Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina M4 [SRC]


Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może brzeszczotem do metalu? :D Nie jestem pewny, szy w SRC jest tak samo jak u mnie w ICSie, ale ja musze tylko wybić 2 piny trzymające na miejscu cały zespół muszki. Wtedy zostaje tylko problem tego okrągłego "talerza" mocującego okładziny, ale to już można by było zaimprowizować jakieś mocowanie, choćby dużą ilością PowerTape'a. A najlepiej by było zainwestować w składaną muszkę - http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...f9e46ad477bde49

To by chyba było rozwiązanie idealne, tylko drogie jak cholera :?

 

A tak zapytam - muszka tylko Cię razi czy przeszkadza Ci w celowaniu? Bo ja tez mam ACOGa i mi muszka wogóle w niczym nie pzeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Btw właśnie sie z taiwana dowiedziałem ze 2 zebatki sa TAkIE JAK CLASSIC ARMY (czyli stal :D) natomiast tylko tłokowa jest z tego nieszczęsnego aluminium. A ja jednak mam nadzieje ze mi naprawia gwarancyjnie. Wtedy stalowa zebatka tłokowa wyniesie mnie 20zł :D.

Link to post
Share on other sites

Generalnie ponad polowa ludzi majacych te repliki i... narzeka iz "nie strielaja" (mieli sie zebatka). Ja jesli cos kupuje to ma strielac - to M4 tego warunku widze nie spelnia, choc sie nad nim zastanawialem przez dlugi czas. Kupilem o 200 zl tansze AK-47 CYMY i nie zaluje. Bo dziala :-)

 

Cytat z reklamy Hondy Civic :

 

"Czyz nie jest pieknym, ze cos po prostu... dziala?"

Link to post
Share on other sites

Zębatki CA nie są zrobione z litej stali to jakieś łączenie wiórków stalowych ze smarem (przekładnia samosmarująca się).

 

Nie zahartuje się tego na pewno.

 

Przez taki surowiec na zębatki pękają one (zęby) bardzo specyficznie. Kiedyś mi na antyreversalu poszła część zębatki - wytrzymałość mechaniczna jest delikatnie mówiąc marna.

 

Wymień na inne zębatki - takie jest rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites
Kolega mi obliczy wytrzymałośc stali po chartowaniu biorąc po uwagę jego jakość, gęstość i wytrzymałoś.

 

P.S Hartowałem juz gwoździa po jego wygieciu po to żeby utrzymał worek bokserski o wadze około 75 kg.Efekt: niesamowicie zwiękrzyła sie wytrzymałość tego haka.

 

No nie, nie chciałem się odzywać ale po prostu już nie mogę...

 

Medium powyżej bardzo słusznie prawi - zębatki Classic Army (przynajmniej te czernione dostępne luzem) to nie jest lita stal i się nie zahartuje w żaden sposób.

 

Załóżmy że te w SRC są jednak lite. Co ci hartowanie da? Hartując stal zwiększasz jej twardość, ale jednocześnie kruchość. "Mielone" są zębatki zrobione ze stopów aluminium, takie jak stosuje Marui. Zębatki stalowe albo z wyprasek wiórowych (Classic Army) się KRUSZĄ, a nie MIELĄ. One już są bardzo twarde i bardzo kruche. Jeśli zahartujesz takie jeszcze bardziej, nie zdziwiłbym się by można było je łamać palcami (nie GIĄĆ, ale ŁAMAĆ).

 

Mówisz o gwoździu - to zupełnie co innego. Gwóźdź jest z miękkiej stali. Nie złamiesz go - zegnie się. Zahartujesz - już nie zegniesz, ale przy odrobinę większym wysiłku - złamiesz. Jak sądzisz, dlaczego miecze i szable się nie gną, tylko kruszą w drzazgi lub ułamują przy jelcu? Bo są hartowane.

 

Miękkich zebatek nie zahartujesz, bo są z aluminium.

 

Twarde (stalowe albo prasowane samosmarujące) zahartujesz -ale zęby się w nich wykruszą dużo, dużo szybciej niż gdybyś ich nie ruszał. poza tym, gdyby to były zębatki samosmarujące (czarne CA) wypaliłbyś z nich olej. Tak czy inaczej - po prostu je zmarnujesz.

 

Sorry, ale to jeden z bardziej debilnych pomysłów jakie tu widziałem... Kto wie lepiej, firma która ma dziesiątki/setki iżynierów i się w tym specjalizuje, czy jakiś kolega "złota rączka"?

Link to post
Share on other sites

nieeee padly mi zebatki. Czy ktos moze mi podac dokładna strone gdzie mozna kupic stalowe zebatki dosc tanio i jak by ktos mogl sie ze mna podzielic informacja jak dojsc do gearboxa (najlepiej pokazac na zdjeciu ktore srobki odkrecac) byl bym bardzo wdzieczny.

