa Lubuskiego oraz województw ościennych (Zachodniopomorskiego, Wielkopolskiego, Dolnośląskiego), w których nie posiadamy jeszcze swoich struktur.

     

    RECON

     

    6xyb8h.jpg

  2. WEEKEND ZWIADOWCÓW V - lista uczestników

    1. Sekcja Delta (Gdynia) - 6 osób
    2. Oddział B.R.o.S (Szczecin) - 6 osób
    3. Oddział SGO W.O.R.T (Wrocław) - 6 osób
    4. Jednostka Strzelecka JS4044 (Witnica) - 6 osób

    Dnia 31.10.2014 zakończono nabór uczestników tegorocznego szkolenia Weekend Zwiadowców, powyższe zestawienie przedstawia kompletną listę uczestników w podziale na zgłoszone grupy. Dwadzieścia cztery osoby stanowiące cztery zwarte grupy, to bez wątpienia cel jaki udało się osiągnąć już kilka dni po rozpoczęciu zapisów, taka ilość uczestników pozwoli na bezproblemowe "ogarnięcie" ich w terenie oraz na punktach kontrolnych.

    Tegoroczny WZ, to jak zwykle koncepcja różna od wszystkich pozostałych tym razem postawiłem na działanie zespołowe i to nie tylko w grupach, ale też jako całości podczas wykonywania niektórych elementów ćwiczenia. Także jego przebieg wyglądał będzie zupełnie inaczej niż dotychczasowe, nie będzie szkolenia w jednym miejscu, grupy praktycznie cały czas będą w ruchu zdobywając potrzebną wiedzę "gdzieś w terenie" w którym oczekiwali będą instruktorzy.

    Więcej informacji o przebiegu szkolenia udostępniona zostanie do 10-go listopada, w tym także wykaz niezbędnego wyposażenia.

     

    Recon

  3. Cześć, czołem.

     

    Z małym poślizgiem, który mam nadzieję mi wybaczycie informuję o rozpoczęciu zapisów na tegoroczny Weekend Zwiadowców. Uprzejmie proszę wszystkie chętne osoby, a właściwie grupy o przesyłanie zgłoszenia na podany poniżej adres mailowy. Rejestracja jest dwuetapowa i obejmuje:

    • przesłanie zgłoszenia
    • wpłatę składki

    W mailu zgłoszeniowym proszę o podanie:

    • nazwy grupy
    • ilości osób oraz ich imion i nazwisk (proszę nie podawać ksywek)
    • skanu bądź wydruku potwierdzenia dokonania wpłaty składki
    • prawdopodobnej godziny przybycia (nie później niż do 21.00 dnia 05.12.2014)

    Wpłatę składki (jednorazowo za wszystkich uczestników grupy) należy dokonać na następujące dane:

     

    Jacek Klimanek

    Kalsko 58A/1, 66-300 Międzyrzecz

    Bank PKO BP S.A oddz. Sulęcin

    86 1020 2036 0000 0402 0063 4584

     

    Za całkowite zakończenie zapisów uważam datę 31.10.2014.

    Przypominam, że tegoroczne szkolenie dedykowane jest dla zorganizowanych grup,oddziałów, teamów etc. bez możliwości zapisów indywidualnych, limit uczestników to 30 osób w grupach pięcio lub sześcioosobowych. Proszę zapoznać się z informacjami umieszczonymi na forum już wcześniej gdyby natomiast były jakieś pytania, to proszę o kontakt na lubuska@obronanarodowa.pl jest to oficjalny adres dowódcy Lubuskiego Plutonu OT na, który również należy kierować maile rejestracyjne.

     

    Pozdrawiam.

  4. Cześć, czołem. Czas minął jak z bicz strzelił i ten pierwszy październik zastał mnie obrazowo mówiąc "z opuszczonymi gaciami". Trochę spraw zawodowych, niedawne szkolenie w Ostrowcu i kalendarz dostał kopa.

    Wszystkich zainteresowanych udziałem w Weekendzie Zwiadowców proszę o kilka dni cierpliwości (powiedzmy do niedzieli 5-go października) podopinam sprawy formalne i zacznę przyjmować zgłoszenia.

