Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

co do bebechów tej giety to:

 

-plastikowa dysza niby ma być doszczelniona ale tak naprawdę nie posiada żadnej uszczelki i przy testach nie trzyma kompresji

 

-głowica cylindra wygląda całkiem fajnie ma podwójna uszczelkę jest z aliminium i po za tym ze w moim egzemplarzu była skrzywiona to nie mam jej nic do zarzucenia

 

- cylinder typ 0 wygląda normalnie i solidnie

 

- Głowica tłoka aluminiowa, ładnie uszczelnione

 

- tłok hmmm, no jest raczej do wymiany u mnie po około 2000 strzałów na 130 guardera widać znaczne zużycie choć może na 120 nie będzie aż tak źle

 

- popychacz twardy i solidny ale u mnie przy mątowaniu bore upa z CA wymagał zeszlifowania ze względy na brak miejsca

 

- łożyska wyglądają ładnie solidnie dobrze siedzą na swoich miejscach

 

- zębatki myślę wyglądają na solidne brak niedoróbek czy niedociągnięć w ich wykonaniu

 

- kable poza dziwnymi kolorami nie są jakieś złe

 

- silnik ma spory zapas mocy magnes jest na tyle mocny ze przyciąga przedmioty nawet przez uchwyt.

 

- prowadnica sprężyny aluminiowa łożyskowana.

 

- sprężyna 120 wygląda dość dobrze jest pokryta chromem albo niklem (czymś co sie świeci) :)

 

- kostka spustowa ma ładny niebieski kolor ;) nie wiem czy wszystkie V3 tak maja ale przy składaniu tego GB trzeba szczególnie uważać na kostkę spustową, często lubi wyskakiwać ze swojego miejsca itp

 

ogólnie praca całego mechanizmu w stoku jest bardzo przyjemna i jak na aluminiową głowice cylindra i tłoka dość cicha. Moim zdaniem panowie inżynierowie z SRC poskładali całkiem przyzwoity GB, jednak jak już pisano wcześniej cała ta praca idzie na marne przez kiepskie spasowanie komory hop up i połączenia komory hu z GB. Na szczęście ktos z odrobiną doświadczenia w grzebaniu w AEGach nie powinien mieć problemów z naprawieniem tych usterek. Tflon pilnik i do boju. ;)

Edited by Bizoo
Link to post
Share on other sites
  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Racja, aczkolwiek pracuje tam jeden z najuczciwszych ludzi w tej branży icon_wink3.gif . Nawet moi rodzice,który nie znają się na ASG uważają,że jemu nie chodzi o to żeby sprzedać,tylko żeby doradzić.
Jako argument przeciw produktowi podałeś anonimową opinię podobno ze sklepu który go akurat nie sprzedaje :-P. Kiepski argument. Także dlatego, że wplątujesz sam firmę w opinie których może wcale nie chce firmować publicznie (po co?). Kwestia czyjejkolwiek uczciwości czy opinii czyichś krewnych nie ma tu nic do rzeczy.

 

Nie rób już ze mnie wroga Specshopu, bo akurat tam kupiłem chyba najwięcej i pod tym względem to dla mnie sklep nr 1. Proponuję więc nie punktować sobie u nich moim kosztem. Szanuj swoich znajomych, zwłaszcza ze Specshopu, bo to zaiste dobra firma, szanuj matkę i ojca i nie rób im bez potrzeby publiki. Szanuj też rozmówcę na forum i nie pomawiaj go o kwestionowanie czyjejś uczciwości, bo będzie niemiły. Umówmy się, że sprawa jest OT i EOT i niech sobie wyleci a od tej pory już nie wstawiamy argumentów, że ktoś tam powiedział, że inny powiedział..... Dziękuję i pozdrawiam.

 

Proponuję wywalić oba posty i wrócić do konkretów, bo jak widać powyżej przynajmniej dwie (a w zasadzie więcej) osoby odwaliły kawał dobrej roboty patrosząc dość dokładnie repliki i dzieląc się konkretnymi informacjami, za co serdecznie dziękuję bo bardzo podkręciły mnie te nowe repliki a informacja o komorze bardzo ostudziła :).

