Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

COMBAT ALERT: 27-29.05.2011


Recommended Posts

Witam!

 

Zapraszam na III edycję militarnych manewrów ASG Combat Alert w dniach 27-29 maja 2011: http://www.combatalert.com

 

Jak będzie w 2011?

 

1. Oficjalny zwiastun edycji 2011:

 

2. Wszystkie podstawowe informacje można pozyskać na stronie manewrów. Doprecyzowanie nastąpi na przełomie października / listopada 2010.

 

Jak było w 2010?

 

1. Materiały multimedialne.

 

A)Filmy:

- relacja 1:

- relacja 2:

B)Zdjęcia: http://picasaweb.google.pl/combatalert

 

Więcej na: http://www.combatalert.com/multimedia.php

 

2. Recenzje edycji 2010 w prasie.

 

A) MMS Komandos Nr 6(204) 2010.

B) Polska Zbrojna (publikacja w najbliższym czasie).

C) Broń Amunicja (publikacja w najbliższym czasie).

 

Dostępne w wersji elektronicznej na: http://picasaweb.google.pl/combatalert/PRA...feat=directlink

 

3. Raport końcowy pisany przez uczestników edycji 2010 dostępny na forum manewrów.

 

Z góry zaznaczam, że wątek jest przeznaczony dla osób wybierających się na CA. Proszę o NIE prowadzenie dyskusji w stylu: „dobry”, „zły”, „dużo”, „mało”, etc.

 

 

Zespół Combat Alert przygotował specjalną ofertę rabatową – „grudniowy prezent”. Osoby, które kupią bilety do końca roku 2010, pozyskają ekstra rabat!!! Oficjalna sprzedaż biletów na CA 2011, rozpocznie się już: 1 grudnia 2010 i będzie trwać do wyczerpania biletów: posiadamy tylko 300 wejściówek. Rzeczowe informacje o manewrach (Co, gdzie, ile? Etc.) zostaną zapodane 24 listopada br.

 

Pozdrawiam… :)

 

Uwaga! Ukazał się nowy artykuł o Combat Alert (Patrol NR 7 / 2010): http://picasaweb.google.pl/combatalert/PRA...feat=directlink miłej lektury… :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Można już kupić bilety na Combat Alert 2011 w promocyjnych cenach, już od 165zł. W cenie: uczestnictwo w manewrach, pełne zakwaterowanie i wyżywienie. Promocja „grudniowy prezent” trwa tylko do końca bieżącego roku lub do wyczerpania się biletów. Info.: www.CombatAlert.com

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites

Witam

Znowu Marcin robi coś dobrego. Jeżdżę na CA od pierwszej edycji (400 km w jedną stronę) i mimo, że teren znam już jak własną kieszeń nie opuszczę CA2011. Wg. mnie to jedna z tych imprez na których trzeba być. I ta cena biletu. Zwieksza sie ilość gadżetów (np. taki mały SKOT) a cena idzie w dół.

 

Camel

Link to post
Share on other sites

No fajno. Cena się zbliża do magicznej ceny zlotów sprzed kilku lat.

Ktoś znajomy się wybiera? Jestem ciekawa kogo można tam spotkać....

 

Piotr44: interesuje mnie bardzo czemu uważasz że "to jedna z imprez na którą warto się wybrać". Mail: xie@wmasg.pl

Tylko bez pustych sloganów poproszę ;) Bardzo, bardzo tego nie lubię.

Link to post
Share on other sites

Marcin, skąd ten pomysł na low i mid capy? Chcesz zrobić z tej imprezy milsima?

Wszystko pięknie, ładnie ale nawet 10 mid capów nie da rady jak trafi się jak w zeszłym roku na 2 transportery pełne desantu i jeszcze do kaemistów strzelać nie było można...

Wprowadzasz trzecia stronę "partyzanci" co jest dobre bo było nas (Special Forces) za mało do wykonania wszystkich zadań ale dysproporcja ilościowa będzie chwilami i miejscami zbyt duża jak na low i mid capy. Pamiętasz zeszłoroczna obronę bramy? Pierwszą walkę? Sądzisz, że tak długo utrzymalibyśmy się tam zadając przeciwnikowi takie straty w 5 osób mając w magazynkach low i mid capy?

Proszę, przemyśl to.

Pozdrawiam Chlor.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co mogę powiedzieć w kwestii magazynków... Powróciliśmy do zasad z I edycji CA, bo tak zdecydowali nasi partnerzy, uczestnicy edycji 2010, a my szanujemy ich sugestię. Ma to swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. :) W tegorocznej edycji będzie więcej "Panów gry". Arena manewrów się zwiększy. Każda drużyna będzie zakwaterowana oddzielnie. Jak co roku przygotowaliśmy sporo niespodzianek…? Proszę nie prowadzić dyskusji w stylu "lepsza, gorsza", CA ma swój klimat, swoją ścieżkę i tego się pokornie trzymamy. Nie ma gorszych i lepszych spotkań, są tylko te, na które ludzie wracają, bądź nie. Dziękujemy, że tak aktywne pozyskaliście wejściówki w grudniu br., jesteśmy zaskoczeni ilością sprzedanych biletów na edycję 2011.