     

    Recon

  5. Kolejne informacje.

    Termin zapisów 01.10.2014 - 31.10.2014

    Jest to termin jedyny i nieprzekraczalny, pełna rejestracja obejmowała będzie przesłanie zgłoszenia na wybrany adres poczty elektronicznej oraz wpłatę składki na konto bankowe, dopiero po jej zarejestrowaniu uczestnik otrzyma powiadomienie o wpisaniu na listę. Aktualizowana lista uczestników dostępna będzie na forum portalu WMASG.

    Składka określona została na 80zł od osoby i rejestrowana będzie jako zbiórka publiczna na określony cel. W ten sposób wpływ składki będzie całkowicie zgodny z obowiązującym prawem. Każdy uczestnik jako potwierdzenie, już po przybyciu na miejsce szkolenia otrzyma wydrukowaną cegiełkę.

    Informacje w jaki sposób dokonywać rejestracji opublikowane zostaną w terminie 29-30.09.2014 i będą wiążące dla wszystkich kandydatów.

     

    x3y22u.jpg

  6. Cześć.

     

    Już zaczął się szum informacyjny w sprawie tegorocznego Weekendu Zwiadowców zatem, aby nie pozostawiać dużego marginesu na domysły podaję przybliżony zakres tematyczny:

    1. Wpływ warunków atmosferycznych oraz terenowych na organizm człowieka w zimie. Wyziębienie oraz zapobieganie hipotermii.
    2. Wpływ niedoboru pożywienia i wody na organizm człowieka przy długotrwałym obciążeniu fizycznym.
    3. Mentalność oraz czynniki zewnętrzne mające wpływ na morale i zdolność bojową grupy.
    4. Właściwe schronienie jako atut w długotrwałym działaniu na tyłach przeciwnika.
    5. Pozyskiwanie pożywienia z zasobów naturalnych, przygotowanie posiłku w warunkach polowych.
    6. Zapobieganie i przeciwdziałanie dekonspiracji grupy rozpoznawczej.
    7. Orientowanie się w terenie przy pomocy mapy, busoli oraz przedmiotów terenowych.

  7. Szanowni Koledzy!!!

     

    Kilka zdań w temacie tegorocznego Weekendu Zwiadowców.

    Mam do przekazania dosyć istotną informację. W związku z innymi ważnymi przedsięwzięciami, które następują po sobie lub nieszczęśliwie ich terminy nakładają się jestem zmuszony przesunąć w czasie tegoroczne szkolenie. Nowa data to 6 - 7.12.2014. Dzięki niej z typowo wakacyjnego klimatu wkroczymy w działania nieco bardziej ekstremalne. A jaka tematyka? Tym razem "Przetrwanie grupy rozpoznawczej na terenie zajętym przez przeciwnika".

    Zapewne sporym zaskoczeniem dla wielu będzie przesunięcie terminu tegorocznego, kolejne dane rozpoczynają ciąg informacyjno-przygotowawczy zarówno dla potencjalnych uczestników jak też dla mnie jako organizatora.

    Od roku ubiegłego (o czym niektórzy może nie wiedzą) WZ jest jednym z przedsięwzięć szkoleniowych projektu Lekka Piechota Obrony Terytorialnej prowadzonego przez stowarzyszenie ObronaNarodowa.pl nie oznacza, to jednak, że szkolenie jest zamknięte dla osób "z zewnątrz".

    1. Tematyka ewoluowała z podstawowej wiedzy zdobywanej na kolejnych edycjach do zagadnień bardziej specjalistycznych, których realizacja wymaga już znajomości podstaw.

    2. Aby zapewnić kursantom właściwe warunki szkolenia zdecydowałem się ograniczyć ich liczbę do 30 w podziale na sześć grup po pięć osób lub pięć grup po sześć osób.

    3. Istotną zmianą jest, to że od tej edycji udział w niej zgłaszać mogą jedynie grupy zorganizowane (5 lub 6 osobowe).

    4. Szkolenie realizowane będzie w obiekcie (zajęcia teoretyczne oraz nocleg) oraz w terenie (zajęcia praktyczne).

    5. Instruktorami oraz ich pomocnikami będą osoby już "sprawdzone technicznie" którzy potrafią przekazać wiedzę oraz tak kierować zagadnieniami, aby były ciekawe i przyswajalne przez kursantów. Dotychczas zdarzało się, że instruktor nie zawsze podchodził do swojego zadania merytorycznie, co pociągało za sobą późniejszą krytykę i niezadowolenie. Tym razem postaram się tego uniknąć.