Link to post
Share on other sites

 

Nie rób już ze mnie wroga Specshopu, bo akurat tam kupiłem chyba najwięcej i pod tym względem to dla mnie sklep nr 1. Proponuję więc nie punktować sobie u nich moim kosztem. Szanuj swoich znajomych, zwłaszcza ze Specshopu, bo to zaiste dobra firma, szanuj matkę i ojca i nie rób im bez potrzeby publiki. Szanuj też rozmówcę na forum i nie pomawiaj go o kwestionowanie czyjejś uczciwości, bo będzie niemiły. Umówmy się, że sprawa jest OT i EOT i niech sobie wyleci a od tej pory już nie wstawiamy argumentów, że ktoś tam powiedział, że inny powiedział..... Dziękuję i pozdrawiam.

Ghandi2, spokojnie.

Trochę mniej nieuzasadnionej agresji. Żle się to czyta.

 

Pozdrawiam

Edited by suchy77
Link to post
Share on other sites

Nie pomyślałem o tobie jako o wrogu rzeczonego sklepu ;-) . Akurat ja kupuję tam tylko w sklepie stacjonarnym i wyrobiłem sobie o nich opinię.Wybaczcie za OT. Jestem początkującym airsoftowcem i wątpię żebym sobie poradził z zeszlifowaniem niektórych części o których piszecie. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

"Ja nie jestem agresywny, agresywność - 1" - że zacytuję klasyka. Ale czyta się faktycznie - fatalnie, mialo być zabawne - wyszło średnio - sorry (szczerze-kiepski post). Proponuję jednak skończyć z dorabianiem interpretacji, bo od tego zaczął sie problem i wrócić do tematu wywalając posty od nieszczęsnego wtręctu o znajomym z firmy, zostawiając Bizoo. OK?

 

A piłowanie komory - budzi przestrach - tu się zgadzamy. To jest konkret i wystarczy aż nadto.

Link to post
Share on other sites

Problemu z g36kv chyba jeszcze nie miał takiego, że została kulka w środku repliki, widać ją z miejsca na magazynek widać biały koniuszek i nie idzie jej wystrzelić, a boję się wkładać wyciora bo nie wiem czy jest hop-up włączony czy nie :/.

 

Czy kulki zawsze lecą raz w lewo, raz w prawo celując w to samo miejsce? Czy w większosci przypadków lecą równo za sobą?

Link to post
Share on other sites
W skrócie - magazynek od SRC upadł i kaput nie strzela... rozkręciłem coś tam pogrzebałem i działa, ale nie wiem czy będzie strzelać po ostatnim problemie ^up.

 

Jak dla mnie to ten magazynek jest jakiś podejrzany. Nie dość, że luźno siedzi to jeszcze coś w nim lata i wylot kulek jest kwadratowy (choć to pewnie dużej różnicy nie robi). Wolę Boyi albo JG.

 

Magazynki G36 generalnie nie są przesadnie solidne.

Mam około 8 magazynków D-BOYS/P&J. Dwa zeszmelcowane niemal od początku. Mam jeden magazynek SRC - i jak na razie nie narzekam, ale chyba nie ma sensu wysnuwać zbyt daleko idących wniosków na podstawie jednego magazynka. Bolec wypychający kulki zdecydowanie lepszy od D-BOYS, mocniejszy opór sprężyny przy pierwszych ładowaniach. Nic nie lata. Luz magazynka w gnieździe -nie zachwyca - ale jest raczej mniejszy niż w ogromnej rzeszy w M4/M16 tej klasy. Chyba więc nie jest tak źle?

 

 

Aha - Zbrojownia także zaopatrzyła się w G36 od SRC.

Link to post
Share on other sites

Ja jak bym nie ustawiał hop-upa to leciały zawsze w lewo więc zakładam, że był wiatr i je zawsze znosiło... być może za mało czasu poświęciłem na strzelanie, ale nie mam zamiaru wystrzelać 3000 P&J bo ponoć nie są najlepszymi kulkami ale czymś trzeba było postrzelać...

