Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

Można pokusić się na wymianę gumki HopUp na czarną Systeme, ale fabryczna też znośnie podkręca. Jeśli nie chcesz tracić gwarancji to więcej nic nie zrobi. Kilka postów wcześniej pisałem co można wymienić żeby dopieścić G&P, ale bez rozbiórki gearboxa się nie obejdzie. Na pewno do wymiany jest wtyczka zasilająca na baterii na mini T-connect (patent G&P i ciężko dostać) lub lepszym rozwiązaniem będzie wymiana obydwu wtyczek na zwykły T-connect. Ogólnie do żadnego G&P nie ma potrzeby strasznie inwestowac.

 

No ja wiem czytałem co pisałeś w G&P jest inny wtyk niż T-connect? Czyli od razu zlecę im wymianę a co myślisz o kupnie mosfetu na start za 160zl? co do gumki to liczyłem się z tym od razu mam zamiar właśnie czarną systemę walnąć bo co do stockowej gumki to chłopaki odemnie z miasta mówili że czasem kulka nie leci tak jak powinna.

 

 

Magi boyi latają mocno w replikach G&P i moga robić problemy z podawaniem kulek.

 

Jeśli te magi mają problemy to jakie tanie byś polecił?

Edited by Ardici
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zasadniczo większość magów w G&P lata jak Żyd po pustym sklepie. Problem w mojej rozwiązał patent z wklejeniem do środka gniazda magazynka kawałka taśmy rzepowej na taśmie dwustronnej do mocowania wykładzin i problem braku podawania kulek zniknął. Używam magazynki Aresa, King Arms i Specna Arms.

Link to post
Share on other sites

 

 

No ja wiem czytałem co pisałeś w G&P jest inny wtyk niż T-connect? Czyli od razu zlecę im wymianę a co myślisz o kupnie mosfetu na start za 160zl? co do gumki to liczyłem się z tym od razu mam zamiar właśnie czarną systemę walnąć bo co do stockowej gumki to chłopaki odemnie z miasta mówili że czasem kulka nie leci tak jak powinna.

W 160 zł bez problemu założy dobrej jakości mosfet. Ja osobiście w moim G&P mam z firmy Gate model NanoASR(można go dostać w cenie około 100 zł). Jest bardzo dobrze wykonany i ma wbudowane zabezpieczenie baterii LiPo. Przy montażu niech serwis od razu zmieni kable na modelarskie silikonowe, fabryczne nie są złe, ale to nadal aluminiowe druty, które z czasem lubią się łamać.

Link to post
Share on other sites

W 160 zł bez problemu założy dobrej jakości mosfet. Ja osobiście w moim G&P mam z firmy Gate model NanoASR(można go dostać w cenie około 100 zł). Jest bardzo dobrze wykonany i ma wbudowane zabezpieczenie baterii LiPo. Przy montażu niech serwis od razu zmieni kable na modelarskie silikonowe, fabryczne nie są złe, ale to nadal aluminiowe druty, które z czasem lubią się łamać.

 

Okej czyli warto od razu zmienić kable mogą być te od ultimat'a? http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3951

do tego wtyki T-connect w konfiguracji jeden mały i drugi duży tak?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem te kable są dobre, ale nie warte swojej ceny, lepiej zadzwoń do sklepu i zapytaj ich czy w ramach wymiany mosfetu nie dorzucą kabli modelarski silikonowych (na pewno mają je na serwisie, koszt takich kabli to ułamek ceny kabli Ultimate). Na długościach kabli stosowanych w replikach nie odczuje żadnej różnicy.

Ja osobiście używam takich kabli:

http://asgrevolution.com.pl/sklep/ele/290-kable-niskooporowe-w-izolacji-silikonowej-16-awg-15mm2.html

Edited by slawek96
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://www.asgshop.p...ukt.php?id=5588

 

Cześć, ma ktoś taką? Warta swojej ceny?

 

Hej, kupiłem (wprawdzie jednak krótszą wersje (A) ale w środku jest to samo) i pomyślałem że może dam znać jak replika się spisuje.

Po wyjęciu z pudełka karabin od razu zrobił pozytywne wrażenie - spasowanie jest świetne, nic nie lata (poza bolt catchem i montażem QD zawieszenia no ale nie przesadzajmy), świetnie leży w rękach i ma fajny środek ciężkości dzięki czemu bardzo łatwo się nią operuje i strzela "w ruchu".

Jeśli chodzi o parametry techniczne to najpierw odpaliłem ją na NiMH`u 8,4v i brzmiała świetnie - przy pierwszym strzale już wiesz za co zapłaciłeś, zero szmerów, silnik pracuje dosyć cicho i jak na taką krótką lufę (http://www.asgshop.p...ukt.php?id=5449) to ma zaskakujący dobry zasięg i skupienie. Roof również jak na taki akumulator był solidny ale czuć mały niedosyt.

