Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Mam krótkie pytanko, może lekko zawiewa OT ale muszę znać odpowiedź.

Czy TO jest "normalna" M-ka GP? Moje wątpliwości biorą się z innej prędkości podanej na stronie WGC. Wszystkie GP poza tą repliką mają moc 330-360fps, ta m-ka ma podane 300-320fps. Czy to oznacza że ta m16 zrobiona jest na innych flaczkach co inne GP-eki, czy po prostu panowie na WGC się machnęli?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jeszcze jedno pytanie o magazynkach, może nie stricte o m4. Czy jest widoczna różnica między wykonaniem magazynków Boyi (metalowe) i CA lub TM ? Oraz, jak to jest z tym kompozytowymi magazynkami, czy w metalowym body, nie wygląda to/ nie wydaje się wam to nie pasujące (chodzi o wygląd i fakturę/materiał), czy może te magi są jakoś wykonane tak, że nie zauważalna jest ta różnica metal-plastik ?

Link to post
Share on other sites
Jeśli kupiłem komorę G&P do mojej eMki to wielki błąd i kupić inna czy zostawić?

Sprawdź jak działa. Z opowieści wynika, że różnie to z tymi komorami jest. Co mnie trochę dziwi, ale tak to już bywa. Jedne działają dobrze inne nieźle a jeszcze inne do d***. Choć to tylko opowieści ;).

 

Płaska, mosiężna.

Wieeeelkie dzięki :)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Kupiłem jakiś czas temu "bo G&P":) .Wielkich problemów z nią nie mam,nawet żadnych właściwie. Dobra powtarzalność. Nie wiem czy warto zmieniać, jestem zadowolony. Ale przy następnym tuningu nowa komora na pewno znajdzie się na liście .Dzięki

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A propos komory HU - czy (zanim kupię coś a'la KA, CA) komora z m15 sportline będzie lepiej sprawowała się niż stockowa G&P, czy to już lekkie przegięcie? Stock dosłownie nie kręci mi nijak kulek, wypustka na górze prawie nie pojawia się przy maks podkręceniu, na różnych dystanserach, nawet "H" mad bulla. I jeszcze jedno, komory DF - czy są na poziomie jakości innych części DF, czy na lepszym/ gorszym?

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, ze G&P wychwalają pod niebiosa osoby, które miały w życiu jedną replikę (właśnie G&P), albo wcześniej używały czegoś gorszego. W dodatku ludzie, dla których ICS był pierwszą repliką w życiu często go krytykują...

Dlaczego?

Bo G&P to replika typu "wyjmij z pudełka i strzelaj przez lata bez problemów"*

A ICS to typ "lepiej naucz się nieco o mechanice AEGów"**

Co jednak nie zmienia faktu, ze ICSy po odrobinie pracy są jednymi z najlepszych replik serii eM.

Uprzedzając pytania - moją pierwszą repliką było M4A1 ICSa, praktycznie z pierwszych serii, miałem z nim kupę problemów, jednak praktycznie wszystkie wynikły z mojej winy i z nieumiejętnego tuningu na poczatku. Mam tą eMke do dziś, ma już ona prawie 4 lata, choć z oryginału niewiele już zostało.

Mam także replikę G&P - M16A4. Już drugi egzemplarz, bo pierwszy straciłem... I ICS jest wg mnie o wiele lepszy.

 

 

* tak było kiedyś, obecnie z tego co czytam (i sam doświadczam) G&P stało się bardzo awaryjne

** tak było kiedyś, nowe serie mają olbrzymią ilość poprawek i są bardzo niezawodne. Zresztą wśród starych serii też się zdarzały perełki - kumpel ma ponad 4-letnie M4A1 i wciąż ono działa, nie miało nigdy awarii...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...