 

P.S. Dla całej rodziny ASG życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świat Bożego Narodzenia. :)

Edited by grotpl
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wprowadzenie magazynków low lub mid jest dobrym pomysłem. A co do twierdzenia czy dacie rade to trzeba pomyśleć i zorganizować się. Armia regularna miała dobry pomysł z strukturą dowodzenia,może warto też jakoś się zorganizować i myśleć oraz od czasu do czasu wycofać , przegrupować ,uderzyć w innym miejscu i itd. a nie narzekać na dysproporcje sił.Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

W najbliższym wydaniu marcowym MMS Komandos ukarzę się artykuł o Combat Alert 2011. Opublikowane będą nowe informacje o spotkaniu, niedostępne dotychczas na stronie organizatora. Zachęcam do lektury! :)

 

Na dzień dzisiejszy pozostały jedynie wolne miejsca w Armii Regularnej! Oddziały Specjalne - brak miejsc. Partyzanci - brak miejsc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Polecamy zakup najnowszego wydania miesięcznika Komandos NR 4(213) 2011 i lektury artykułu "Nie tylko zabawa", opisującego Combat Alert 2011: https://picasaweb.go...t=embedwebsite# P.S. W ramach tegorocznej rozgrywki aktualnie zostało kilkanaście wolnych biletów do Armii Regularnej.

 

Kolejny artykuł o Combat Alert 2011, tym razem w: Polska Zbrojna NR 16(742) 17 kwietnia 2011: "Specjalsi i partyzanci". Zachęcam do lektury: https://picasaweb.go...SAOCOMBATALERT#

Edited by Wolf
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Grotpl, nie wiem, czy wypada pisać w tym miejscu, jeżeli Ci to przeszkadza to przepraszam - możecie wtedy śmiało usunąć mój post.

 

Sprawa wygląda tak, że mój kumpel kupił mi bilet na Combat Alert kiedy dopiero wkraczałem w świat airsoftowy, do czasu CA miałem kupić replikę, mundur etc. ale trudna sytuacja finansowa uniemożliwiła mi zakup sprzętu, a i nawet na sam wyjazd brak mi funduszy:(

Może znasz kogoś kto chciałby kupić ten nieszczęsny bilet lub w jakim miejscu mógłbym to zrobić (sprzedać wejściówkę) lub komu mógłbym to zlecić?

 

Szkoda, by się zmarnował a ja naprawdę kuleję z kasą;/

Link to post
Share on other sites

Pytanie do organizatora związane z kwestiami organizacyjnymi lepiej zadawać bezpośrednio do niego, natomiast wątek poświęcony imprezie na forum publicznym zdaje się być właściwym miejscem do poszukiwania zastępstwa na swoje miejsce. Podobnie jak jest właściwym miejscem do wyrażania opinii zarówno pozytywnych, jak i krytycznych na temat imprezy. Do czego służy m.in. to forum.

Link to post
Share on other sites

W dniach 27-28 maja w Warszawie odbywa się szczyt przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej, w którym udział weźmie prezydent USA Barack Obama.

Priorytetem jest kwestia bezpieczeństwa. Jak podkreślają eksperci, po zabiciu przez amerykańskich komandosów przywódcy al Kaidy Osamy bin Ladena, szczyt w Polsce może się stać okazją do pomszczenia go.

Polskie służby postawione są w stan gotowości. Zabezpieczenie majowego szczytu z udziałem prezydenta USA zostało uznane za priorytet.

Także POD ŻADNYM POZOREM jadąc na zlot oraz wracając ze zlotu, szczególnie komunikacją zbiorową typu pociągi / autobusy, nie paradujcie z replikami czy szpejem na wierzchu, bo jest to proszenie się o guza lub coś gorszego.

Zasada ta powinna być przestrzegana także w każdy inny dzień, ale ten weekend i to miejsce są szczególne, więc rozwaga także powinna być szczególna.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za trafne spostrzeżenie!

 

P.S. 1. Na dzień dzisiejszy zostały rozdysponowane wejściówki na CA 2011 w 100% w III drużynach! Pojedyncze bilety można pozyskać z „drugiej ręki”, tzn. od uczestników CA 2011, którzy kupili bilet, a nie mogą przyjechać, etc. Orgi służą pomocą celem skojarzenia zainteresowanych.

