Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzina M4 [SRC]


Recommended Posts

Te SRC są chyba bardzo awaryjne... nie znam ani jednego właściciela Mki SRC, którego sprzęt jeszcze nie sprawił problemu czy nie był w serwisie. Przykre i smutne, ale prawdziwe.

 

No więc znasz od teraz już dwóch: Mnie i Shadusa

 

Swoją drogą, zlikwidowałem w dość prosty sposób chwiejną lufe, ale za nic nie moge zrobić zeby okładziny w M16 sztywno siedziały. Macie jakieś sugestie? Szczególnie to dobija jak rozstawie dwójnóg...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No nareszcie. Emeczka dziala i zdobyla dzisiaj mnostwo fragow. Batka daje rade i kosi po kolei. I uwazam ze jedank sie opalacalo. Oto korzysci jakie wyplywaja z posiadania SR4:

- jest tansza niz TM, a wyglada tak samo

- jezeli jestes poczatkujacy (tak jak ja) to na tym sprzecie nauczysz sie jak usuwac drobne usterki

- daje mnostwo frajdy.

i mimo ze nie jest doskonala to uwazam ze warto. - to mowilem ja - jarząbek <Mr. Green>

Link to post
Share on other sites
A czy bateria 9' date='6 rozwiąże problem ciągle zacinającego się tłoka?

Jeśli nie - należy wymienić głowicę tłoka, cały tłok czy może jeszcze cylinder?[/quote']

 

 

jeżeli mocniejsza bateria nie pomoże to wtedy pomyśl o innych rozwiązaniach (np. wymianie repliki :wink: )

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Po ok 12,000 wystrzelonych z niego kulek mogę powiedzieć śmiało ze jest to bardzo dobra replika. Teraz przymierzam się do zakupu metalowego BODY i szyn RIS do tej repliki. Do tej pory poleciały bezpiecznik i selektor ognia (replika strzela tylko Full Auto). Zasięg skuteczny na stocku (tj. 300fps jak podają) to ok 30m znaczy z tej odległości można trafić stojącego człowieka w korpus tak naprawdę bez większych problemów ale nawet na 40m przeciętny strzelec dał by radę. Mam zamiar troszkę zainwestować w tą replikę i naprawdę jestem z niej zadowolony. W teamie mamy 3 Mki CA i moją SR. CA po każdej strzelance coś się dzieje jak nie jednej to drugiej natomiast poza tym selektorem ognia i na samym początku bezpiecznikiem u mnie nic się nie dzieje. Co do magazynka to jest sprawa chwiejnej lufy jeżeli kulki nie lecą to wystarczy lufę podnieść maksymalnie do góry i wtedy leci każda kulka.Sam strzelam na batce 9,6v 1800mAh firmy KAN jeżeli już chodzi o ścisłość i jeszcze ani razu tłok mi się nie zaciął, nie wiem może jest to kwestia repliki.

Link to post
Share on other sites

Szyner , z tego co piszesz to dziwne troche.

Posiadałem 4 karabiny TM, w żadnym nie musiałem lufy podnosić, nie padał selektor ognia, bezpieczniki...

Twój opis jak dla mnie odbiega od opisu bardzo dobrej repliki.

Może poprostu to zasada że każdy chwali swoje ;)

 

Nie żebym sie czepiał ale uznając twoją replike za bardzo dobrą, to jakie są moje TM'y w których przez cały czas użytkowania i czasem nawet 2 razy taki przebieg nic sie nie działo?

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś 2 eMki z TM, teraz niestety mam src... Temte łącznie 1,5 roku i NIC sie z nimi nie działo. A src? 3 miesiace od kupna męczyłem się żeby wogóle ruszyło, podziałało 2 miesiące, dzisiaj padło semi, a 10 minut póżniej wogole przestało działać i teraz leży w postaci puzzli 3d aż zechce mi sie to poskładać do kupy i sprawdzić czy ruszy...

 

Gdyby nie to że tyle kasy w te src wpakowałem to sprzedałbym je w cholere, doplacil i kupil TM. I byłbym wesołym, zadowolonym z życia użytkownikiem aega który nie musi się modlić przed każdą strzelanką.

Link to post
Share on other sites

Pietrzak dobrze ujął sprawe.

 

Chciałeś przykład emki ?

Nawet te m4 pj system - zdaje sie ze Bulli wydał recke nowej serii ktora bedzie kosztowac ok 500 zł. 50 tys kulek wystrzelił i nic sie nie z nimi nie dzialo. Nawet juz nie chodzi o to ile czasu uzywal.... ale ile poszło przez cały mechanizm amunicji.... no to sorry...

