Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie komór Hop Up


Recommended Posts

Panowie i Panie jako ze nie znalazłem takiego tematu a jeśli jest to bardzo przepraszam i proszę o linka. Postanowiłem założyć ten temat z kilku powodów jednym, jest ciekawość drugim świadomość że o komorach pisane było dużo ale jest to rozwalone po całym forum. Najbardziej interesuje mnie komora która pasuje do karabinów z serii m4 ;]. Proponuje stosowanie się do schematu w celu uzyskania przejrzystości tematu.

 

Nazwa :

Rodzaj karabinu do jakiego pasuje :

Cena :

Problemy :

Ogólne wrażenie :

Porównanie do innego HU :

 

no to chyba wszystko

 

 

P

Kai

Link to post
Share on other sites
  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest gecko123

Nazwa: Komora King Arms

Rodzaj repliki: M4/M16

Cena: ok. 110zł/w replikach KA stock

Problemy: -

Wrażenie: Świetnie podkręca, nie rozregulowuje się, solidne wykonanie dobra celność, niektórzy twierdzą, że to najlepsze komory

Porównanie: -

Link to post
Share on other sites

Panuje ogólne przekonanie że KA jest liderem w kwestii komór HU oczywiście, przez uszczelki przy otworach (na dyszę i mag) zatrzymują jakieś tam ilości powietrza i dodają 20-30fps. Informacje zaczerpnięte z forum, osobiście nie posiadam chrono aby to sprawdzić, ale stwierdzam że nie zauważyłem różnicy między tą komorą, a komorą CA przy strzelaniu.

Komory CA także są dobre i bardzo wytrzymałe, jedyny problem jaki miałem to taki, że po jakimś czasie użytkowania duże pokrętło się rozregulowało, maksymalne dokręcenie śrubki i wymiana na inną nie dało efektu. No i mają beznadziejne nakładki na dwa pozostałe pokrętła :).

Link to post
Share on other sites

Nazwa : Element/GFC

Rodzaj karabinu do jakiego pasuje : m4, m16, sr25

Cena : 69zł

Problemy : brak

Ogólne wrażenie : niezwykle pozytywne

Porównanie do innego HU : Lepiej podkręcała od wszelkich stockowych chińskich komór hop siap, oraz ku zdziwieniu zachowywała się lepiej od komory king arms. replika - składak.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Nazwa : LayLax Prometheus Neo

Rodzaj karabinu do jakiego pasuje : m4,m16, sr25

Cena : 219,00 PLN

Problemy : -

Ogólne wrażenie : Pozytywne

Porównanie do innego HU : W porównaniu do metalowego (podobno uszczelnianego stocka) przyrost 70 fps. Przy mocy powyżej 550fps idealnie kręci gumki promyka. Przy mocy 470 fps daje zasięg 75 metrów. Cena = jakość.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

dr_wisla

Skąd ci to przyszło że komory KA mają lepszą szczelność dzięki uszczelkom? Uszczelki robią tylko za stabilizację... Komora sama w sobie jest tak ciasna i tak dopasowana, że daje lepszą szczelność. Mimo to teflon fix nawet na niej podwyższa prędkość wylotową ;)

 

Żeby nie było ot

Nazwa : element

Rodzaj repliki do której pasuje : m4/15/16, sr-25

Cena: 59 ,-

Problemy: -

Ogólne wrażenie : pozytywne

Porównanie do innego HU : w stosunku do komory G&P przyrost prędkości o 10 fps. Dodatkowo ciężko chodzące pokrętła które zapobiegają rozregulowywaniu się komory.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Panuje ogólne przekonanie że KA jest liderem w kwestii komór HU oczywiście, przez uszczelki przy otworach (na dyszę i mag) zatrzymują jakieś tam ilości powietrza i dodają 20-30fps. Informacje zaczerpnięte z forum, osobiście nie posiadam chrono aby to sprawdzić, ale stwierdzam że nie zauważyłem różnicy między tą komorą, a komorą CA przy strzelaniu.

 

Ach KA, ciekawe kto był ojcem tej bujdy ;)

Link to post
Share on other sites

Ach KA, ciekawe kto był ojcem tej bujdy :icon_wink:

dokładnie. Bujda o pro uszczelnieniu na gumkach zawsze mnie bawiła.

Używałem chyba wszystkich dostępnych na rynku komór (promyk,systema,CA,KA,Element,SHS,CA,boyi,ultimate,Guarder,kwa, gfc,agm,ics...od plastików dzielonych przez plastiki pełne, a na metalowych kończąc) do emkowatych (m4,m16,sr25) i powiem że jakiejś kosmicznej różnicy nie ma. Na pewno nie równoważnej z kwotą. Wolę dać za komorę 69zł i doszczelnić niż dać ponad 200zł i mieć to samo :] Te 10-20 fps to nie szał żeby się zabijać o to. Owszem lepsza jakość, ale do mnie przemawia czynnik finansowy :icon_razz:

Robiłem pomiary na kilku komorach i tej samej replice i gumce hu. Wyniki podobne.

