Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

shinobi

Użytkownik
  • Content Count

    90
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by shinobi

  1. Mam podobny problem a nie chcę zakładać nowego tematu. A konkretnie:

     

    1. Loguję się na forum i klikam "Wyświetl nową zawartość".

    2. Widzę nic, czyli to:

     

    WMASG1.jpg

     

    3. Odlikuję "Zawartość, którą obserwuję", pojawia się lista tematów.

    4. Kiedy klikam "Następna strona", żeby wyświetlić kolejną stronę nieprzeczytanych tematów, ponownie widzę nic, czyli tak jak w punkcie 2.

    5. Ponownie odlikuję ""Zawartość, którą obserwuję", i znowu widzę pierwszą stronę z nieprzeczytanymi tematami, i tak w koło Macieju.

     

    Używam Firefoxa na Windows 10, ale sprawdzałem na Chrome i mam to samo. Wyczyściłem cache przeglądarki i listę cookies - bez zmian. Radźcie co robić.

  2. Ja ze swojej strony polecam Petzl Tikka:

     

    https://www.petzl.co...headlamps/TIKKA

     

    Czołówki z tej rodziny mają wszystko co potrzebujesz - czerwone i białe światło, kilka trybów świecenia, intuicyjne przełączanie trybów, no i przystępną cenę. Sam osobiście od czterech lat katuję ten model:

     

    https://www.rei.com/...-2-led-headlamp

     

    i złego słowa nie mogę powiedzieć. Niestety z tego co widzę to jest on już niedostępny, ale podejrzewam że nowe modele różnią się jedynie designem.

  3. @W2o

     

    OK, wielkie dzięki, o taką informację mi chodziło. A wiesz może gdzie to można dostać? Znalazłem kilka sklepów w Stanach, mają to tam w cenie w jakiej można normalnie dostać u nas coś z XXI wieku, co już stawia ten zakup pod znakiem zapytania, a nawet jakbym się uparł to przecież nie będę sprowadzał z USA czegoś co produkują u naszych sąsiadów.

     

    @shinobi

    Miałem to w łapkach.

    Przetworniki takie same jak w PNW-57E, przetwornica lepsza (mniejsza, lżejsza), optyka gorsza.

    Będzie trudno założyć pod to okulary ochronne, nawet baaardzo niskoprofilowe, bo okular jest bardzo małej średnicy i musi być bardzo blisko oka.

    Klimat jest fajny, maska nawet jest dość lekka, ale samo nokto niestety zbyt ciężkie żeby mówić o jakiejś funkcjonalności.

    Włączniki lubią się psuć, przetwornice psują użytkownicy, którzy próbuja naprawić włączniki :-)

  4. Panowie, mam pytanie - czy możecie poratować linkiem do sprawdzonego sklepu z radziecką/rosyjską optyką, zza naszej wschodniej granicy? Z bukwami nie będzie problemu, poradzę sobie, ale ja siedzę zupełnie w innej bajce, a nie chcę tracić czasu i pieniędzy na eksperymenty. Poluję na wspomniane w temacie gogle, konkretnie chodzi o :

     

    http://www.binocular...s-on-1x20.shtml

     

    ale przecież nie będę sprowadzał zza wielkiej wody czegoś, co produkują u sąsiadów.

     

    Spasiba.

  5. Już tłumaczę - chodzi mi o automatyczne wysyłanie mojej pozycji, ale SMSem, właśnie z powodów wymienionych powyżej. Poza tym SMS w roamingu nadal nie kosztuje nie wiadomo ile PLN, w przeciwieństwie do transmisji danych. Chodzi mi o taki mechanizm - uruchamiam aplikację (jakąkolwiek, nie chodzi konkretnie o orux), która chodzi sobie w tle, a co zadany interwał czasowy odpytuje GPS o pozycję, wstawia współrzędne do SMSa i wysyła na określony numer. Dzięki temu będę mógł zająć się nawigacją czy ocieraniem potu z czoła bez zatrzymywania się, sprawdzania pozycji, przepisywania jej do SMSa, itd., a ktoś będzie informowany o mojej pozycji, zwłaszcza że w terenie korzystam raczej z ręcznego Garmina. Temat może już lekko archiwalny ale problem jest nadal otwarty, więc będę wdzięczny za sugestie.

