Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AN/PEQ wszelkie kopie.


Recommended Posts

  • Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Mati13k

Zbieraj na oryginał. :-F Parę osób na tym forum ma takie cudo, ktoś nawet się pochwalił. Niestety musisz sam popytać. Ew. ATPIAL za parę tysięcy dolców.

 

 

A tak serio to miałem do czynienia jedynie z VFC i mogło być trochę lepiej z laserem, wykonanie za to piękne. Nie wiem jak G&P.

Link to post
Share on other sites

Tutaj głównie chodzi o wiązkę lasera, czy np jej moc jest na tyle duża, że widzisz ją gołym okiem, czy np widać tylko czerwoną kropkę na ścianie ;-)

Tak, widziałem ten oryginał na alledrogo, ale zdecydowanie za drogo :lol: zaś jeśli chodzi o rynek cywilny to an/peqi sa niedostępne, na ebayu mozna znalezc dużo aukcji związanych z tym fantem.

Edited by Kleju
Link to post
Share on other sites

Mam peq 2 G&P z zielonym laserem. Laser można regulować w poziomie i pionie. Widoczność plamki cool. Dwa rodzaje kablowych włączników w zestawie, w tym 1 żelowy.

Świecenie diody z białym światłem bardzo mocne, do czyszczenia ciemnych pomieszczeń super.

 

Tyle zalet, a teraz łyżka dziegciu. Włącznik na puszce peq2 po roku czasu padł, brak możliwości regulacji w pionie i poziomie światła diody, do tego te atrapy regulacji lubią odpadać, zgubiłem tą z boku.

 

Co do tunningu G&P ba allegro, CHŁOPY oni chcą coś koło 2 tys. zł :strach:

To już lepiej oryginał z USA wytargać :mrgreen: .

 

Jak dla mnie za duże pieniądze G&P kosztuje w Polsce, lepiej samemu ściągnąć coś z HK.

Link to post
Share on other sites

Korzystając z tematu... Widział ktoś Atillę 200? Nie mogę nigdzie tego znaleźć... Wydaje mi się, że nowe H&K416 od SRC mają ją w zestawie. Pytanie czy da się to przerobić jakoś.

 

EDIT: SRC daje Vitale...

Edited by Nerpa
Link to post
Share on other sites

Mam an/peq-15 od vfc, czerwony laser ma dobrą regulacje o ile zamontuje się go na górnej szynie RIS, na bocznej zabrakło mi regulacji w pionie, latarka słaba (po właczeniu lasera i latarki jednocześcnie, bardzo słaba), można się pokusić o zmianę diody i refa, na baterii cr123 powinno dać radę wyciągnąć 170 lumenów z dobry sterownikiemi jakies 50-80m zasięgu. Samo pudło dobrze wykonane, naklejki również. Włącznik na kablu nie jest żelowy tylko stykowy i ni jak nie pasuje żeby do wsunąć w jakąś rączke taktyczną (za duży), jedyny spieprz... y element :)

Link to post
Share on other sites

[...]

Nie mówiąc nic o oryginale Javelina... :lol:

 

 

Dopiero teraz temat przyuważyłem :D

 

NA allegro krążą (przynajmniej ze 2tyg temu) 2 an/peqi GP ponoć "profesjonalnie tuningowane"

 

Te tuningowane repliki G&P robi sklep z Hong Kongu, wystawiają je regularnie na eBayu, w licytacjach schodzą po 400-600$. Jest tam wstawiona silna dioda IR jako iluminator i dość silna dioda laserowa IR jako wskaźnik. Generalnie fajna zabawka, ale trochę za droga, jak ktoś ma smykałkę do elektroniki to zrobi to sobie sam znacznie taniej.

 

Nie wiem ile kosztuje oryginał (o ile jest na rynku cywilnym), ale z allegro ma tu link

http://allegro.pl/item1158472077_an_peq_pa...stries_pvs.html

2500zł

 

To nie jest oryginał tylko właśnie owe tuningowane G&P. Marzan sprzedawał, bo dorwał oryg. puszkę :) Oryginały na eBayu schodzą w cenach 1200-1700$, w Polsce ostatnio poszło na allegro za 4500zł, właśnie do Marzana.

 

 

 

[...]