    6. Prawie zimowy termin ma za zadanie wprowadzenie kursantów w tryb zwiększonego zmęczenia poprzez umiejscowienie zajęć praktycznych w zróżnicowanym terenie oraz mam nadzieję w zróżnicowanych warunkach meteorologicznych.

    Kolejne informacje będą uszczegóławiały plan szkolenia na podstawie planowania oraz pytań i sugestii potencjalnych uczestników.

     

    Recon

  8. Cześć.

     

    Spotykamy się w sobotę o godzinie 18.00 na parkingu przed sklepem w Kalsku. Wiem, że to dziwnie brzmi, ale zapewniam, że miejsce jest dobre. Oto link do lokalizacji http://mapa.targeo.pl/Kalsko_parking_przed_sklepem,17,15.6224529,52.5091200?l=9d9bce801d0a8b1c

    Stamtąd przejdziemy na salę gdzie odbędzie się dwugodzinna odprawa przed rozpoczęciem zawodów w trakcie której dowiecie się wszystkich szczegółów dotyczących przebiegu zawodów, terenu, celów itp jednym słowem wszystkiego, co istotne dla prawidłowego rozegrania przedsięwzięcia.

    Nie zapominajcie, że działać będziecie nocą oraz w godzinach porannych, a zima choć niemrawa w tym roku może miewać humorki. Na dzień dzisiejszy prognoza pogody jest optymistyczna jednak z możliwością przelotnych opadów deszczu. Zajmujecie się takimi rzeczami nie od dzisiaj więc o ubiorze, napojach i energetyce wspominać nie muszę. Łączność oparta będzie o GSM (meldunki i współrzędne) oraz PMR (kontrola na way pointach oraz meldunki z weryfikacji celów i wykonania zadania) prowadzenie łączności fonicznej oparte na zasadach korespondencji obowiązujących w wojsku. W terenie działać będą zespoły rozpoznawcze których głównym zadaniem będzie monitorowanie Waszej aktywności, to od nich otrzymywał będę informacje o kierunkach przemieszczania oraz tzw "zachowaniu taktycznym" prawdopodobnie zwiadowców wesprze technika w postaci drona do obserwacji z powietrza oraz termo i noktowizja, a wszystko po to abyście rzeczywiście okazali się duchami. Obserwacja nie będzie miała wpływu na ostateczną ocenę, a zwiadowcy w odpowiednim czasie zostaną wycofani potem pozostaną już tylko Wasze umiejętności maskowania, wyboru stanowiska strzeleckiego oraz prawidłowa weryfikacja celu, a wszystko to przeciwko obserwatorom i kierowanym przez nich "walkerom".

    Pozostałe informacje na miejscu w trakcie odprawy.

     

    Ostateczny skład uczestników:

    1. grupa rozpoznawcza JS 4046 Sulechów
    2. grupa rozpoznawcza Grupa Raptor

    zawodnicy

    • Adam Tyczyński SGO W.O.R.T
    • Adrian Tratwal SGO REC.
    • Kisiel SGO REC.
    • Jacek Pietrzak 83 GDR Raptor
    • Waldek Studziński LSC
    • Michał Zduńczyk LSC
    • Krzywy LSC
    • Kostek LSC
    • Mariusz Piankowski CFH Toruń
    • Piotr Wojciechowski CFH Toruń

     

    To ostatnia szansa, aby zadawać pytania oraz uzyskać odpowiedź przed wyruszeniem na miejsce zawodów.

     

    Recon

  9. WEEKEND ZWIADOWCÓW V

     

    05.09 - 07.09.2014

     

    Wszyscy którzy czekali na tę informację dzisiaj mogą odetchnąć z ulgą kolejna edycja szkolenia odbędzie się również w tym roku.

    Przyznam szczerze, że z mieszanymi uczuciami podjąłem się organizacji tegorocznej imprezy, a wątpliwości nie dotyczyły tego czy organizować lecz jak zorganizować w nawale swej aktywności. Męska decyzja została podjęta jakiś tydzień temu zatem do dzieła.