  6. Ja z zapytaniem do użytkownika @lech - z Oruxem się właśnie zapoznaję, i wygląda na naprawdę użyteczną aplikację. Piszesz, że testowaliście wiele podobnych aplikacji, może będziesz w stanie mnie nakierować na właściwe tory. Poszukuję aplikacji na Androida pozwalającej na automatyczne wysyłanie pozycji SMSem z zadanym interwałem czasowym. Z tego co piszesz Orux może robić coś podobnego przy wykorzystaniu transmisji danych, choć na razie nie dotarłem jeszcze do tego. Ja natomiast potrzebuję następującej funkcjonalności - załóżmy, że wyruszam w góry czy gdziekolwiek, i chcę żeby na określony numer co godzinę był wysyłany SMS z moją pozycją, tak by w razie czego było wiadomo gdzie mnie szukać. Wykorzystanie SMSa jest ważne w przypadku przebywania za granicą, bo jak wiadomo rachunek za GPRS w roamingu niejednego już rzucił na kolana :icon_wink:

  7. Na ogólnie znanym i lubianym portalu aukcyjnym Alledrogo...Mam ustawione powiadomienie o nowych aukcjach tego modelu, bo planuję kupić sobie "backup", i nie ma tygodnia, żeby nie pojawiało się kilka sztuk w przystępnej cenie. Na pewno da się go wyszarpać taniej niż 380 zł.

  8. Ze swojej strony mogę polecić Ci telefon z Twojego linka, czyli Samsunga SOLID B2710. Sam mam takiego, i chyba większość moich kolegów "z lasu" takiego ma...jeśli nie kręcą Cię gadżety typu Iphone, to ten telefon spełni Twoje wymagania. Dzwoni, wysyła SMSy, robi jakieś tam zdjęcia. Ma dość dobry GPS i fajne aplikacje do niego (np. TrekBuddy), bluetooth, bateria trzyma długo. Nawet nie zliczę, ile razy wyleciał mi na beton czy wpadł do wody. Wytrzymałością dorównuje mu tylko legendarna Nokia 3110 :icon_razz2: . No i ma jedną niezaprzeczalną zaletę - jest relatywnie tani. Ja swój nabyłem za 180 zł, i używam go z myślą, że jak się rozwali to kupię drugi :icon_razz2: .

  9. Ponieważ bombowy wyścig zbrojeń trwa :icon_biggrin: , poniżej zamieszczam kilka zdjęć kolejnej wersji mojej atrapy, tym razem stylizowanej na ładunek IED. Jak widać, obwód drukowany PCB już w wersji bez poprawek. Funkcjonalność taka jak poprzednio, opisana kilka postów wyżej. Kable do przecinania to długie pętle, schowane w łusce, więc wymiana jest banalna. Akumulator niestety nie zmieścił się w łusce, więc jest "przyłapany" do łuski za pomocą opasek zaciskowych - widać to na pierwszym zdjęciu.

     

     

    atrapaied002.th.jpg

     

    atrapaied003.th.jpg

     

    atrapaied004.th.jpg

     

    atrapaied006.th.jpg

     

    atrapaied007.th.jpg

     

    Niedługo będzie dostępna na allegro, w całkiem promocyjnej cenie.

  10. Podepnę się pod istniejący temat, żeby nie zakładać nowego - czy magazynki od Cyberguna są kompatybilne z Marui? Wg artykułu podlinkowanego wyżej tak jest, ale słabo władam tym pogańskim językiem i dlatego wolę się upewnić.

     

    Z góry dzięki za info.

  11. Poniżej kilka moich prac, wykonanych dla siebie i kolegów z zespołu. Malowanie było raczej pod kątem skuteczności, czyli rozmycia kształtów broni, stąd jedynie dwubarwna paleta - IMHO w zupełności wystarczająca. M4 i SPR malowane farbami Sniper Paint, G36 malowane MOTIPem.