Natomiast po podpięciu 11,1v lipo.. Replika dostaje takiego kopa na full auto że aż się delikatnie boję w kogoś siać taką ilością kulek ;D - minus jest taki że przy trybie semi czasem zdarzy się jej puścić dwie kuli za sobą - ale można to też potraktować jak plus bo obie lecą ładnie, grzecznie za sobą do celu. Oczywiście zmniejszy to żywotność mechanizmu - no ale tak jak każdy tuning roof`u w replice.

W planie mam założyć do niej lufę prec. około 470mm - wyraźnie słychać przy wystrzale na stockowej (pomimo dobrego skupienia i zasięgu) że nie całe z tych 420FPS idzie w kulkę.

 

Reasumując, polecam - dobra, solidna i skuteczna replika do której naprawdę wystarczy włożyć prec lufę, zieloną gumkę G&G, zasłonić tłumikiem (prawy gwint!) i mamy replikę hi-endową za rozsądne pieniądze w stosunku do kosztów jakie wiążą się z tuningiem chińczyków.

Edited by shooter3k
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Jak wyczytałem powyżej wszystkie G&P mają te same bebechy, zatem przy wyborze powinienem kierować się jedynie wyglądem. Ale w poradniku "M4 wybór ostateczny" jest z kolei napisane, że G&P ma dwie serie bebechów - starą (gorszą) i nową (lepszą). Zatem mam pytanie czy obie poniższe repliki są z serii nowszej czy też może starszej:

http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/GP-LMT-CQB-Tactical-Rifle-7inch/131

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5312

Wydaje mi się, że to obie powyższe emki to nowsza seria G&P, bo mają łożyska 8mm, ale prosiłbym o potwierdzenie. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli łożyska 8mm to nowa seria(stara miała 7mm). Jeszcze może być różnica w komorze HU(nowa ma czarne pokrętła - to jest ta lepsza wersja, a stara miała niebieskie), może być gearbox nowy, a stara komora. Najlepiej zadzwonić do sklepu i dopytać.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Orientuje się ktoś czy te obecne magi BOYI (60bb) podają w obecnych replikach G&P? Chcę zamówić od razu 8 ale... boje się że nie tyle co będą latać (tutaj pewnie izolką coś się zaradzi) ale będą podawać tragicznie.

http://www.asg.warsz...-stal,2692.html

Niby podają wg. tematu http://forum.wmasg.pl/topic/134274-magazynki-a-repliki-kompatybilnosc/ ale chciał bym usłyszeć to od kogoś kto kupował w tym roku magi Boyi'ca.

Edited by reaper666
Link to post
Share on other sites

Dobra, magi Boyi'ca (Lowy) będą u mnie w poniedziałek, replika pewnie koło wtorku. Zobaczymy jak będą pasować, najwyżej sprawdzę wpierw jeden i ew. odeślę resztę jak nie będzie idealnie banglać :icon_smile:

Muszę tylko gdzieś kupić prewencyjnie czarną izolkę.

 

I jak podają te lowy?

Link to post
Share on other sites

A no trochę latają w gnieździe (nie jest tragicznie, właściwie to znośnie). Podają na single i auto bez problemu (bez izolki itp).

Raczej nie będę nic kombinował, bo działa. Brak pustych strzałów.

 

No i o to mi chodziło dzięki ;p mam możliwości zakupu nowych low boyca po 19zl na miejscu bez wysyłki a jak kupie m4 to krucho z hajsem będzie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jestem posiadaczem repliki M4 G&P RAAS od około 2 tygodni, byłem z tą repliką jak na razie tylko na 1 strzelance {Zielony Horyzoncie} gdzie wystrzelałem około 2,5k kulek i jak do tej pory replika jest zajebista, strzela jak po sznurku do tego zasięg jakieś 60-70m na gumce Systema Energy, Spasowanie części też bajka, magi boyca wchodzą ciasno i nie są ani trochę luźne jak tu niektórzy pisali, jedyne ale mam do mida od G&P to jest najgorszy mid cap jaki widziałem ;p

Link to post
Share on other sites

I jak podają te lowy?

Moją replikę G&P kupiłem używaną, z kilkoma starymi magami BOYI, miały jakieś 4 lata. W tamtych był problem z podawaniem, rozebrałem, wyczyściłem i dalej to samo. Dlatego kupiłem nowe magi od BOYI-a i w nich nie ma problemu z podawaniem chociaż trochę luźne. Nowe od starych różnią się tym, że są malowane też w środku na czarno, stare to goły metal. Przy okazji zapytam, czy ktoś ma pomysł na pękające zaczepy wkładów magazynka (tego całego środka plastikowego), bo już dwa poszły się kopać? I tak jestem zdania, że najlepiej siedzące i podające są mid-capy G&P z naświetlaczem. Przy okazji wygodnie wychodzą z repliki, bo baterie ze środka dociążają.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...