Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

A jaka jest typowa? Jeśli na takiej sprężynie da się zrobić 470fps, to wszystko poniżej wskazuje na nieszczelność. Oczywiście pi razy oko, bo dużo zależy od reszty części. 450fps to imo nieszczelność. 460-480fps to imo optymalna wartość dla tej sprężyny. Szczerze? U mnie na 0,3g na SP120 strzeliło 405-409fps XD

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obecnie mam wsadzony tłok i głowica SHS (metalowe zęby), głowica cylindra DF i cylinder nie wiem jaki ale typ 2.

Czekam na sprężynę 120 guardera. Reszta gb to stock. Mosfet i kable niskooporowe zamontowane. Obawiam się że dałem troszeczkę za dużo smaru do gb ale to tak nawiasem.....

Złożyłem resztę na stockowej lufie i hopku G&P i szczelność jest bardzo dobra. Po założeniu nowej sprężyny jak będzie okazja to sprawdzę na chrono bo jestem bardzo ciekawy. Jeśli ktoś w okolicy Częstochowy ma chrono to chętnie podjadę po świętach :P

Lipo wpadło 7.4 i jak rof i reakcja na spust będzie mało zadowalająca to kupię 11.1 a tą zostawię do MP5-tki.

Link to post
Share on other sites

Jesteś w błędzie.

 

A może Ty jesteś w błędzie? Każdą replikę którą robiłem na tej sprężynie (SP120 Guarder) wyciskałem około 460-470fps. Może przy krótkich lufach <300mm będzie gorszy wynik, ale przy lufach 330, 363, 380, 410, 455, 500mm wyniki były bardzo podobne w granicy 470fps. W mojej prywatnej replice wystrzeliło 500fps, dziwne? Nie. Lufka 500mm 5.98mm z cylindrem typ2. Bez żadnych trików, po prostu.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
A noże masz chińskie chrono? Twoje wyniki nijak nie pokrywają się z powszechną wiedzą i opiniami setek użytkowników tak tutaj jak i na innych forach/grupach.

Ale niestety u nas w Polsce fpsy i zasięgi rosną niczym długość penisa ;-)

W g&p na stocku siedzi sprezyna oznaczana przez producenta jako 120. Do niej jest z reszta dobrany motor.

Chwalenie sie ile to na Guarderze sie nie zrobilo fps to slaby przyklad-guardera przed wsadzeniem do repliki trzeba zwazyc tak jak kiedys Poldeck opisywal na forum, bo wyjmujac sprezyne z paczki nigdy nie nasz pewnosci co dostales. Tam twardosc rozni sie pomiedzy partiami o kilka, kilkanascie % czasem. Druga sprawa-chrono. Jesli mierzysz na zcortechy, madbullu albo innym "renomowanym" chrono to wynik jest najpewniej bajkopisarstwem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

W g&p na stocku siedzi sprezyna oznaczana przez producenta jako 120. Do niej jest z reszta dobrany motor.

Chwalenie sie ile to na Guarderze sie nie zrobilo fps to slaby przyklad-guardera przed wsadzeniem do repliki trzeba zwazyc tak jak kiedys Poldeck opisywal na forum, bo wyjmujac sprezyne z paczki nigdy nie nasz pewnosci co dostales. Tam twardosc rozni sie pomiedzy partiami o kilka, kilkanascie % czasem. Druga sprawa-chrono. Jesli mierzysz na zcortechy, madbullu albo innym "renomowanym" chrono to wynik jest najpewniej bajkopisarstwem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Chrono to element i ufc. Na obu porównywalne wyniki.

 

A noże masz chińskie chrono? Twoje wyniki nijak nie pokrywają się z powszechną wiedzą i opiniami setek użytkowników tak tutaj jak i na innych forach/grupach.

Ale niestety u nas w Polsce fpsy i zasięgi rosną niczym długość penisa ;-)

 

I już zaczyna się hejt :D

 

Polecam spytać się renomowanych serwisów czy 460-470fps na SP120 jest normalnym wynikiem. Tak samo jak 530fps na SP130 Guarder'a co Sergiusz sam potwierdził - jest możliwe. W sumie w extremestore wyniki ponad 500fps na M/SP130 to norma. Sam osobiście pisałem z Pawłem Borutą na temat magicznego wyniki 405-409fps@0,3g na SP120 i potwierdził, że to możliwe.

 

Akurat lufka 5.98 500mm dodaje co najmniej 20fps względem pdi 509mm 6,01. Mam obie, testowałem wszystko na jednej i tej samej konfiguracji. Na SP130 Guarder i PDI 500-503fps, na 5.98 500mm 527fps.

 

Co powiecie na 80m skutecznego, zmierzonego zasięgu przy 430fps'ach? :D

Link to post
Share on other sites

 

Chrono to element i ufc. Na obu porównywalne wyniki.