     

    M4:

     

    m4a107.th.jpg

     

    m4a112.th.jpg

     

    SPR:

     

    sprmk12001.th.jpg

     

    sprmk12002.th.jpg

     

    G36:

     

    g361c.th.jpg

     

    g362d.th.jpg

     

    M4 i SPR zdołały już uzyskać tak zwany "Afghanistan look", gieta jak widać świeżo malowana :biggrin:

  12. Tak jak pisze kolega 50zyt - ja również ze swojej strony mogę polecić klasyczne jungle boots. Biegam w nich na każdej strzelance, a są to kopie kupione za 90 złotych na allegro - może trafiliśmy na dobre sztuki, ale kupiliśmy je z kolegą dwa lata temu i nie widać po nich jakiegoś specjalnego zużycia. Wg mnie spełniają wszystkie warunki - są dość wytrzymałe, tanie i w kolorze olive :icon_biggrin:

  13. Zgodnie z zapowiedzią zamieszczam filmy prezentujące działanie urządzenia.

     

    Podstawowe funkcje:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=jZSnrWAMBSQ

     

    Kamera, którą nagrywaliśmy film, zbalansowała sobie głośność, więc syrena brzmi tutaj dość cicho, ale wierzcie mi - przy takiej ilości decybeli krew idzie z uszu, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach.

     

    Atrapa w akcji - detonacja petardy przy pomocy funkcji przekaźnika:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=aZg3amOHeU0

     

    Jak widać i słychać na filmie, syrena została wyłączona, zostawiliśmy tylko funkcję beepera.

  14. Hmm, właśnie się zorientowałem, że wstawiłem zdjęcia bez kostki stykowej przekaźnika ;) Żeby nie było, poniżej właściwe zdjęcie z kostką:

     

    bomb11.jpg

     

    Uploaded with ImageShack.us

     

    Co do filmików, to właśnie nad tym pracujemy - prawdopodobnie dopiero w weekend będę dysponował na tyle dobrym sprzętem, żeby zarejestrować odpowiednio dźwięki syreny, podstawowe funkcje i dobrze uchwycić ten wyświetlacz LED.

     

    Fajnie, że wam się podoba.

  15. Witam,

     

    korzystając z tego tematu chciałbym zaprezentować nasze podejście do tematu airsoftowej atrapy bomby. Na zdjęciu poniżej widać urządzenie naszego autorstwa. Prezentowane urządzenie jest prototypem, stąd na płytce widać kilka niezaplanowanych rozwiązań ;)

     

    Atrapa wyposażona jest w :

     

    - wyświetlacz LCD do ustawiania poszczególnych funkcji;

    - sześciocyfrowy wyświetlacz LED wyświetlający stan zegara;

    - 12-sto przyciskową klawiaturę;

    - syrenę o mocy sygnału około 120 decybeli (wg producenta - pomiar sonometrem dał wynik około 109 dbm, co widać na poniższych zdjęciach);

    - pięć wejść do podłączania kabelków do rozbrajania bomby (niebieskie złącze po lewej stronie płytki);

    - wyjście przekaźnika do sterowania zewnętrznym urządzeniem, takim jak elektryczny zapał;

     

    bomb1.th.jpg

     

    Złącze USB służy do programowania urządzenia.

     

    Zasilanie z baterii Li-Po 7.4V, aczkolwiek nada się każda bateria do 12V. Bateria mieści się w rurze zamykanej szczelnym korkiem.

