Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

Przestrzelone okładziny to u mnie. A sprawca chyba nie był jakoś straszliwie tuningowany - tą samą serią dostałem po twarzy (odległość niewielka) i tutaj dziur nie znalazłem.

Co do kabli... pękające koszulki można naprawić ręcznie. Złączki (te między bezpiecznikiem a silnikiem) wymieniłem na... konektory od lamp sufitowych :D - oryginalne konektory łamały się i rozłączały podczas biegania.

Przy hopku skręconym do zera kulki (pestki .25) po dziesięciu metrach frunęły w niebiosa. Przyczyna - imitacja rury gazowej. Fragment rury wystający wewnątrz body naciskał na element komory odpowiedzialny za dociskanie gumki. Wystarczyło wsunąć komorę z lufą na swoje miejsce, i gumka już wskakiwała do lufy (przy hopku skręconym do zera).

Na pełnej baterii 9.6v 2000mAh moja eMka jedynie rzęziła. Zamieniłem baterię na 8.4 cymy (standardową od ak) i eMka ożyła...

Ja też wcześniej miałem CA. I - mimo wszystko - wolę GP.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też mam M4 od G&P. Wstawiłem do niego M120 i śmiga jak talala. Co do niewytrzymałości chwytu przedniego to się zgodzę. Poprzedniemu właścicielowi ktoś takowy przestrzelił, więc musiałem sobie wylać żywicą. Ogólnie jakość wykonania jest bardzo dobra i nie zamieniłbym jej na żadną inną eMkę :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam kolejną eMkę G&P. Powielone te same wady. Przedni pin lubi wypaść, trzeba go czymś owinąć; wypadłą mi znowu imitacja dupy selektora ognia.

 

Czy wymiana pinów na piny Guardera coś da? I o co chodzi z tąimitacja9nie wiem nawet która to część :( ) da się temu jakoś zaradzić?

 

 

Swoją eMkę G&P posiadam już pół roku i do tej pory nie znacznie schrzanił się selektor ognia, a dokładnie nie posiadam trybu SAFE.

 

Słyszałem, że w eMkach G&P to się zdarza, jest na to jakiś sposób?

 

Pozdr...

Link to post
Share on other sites

Przedni pin lubi wypaść, trzeba go czymś owinąć; wypadłą mi znowu imitacja dupy selektora ognia.

U nie dokładnie to samo. "zatyczkę" z drugiej strony selektora zgubiełm na pierwszej strzelance. Przedni pin musiałem zabezpieczyć CTI

chyba po prostu TTTM

Link to post
Share on other sites

Piszę w tm temacie bo karabiny tej samej rodziny i producenta.

 

SR16 URX G&P [Long] - miał już ktoś z tym styczność ?!?

 

Zastanwiam się czy inwestować w moje M14 z CA czy kupić G&P, chciałem RAS II (Long) - Colt's Firearms, a tu nagle pojawiły się te SR16 i teraz mam trzy możliwości :roll: .

 

SR16, według sklepów ma 380-400fps w stocku (troche więcej niż RAS),

ma uchwyt na zawieszenie jednopunktowe,

nie ma oznaczeń Colta

nie posiada selektora po obu stronach body (jak w prawdziwej SR16), :strach:

ma inną kolbę (ale na to trzeba przymknąć oko).

 

Może ktoś miał okazję "macać" obie i potrafi powiedziec które lepsze ?!?, a może jednak remont CA .

Edited by Hornet
Link to post
Share on other sites
Rura gazowa naciska na komorę, ale gumy do lufy nie wsuwa.

Rura naciska na komorę od góry, pod lekkim kątem. Znajduje się tam plastikowy element odpowiedzialny za dociskanie dystansera. W moim przypadku wygląda to tak, że po wsadzeniu komory na właściwe miejsce guma wystaje do połowy przekroju lufy.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 9,6 V co daje niezłą szybkostrzelność. :-P

Rura naciska na komorę od góry, pod lekkim kątem. Znajduje się tam plastikowy element odpowiedzialny za dociskanie dystansera. W moim przypadku wygląda to tak, że po wsadzeniu komory na właściwe miejsce guma wystaje do połowy przekroju lufy.

Ja takiego przypadku nie mam.

Czy niewielka ilość olejku silikonowego zgromadzonego w wgłębieniu gdzie znajduje się dystanser, może spowodować "rozrzut" strzałów?

Edited by nagrab
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...