    Jak co roku spotkamy się w którymś miejscu powiatu Międzyrzeckiego, jak co roku przygotowany zostanie program szkolenia i jak co roku wdrażali będą go instruktorzy ze Scottem na czele :icon_smile: Oczywiście będzie też temat wiodący oparty na działaniach rozpoznawczych i jego weryfikacja podczas ćwiczenia sprawdzającego.

    Co z nowości???

    Wprowadzony zostanie podział na dwie kategorie kursantów.

    • Pierwsza SOFT lub jak kto woli BASIC przeznaczona dla tych wszystkich których wiedza i umiejętności są w stanie początkowym i więcej maja do nauczenia się niż do przekazania.
    • Druga HARD lub dowolnie PROFESSIONAL dla osób których zasób wiedzy pozwala nie tylko na dalsze doskonalenie, ale też podzielenie się nią.

    Oprócz podziału na dwie kategorie przewiduję zorganizowanie całości szkolenia w zespołach od początku do końca i już teraz namawiam chętnych, aby przewidzieli zapisy w zespołach wieloosobowych (6 osób = 1 zespół). Wiem, że zrodzi to problemy jednak w kompleksowym rozliczeniu przyniesie więcej korzyści, bo zespoły będą działały z sobą od początku do końca oraz posiadały jednego stałego instruktora który oprócz tego, że nim będzie, będzie również dowódcą lub jego dublerem. Przypisany instruktor prawdopodobnie (to jeszcze jest w fazie decyzji) weźmie udział wraz ze swoim zespołem w ćwiczeniu sprawdzającym.

    Kilka innych kwestii:

    • Całkowita aprowizacja, czyli wyżywienie spoczywać będzie na uczestnikach. Doświadczenie z poprzednich czterech edycji podpowiada, że kursanci i tak przywożą ze sobą wystarczającą ilość prowiantu, a grochówka czy flaki raz dziennie spełniają niewielką wartość energetyczną. Bez zmian pozostanie zaopatrzenie w wodę pitną oraz kawę i herbatę.
    • Dla zespołu (w obu kategoriach), który za całokształt szkolenia osiągnie najwyższą wartość punktową przewidziane są w formie nagrody koszulki z symbolicznym nadrukiem.
    • Bezwzględnie przestrzegany będzie termin zapisów który ogłoszony zostanie w połowie marca. Tym razem telefony i maile z prośbami o wpisanie na listę już po zakończeniu naboru pozostaną głuche. Uważam, że czas jest zawsze na tyle długi, że można zdążyć.
    • Ilość zespołów, a tym samym kursantów zawierać się będzie na poziomie trzy do czterech w każdej kategorii, a więc: SOFT 3x6 lub 4x6 = 18 lub 24 i HARD 3x6 lub 4x6 = 18 lub 24 co w sumie przyniesie maksymalną ilość kursantów do 48 osób.
    • Zespoły jak wspomniałem będą sześcioosobowe zatem najlepiej aby zapisywały się grupy już wspólnie działające, co oczywiście nie zamyka drogi zgłoszeniom indywidualnym, bo z tych osób zespoły tworzone będą decyzją organizatora.

    Pozostałe informacje udostępnione zostaną wraz z ogłoszeniem naboru.

     

    A na koniec niespodzianka. Na portalu Allegro ukazała się oferta udziału w szkoleniu będzie ona powtarzana dziesięć razy w różnych terminach zatem jest możliwość wylicytowania udziału w szkoleniu już teraz. Wszystkich zainteresowanych zapraszam.

     

    http://allegro.pl/we...3985590208.html

     

     

    Recon

  10. COLD WIND – Polowanie na duchy.

    reedycja

    01.03.2014 godz. 20.00 / 02.03.2014 godz. 12.00

     

    Założenie organizatora.

    Zawody taktyczne dla strzelców wyborowych lub par snajperskich wchodzących w skład grup paramilitarnych i rekonstrukcyjnych, a także osób niezrzeszonych działających w ww. wymienionych środowiskach.

    Z uwagi na możliwość dużego obciążenia fizycznego oraz konieczność działania w zróżnicowanych zazwyczaj niesprzyjających warunkach atmosferycznych potencjalni kandydaci proszeni są o podjęcie przemyślanej decyzji uczestnictwa. Rygorystycznie przestrzegany będzie obowiązek pełnoletniości uczestników.