     

    bomb4.th.jpg

     

    bomb8.th.jpg

     

    Funkcjonalność:

     

    1. Definiowanie czasu wyjściowego do odliczania (odliczanie odbywa się od podanej wartości do zera). Można określić minuty, sekundy oraz milisekundy, zakres od 0 do 99 dla każdego przedziału;

    2. Ustawienie czterocyfrowego kodu do rozbrojenia bomby;

    3. Definiowanie, czy detonacja ma powodować załączenie przekaźnika, oraz czas załączenia przekaźnika (w sekundach);

    4. Definiowanie, czy odliczanie ma być sygnalizowane krótkim impulsem syreny, oraz czas trwania impulsu (w milisekundach);

    5. Definiowanie, czy detonacja ma być sygnalizowana syreną, oraz czas trwania sygnalizacji (w sekundach);

    6. Określenie, które wejście ma powodować rozbrojenie bomby - przecięcie kabla (rozwarcie wejścia) podłączonego do tego wejścia spowoduje rozbrojenie bomby. Numeracja od "0" do "4";

     

    Po każdym zabraniu i ponownym podaniu zasilania urządzenie przywraca wartości domyślne, czyli:

     

    Czas : 30 sekund;

    Kod rozbrojenia : 1111

    Sygnalizacja syreną - brak

    Sterowanie przekaźnikiem - wyłączone;

    Odliczanie : ciche;

    Wyjście rozbrajające - 0;

     

    Atrapa materiału wybuchowego została wykonana z ogólnie dostępnych materiałów, i wygląda tak jak miała wyglądać - czyli jak zrobiona w garażu.

     

    Płytka drukowana jest zabezpieczona przed wilgocią za pomocą odpowiedniego preparatu, co nie znaczy, że można ją wrzucać do wody ;)

     

    Obsługa urządzenia odbywa się następująco:

     

    - po menu poruszamy się klawiszami "*" oraz "#", które pełnią funkcje strzałek w lewo i prawo;

    - inkrementacja i dekrementacja czasów dla poszczególnych funkcji odbywa się poprzez wejście do żądanej pozycji w menu i wybór odpowiedniej wartości za pomocą "strzałek"

    - przycisk "0" spełnia w tym przypadku funkcję "Enter";

    - po określeniu żądanych parametrów wybieramy z menu pozycję "START" i zatwierdzamy przyciskiem "0" - rozpoczyna się odliczanie;

    - bombę można rozbroić przez wpisanie odpowiedniego kodu lub przecięcie wybranego w menu przewodu;

    - dopóki bomba jest uzbrojona, niemożliwe jest wejście do menu;

    - pierwsze wpisanie niepoprawnego kodu powoduje dwukrotne przyspieszenie odliczania czasu;

    - pierwsze przecięcie niewłaściwego przewodu blokuje możliwość rozbrojenia za pomocą przecięcia kabla - wtedy pozostaje już tylko rozbrojenie kodem.

     

    Nawet jeśli nie korzystamy z funkcji rozbrajania za pomocą kabla, wszystkie wejścia muszą być podłączone do styku GND, czyli do masy.

     

    Przyciski na klawiaturze nie zostały oznakowane specjalnie, żeby dodać trochę emocji rozbrajającemu;)

     

    Kilka dodatkowych fotek:

     

    bomb2.th.jpg

     

    bomb3.th.jpg

     

    bomb5.th.jpg

     

    bomb6.th.jpg

     

    bomb7.th.jpg

     

    bomb10.th.jpg

     

    W najbliższym czasie postaram się wstawić film demonstrujący poszczególne funkcje atrapy.

     

    Tak jak wspominałem, to konkretne urządzenie jest prototypem i powstało by przetestować poprawność założeń dla sprzętu i podstawowych funkcji softu. Jako że już to mamy za sobą i obecnie w produkcji jest kilka sztuk w nowszej wersji hardware, prezentowana sztuka idzie pod młotek, czyli konkretnie na allegro. "Na dniach" podam link do ogłoszenia w komisie.

     

    Koszty wytworzenia tego konkretnego egzemplarza to około 300zł za same szpeje, nie licząc naszej pracy. Jeśli licytowana kwota przekroczy nasze oczekiwania :) , szczęśliwemu nabywcy dołożymy jedną funkcję na specjalne życzenie, oczywiście bez zbytniego popuszczania wodzy fantazji.