 

P. S. 2. Zachęcam do zakupienia tygodnika „Polska Zbrojna” w tygodniu, kiedy jest organizowany CA 2011, będą tam przedrukowywane wytyczne i wskazówki dla poszczególnych drużyn! Osoby, które nie będą mogły pozyskać Polski Zbrojnej będą miały możliwość dostania egzemplarza gratis w rejestracji CA.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jak mam rozumieć takie info ze strony www.combatalert.com:

 

"Tegoroczny scenariusz Combat Alert 2011 przewiduje przyjazd VIP-a, który będzie lustrował poczynania Armii Regularnej. W rolę VIP-a wcielił się: Dariusz Dolczewski, Radny m. st. Warszawa!!!

Dariusz Dolczewski

http://www.dolczewski.pl "

 

Czy związki polityczne organizatora - Marcina Korowaja, radnego PO z tej samej dzielnicy co p. Dolczewski, nie przeważają nad zwykłą zabawą? Pan Dolczewski będący na liście PO numerem 1 do Rady Warszawy (info z jego strony www) może będzie jeszcze ulotki nam rozdawał? Zapewne ze sobą zabierze paru fotografów, a i telewizja też się pewnie znajdzie. Czy CA muszę być miejscem do rozgrywek politycznych i załatwiania doraźnych korzyści politycznych, a my tłem do tej hucpy? Nie przypuszczałem, że CA będzie miejscem kolesiowych interesów panów z PO, od tego są przecież cmentarze.

Czy scenariusz przewiduje możliwość "zamachu" a'la zamach na as-Sadata? Z chęcią się na to piszę.

Osobiście jako uczestnik nie życzę sobie podobnych politycznych "niespodzianek" ze strony organizatora i wkręcania uczestników w polityczne rozgrywki PO czy jakiejkolwiek partii z "bandy czworga" jak mówi Korwin-Mikke. Jak dla mnie impreza jest skończona, w przyszłym roku już się tam nie pojawię. Pozdrawiam. Navigator

Link to post
Share on other sites

Wyluzuj człowieku. A zdajesz sobie w ogóle sprawę ilu polityków bierze udział w CA jako uczestnicy, ubrani w mundury i kominiarki? Nie sądzę a jednak tak jest. Jak kolesie mają do pogadania i zrobienia dobrego PR dla ASG to bardzo proszę. Mi to zupełnie nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Wyluzuj człowieku. A zdajesz sobie w ogóle sprawę ilu polityków bierze udział w CA jako uczestnicy, ubrani w mundury i kominiarki? Nie sądzę a jednak tak jest. Jak kolesie mają do pogadania i zrobienia dobrego PR dla ASG to bardzo proszę. Mi to zupełnie nie przeszkadza.

 

 

Pewnie że biorą, tylko że się tym nie afiszują. I słusznie. Tak samo pewnie biorą w imprezie udział osoby o odmiennej orientacji seksualnej, damscy bokserzy, czy wytwórcy glinianych kogutków odpustowych. I w ogóle mi to nie przeszkadza, bo w czasie gry są uczestnikami zabawy bez względu na to co kto robi prywatnie czy zawodowo. Więc nie porównuj tego do reklamowania radnego PO i jego strony www na stronie głównej imprezy. Zamiast autentycznego polityka, obojętne jakiej partii, można było zaprosić kogoś z Urzędu Gminy, Komisariatu Policji, czy Straży Pożarnej w Nasielsku. Na pewno ktoś by się zgodził i nie byłoby problemu. Jak ktoś się chce lansić kosztem zabawy w ASG to nie jest to najlepszy pomysł. A że będzie się lansił to idę o zakład, bo oczywiście np. sceny z "VIPem" będą pewnie głównym punktem filmu dokumentalnego kręconego podczas imprezy :cool:

 

Dopiszę jeszcze to samo co na stronie forum CA:

 

Może i organizator chciał dobrze. Ale smród pozostał :cool:

Link to post
Share on other sites

Nabijając flame'a zwracasz uwagę 'opinii publicznej' na konkretny scenariusz-samemu stając się 'kolesiem nawiedzonym teoriami spiskowymi' i grając temu 'jakmutam' dokładnie jak sobie zażyczył- zdajesz sobie z tego sprawę sąsiedzie? :icon_biggrin:

 

Rwiesz szaty i prujesz pierzowe poduchy w charakterystyczny sposób który nawet jako osoba stricte apolityczna (a w obecnej sytuacji naszego kraju wręcz ANTYpolityczna) od razu jestem w stanie powiązać z konkretną partią :icon_biggrin:

 

Prawda natomiast pozostaje jedna: gra to prywatny kotek organizatorów i to oni będą go... opracowywać. Owszem-możliwe że stanie się to przyczynkiem do straty zainteresowania,ale moim skromnym zdaniem pan radny VIP przejdzie niejako mimochodem i nakręci sobie nieco odpimpowanego filmu.No,ale z drugiej strony przecież każdemu z Wawki tylko o to chodzi nie? :wink: :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Pragnę wszystkim podziękować za okazane wsparcie i życzliwość, a nade wszystko osobiste zaangażowanie i wytrwałość uczestników CA 2011 w 26h manewrach. :)