     

    Cel.

    Weryfikacja umiejętności strzelców wyborowych w wykonywaniu samodzielnego zadania taktycznego połączonego z weryfikacją celu oraz symulowanym oddaniem strzału. Działanie w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych, w terenie leśnym i leśno – jeziornym.

     

    Założenia taktyczne.

    1. Uczestnicy działają autonomicznie na terenie przeciwnika, po otrzymaniu danych przemieszczają się w wyznaczone rejony wyczekiwania gdzie przygotowują się do zadania.

    2. W określonym czasie zajmują rejon wyjściowy oraz meldują gotowość do rozpoczęcia zadania.

    3. Zadanie polega na:

    • Pokonaniu terenu zróżnicowanego pod kątem rzeźby i pokrycia oraz osiągnięciu strefy.
    • Odszukaniu celu na podstawie jego cech charakterystycznych.
    • Potwierdzeniu weryfikacji celu oraz zameldowaniu gotowości do oddania strzału.
    • Oddaniu strzału (czynność polega na podaniu przez środki łączności cechy charakterystycznej celu).
    • Pozostaniu niewykrytym, aż do momentu oddania strzału i potwierdzeniu jego skuteczności.

     

    Założenia techniczne.

    1. Wielkość terenu – ok. 20km.kw.

    2. Ukształtowanie – teren płaski, lekko pofałdowany, porośnięty drzewostanem mieszanym oraz krzewami, nierówności w formie dziur, nasypów, lei z możliwymi pojedynczymi urządzeniami technicznymi. Podstawa wyjściowa zalesiona.

    3. Bezpośredni rejon usytuowania celów pofałdowany z lekkim nasyceniem krzewami oraz drzewostanem.

    4. Rubież otwarcia ognia określona samodzielnie przez strzelca z uwzględnieniem właściwości maskujących terenu oraz własnych predyspozycji oraz możliwości technicznych celownika.

     

    Rejon obserwacji.

    Usytuowany bezpośrednio w rejonie celów wyposażony w:

    • Lornetkę
    • Karabin wyborowy
    • Gwizdek
    • Latarkę halogenową
    • Świecę dymną kolor czerwony

     

    Wyposażenie uczestników.

    • Mundur polowy
    • Zestaw bielizny lub bielizny termo aktywnej do działania w chłodnych i wilgotnych warunkach atmosferycznych
    • Zestaw maskowania indywidualnego
    • Podstawowy zestaw środków opatrunkowych i przeciwbólowych
    • Wyposażenie taktyczne
    • Telefon komórkowy z naładowaną baterią
    • Karabin wyborowy lub para wyborowy (repliki karabinków szturmowych zabronione)
    • 1,5 litra wody pitnej
    • Środki łączności

    Punktacja.

    (punkty dodatnie)

    • Pokonanie terenu przeciwnika 100 pkt
    • Osiągnięcie rubieży ROO i zameldowanie gotowości do strzału 150 pkt
    • Strzał precyzyjny (bezbłędna identyfikacja celu) 200 pkt
    • Strzał poprawkowy (możliwe jedno poprawienie strzału) 100 pkt

     

    (punkty ujemne)

    • Każde wykrycie przez grupę rozpoznawczą -100 pkt
    • Wykrycie strzelca na ROO - 100 pkt
    • Nie nawiązanie łączności i brak zgłoszenia o gotowości do zadania -10 pkt
    • Nie nawiązanie łączności i brak meldunku o gotowości do strzału -10 pkt

     

    Dyskwalifikacja.

    • Oddanie strzału spoza strefy „zero”
    • Pokonywanie terenu w strefie „zero” postawie stojącej
    • Działanie grupowe więcej niż jednego zespołu snajperskiego

     

    Zasady.

    Strzelec po osiągnięciu rejonu wyjściowego zgłasza gotowość do rozpoczęcia zadania, a po otrzymaniu potwierdzenia rozpoczyna jego wykonywanie.

    Działanie w strefie „zero” jest monitorowane przez obserwatora przy pomoc lornetki, lunety oraz gołym okiem.