Link to post
Share on other sites

Odnośnie magazynków od SRC mogę się wypowiedzieć, bo mam dwa już jakiś czas. Z jednym nie było żadnych problemów, w drugim natomiast ten "wkład" latał 3 mm w tył i przód, na dodatek odkręcała mu się inbusowa śruba trzymająca wkład. Śrubkę zmieniłem na dłuższą, i rozwiązało to oba problemy- latanie i odkręcanie się. Wczoraj miałem z nim jeszcze jeden problem, mianowicie odmówił podawania kulek. Mimo że był smarowany jakieś 150 kulek temu, nie chciał podawać. Nie miałem pod ręką żadnego oleju silikonowego, użyłem zwykłego roślinnego, bez efektu. Musiałem trochę poluzować śrubkę, która jest na dole, na środku... oprócz tego oraz latania bez problemu.

Link to post
Share on other sites

Przyszła moja gieta K od krakmanów:

 

Wady:

-Beznadziejne spasowanie połówek body - nadlewy, krzywo i się rozłazi

-Tragiczny magazynek

-Kable pod chwytem przednim są sztywne jak druty

-Brak oznaczeń

-Po odkręceniu szyn z przodu nie ma możliwości usunięcia nakrętek, i grzechoczą

-Kolba jest zamontowana nieco za wysoko i nie zabradzo chce się trzymać złożona

-Krótka szyna na górze - repliki długich eotechów nie wejdą

-Wszędzie imbusy

 

 

Zalety:

-Bardzo solidna konstrukcja, myślałem że koba będzie latać rozłożona. Ale pasuje tu określenie "rock solid"

-Naprawdę niezła luneta

-Faktura body

-Zwalniacz magazynka z XM8

-Dobre wyważenie

-Chwyt transportowy

-Gieta jest moja :twisted:

Link to post
Share on other sites

Panowie, chciałbym do swojej G36K od JG wstawić frontgrip z risami od SRC, a dokładniej ten:

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_szyny_ris_ras_sir/zestaw_szyn_ris_do_g36_src-67.html

W temacie przeczytałem że aby go spasować potrzebna jest ingerencja pilnika. Czy ktoś mógł by napisać o co dokładnie chodzi?

I jak to jest z tymi risami? Faktycznie mają one niestandardowe wymiary i nie da się na nich zmontować np. okładzin czy rączki taktycznej?

Wreszcie, czy do tego frontu wejdzie pakiet wielkości mini 8,4 - 9,6?

Link to post
Share on other sites

Kup chwyt, przypasuj go i zobaczysz o co chodzi. Sprawa jest banalna, potrzeba małego pilniczka i 10min roboty. RISy faktycznie są troszeczkę węższe niż zwykłe 22mm ale nie miałem z tym żadnych problemów, chwyt pionowy i skrzynka PEQ bez problemu dało się przymocować. Co do baterii, to pakietu na małych ogniwach nie wciśniesz tam za Chiny. Nie próbowałem z jaimiś nun-chuk czy v-shape ale raczej też nie upchasz. no chyba, że komuś się udało?

Link to post
Share on other sites

Ech, cieszyłem się chwilę ale znowu zaczął się dławić i dawać po 2kulki na semi. Stwierdziłem, że trzeba go trochę potuningować, między innymi zmienić tą nieszczęsną komorę. Przy rozbieraniu gearboxa, okazało się, że o zgrozo ośka jednej z zębatek radośnie sobie wystaje:

SRC_wystaje.JPG

Masakra, gdybym tego nie rozebrał pewnie wcześniej czy później bym się przykro zdziwił, bo z drugiej strony łożysko było podparte minimalnie.

Po rozebraniu gearboxa dodatkowo wyszło, że spreżyna jest lekko krzywa choć to chyba nie przeszkadza:

SRC_Spring.jpg

Prowadnica dyszy w głowicy także jest troszeczkę krzywa ale na zdjęciu ciężko to ująć.

SRC_krzywe.jpg

 

Na razie zamówię sobie komorę CA i zobaczę czy standardowa dysza o długości ok. 24.15 mm (JG i SRC mają 25,30 mm) będzie wtedy odpowiednia. Jak nie to zrobię tak jak Bizoo, kupię AUGowską i dopasuję mocowanie komory w obudowie lufy. A zanim się przerzucę na magi od eMek, do adaptera magazynków chyba spróbuję dorobić tą rurkę doprowadzającą kulki do komory.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...