 

P.S. 1. Informuje, że ukazał się kolejny artykuł o CA 2011, który stawia odważną tezę, że „Combat Alert to jedno z najbardziej zaawansowanych przedsięwzięć tego typu w Polsce.” Polska Zbrojna NR 22(747) 29 maja 2011, artykuł: "Chmury nad Georgią", strona: 34: https://picasaweb.google.com/combatalert/PRASAOCOMBATALERT?feat=embedwebsite#

 

P.S. 2. Informuj, że merytoryczna dyskusja i podsumowanie spotkania odbywa się na forum organizatora.

Link to post
Share on other sites

Combat Alert 2011 Podsumowanie

Faza I

Kompania Cerber stacjonuje na granicy z zadaniem jej obrony. W wypadku potwierdzonego kontaktu z wrogiem ma prawo wezwać posiłki które znajdują się w bazie.

Siły specjalne Koalicji Zachodniej mają za zadanie przeniknąć na teren Georgii i skoncentrować się i zaatakować wyznaczone cele. Dzięki złej pogodzie niespodziewanie łatwo kilku oddziałom udaje się przeniknąć na wrogi teren. Dochodzi do walki o stację radarową i czasowego zajęcia rejonu stacji. Niestety do zniszczenia anteny radarowej nie doszło. Ładunek rzucony w pobliże nie spowodował zniszczenia. Działające anteny radarowe nie pozwoliły na użycie śmigłowców w kolejnej fazie.

Partyzanci którzy przedzierali się do punktu koncentracji dotarli do niego dosyć szybko. Do punktu przedzierali się z bronią jednostrzałową co dodatkowo utrudniało ich zadanie.

Armia Republiki Wschodniej wykonała większość zadań zaplanowanych na tą fazę. Utrzymała posterunki i wykonywała patrole zgodnie z rozkazami.

Nie sposób nie docenić akcji propagandowej którą wykonała Armia. Chylę czoła przed oficerem odpowiedzialnym za to.

Faza II

Zgodnie z planem poświęcona na częściowe zluzowanie pododdziałów walczących w nocy i wysuszenie mundurów. Odbyło się zaledwie kilka epizodów bojowych.

Faza III

Po godzinie 12 zanotowano znaczny wzrost aktywności. Ciekawsze momenty to walka o „zrzut”. Dowódcy obu stron otrzymywali jednocześnie informację o paczce zrzutowej w terenie. Zadanie polegało na jak najszybszym podjęciu zrzutu. Pierwszy został zgarnięty przez SF, drugi i trzeci przez AR.

Największa konfrontacja przypadła jednak na wizytę VIPa Kolumna wojska wyruszyła z bazy. Celem wizyty był a) sztab AR, stanowisko radarowe oraz wysunięty sztab kompanii Cerber. Tylko ofiarności żołnierzy AR udało się wydostać VIPa z pola walki bez uszczerbku. Straty AR w tej fazie to 168 żołnierzy.

 

Faza IV

Zasadniczo sprawdzała kto ocalił najwięcej sił. Dowódcy obu stron mieli ten sam problem. Kurczyły się zasoby a zadania pozostawały takie jak na 100% stanów osobowych. W efekcie AR musiała odstąpić od obrony granicy. W tym czasie poza głównym zadaniami wynikającymi z rysu fabularnego pojawiały się dodatkowe jak, wykonanie zasadzki, wykonanie patrolu lub podjęcie paczki zrzutowej.

W końcowej części FAZY IV niespodziewanie SF przejęło Stację radarową która była celem do wykonania w V Fazie. Stacja radarowa jednocześnie dawała pole ostrzału na główną trasę komunikacyjną. Toczyły się ciężkie walki w rejonie.

Faza V

Starcie trwało od 22:00 do północy. W efekcie wszystkie siły AR zostały wycofane do bazy. Około godziny 0:00 nastąpiła stagnacja i oczekiwanie na zakończenie działań jednak dca AR zdecydował o innym przebiegu zdarzeń. Zebrał wszystkich swoich ludzi i wykonał nocne natarcie z wykorzystaniem wozów bojowych. Historia dawno nie widziała takiego zrywu. Poszli i zdobyli. Odbili wzgórze z radarem, odzyskali kontrolę nad drogę. Zostawiono na wzgórzu minimalną obsadę. Pozostali wyruszyli odbijać kolejne punkty. Niespodziewanie tuż przed zakończeniem działań stacja radarowa została odbita przez jednego operatora oddziałów specjalnych.

Combat Alert 2012 zacznie się od miejsca gdzie skończyliśmy w tym roku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...