Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STALKER-Zona Nysa III


Recommended Posts

Moja postać na nyskim Stalkerze ewoluuje, hehehe:

 

LINK DO FOTO

 

 

Lejtnant dr Koszerski

 

Udane lecz niewiele wnoszące próby wyjaśnienia istoty artefaktów oraz jałowość dyskusji prowadzonych przez liczne autorytety świata nauki sprawiły, że ten dobrze zapowiadający się eksplorator Zony porzucił karierę laboranta terenowego Wojskowego Instytutu Badań Zony, uznając, iż droga do poznania prawdy o niej wiedzie nie poprzez rozumową analizę lecz intuicyjny wgląd.

 

Ścieżkę tą praktykują członkowie Zakonu Ciszy. Jest to radykalne bractwo anachoretów, którego główną zasadę stanowi ślub milczenia. Odwiedzają oni rejony, w których występują wyjątkowo intensywne fluktuacje psioniczne ćwicząc w tych niebezpiecznych dla ludzkiej psychiki miejscach utrzymywanie głębokiego mentalnego skupienia. Ponoć przebywający w tym stanie mnisi potrafią wniknąć bezpośrednio w czasoprzestrzennopsioniczną strukturę Zony, co niekiedy przejawia się ujawnieniem zdolności paranormalnych jak np. jasnowidzenie czy też przewidywanie przyszłości.

 

Ponadto bracia Zakonu Ciszy, którzy w większości wywodzą się z grona stalkerów-weteranów, oferują usługi jako najemnicy wspierając swym doświadczeniem i orężem. Ze względu na składane śluby milczenia współpraca z nimi jest dość utrudniona, jednak liczne przypadki, kiedy to bracia zakonni uratowali komuś życie, uczyniły z nich godnych zaufania towarzyszy.

 

Dr Koszerski był znany raczej z hulaszczego trybu życia, częstych pijatyk oraz wizyt w przybytkach o kuszących nazwach, takich jak "Słodka Anomalia" czy "Rozkosze Rozgrzanego Reaktora". Jego dziwaczna przemiana wzbudziła politowanie nawet u kilku poważanych stalkerów, jego starych przyjaciół. Czy to nie kolejny kabotyński wybryk Koszerskiego, albo tylko pretekst do spędzenia urlopu w odosobnieniu i nabrania sił do dalszych hulanek? Pewnie chce jedynie przechytrzyć mnichów i wydrzeć im tajemnicę pędzenia cenionej nalewki z jagód zbieranych w Rudym Lesie, a wydzieranie tajemnic Zony ma w głębokim niepoważaniu... Brat Jaro, bo pod tym mianem stał się znany wśród stalkerów, zbywał te wątpliwości milczeniem i głupkowatym uśmieszkiem.

 

Motto reguły Zakonu Ciszy:

 

"Ani materia, ani świadomość nie są czymś ostatecznym. Obie mają swoje źródło w czymś, co znajduje się poza nimi, w czymś, w stosunku do czego są jedynie skutkiem i przejawem, w czym są obie zakorzenione i pogodzone ze sobą. Ta nieznana rzeczywistość nie może stać się przedmiotem poznania. W tym miejscu moje poszukiwania zatrzymują się, osiągają nieprzebyte dno wszelkiego myślenia. Nie ma już nic, co można by o tym powiedzieć. Pozostaje tylko - wiedział o tym Eckhart, a nawet Wittgenstein - milczenie."

 

David Bohm (fizyk, filozof fizyki)

Edited by jw801
Link to post
Share on other sites
  • Replies 610
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj tam oj tam Poldek.. w koncu to zakon i zawsze znajdzie sie miejsce dla kolejnego cpuna.

 

Takie odwazne pytanie - czyzbysmy mierzyli na cos wiecej niz strzelanke z zacienciem klimatycznym? Ta historia postaci mnie tak osmielila:D Osobiscie jestem jak najbardziej za, tylko czy sie uda?

Link to post
Share on other sites

I nie napisał też, że mamy magiczne hasło, które powoduje, że nagle wszyscy stają się mili i przestają odgrywać wredne postacie. I nie napisał też, że nie bijemy się z ludźmi a używamy tego hasła kiedy gra nam się nie podoba.

Link to post
Share on other sites

Busko - Zdrój, trzech bywalców, tj. Niedźwiedź, Forrest oraz DuHu chętni jak zawsze. A co do naszej obecności an dwóch poprzednich edycjach:

 

http://www.wmasg.pl/artykuly/sprawozdania/...04.10.2009/216/

 

Pierwsze zdjęcie od góry - ekipa z Buska ;) Zresztą, sojusze ze Shperaczami, przymusowy pobyt w Gułagu, ugody z Naukowcem, ludzie, którzy zaszli tak daleko w Zonę, gdzie jeszcze nikt żywy nogi nie postawił, nagrody wyznaczone za nasze głowy, morderstwa, tajne zlecenia - to my! Liczę na 3 zaproszenia ;)

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje że z CinCinem będziemy w dalszym ciągu kontynuować naszą ''barbarzyńską'' misję ;]

 

 

Rostal omg, ja tu specjalnie nie podawałem pseudo naszego herszta, a Ty w jednej sekundzie zepsułeś misterny plan :poddanie: :wink:

Link to post
Share on other sites

jest mozliwosc zapisania doswiadczonych juz w tych sprawach 16 latka i 17latka pod opieka 25 latka : D ??

 

Doświadczonych w 'tych' sprawach? ;]

 

Nie jestem organizatorem, ale wyraźnie jest napisane że wstęp od 18 lat. Jak pamiętam z poprzednich edycji- sprawdzane były dowodziki.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...