    Namierzenie ruchu strzelca powoduje wysłanie w rejon „Walkera”, czyli osoby, która otrzymując wskazówki obserwatora stara się znaleźć strzelca, znalezienie i wskazanie strzelca poprzez „Walkera” jest jednoznaczne z jego eliminacją z dalszej rozgrywki, a jego dotychczasowa pula uzyskanych punktów pomniejsza się o ilość przewidzianą za wyeliminowanie.

    Całkowite wykonanie zadania polega na niewykrytym osiągnięciu ROO i oddaniu celnego strzału, czyli poprawnej weryfikacji celu i podaniu jego znaku identyfikacyjnego.

    W zawodach przewidziano trzy miejsca „medalowe” honorowane nagrodami rzeczowymi, pozostali uczestnicy uhonorowani zostaną certyfikatem uczestnictwa.

    Nagrody zostały ufundowane przez Gunfire oraz Ligę Obrony Kraju oddz. Międzyrzecz.

     

    Zabezpieczenie logistyczne.

    Wszelkie zabezpieczenie w tym żywnościowe uczestnicy posiadają we własnym zakresie, pozostałe zabezpieczenie techniczne pozostaje w gestii organizatora oraz podmiotów wspierających przedsięwzięcie.

  11. Cold Wind – reedycja.

     

    Zawody dla strzelców wyborowych organizacji proobronnych, grup nieformalnych oraz pasjonatów działań taktycznych.

    Przedsięwzięcie musiało zostać przełożone ze względu na wichury jakie wystąpiły w rejonie planowanego działania na kilka dni przez rozpoczęciem zawodów. Bezpieczeństwo ponad wszystko. Reedycja zawodów odbędzie się w terminie 1/2 marzec 2014 na terenie powiatu Międzyrzeckiego.

    Z uwagi na podstawowy cel jakim jest rywalizacja strzelców scenariusz zawodów został zmodyfikowany poprzez wykluczenie z niego rywalizacji grup rozpoznawczych jednak nie zamierzam pozbyć się zwiadowców ze scenariusza. Podgrywką w terenie będzie grupa rozpoznawcza oraz wysyłane przez nią patrole których celem będzie lokalizacja strzelców oraz przesyłanie do centrum zawodów informacji o ich położeniu.

    Sama nazwa Cold Wind kojarzy się z zimnem oraz zimą i takie jest też założenie jednak zmiany klimatyczne jakich ostatnio jesteśmy świadkami niejedno już odwróciły do góry nogami. Pozostaje mieć nadzieję, że wybrany termin okaże się śnieżny i mroźny.

    Miejsce zawodów do końca pozostanie niejawne nie mniej jednak zdradzić mogę, że pod uwagę brane są dwie ciekawe lokalizacje w których usytuowanie celów będzie ciekawe.

    Nie przewiduję pobierania od uczestników opłaty startowej, co jednak wiąże się ze zobligowaniem ich do zapewnienia zabezpieczenia logistycznego w tym napoi i pożywienia we własnym zakresie. Organizator zadba o stronę techniczną zawodów w tym oznakowanie zawodników, pole tarczowe i elementy pozoracji pola walki.

     

    Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą od dnia jutrzejszego tylko i wyłącznie na podstawie maila do organizatora seal1968@o2.pl w którym podać należy:

    • imię i nazwisko
    • ksywka (jeżeli jest używana)
    • nazwa grupy (jeżeli jest się członkiem)
    • rok urodzenia (obowiązuje pełnoletność)
    • potwierdzić zapoznanie się z regulaminem (zostanie udostępniony od dn. 06.02.2014)

    Jeżeli do zawodów zgłasza się zespół snajperski (para snajperska) zgłoszenie obu osób powinno zostać wysłane w jednym mailu.

     

    Recon

  12. COLD WIND II

     

    Z A W O D Y P R Z E N I E S I O N E

     

     

    Z przykrością muszę poinformować, że zawody COLD WIND II zostają przeniesione na inny termin.

    W związku z sytuacją jaką przyniósł ubiegły weekend, a szczególnie huraganowa pogoda jestem zmuszony do podjęcia takiej decyzji na wniosek Nadleśnictwa oraz Straży Leśnej, a także Pogotowia Energetycznego. 70% przedsięwzięcia miało rozgrywać się na terenach leśnych których drzewostan został przetrzebiony przez wiatr, drzewa zostały powalone lub częściowo wyrwane, a to zwiększa ryzyko wypadku podczas zawodów dodatkowo prowadzone są prace przy dwóch liniach energetycznych przebiegających przez ten rejon.

    Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników podjąłem decyzję o przeniesieniu zawodów.

    Nowy termin podany zostanie na początku roku 2014 z takim wyprzedzeniem aby wszyscy chętni mogli wziąć udział przypuszczam, że zmodyfikowany zostanie też sam schemat zawodów tak aby okazały się one jeszcze ciekawsze, ale tez bardziej wymagające ze względu na zimowy charakter.

     

    Pozdrawiam wszystkich.

    Recon

  13. COLD WIND – Polowanie na duchy.

    13.12.2013 godz. 17.00 / 14.12.2013 godz. 14.00

     

    Założenie organizatora.

     

    Zawody taktyczne dla strzelców wyborowych lub par snajperskich wchodzących w skład grup paramilitarnych i rekonstrukcyjnych oraz żołnierzy jednostek regularnych, a także osób niezrzeszonych działających w ww. wymienionych środowiskach.

    Z uwagi na możliwość dużego obciążenia psychofizycznego oraz konieczność działania w zróżnicowanych zazwyczaj niesprzyjających warunkach atmosferycznych oraz w trudnych warunkach taktycznych potencjalni kandydaci proszeni są o podjęcie przemyślanej decyzji uczestnictwa. Rygorystycznie przestrzegany będzie obowiązek pełnoletniości uczestników.

     

    Cel.

     

    Weryfikacja umiejętności strzelców wyborowych w wykonywaniu samodzielnego zadania taktycznego połączonego z symulowanym oddaniem strzału do wykrytego celu. Działanie w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych, w terenie leśnym i leśno – jeziornym.

     

    Założenia taktyczne.

    1. Strzelcy lub pary snajperskie działają autonomicznie na terenie przeciwnika, po otrzymaniu danych przemieszczają się w wyznaczone rejony wyczekiwania gdzie przygotowują się do zadania.
    2. W określonym czasie zajmują rejon wyjściowy oraz meldują gotowość do rozpoczęcia zadania.
    3. Zadanie polega na:

    • Pokonaniu terenu zróżnicowanego pod kątem rzeźby i pokrycia, osiągnięciu strefy celu.
    • Odszukaniu celu na podstawie jego cech charakterystycznych.
    • Zameldowaniu o gotowości do oddania strzału.
    • Oddaniu strzału (czynność polega na właściwej weryfikacji celu przez optyczne przyrządy celownicze karabinu i podanie przez środki łączności jego cechy charakterystycznej).
    • Pozostaniu niewykrytym, aż do momentu oddania strzału i potwierdzeniu jego skuteczności.

    Założenia techniczne.

    1. Wielkość terenu – ok. 40km.kw.
    2. Ukształtowanie – teren płaski, lekko pofałdowany, porośnięty drzewostanem mieszanym oraz krzewami, nierówności w formie dziur, nasypów, lei z możliwymi pojedynczymi urządzeniami technicznymi. Podstawa wyjściowa zalesiona.
    3. Bezpośredni rejon usytuowania celów pofałdowany z lekkim nasyceniem krzewami.
    4. Rubież otwarcia ognia określona samodzielnie przez strzelca z uwzględnieniem właściwości maskujących terenu oraz własnych predyspozycji.

    Rejon obserwacji.

     

    Usytuowany bezpośrednio w rejonie celów wyposażony w:

    • Lornetkę pryzmatyczną 7x45
    • Gwizdek
    • Latarkę halogenową
    • Świecę dymną kolor czerwony

    Wyposażenie uczestników.

    • Mundur polowy
    • Zestaw bielizny lub bielizny termo aktywnej do działania w chłodnych i wilgotnych warunkach atmosferycznych
    • Zestaw maskowania indywidualnego
    • Podstawowy zestaw środków opatrunkowych i przeciwbólowych
    • Wyposażenie taktyczne
    • Telefon komórkowy z naładowaną baterią
    • Karabin wyborowy lub para wyborowy (repliki karabinków szturmowych zabronione)
    • 1,5 litra wody pitnej
    • Środki łączności

    Punktacja.