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

No dobra pany, jako, że aktualnie na stanie mam 3 komory i 3 gumki, podzielę się z Wami moim krótkim testem 9 różnych kombinacji (dla jednej komory 3 gumki, dla drugiej 3 gumki itd).

Testowane komory:

- stockowa G&P, dokładnie taka: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_197&products_id=2515&name=G&P_-_Metalowa_Komora_HopUp_-_do_M16,_M4, tylko u mnie mam pokrętła czarne,

- Classic Army: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_197&products_id=3217&name=CA_-_Komora_Hop_Up_do_M4,_M16,

- Airsoftpro: http://deltashop.pl/pl/komory-hop-up/547-full-cnc-m4-hopup-gen-2.html,

Testowane gumki:

- stockowa G&P,

- zielona G&G,

- fioletowa Promyka.

Ogólne wrażenia dotyczące komór:

- stockowa G&P: cięższa niż pozostałe, widoczne łączenia elementów,

- CA: nieco lżejsza od G&P, widoczne łączenia elementów,

- airsoftpro: bardzo lekka (aluminium), brak żadnych łączeń (CNC), b. ładny kolorek, który o dziwo bardzo dobrze się trzyma i nawet po kilkunastu wkładaniach i wyciąganiach z receivera jedyne odpryski widoczne na szynach.

 

Do rzeczy: użyta replika to m16a4 G&P FN Manufacturing (400fps), kulasy 0.28 Madbulla, precka 6.02 Guardera

I tak moje obserwacje po strzelaniu wyglądają następująco:

Dla komory stockowej G&P:

- ze stockową gumką- szczelność bez zastrzeżeń, do giwerki pasuje idealnie, niestety gumka nie zdała egzaminu, hopem mogłem kręcić do oporu, a kulasy i tak nic sobie z tego nie robił i spadały po 30 metrach.

- z zieloną G&G- obawy już miałem na początku, lufa z gumką wchodziły do komory bez żadnych oporów, potwierdziło to próba strzelania, bo tak to można nazwać- szczelność poszła się rozmnażać, co drugi strzał pusty, czuć ulatujące bokiem ciśnienie, nie miałem nawet okazji sprawdzić regulacji hu, bo nawet kiedy oddałem strzał, to kulka spadała po jakiś 5 metrach.

- z fioletową Promyka- szczelność lepsza, zdarzały się puste strzały, ale regulacja hu była ok.

Dla komory CA:

- ze stockową G&P- brak komentarza. Po próbie oddania drugiego strzału miałem wrażenie, że w środku wszystko popękało i komorę będę wyciągać w kawałkach, tak się nie stało na szczęście.

- z zieloną G&G- szczelność również do chrzanu, dokładnie te same objawy, co w przypadku stockowej.

- z fioletową promyka- szczelność bardzo dobra, brak pustych strzałów, kulki niosło daleko i celnie, Szwankowała jedynie regulacja hu- między hu maksymalnym a minimalnym, różnica była naprawdę niewielka,

Dla komory od Airsoftpro:

- ze stockową G&P- nawet jej nie wkładałem ze obawy na komorę,

- z zieloną G&G- to samo co w przypadku dwóch powyższych komór,

- z fioletową promyka- miałem naprawdę trudności z włożeniem lufy do komory, męczyłem się z tym dobre 5 minut, ale udało się. Szczelność niesamowita, regulacja hu piękna, kulaski niosło jak po sznurku na odległość około 60-65 metrów.

 

Zastrzeżenia dotyczące testów:

- ciężko to nazwać testem.

- warunki pogodowe był sprzyjające- brak mocniejszych podmuchów, pełne zachmurzenie, brak opadów,

- ocena zachowań poszczególnych zestawień jest jak najbardziej subiektywna, ale starałem się jak najlepiej unaocznić,

 

Ocena:

- nie będę oceniać gumek, bo nie ten temat, ale powiem jedynie, że w moim przypadku zielona G&G ssie,

- najlepiej spisuje się komora czeska. Jest naprawdę świetna, jedynym minusem jest gumka dołączana do zestawu, nie kręci wcale, w mniejszych temperaturach to kiła i mogiła, a przy próbie wyciągnięcia (pęsetą) po prostu ją porwałem.

 

Zestaw komora airsoftpro-> gumka fioletowa Promyka->precka Guardera świetnie zdaje egzamin, nie mogę się doczekać, aż zmienię preckę na Promyka bądź PDI. Polecam

Link to post
Share on other sites

Mówisz o gumce tak? (Modków przepraszam za offtop) Na tą chwilę nie. Ale przez jakieś 2-3 lata moja była już emka pjota śmigała na Energy Systemy i bardzo sobie chwalę. Szczelność nie spadała, fajnie spisywała się zimą, a regulacja była płynna. Ale to tyle plusów w porównaniu do stockowej gumki.

 

Zapomniałem dodać- jeśli jakimś cudem znajdę w okolicy kogoś, kto ma na stanie chronograf, to ośmielę się wstawić różnicę w fps przy zastosowaniu gumki promyka w 3-4 różnych komorach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...