Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

STALKER-Zona Nysa III


Recommended Posts

  • Replies 610
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więc tak, proszę nie wpadać w panikę.Musiałem zmienić miejsce zamieszkania i obecnie nie mam neta. Rejestracja trwa nadal. Zwolniły się miejsca po stronie wojska jest też trochę miejsc po stronie stalkerów i mutantów.

Każdy kto wysłał zgłoszenie do dziś, został przyjęty potwierdzenie rejestracji będę wysyłał w czwartek wieczorem (wracam do domu :) )

Lista osób przyjętych pojawi się na stronie w poniedziałek lub wtorek wieczorem.

Przepraszam za problemy.

Link to post
Share on other sites

Czołem pacany!

 

Czas na garść świeżych informacji.

Po pierwsze i najważniejsze jest już udostępniona nowa mechanika gry:

 

http://stalker.nysa.pl/mechanika-v5.pdf

 

Chyba nie muszę przypominać że znajomość jest obowiązkowa! Ja wiem że 8 stron to dużo ale sporo rzeczy jest dosyć oczywistych, poza tym stali bywalcy już wiedzą z czym to się je. Wszelkie zmiany w stosunku do poprzedniej wersji v.4 są oznaczone kolorem czerwonym.

 

W tym roku wprowadziliśmy sporo zmian w mechanice jak i samej grze. Najważniejsze z nich:

- brak leków ANTY-PSI (czerwonych)

- wprowadzono dodatkową grupę artefaktów - ARTEFAKTY UNIKATOWE

- wprowadzono MORFINĘ (szerszy opis w mechanice)

- przywrócono KARTY KOMBINEZONÓW, KARTY PRZEDMIOTÓW nadal istnieją

- wprowadzamy limit amunicji, ilość strzałów jest limitowana poprzez posiadanie odpowiednich KART AMUNICJI - patrz mechanika gry

- będzie sporo znajdek, tak więc dokładnie sprawdzajcie teren i oglądajcie wszelkie znalezione przedmioty!

- nieco zwiększamy ilość anomalii oraz artefaktów

- wprowadzamy "broń białą"/improwizowaną, chodzi tu o repliki noży czy pałek wykonane z kartonu, pianki lub styropianu - więcej info w mechanice

- zwiększona została ilość postaci NPC oraz frakcji dla których można pracować lub przyłączyć się do nich

- wyważony układ sił poszczególnych grup/frakcji - każdy ma swego wroga i przyjaciela

- wprowadzamy małą zmianę co do czasu gry - więcej info na stronie imprezy http://stalker.nysa.pl/

- a także wiele smaczków i nowości ale to już pozostanie niespodzianką :-)

Jak zwykle stawiamy na maksimum swobody oraz na kreatywność graczy. Mamy nadzieję że wprowadzone zmiany uatrakcyjnią rozgrywkę oraz wzbogacą klimat. Ale i tak ostatecznie wszystko zależy od Was.

 

Pozdrawiam Sławek

Link to post
Share on other sites

Skóra się jeży podczas czytania mechaniki :-F. Będzie jazda nie ma co. Karty użycia broni - niezły patent. Będzie się działo. Oby tylko pogoda była w amirę znośna.

Edited by bart1974
Link to post
Share on other sites

Swirekster lol - Tak, całej reszty dowiesz się już na miejscu od swoich "boss'ów".

 

Cieszę się (nie tylko ja) że podobają Wam się nowe pomysły. A jak się to sprawdzi w praktyce dowiemy się już niedługo.

 

PS: Co do pogody, mnisi odprawiają właśnie stosowne modły do bóstwa Zony. Może coś z tego będzie ;)

Edited by soldat
Link to post
Share on other sites

Skażenie akurat idealne :-F

 

 

 

Jak już tak wracamy do przeszłości, to mnie najbardziej zainteresowało to zdanie: "Na terenie kraju wydzielono szereg obszarów o podwyższonej koncentracji izotopów cezu. Największym powierzchniowo jest tzw. “anomalia opolska“"

 

Zdanie wyrwałem stąd :-F

Edited by lecler
Link to post
Share on other sites

No ładnie... No ładnie! Akurat mieszkam w samym centrum tej anomalii, tam gdzie czerwony obszar :-F A żeby było śmieszniej to urodziłem się w 1987 czyli jak był wybuch w 1986 to byłem sami wiecie gdzie ;) Nie ma co, gruuuby motyw! Ale widać że mi się to wszystko udzieliło i padło na mózg. :D

Link to post
Share on other sites

Ale widać że mi się to wszystko udzieliło i padło na mózg. :D

 

Nie tylko tobie. Akurat w tamtym czasie byłem przeziębiony i nie poszedłem do szkoły. W ten sposób ominęło mnie picie płynu Lugola. Dobrze pamiętam widok zza okna: grupowe eskapady uczniów pod eskortą nauczycielek do ośrodka zdrowia, a nad Opolem wielka czerwona łuna :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...