:D

Link to post
Share on other sites

Witam

 

odzywam sie po 3 miechach mocnego uzywania tego aega :P

wiec zaraz po kupnie wymienilem wszystkie zebatki na tzw Turbo lacznie z silnikowa wsadzona jest sprezyna 110 Guardera (czyli jakies 150 PDI jesli sie nie myle co daje kolo 360 fps-ów) Gun sprawuje sie super nie mam na co narzekać a że ostatnio wywalalem z niego tysiace kulek (przebieg jakies 15k) wiec nie moge powiedziec ze jest zly coprawde ostatnio mialem zaciecie i zebatka na silniku sie zmielila ale to zdarza sie w kazdej replice z kazdymi zebatkami.

 

Ogolnie jestem z tego Guna zadowolony poza kilkoma malymi awariami nic nie wnoszacymi (typu odczepienie kabli od silnika etc) Gun jest naprawde spoko !!!

 

jedno tylko male ale na dzien dobry wkladajcie do niego accu 9,6V !!

 

Pozdrowka

Pandi

Link to post
Share on other sites

Wlasnie dostalem SR4 :język2:

 

A wlasciwie będać o 11 w szkole facet od DLS zadzwonil ze nie ma nikogo w domu. To ja mu mowie zeby do skzoly przywiozl :D Za 5 minut byl z paczka i do 12 musialem sie wozic po szkole z SR4 :P

 

Wyjalem z opakowania i zobaczylem BÓSTWO.... piękne, czarne SR4. Zadnych niedorobek, wszystko pieknie i gladko da sie zdemontowac. Ale nie wystrzelil jeszcze ani jednej kulki bo odczywam chorobe braku ladowarki :D

Link to post
Share on other sites

Panie i Panowie.

 

1 Usterka. Nie wiem dlaczego, ale po wlozeniu bateri w gniazdo, bateria sie nagrzewa a karabin nie chce strzelac. Tzn jak sie pociagnie za spust, to tak jak by silnik chcial naciagnac sprezyne, ale nie mogl. Takie stukanie. No i tu jest dylemat. Bo nie wiem czy wysylac SR4 do serwisu, czy podjac sie robienia czego kolwiek na wlasna reke?? Jezeli ktokolwiek mial identyczny problem, bardzo prosze o jak najszybsza odpwoeidz, bo zalezy mi na tym karabinie!!!

Link to post
Share on other sites

Cześć głównie sirrafael :) Miałem to samo identycznie. Bebechy niby chcą ruszać a nic się nie dzieje. Ja nie chciałem sobie czegoś w nim zbabrać i wysłałem na gwarancje. Czekałem na paczkę 3 tyg ale w tym była jeszcze majówka czyli 1-3 maja wolne;), i coś tam jeszcze wolne było ale nie o tym temat ;). Dostałem paczkę tydzień temu i od tamtego czasu wystrzeliłem około 800 kulek na stockowych zębatkach i działa. Wysyłaj na gwarancje jeżeli nie ruszałeś gb :).

 

i nie wymienili tych kabli?

 

Wymienili :)

 

 

Kable można bardzo łatwo pociąć otwierając i zamykając nieostrożnie replikę... dotyczy to wszystkich M-ek z baterią w foregripie - dlatego raz na zawsze pożegnałem się z teleskopowymi kolbami Sad

 

Zapewne racja nie miałem do czynienia ze zwykłą teleskopową bo mam kolbę Special Forces i mogę powiedzieć że ma ona wadę... albo ja coś robie źle. Mianowicie... wsadzam baterie do kolby i kable przeszkadzają z całkowitym schowaniu kolby (najkrótsza możliwa). Nie wiem czy ja coś źle robie czy tak jest ;/. Prosiłbym o jakąś odpowiedz, pomoc:).

 

 

 

Pozdrawiam

OSI

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a ja mam takie pytanko czy jest możliwe zdięcie muszki ?? (tego całego tórjkąta) bo przeszkadza w celowaniu z kolimatora tak trochę .... tam są jakieś takie wbijane kołki czy co ?? nie mogę rozpracować jak to i czy wogóle złazi ....

Link to post
Share on other sites
a ja mam takie pytanko czy jest możliwe zdięcie muszki ??
da się - wymaga to jedynie wybicia pinów mocujących i po kłopocie.