 

 

 

I już zaczyna się hejt :D

 

Polecam spytać się renomowanych serwisów czy 460-470fps na SP120 jest normalnym wynikiem. Tak samo jak 530fps na SP130 Guarder'a co Sergiusz sam potwierdził - jest możliwe. W sumie w extremestore wyniki ponad 500fps na M/SP130 to norma. Sam osobiście pisałem z Pawłem Borutą na temat magicznego wyniki 405-409fps@0,3g na SP120 i potwierdził, że to możliwe.

 

Akurat lufka 5.98 500mm dodaje co najmniej 20fps względem pdi 509mm 6,01. Mam obie, testowałem wszystko na jednej i tej samej konfiguracji. Na SP130 Guarder i PDI 500-503fps, na 5.98 500mm 527fps.

 

Co powiecie na 80m skutecznego, zmierzonego zasięgu przy 430fps'ach? :D

530 na 130 guardera mialem w kwa. W g&p nie udalo sie tyle wycisnac. O chrono podtrzymuje zdanie, ciekaw jestem porownania z wynikami na Radeckowym wynalazku, bo to jedyne rozsadne chrono ktore mozna latwo i dokladnie skalibrowac w domowych warunkach.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

No to jak miałeś 530fps na SP130, to 460-470 to norma dla SP120 :icon_smile:

 

SP90 - 370fps

SP100- 400fps

SP110- 430fps

SP120 - 460fps

SP130 - 500fps

SP140 - 540fps

SP150 - 570fps

 

Porównywałem Element'a do Xcortecha na jednej strzelance, wyniki praktycznie takie same. Kalibracja, kalibracją... W większości serwisów używają "chińskich" i nikt z tym problemu nie ma.

 

A co do powszechnej wiedzy... Cóż, powszechna wiedza jest taka, że stosuje się typ 0 do luf 455-500mm. A prawda jest taka, że stosuje się typ2. Wmasg raczej nie jest zbyt obiektywny, wolę studiować na zagranicznych forach czy pozyskując wiedzę od najlepszych w polsce.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Mam/miałem 4 konfiguracji w 3 replikach z SP120 w v2. Wszystkie robione u Ciastka z ASGRevolution.

Tylko jedna sztuka miała 465fps, ale była z bore-upem, flathopem i promykiem 455mm. Pozostałe to 410fps (na krótkiej, stockowej lufie), 435 i 440-parę.

Historię o przyroście fps z 5.98 na 6.01 też pamiętam, chyba z Airsoft Polska. Chyba nawet pisałeś o +30fps. Pamiętam też, że szybko Cię sprowadzono na ziemię.

 

A tymczasem oddalam się z dyskusji zmierzyć penisa od kręgosłupa, bo takiej mitomańskiej bomby informacyjnej dawno nie czytałem ;-)

 

PS. doczytaj znaczenie słowa "hejt", używasz go niepoprawnie.

Link to post
Share on other sites

Ale po 4 latach jest już tylko 410fps w stocku:/.

 

ps. A ja mierzę od kolana.

 

4 lata to i tak nieźle, tornado ubija się po kilku miesiącach :icon_biggrin:

 

Tak jak M120 Tornado dało mi 430fps, tak po 3 miechach już 380 :icon_biggrin:

 

Zaraz się tu wypowie ktoś kompetentny kto ma poparcie wśród airsoftowców, a nie taki małosiur jak ja :icon_wink:

 

PS: 520fps na SP120, taka mała dawka emocji

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Tak więc trochę się wypowiem optymalnie na springu sp120 (mowa o guarderze) zazwyczaj przy 2 łożyskowaniach daje te 460 -470 fps względnie od długości lufy i doboru cylindra . Chyba że lufa ma śmieszną długość np 200 mm wtedy mało który zestaw daje odpowiednie sprężenie . Kiedyś uzyskałem nawet 520 fps (sp120 12,5kg) lufa Promyk 6.03 550 mm replika m16 od G&P dwa łożyskowania cylinder typ 0 głowice klasyczne płaskie . Ale było to jakiś czas temu . Teraz springi z tym oznaczeniem nie osiągają już takich mocy a raczej wymienione przez wallopa wartości :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie posiadam stare G&P, obecnie mam front URX 10", chciał bym zmienić na kaymoda, i znalazłem to:

 

https://www.specshop.pl/product-pol-14684-ARES-Konwersja-Octarms-10-Tactical-Keymod-Handguard-KM-004S-BK.html

 

Ktoś sie orientuje czy będzie pasowało? Z tego co pamiętam G&P miało calowy skok gwintu, a tu nie nie jest napisane jaki jest skok. Dzwoniłem do sklepu stwierdzili że będzie pasowało, ale nie do końca jest przekonany.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...