Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawa jest prosta choć nieco trudna do wyjaśnienia. A więc spróbuję...

uper ma taką wypustkę która wchodzi do lowera tak pod rączką przeładowania, i tam jest luz. W moim przypadku uper dociskał w miarę ok od pinu frontowego do bolt catcha i zaczynało się rozłazić od środka do dźwigni przeładowania tak na dwa milimetry co najmniej. Wiec zajarzyłem, że górna połówka nie dociska do dolnej pod rączką przeładowania. Wziąłem korek od pianki do golenia wyciąłem kawałek plastiku zaokrąglonego i wsadziłem między górną i dolną część korpusu tak pod rączką przeładowania, tam gdzie wchodzi ten kołnierz do dolnej części, co spowodowało dociśnięcie dwóch połówek i wyrównanie, jak widać na zdjęci. Jak ktoś ma wątpliwości mogę filma zmontować.

 

JJ

Link to post
Share on other sites

Sprawa jest prosta choć nieco trudna do wyjaśnienia. A więc spróbuję...

uper ma taką wypustkę która wchodzi do lowera tak pod rączką przeładowania, i tam jest luz. W moim przypadku uper dociskał w miarę ok od pinu frontowego do bolt catcha i zaczynało się rozłazić od środka do dźwigni przeładowania tak na dwa milimetry co najmniej. Wiec zajarzyłem, że górna połówka nie dociska do dolnej pod rączką przeładowania. Wziąłem korek od pianki do golenia wyciąłem kawałek plastiku zaokrąglonego i wsadziłem między górną i dolną część korpusu tak pod rączką przeładowania, tam gdzie wchodzi ten kołnierz do dolnej części, co spowodowało dociśnięcie dwóch połówek i wyrównanie, jak widać na zdjęci. Jak ktoś ma wątpliwości mogę filma zmontować.

 

JJ

 

próbowałem różnymi metodami, ale ten korek wszystko przebija. Super!

Link to post
Share on other sites

Próbował ktoś może przerabiać nasze kochane G&P (AEG) by miały funkcjonalnego bolt locka (coś w stylu TM)?

Kilka godzin już szukam jakichś informacji ale bez sukcesu, zaczynam ostro wątpić czy jest to w ogóle możliwe. Nie ukrywam że byłaby to super fajna funkcja... :(

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi tylko o to by replika przestawała strzelać przy pustym magu (ale to chyba nadal wymaga specjalnych magów, prawda?). Tylko tyle. Ruch blaszki mało mnie interesuje (bajer fajny, ale szkoda żyłować bebechy).

Yh, znajomy mi narobił smaczku repliką TM z Recoil Shockiem... super sprawa. Przynajmniej nie będzie dawał pustych strzałów w niewiedzy. :D

Link to post
Share on other sites

Hmm o ile ASCU jest ok to ta komora ASHU raczej pupy nie urywa. Tym bardziej że kosztuje tyle co ProWin czy AirsoftPro, a przewidywałem GB RetroArmsa z wbudowaną komora. :/

 

Pytanie czy to rozwiązanie (komora) wymaga specjalnych magów (brak info o nich), czy wykrywa nawet ze zwykłego.

 

Rozumiem że nie ma alternatywy dla komory ASHU?

Link to post
Share on other sites
Pytanie czy to rozwiązanie (komora) wymaga specjalnych magów (brak info o nich), czy wykrywa nawet ze zwykłego.

Nie. W komorze znajduje się mikrostyk który naciskają kulki. Zwykłe magi, żadnych czarów.

 

Zawsze można, jeśli ktoś ma troche zdolności manualnych i podstawowe narzędzia do obróbki metalu, zmodować sobie inną komore. Ja będę tak robił z komorą MadBull'a. Mod polega na wycięciu otworu w komorze i przełożeniu styku. Położe łapy na komorze i ASHU to się pochwale.

Edited by zielen
Link to post
Share on other sites

Niby super sprawa... ale masa kolejnych elementów, które mogą się zepsuć. Chyba zostanę przy GB RetroArmsa i może kiedyś ktoś "wynajdzie" ASHU CNC (może...).

 

Używał ktoś może EMAG'ów Magpul PTS w G&P (nowszych, 2015+)? Chodzi mi tą lepszą wersję (nie Green Label).

Link to post
Share on other sites

Emagów czy EPM? Miałem Emagi i green label i te z lepszego plastiku, produkowane przez PTS, oba banglały dobrze (green label wchodziło ciężko, ale podawały i nie odsuwały komory). EPM nie miałem okazji spróbować.

Link to post
Share on other sites

Emagi do m4 pasują tak samo jak pmagi, bo to wersja eksportowa przystosowana do lepszej współpracy m. in. z HK416 i L85. Jak oceniam? Ja nie jeżdżę po magazynkach terenówką, nie używam ich do samoobrony przed pijanym niedźwiedziem, nie tłukę nimi niegrzecznych dzieci ani mięsa na kotlety, więc dla mnie to przerost formy nad treścią. Wizualnie i w dotyku różnica w jakości polimeru jest widoczna, ale nie na tyle żeby usprawiedliwiać prawie dwukrotne przebicie w porównaniu do green label/beta project.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, ciagle stoje pod sciana i zastanawiam sie na wyborem pierwszej repliki, mam do wydania max 1100zl na sama rreplike i zastanawiam sie Nad G&P free float recoil system 001 co mozecie mi powiedziec o tym systemie? Oslabia on replike? I czy da sie to wymontowac?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko odnosnie lufy zewnetrznej, chcialbym zalozyc 10,5 calowa lufe zewnetrzna do m4 G&P a wystajaca lufe wewnetrzna zakryc tlumikiem, niby prosta sprawa, ale jak sie ma kompatybilnosc innych firm ? Czy np lufa od Dboyi bedzie pasowala, czy beda jakies luzy ? Kto cos takiego robil, ma jakies doswiadczenia prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...