 

ALE UWAGA! jeśli pozbędziemy się owej części, sam foregrip nie ma się na czym trzymać. U siebie rozwiązałem problem taśmą izolacyjną - poprostu nakręciłem kilkanaście wartstw przed trójkąt łączący gripa ze sobą i działa :) nawet lepiej niż na poćżatku bo nic a nic się nie chybocze :)

 

Używam lunety 3-9x40 i dlatego musiałem zdjąć zespół muszki... ale wygląda teraz wg mnie lepiej [bo nie jak M'ka :)]

 

pozdrawiam

Mariusz

Link to post
Share on other sites

Ok, jak pisałem zmieleniu uległa zębatka tłokowa. :) no a jak. Odesłałem do krakmana. ktoś tam pisał ze Krakman wmawia ze to z ich winy. U mnie nawet o tym nie wspomnieli ale to moze dlatego, ze załaczyłem "opis usterki" w którym opisałę co i jak sie zepsuło i w jakich okolicznościach.

 

Wymienili mi zebatke na stalową (55zł - 30(koszt zebatki ZnAl)) za 25zł, oraz przy okazji zamówiłem gumke HU Guardera ;) Silikonową, któą również bez opłat mi zamontowali.

 

:) Za modyfikacje płace przy odbiorze a paczka zostaje wysłana na koszt Krakmana przez GLS. :)

 

Ogólny ksozt zabawy wyszeł mi 57zł. byłoby taniej gdyby nie ten HU

 

Dołączyli mi również na moją porśbę zjechaną zebatke i stary HU wraz z dystanserem

 

Pozdrawiam

Cerb

 

P.S. Jak dojdzie opisze jak strzela itp.

Link to post
Share on other sites

Witam

Czy ktoś zajął sie jakimś powazniejszym tuningiem SR4? Chodzi mi o moc wieksza od 400fps. Jeśli tak to jakie koszta itd.

No i druga kwestia, do jakiejs osoby ktora w miare dlugo ma ten karabin, czy oprocz wymiany zebatki tlokowej i tych paru czesci od HU, czy jakies inne czesci mocno sie zuzywaja/psuja?

 

Pytam bo niedlugo wakacje i robotka bedzie no i nie wiem na co sie nastawiac, czy na SR4 + te czesci co na pewno sa do wymiany, czy jakies M15 od CA. Cenowo roznia sie sporo ale znowu jesli potem problemy z sr4 sa to, czy nie lepiej jest dozbierac do M15.

Wracajac do SR4 czy po wymianie zebatki i tych czesci od HU karabin chodzi bez zarzutu? Nie trzeba pukać w body zeby dalej strzelal itp?

Link to post
Share on other sites

napiszę szczegóły jak mój gun wróci z Krakowa - plan docelowy - wstawienie m120 guardera, co przy lufie 510mm da ok 420-430 fps.

Co poszło do zmiany:

- zębatki na stalowe

- dysza podwójnie uszczelniona guardera

- głowica tłoka na łożyskowaną wzmocnioną

- głowica cylindra na mosiężną podwójnie uszczelnioną

- tappet na systemę

- żebatka silnika na stalową [wygoliłem swoją już :/]

- tłok na poliwęglan systemy

- cylinder na teflonowy systemy

- łożyska - najpierw na ślizgowe stalowe src, teraz na kulkowe systemy...

- podkładki systemy

- prowadnica sprężyny z łożyskowaniem

 

eee no w zasadzie to chyba wsio oprócz szkieletu GB... m120 to górna granica wytrzymałości zwykłego GB.

 

całość kosztów.. hmm musiałbym policzyć, ale sporo... wydaje mi się, że w zasadzie wychodzi tyle co stockowy CA... ale że kupowałem to partiami to było to dla mnie mniejsze obciążenie... i dlatego nastawiałem się na SRC odrazu i świetny serwis Krakmana niż na m16 CA z ASG shopu

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

hmm a tutaj wielkie zaskoczenie będzie... booo wymieniłem je na zębatki...

.

..

...

stalowe...

SRC :P czyli w sumie te Wellowe bo to chyba ta sama fabryke [też XYZ czy jakoś tak] - kupowałem u Krakmana cały komplet... przeleciały narazie ok 3k kulek i 0 śladów zużycia... polecam i tyle :] 95 zł i trzymają się idealnie :D chociaż na więcej niż m120 radziłbym ich nie wkładać...

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

mam tego guna i jest bardzo dobry...Polecam !

i zamierzam wstawić sobie do niego zestaw tuningowy z asgshop.pl za 215zl ze sprężyną m120 oraż wzmocnione zębatki ponieważ te standardowe mogą nie wystarczyć :/

co sądzicie o tym wyborze? a moze wytrzyma bez tych zębatek?

pzdr.!

 

[ Dodano: Sat 27 May, 2006 ]

mam wersje 330fps i zasięg celny wynosi dobre 35m na kulkach 0,2,na 0,25 jest większy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...