    (punkty dodatnie)

    • Pokonanie terenu przeciwnika 100 pkt
    • Identyfikacja i likwidacja grupy rozpoznawczej 50 pkt
    • Osiągnięcie rubieży ROO i zameldowanie gotowości do strzału 150 pkt
    • Strzał precyzyjny (bezbłędna identyfikacja celu) 200 pkt
    • Strzał poprawkowy (możliwe jedno poprawienie strzału) 100 pkt

    (punkty ujemne)

    • Wykrycie i eliminacja strzelca -100 pkt
    • Nie nawiązanie łączności i brak zgłoszenia o gotowości do zadania -10 pkt
    • Nie nawiązanie łączności i brak meldunku o gotowości do strzału -10 pkt

     

    Dyskwalifikacja.

    • oddanie strzału z poza strefy „zero”
    • pokonywanie terenu w strefie „zero” postawie stojącej
    • działanie grupowe więcej niż jednego zespołu snajperskiego

    Zasady.

     

    Strzelec po osiągnięciu rejonu wyjściowego zgłasza gotowość do rozpoczęcia zadania, a po otrzymaniu potwierdzenia rozpoczyna jego wykonywanie.

    Działanie w strefie „zero” jest monitorowane przez obserwatora przy pomocy lornetki oraz gołym okiem.

    Namierzenie ruchu strzelca powoduje wysłanie w rejon „Walkera”, czyli osoby, która otrzymując wskazówki obserwatora stara się znaleźć strzelca, znalezienie i wskazanie strzelca poprzez „Walkera” jest jednoznaczne z jego eliminacją z dalszej rozgrywki, a jego dotychczasowa pula uzyskanych punktów pomniejsza się o ilość przewidzianą za wyeliminowanie.

    Całkowite wykonanie zadania polega na niewykrytym osiągnięciu ROO i oddaniu celnego strzału, czyli poprawnej weryfikacji celu i podaniu jego znaku identyfikacyjnego.

    W zawodach przewidziano jednego zwycięzcę po stronie strzelców wyborowych oraz jednego po stronie grup rozpoznawczych honorowanego nagrodą rzeczową, pozostali uczestnicy uhonorowani zostaną certyfikatem uczestnictwa.

    Nagroda dla zwycięzcy zostanie ufundowana przez Gunfire.pl oraz Ligę Obrony Kraju oddz. Międzyrzecz.

     

    Zabezpieczenie logistyczne.

     

    Wszelkie zabezpieczenie w tym żywnościowe uczestnicy posiadają we własnym zakresie, pozostałe zabezpieczenie techniczne pozostaje w gestii organizatora oraz podmiotów wspierających przedsięwzięcie.

     

    Harmonogram godzinowy.

     

    17.00 – Miejsce odprawy Kalsko sala wiejska

    http://mapa.targeo.pl/Kalsko,19,15.6224529,52.5091200?l=c742143904811386

    GPS - 52°30'32.832"N, 15°37'20.83"E

    52.5091200°N, 15.6224529°E

     

    17.30 – 20.00 Odprawa koordynacyjna

    20.00 – 21.00 Transport uczestników na podstawy rejonów wyjściowych.

    21.00 – 22.00 Osiągnięcie rejonów wyjściowych, złożenie meldunku dla kierownika ćwiczenia.

    22.00 – 03.00 Pokonanie pierwszej strefy taktycznej.

    03.00 – 05.00 Pokonanie strefy neutralnej.

    05.00 – 08.00 Pokonanie drugiej strefy taktycznej.

    do 08.00 Osiągnięcie strefy „zero”.

    08.00 – 11.00 Czas na wykonanie zadania ogniowego (rozpoznanie i eliminacja celu).

    11.00 – 12.00 Zakończenie zadania, zbiórka uczestników.

    12.00 – 14.00 Przemieszczenie do m. Kalsko, udział w odprawie podsumowującej.

    14.00 – 14.30 Zakończenie ćwiczenia.

     

    UWAGA – ze względu na możliwość korekty ćwiczenia harmonogram godzinowy może ulec zmianie, szczegółowe informacje podane zostaną na odprawie koordynacyjnej.

×
×
  • Create New...