     

    Jako ciekawostkę dodam, że kolejna wersja urządzenia jest wyposażona (oczywiście opcjonalnie) w odbiornik GPS oraz czujnik ruchu i pozycji (konkretnie jest to akcelerometr). Rozbudowujemy też dość poważnie ilość dostępnych dla użytkownika funkcji - jak znam życie to skończy się to aplikacją na PC do konfigurowania, w końcu po coś to USB tam daliśmy.

     

    Jeśli macie jakieś uwagi co do funkcjonalności, to proszę tutaj albo na PW.

  16. Kolego Nerpa, nie chcę być nieuprzejmy, ale adres strony podany jest w pierwszym poście, wystarczy uważnie przeczytać.

     

    Na naszej stronie digitalfire.com.pl znajdują się zdjęcia oraz filmy demonstrujące działanie układu. Ponadto można pobrać aplikację DIGITAL FIRE, zainstalować ją na swoim telefonie i samemu zapoznać się z jej funkcjami.

     

     

    Co do repliki - tak, na filmie jest stockowa bateria, w dodatku dość mocno już sterana życiem.

  17. Przepraszam za post pod postem, ale:

     

    poniżej zamieszczam obiecane zdjęcia instalacji - trochę późno ale są. Replika to G36 CA w wersji C.

     

    Zdjęcie nr 1 pokazuje ogólny wygląd instalacji. Widać wtyczkę do akumulatora, układ DF w niezakurczonej jeszcze koszulce termokurczliwej. Z układu wychodzi szary kabel sygnałowy do spustu oraz kable zasilające do silnika.

     

     

    g361i.th.jpg

     

     

    Zdjęcie nr 2 pokazuje fragment instalacji przy spuście. Czerwone strzałki pokazują odcinek, który idzie do styków silnika. Czarny kabel (masa) prosto z układu DF, a czerwony kabel (+) od styku spustowego do styku silnika.

     

    g36222.th.jpg

     

     

    Zdjęcie nr 3 to zbliżenie na styki spustowe.

     

    g363.th.jpg

  18. @Viamortis

     

    Dzisiaj wieczorem albo jutro postaram się zrobić i wrzucić zdjęcia dwóch różnych instalacji.

     

    Pytania zrozumiałem, odpowiadam:

     

    1. Jeśli chodzi o M4, to najlepiej mieści się w nieoRISowanym chwycie przednim, ale wiadomo - tam to się wszystko zmieści. Układ mieści się też do prowadnicy kolby, a ja w swojej kolbie SF mam pod gumową stopką akurat tyle miejsca ile trzeba. Jeśli ktoś w prowadnicy kolby ma baterię, to bez problemu można wyprowadzić kable do jednej z bocznych "komór" w kolbie SF, i tam umieścić układ. Przy wykorzystaniu jakiejś mniejszej baterii typu LiPo w prowadnicy zmieści się układ i bateria. Podejrzewam, że dałoby się go wcisnąć też między RISa a lufę zewnętrzną, ale przyznam szczerze, że nie próbowałem.

     

    2. Na schemacie są kable:

     

    - para czerwony/czarny do akumulatora;

    - para czerwony/czarny do silnika ( czasem przez gearbox, w zależności od typu);

    - szary do spustu (sygnałowy);

     

    3. Szary kabelek "mówi" procesorowi, że ktoś nacisnął spust.

     

    Myślę że te obiecane przeze mnie zdjęcia wyjaśnią trochę temat.

  19. @xel20

     

    "Blutok" umożliwia też szybką zmianę parametrów pracy bez wyciągania całego układu z repliki i klikania na przyciskach. Możliwość szybkiego sprawdzenia stanu akumulatora i alarmowania o jego niskim stanie też jest dość użyteczna - pozwala wymienić akumulator zanim "padnie" wtedy kiedy nie trzeba.

     

    Tak jak kolega wspomniał, zdalne strzelanie zostało zrobione na zasadzie "a dlaczego by nie", skoro i tak już samo wyzwalanie strzału też jest sterowane elektronicznie. Poza tym można to wykorzystać np. przy zakładaniu zasadzki, etc.

×
×
  • Create New...