 

Obecnie TM'a kupisz za 600 zł ... emke w szczególności, nawet bym sie nie zastanawiał co kupić, bo po cholere ci nowy karabin src który i tak spierdzieli sie po 2 miesiącach ;)... to juz lepiej uzywane TM które potrafią działać po 5 lat bez usterki, gdzie trzeba wymienic jedynie Hop UP (ale to oczywiste jest)

Link to post
Share on other sites

Wybacz OT, ale dlaczego chcesz zmieniac jedyna sensowna rzecz w TM, czyli ich magiczny HU? To wlasnie jedyne co bym zostawil - wymienilbym bebechy, bo nie wytrzymaja upgrade'u i body na metalowe... Ale magicznych jajek krasnoludka, ktory siedzi na lufie podkrecajac nimi kulke nie ruszylbym za skarby swiata!

Link to post
Share on other sites

A czy bateria 9,6 rozwiąże problem ciągle zacinającego się tłoka?

Jeśli nie - należy wymienić głowicę tłoka, cały tłok czy może jeszcze cylinder?

 

Wywaliłem szkielety CA,efteki itepe i zrobilem w końcu swoje SRC.na stock :P.

 

Wymieniłem tylko głowice tloka na CA- z głowicą CA praktycznie nei da sie wepchnąć tłoka przy zatkanej dyszy- tak uszczelnia(pozwoliłem sobie tez pociągnąc taśmą teflonową głowice cylindra. chodzi ciasno- istaniała obawa,ze moze być za ciasno i batka,nie pociagnie ,więc zabrałem się za podkładkowanie.

 

Przy okazji wymieniłem tlokową na stalową.

 

Podkładkowanie wyszlo idealnie- bez tloka i silnika zębatki mozna rozpędzić palcem(wykonują jedyne pół obrotu-obrót,ale jak na stalowe ślizgowe łozyska to chyba niezły wynik -lepszy widzialem tylko na kulkowych).

 

Zabawka chodzi na baterii 8,4 mini sanyo (600mAh) :P. chodzi,zero zacinek tłoka,zadziwiający ROF.

 

Suma prac wykonanych: wymiana glowicy tłoka i spręzyny na CA(stock) zębatki tlokowej(w nowszysch nie wymagane), wymiana okablowania(niejako przy okazji), łozyska stalowe + dobre podkładkowanie :P. Opiłowanie szkieletu GB (prowadnic tłoka) z wystających pypci.

 

 

Dlaczego wymieniłem spręzynę?Bo ta kierunkowa jest mocno podejrzana :). na pewno nie pracuje równo- przez ten 'pypeć' wchodzący w 'cięzarek'. a CA to chyba dobra spręzyne, nie? :P

 

koszt: sprezyna 10-15zl, głowica tloka 10zł ,łozyska stalowe 20-30zł - kable: 2-4zł (styki zostały).zębatka stalowa 10-30zł.

SRC działajace na batce 8,4 mini- BEZCENNE ;) .

 

 

Zostało mi załatwienie sprawy komory hu, bo cholerstwo ładuje za pierwszym razem 2 kulki.

 

Po wielokrotnych oględzinach tego selektora ognia, o którym duzo ludzi marudzi- nie kumam co moze się tam psuć. proste jak konstrukcja cepa, Nie powinno się zuzywać tak jak np w mp5- bo jest ładne i symetryczne...

 

Może wypada z prowadnic w szkielecie GB?

 

U mnie -odpukać- działa juz kilka mcy.

 

 

aikman: specjalny ściagacz wymagany. src niestety nie ma sruby imbusowej do zdjęcia zębatki. za to jak juz zdejmiesz starą i załozysz nową- to nowa będize miała imbusa :P ;) .

Edited by awful
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

 

Po wielokrotnych oględzinach tego selektora ognia, o którym duzo ludzi marudzi- nie kumam co moze się tam psuć. proste jak konstrukcja cepa, Nie powinno się zuzywać tak jak np w mp5- bo jest ładne i symetryczne...

 

 

Selektor się trzyma, pada przerywacz przynajmniej tak mi Krakmani napisali na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Selektor się trzyma, pada przerywacz przynajmniej tak mi Krakmani napisali na gwarancji.

 

no w sumie cienko wygląda,więc to może być to...

 

 

do pytania wyzej:

 

zmień głowice tłoka na CA(10zł), komore na metalową(40-60zł), sprezyne na m100/stock CA(10-40zł) jak juz zmieniasz głowice tłoka :). do tego gumka hu silikon(30zł). łozyska stalowe poprawią pracę całości- grosze,wiec warto(15-20zł).

 

przy okazji mały teflonfix na głowicy cylindra.(2zł)

 

róznica w zasiegu- kosmos.w kopie- nieduza- w stcku przbijał 1 scianke puszki po piwie, po ww (tylko sprezyna stock CA)- przebija obie.znaczna poprawa kulttury pracy.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Mam problem z tym modelem a dokłądnie:

 

"Raz mi strzela dobrze a raz źle"

 

Strzelam auto pierwsza kulka poleci na 4 m, a później leci łądnie..

 

Jak strzelam semi, raz kulka poleci ladnie a raz na 4 metry;/

 

Jaki moze byc tego powod??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...