Tak, widziałem ten oryginał na alledrogo, ale zdecydowanie za drogo :lol: zaś jeśli chodzi o rynek cywilny to an/peqi sa niedostępne, na ebayu mozna znalezc dużo aukcji związanych z tym fantem.

 

 

Generalnie na rynku cywilnym jest dostępne, tylko rzadko i drogo, tyle. No i jak ktos chce kupić ze Stanów, to trzeba kombinować z wysyłką, bo nikt nie chce słać za granicę.

 

 

 

Javelin się chwalił, że za ok 1000 kupił swój oryginał, coś w tym jest ;-)

 

 

Ale javelin to javelin :) Raz, ze kupowałem od kumpla, a dwa, on sam kupił jeszcze taniej, bo kupił jako niesprawny... Faktycznie, puszka nie działała, bo nie miała zakrętek od baterii :D

 

 

Korzystając z tematu... Widział ktoś Atillę 200? Nie mogę nigdzie tego znaleźć... Wydaje mi się, że nowe H&K416 od SRC mają ją w zestawie. Pytanie czy da się to przerobić jakoś.

 

EDIT: SRC daje Vitale...

 

Sprzedawca z Danii wystawia regularnie na eBayu oryginalną Atillę :D Chyba jakoś między 3-4 tys $ :)

 

[...] Włącznik na kablu nie jest żelowy tylko stykowy i ni jak nie pasuje żeby do wsunąć w jakąś rączke taktyczną (za duży), jedyny spieprz... y element :)

 

Oryginalny włącznik na kablu do PEQ też jest zdecydowanie za wielki, beby wcisnąć go w jakąkolwiek rączkę :) Trzeba na rzep przyczepiać albo izolka/guma.

 

 

Co do replik, to po porównaniu z oryginałem - zdecydowanie najlepsze są repliki G&P (oczywiście mówię o tych z laserem i latarką), tylko drogie.

Z tańszych to najbardziej polecam VFC, wersję bez lasera. 120zł i świetnie wyglądająca puszka. Tutaj fotka porównawcza (z lewej oryginał):

 

img5032z.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Różnią się kształtem zakrętek od baterii, ale w oryginałach też tak jest - zależy jaka seria. Jedyne co, to w VFC atrapa śruby mocującej mogłaby być z metalu i blokada "mocnych" trybów (to niebieskie gówienko) jest zbyt płaska, ale można ją wywalić całkowicie, bo żołnierze często tak robią.

Edited by javelin
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj się bawiłem chińskimi an/peq15 z laserem i latarką.

 

peq15%20black%20red%20laser%20n%20flashligh%20a.jpg

 

Ładny plastik, wygląda solidnie.

 

W środku laser czerwony i latarka z diodą. W dzień szału nie robiła, a w nocy jeszcze nie testowałem, ale prosto w oczy daje nieźle ;).

 

Są 3 "tryby" - sama latarka, sam laser, oraz to i to. Włącznik chwilowy na niedługim kablu, chyba na mikrostykach zrobiony.

 

Na dniach wrzucę fotki i napiszę coś więcej.

 

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, choć jako latarka raczej się nie nada. Natomiast szpanerski celownik laserowy jak najbardziej :D.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, co do tego porównania Viamortis... wrzucisz zdjęcia w nocy i się zobaczy, może się także zdecyduje, ale opcja w klepania do puszki lepszego lasera też nie jest zła, najlepiej to jakby ktoś miał peq G&P na sprzedanie i byłoby po kłopocie hehe 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

img6010n.th.jpg img6011h.th.jpg img6012.th.jpg img6013r.th.jpg img6014.th.jpg

 

Latarka to dioda, dobra do poświecenia na mapie, ale jako oświetlenie taktyczne zupełnie nie daje rady. Słabiutka jest.

 

Tryby świecenia: laser, laser z latarką, latarka.

Regulacja lasera za pomocą śrub podpartych z drugiej strony sprężynkami. Góra-dół oraz na boki.

 

Włącznik na kablu działa na przytrzymanie (zdaje mi się, że jest tam mikro-styk w środku), gumowy przycisk na górze puszki włącza latarkę/laser na przytrzymanie oraz na stałe po kliknięciu.

 

Zdjęcia w nocy postaram się cyknąć niedługo.

 

Pozdrawiam.

M.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...